Data publikacji: 9 stycznia 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking odkurzaczy automatycznych – TOP 7

Poleć znajomemu Drukuj

Sprzątanie nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Odkurzacze automatyczne to roboty, które samodzielnie poruszają się po mieszkaniu, czyszcząc podłogę z kurzu, sierści domowych zwierzaków i innych alergenów. Chcesz kupić takie urządzenie, ale nie wiesz, na które się zdecydować? Nasz ranking odkurzaczy automatycznych pozwoli Ci porównać modele i wybrać taki, który spełni Twoje oczekiwania.

Odkurzacz automatyczny sprząta w salonie

LISTING PRODUKTÓW

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 616

RAVEN EOA001 SmartCleaner

Electrolux PURE i9 PI91-5SGM

Neato Robotics Botvac D5 Connected

iRobot Roomba e5 (e5158)

Odkurzacz robot Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Xiaomi Mi Vacuum CleanerPierwszy model w naszym rankingu to odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Vacuum Cleaner, który oferuje klientom wyjątkową wygodę i czystość w przystępnej cenie. Jego dużym atutem, na który na pewno należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia, jest płaska obudowa – odkurzacz ma wysokość jedynie 9,6 centymetra, dzięki czemu z łatwością wjedzie pod większość szaf, sof czy łóżek. Odkurzaczem Xiaomi Mi Vacuum Cleaner można sterować za pomocą łatwego w obsłudze pilota lub aplikacji na smartfona. Urządzenie jest wyposażone w kilka czujników, które zapobiegają zderzaniu się robota ze ścianą i meblami, a także nie dopuszczają do jego upadku np. ze schodów. Dzięki temu, odkurzacz płynnie omija wszelkie przeszkody. Dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-jonowemu ten model marki Xiaomi pracuje aż przez 2,5 godziny na jednym ładowaniu.

PARAMETRY

Filtr: -

Czas pracy: 2,5 h

Wirtualna ściana: -

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ swobodnie wjeżdża pod meble

+ łatwe sterowanie za pomocą pilota

+ zdalne programowanie za pomocą aplikacji na smartfony

+ łatwo omija przeszkody dzięki czujnikom i nie obija się o meble

 

MINUSY

− może mieć problemy ze sprzątaniem bardzo jasnych lub bardzo ciemnych podłóg

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Wydajny odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 980Odkurzacz automatyczny Roomba 980 to jeden z najpopularniejszych modeli firmy iRobot. Jest wyposażony w wysokiej klasy filtr AeroForce, który gwarantuje zasysanie do 99% cząsteczek kurzu, zbieranie sierści i alergenów. Nadaje się do użytku na wszystkich rodzajach podłoża – jego ruchoma głowica czyszcząca dostosowuje się automatycznie do odkurzania płytek, linoleum, parkietu, dywanu lub wykładziny. Za skuteczność urządzeń z serii Roomba odpowiada także innowacyjny, 3-stopniowy system sprzątania – boczna szczotka ułatwia wygarnianie kurzu wzdłuż ścian i krawędzi, gumowe szczotki obrotowe wyłapują zanieczyszczenia, które potem są zasysane do pojemnika. Odkurzacz może pracować na baterii przez 120 minut, a następnie automatycznie wraca do stacji dokującej, by naładować akumulator. Następnie kontynuuje sprzątanie w miejscu, w którym skończył – dzięki temu nie trzeba nim specjalnie sterować. Programowanie odkurzacza odbywa się za pomocą prostej w użyciu aplikacji na smartfony.

PARAMETRY

Filtr: AeroForce

Czas pracy: 120 minut

Wirtualna ściana: tak

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca

PLUSY

+ czyści wszystkie typy podłóg (parkiety, płytki i dywany) oraz wjeżdża pod meble

+ tryb Carpet Boost zwiększa wydajność odkurzacza na dywanach i wykładzinach

+ skuteczna trasa odkurzacza i automatyczne ładowanie aż do ukończenia sprzątania całego poziomu

+ aplikacja mobilna do łatwego sterowania i programowania

+ wirtualna ściana z 2 trybami pracy

MINUSY

− może mieć problem z wjechaniem na próg i grubsze dywany

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Tani odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 616

iRobot Roomba 616Jeśli wybierając odkurzacz automatyczny, masz nieco mniejszy budżet, zwróć uwagę na starsze modele marki iRobot takie jak Roomba 616. Robot jest wyposażony w opatentowany system sprzątania i zaawansowaną technologię, dzięki czemu posiada wysoką skuteczność w czyszczeniu każdej powierzchni podłóg. Na szczególne uznanie zasługują liczne wbudowane czujniki, dzięki którym urządzenie wykrywa kurz, dobrze radzi sobie z omijaniem przeszkód i wykrywa uskoki podłoża, np. na schodach. Budowa szczotek jest tu bardzo podobna do tych w modelu opisanym powyżej, co sprawia, że jest on równie skuteczny w sprzątaniu krawędzi wzdłuż ścian. Aby poradzić sobie z włosami zbieranymi przez odkurzacz, producenci zastosowali technologię AeroVac, która za pomocą ciągu powietrza zasysa je i ściąga ze szczotek wprost do pojemnika. Dzięki kompaktowym wymiarom robota nie jest konieczne przesuwanie mebli, aby odkurzyć podłogę pod szafą czy łóżkiem – ma on wysokość jedyne 9,2 centymetra, więc zmieści się pod większością z nich. W porównaniu z nowszymi modelami Roomba 616 nie ma możliwości programowania odkurzacza z wyprzedzeniem. Do kompletu nie są też dołączone wirtualne ściany lub latarnie, co nieco utrudnia zaplanowanie pracy w całym domu.

PARAMETRY

Filtr:  AeroVac™

Czas pracy: 60 minut

Wirtualna ściana: nie

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ 3-stopniowy system sprzątania

+ do wszystkich rodzajów podłóg – głowica czyszcząca dostosowuje się do podłoża

+ odkurza pod meblami i dookoła przeszkód

+ dokładne usuwanie sierści, alergenów i drobin kurzu

+ sprząta dokładnie wzdłuż ścian i krawędzi

MINUSY

− brak wirtualnych ścian

- brak możliwości zaprogramowania pracy

 

OCENA PRODUKTU: 8/10

Odkurzacz dla alergików RAVEN EOA001 SmartCleaner

RAVEN EOA001 SmartCleaner
Kolejnym topowym modelem w rankingu jest odkurzacz automatyczny RAVEN EOA001 SmartCleaner – urządzenie o nowoczesnym wyglądzie i ergonomicznej konstrukcji. Jego wysokość to zaledwie 8 centymetrów, dlatego sprawdza się do sprzątania pod meblami, np. szafkami na nóżkach czy łóżkiem. Został wyposażony w aż dwie szczotki boczne, dzięki czemu świetnie wymiata kurz również z trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz RAVEN to świetne rozwiązanie do domu, w którym mieszkają osoby z alergią. Został bowiem wyposażony w bardzo wydajny filtr HEPA zatrzymujący nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, sierść, wirusy czy inne alergeny. Oprócz tego, posiada wbudowaną lampę UV, odpowiadającą za niszczenie zbierających się na podłodze bakterii. W razie potrzeby urządzeniem można sterować za pomocą praktycznego pilota lub zaprogramować jego pracę na cały tydzień, przy użyciu aplikacji na smartfona.

PARAMETRY

Filtr: HEPA

Czas pracