Data publikacji: 9 stycznia 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking odkurzaczy automatycznych – TOP 7

Poleć znajomemu Drukuj

Sprzątanie nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Odkurzacze automatyczne to roboty, które samodzielnie poruszają się po mieszkaniu, czyszcząc podłogę z kurzu, sierści domowych zwierzaków i innych alergenów. Chcesz kupić takie urządzenie, ale nie wiesz, na które się zdecydować? Nasz ranking odkurzaczy automatycznych pozwoli Ci porównać modele i wybrać taki, który spełni Twoje oczekiwania.

Odkurzacz automatyczny sprząta w salonie

LISTING PRODUKTÓW

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 616

RAVEN EOA001 SmartCleaner

Electrolux PURE i9 PI91-5SGM

Neato Robotics Botvac D5 Connected

iRobot Roomba e5 (e5158)

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Xiaomi Mi Vacuum CleanerPierwszy model w naszym rankingu to odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Vacuum Cleaner, który oferuje klientom wyjątkową wygodę i czystość w przystępnej cenie. Jego dużym atutem, na który na pewno należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia, jest płaska obudowa – odkurzacz ma wysokość jedynie 9,6 centymetra, dzięki czemu z łatwością wjedzie pod większość szaf, sof czy łóżek. Odkurzaczem Xiaomi Mi Vacuum Cleaner można sterować za pomocą łatwego w obsłudze pilota lub aplikacji na smartfona. Urządzenie jest wyposażone w kilka czujników, które zapobiegają zderzaniu się robota ze ścianą i meblami, a także nie dopuszczają do jego upadku np. ze schodów. Dzięki temu, odkurzacz płynnie omija wszelkie przeszkody. Dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-jonowemu ten model marki Xiaomi pracuje aż przez 2,5 godziny na jednym ładowaniu.

PARAMETRY

Filtr: -

Czas pracy: 2,5 h

Wirtualna ściana: -

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ swobodnie wjeżdża pod meble

+ łatwe sterowanie za pomocą pilota

+ zdalne programowanie za pomocą aplikacji na smartfony

+ łatwo omija przeszkody dzięki czujnikom i nie obija się o meble

 

MINUSY

− może mieć problemy ze sprzątaniem bardzo jasnych lub bardzo ciemnych podłóg

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 980Odkurzacz automatyczny Roomba 980 to jeden z najpopularniejszych modeli firmy iRobot. Jest wyposażony w wysokiej klasy filtr AeroForce, który gwarantuje zasysanie do 99% cząsteczek kurzu, zbieranie sierści i alergenów. Nadaje się do użytku na wszystkich rodzajach podłoża – jego ruchoma głowica czyszcząca dostosowuje się automatycznie do odkurzania płytek, linoleum, parkietu, dywanu lub wykładziny. Za skuteczność urządzeń z serii Roomba odpowiada także innowacyjny, 3-stopniowy system sprzątania – boczna szczotka ułatwia wygarnianie kurzu wzdłuż ścian i krawędzi, gumowe szczotki obrotowe wyłapują zanieczyszczenia, które potem są zasysane do pojemnika. Odkurzacz może pracować na baterii przez 120 minut, a następnie automatycznie wraca do stacji dokującej, by naładować akumulator. Następnie kontynuuje sprzątanie w miejscu, w którym skończył – dzięki temu nie trzeba nim specjalnie sterować. Programowanie odkurzacza odbywa się za pomocą prostej w użyciu aplikacji na smartfony.

PARAMETRY

Filtr: AeroForce

Czas pracy: 120 minut

Wirtualna ściana: tak

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca

PLUSY

+ czyści wszystkie typy podłóg (parkiety, płytki i dywany) oraz wjeżdża pod meble

+ tryb Carpet Boost zwiększa wydajność odkurzacza na dywanach i wykładzinach

+ skuteczna trasa odkurzacza i automatyczne ładowanie aż do ukończenia sprzątania całego poziomu

+ aplikacja mobilna do łatwego sterowania i programowania

+ wirtualna ściana z 2 trybami pracy

MINUSY

− może mieć problem z wjechaniem na próg i grubsze dywany

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

iRobot Roomba 616

iRobot Roomba 616Jeśli wybierając odkurzacz automatyczny, masz nieco mniejszy budżet, zwróć uwagę na starsze modele marki iRobot takie jak Roomba 616. Robot jest wyposażony w opatentowany system sprzątania i zaawansowaną technologię, dzięki czemu posiada wysoką skuteczność w czyszczeniu każdej powierzchni podłóg. Na szczególne uznanie zasługują liczne wbudowane czujniki, dzięki którym urządzenie wykrywa kurz, dobrze radzi sobie z omijaniem przeszkód i wykrywa uskoki podłoża, np. na schodach. Budowa szczotek jest tu bardzo podobna do tych w modelu opisanym powyżej, co sprawia, że jest on równie skuteczny w sprzątaniu krawędzi wzdłuż ścian. Aby poradzić sobie z włosami zbieranymi przez odkurzacz, producenci zastosowali technologię AeroVac, która za pomocą ciągu powietrza zasysa je i ściąga ze szczotek wprost do pojemnika. Dzięki kompaktowym wymiarom robota nie jest konieczne przesuwanie mebli, aby odkurzyć podłogę pod szafą czy łóżkiem – ma on wysokość jedyne 9,2 centymetra, więc zmieści się pod większością z nich. W porównaniu z nowszymi modelami Roomba 616 nie ma możliwości programowania odkurzacza z wyprzedzeniem. Do kompletu nie są też dołączone wirtualne ściany lub latarnie, co nieco utrudnia zaplanowanie pracy w całym domu.

PARAMETRY

Filtr:  AeroVac™

Czas pracy: 60 minut

Wirtualna ściana: nie

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ 3-stopniowy system sprzątania

+ do wszystkich rodzajów podłóg – głowica czyszcząca dostosowuje się do podłoża

+ odkurza pod meblami i dookoła przeszkód

+ dokładne usuwanie sierści, alergenów i drobin kurzu

+ sprząta dokładnie wzdłuż ścian i krawędzi

MINUSY

− brak wirtualnych ścian

- brak możliwości zaprogramowania pracy

 

OCENA PRODUKTU: 8/10

RAVEN EOA001 SmartCleaner

RAVEN EOA001 SmartCleaner
Kolejnym topowym modelem w rankingu jest odkurzacz automatyczny RAVEN EOA001 SmartCleaner – urządzenie o nowoczesnym wyglądzie i ergonomicznej konstrukcji. Jego wysokość to zaledwie 8 centymetrów, dlatego sprawdza się do sprzątania pod meblami, np. szafkami na nóżkach czy łóżkiem. Został wyposażony w aż dwie szczotki boczne, dzięki czemu świetnie wymiata kurz również z trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz RAVEN to świetne rozwiązanie do domu, w którym mieszkają osoby z alergią. Został bowiem wyposażony w bardzo wydajny filtr HEPA zatrzymujący nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, sierść, wirusy czy inne alergeny. Oprócz tego, posiada wbudowaną lampę UV, odpowiadającą za niszczenie zbierających się na podłodze bakterii. W razie potrzeby urządzeniem można sterować za pomocą praktycznego pilota lub zaprogramować jego pracę na cały tydzień, przy użyciu aplikacji na smartfona.

PARAMETRY

Filtr: HEPA

Czas pracy: 120 minut

Wirtualna ściana: tak

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca

PLUSY

+ programator pracy na 7 dni tygodnia

+ sterowanie bezprzewodowym pilotem lub z poziomu smartfona

+ funkcja mopa do zbierania drobnego kurzu i pyłu

+ dwie szczotki boczne idealnie wymiatają kurz z krawędzi

+ wbudowana lampa UV

MINUSY

− brak opcji tworzenia mapy pomieszczenia

 

OCENA PRODUKTU: 9/10

Electrolux PURE i9 PI91-5SGM

Electrolux PURE i9 PI91-5SGMElectrolux PURE i9 PI91-5SGM to alternatywa, którą warto wybrać, jeśli zależy Ci na dokładnym wysprzątaniu również trudno dostępnych miejsc takich jak narożniki pokoju. Producent zdecydował się w tym modelu na nietypowy kształt, przypominający trójkąt – dzięki temu odkurzacz jeszcze lepiej radzi sobie z czyszczeniem krawędzi wzdłuż ścian i mebli. Jego konstrukcja ułatwia też pokonywanie przeszkód, takich jak progi, listwy podłogowe czy grube dywany. Urządzenie zostało wyposażone w duży zbiornik na brud o pojemności aż 0,7 litra, dzięki czemu nie trzeba go często opróżniać. Podobnie jak inne roboty sprzątające w naszym rankingu, odkurzacz Electroluxa można programować z poziomu łatwej w obsłudze aplikacji na smartfony. Jego atutem jest funkcja automatycznego powrotu do bazy, gdy wyczerpie się bateria – szczególnie przydatna w tym urządzeniu, ponieważ jego czas pracy na jednym ładowaniu wynosi jedynie 40 minut. Po ponownym naładowaniu robot rozpocznie pracę w miejscu, gdzie ostatnio zakończył odkurzanie. Minusem modelu Electrolux PURE jest hałas – podczas pracy sprzęt bywa głośniejszy od konkurencyjnych modeli.

PARAMETRY

Filtr: brak informacji

Czas pracy: 40 minut

Wirtualna ściana: nie

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: krawędzi, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ pojemny zbiornik 0,7 litra

+ dostosowuje się do rodzaju czyszczonej powierzchni

+ innowacyjny kształt sprawia, że dobrze dociera w trudno dostępne miejsca

+ programowanie pracy z poziomu aplikacji na smartfony

+ omija i pokonuje przeszkody, np. progi czy wyższy dywan

MINUSY

− krótki czas pracy na baterii

− głośna praca, w porównaniu z innymi modelami

OCENA PRODUKTU: 8/10

Neato Robotics Botvac D5 Connected

Neato Robotics Botvac D5 ConnectedW rankingu odkurzaczy automatycznych nie mogło zabraknąć urządzeń marki Neato Robotics – jednego z wiodących producentów wysokiej klasy robotów sprzątających. Na szczególną uwagę zasługuje model Botvac D5 Connected. Urządzenia z tej serii wykorzystują nowoczesną technologię laserowego skanowania pomieszczeń, która pozwala im stworzyć wirtualną mapę domu, a w efekcie – szybciej i skuteczniej odkurzać daną powierzchnię. W odkurzaczach Botvac D5 Connected zastosowano filtr Ultra-HEPA, który bardzo efektywnie blokuje drobne zanieczyszczenia i jest szczególnie zalecany dla alergików. Doskonale radzi sobie nie tylko z zatrzymywaniem kurzu i brudu, ale także sierści zwierząt domowych, wirusów, pyłków, zarodników pleśni i grzybów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Urządzenia od Neato Robotics cechują się nowoczesnym designem – mają ergonomiczny kształt litery D, który pozwala bez problemu posprzątać narożniki i krawędzie. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi odkurzaczem można sterować za pomocą smartfona lub tabletu. W przypadku silnie zabrudzonych miejsc wystarczy wybrać tryb odkurzania punktowego – robot oczyści wtedy podłogę z brudu przy wejściu do mieszkania czy rozsypanych produktów w kuchni.

PARAMETRY

Filtr: HEPA

Czas pracy: 120 minut

Wirtualna ściana: -

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ duży zbiornik na zanieczyszczenia (0,7 litra)

+ technologia laserowego skanowania pomieszczeń

+ dzięki filtrowi Ultra-HEPA jest idealny dla alergików

+ sterowanie za pomocą smartfona

+ tryb odkurzania punktowego

MINUSY

− brak wirtualnej ściany

− nie do końca radzi sobie z dywanami o długim włosiu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

iRobot Roomba e5 (e5158)

iRobot Roomba e5 (e5158)Ranking odkurzaczy automatycznych zamyka jeszcze jedno urządzenie z kultowej serii iRobot Roomba. Tym razem jest to popularny wśród naszych klientów model iRobot Roomba e5. Robot posiada 3-stopniowy system sprzątania, w związku z czym doskonale radzi sobie z usuwaniem kurzu i zabrudzeń z każdej powierzchni – płytek, paneli, śliskiego parkietu czy dywanu. Dzięki zastosowanym w tym modelu profilowanym, gumowym szczotkom, odkurzacz skutecznie zbiera i zatrzymuje sierść zwierząt wewnątrz pojemnika. Wbudowany zaawansowany sensor skanuje otoczenie i bez trudu omija nawet małe przeszkody, dzięki czemu czyści nie tylko dokładnie, ale też bezpiecznie. Robot z łatwością porusza się po różnych powierzchniach, pokonuje listwy podłogowe i wjeżdża na dywany. Co jeszcze odróżnia ten model iRobota od innych urządzeń tego producenta? Na uwagę zasługuje zmywalny pojemnik na brud, dzięki któremu utrzymanie higieny i czytości jest znacznie łatwiejsze.

PARAMETRY

Filtr: AeroForce

Czas pracy: 90 minut

Wirtualna ściana: tak

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca

PLUSY

+ 3-stopniowy system sprzątania

+ czujniki wykrywające kurz i brud

+ szczotki dostosowują się do rodzaju podłoża

+ gumowe szczotki dokładnie zbierają sierść zwierząt domowych

+ zmywalny pojemnik na brud

MINUSY

− brak opcji tworzenia mapy pomieszczeń

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

Nowoczesne odkurzacze automatyczne znacznie ułatwiają sprzątanie każdego pomieszczenia. Roboty są wyposażone w zaawansowane czujniki, dzięki którym sprzątają z dużą dokładnością, bez ingerencji użytkownika. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto przejrzeć ranking odkurzaczy automatycznych i porównać takie parametry, jak: typ zastosowanego filtra, czas pracy na baterii, konstrukcję szczotek. Najlepsze roboty odkurzające posiadają funkcję automatycznego powrotu do stacji dokującej i są wyposażone w wirtualne ściany lub latarnie, które ułatwiają zaplanowanie sprzątania w całym mieszkaniu. Jeśli chcesz sterować odkurzaczem zdalnie, wybierz taki z aplikacją mobilną, z poziomu której można łatwo zaplanować jego pracę na cały tydzień. Chcesz wiedzieć, jakie są wrażenia z użytkowania popularnych odkurzaczy automatycznych? Poznaj opinie naszych klientów!
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Prezent na komunię – ranking aparatów fotograficznych 2019

Dowiedz się, jaki aparat fotograficzny kupić na prezent na komunię!
Zobacz więcej   

Jak wybrać podstawkę pod monitor?

Sprawdź, jak wybrać najlepszą podstawkę pod monitor!
Zobacz więcej   

Najlepsze myszki gamingowe – poznaj opinie naszych klientów

Myszki gamingowe kosztują od ok. 15 do nawet 1000 zł. Sprawdź, które są najlepsze!
Zobacz więcej   

Znajdź nas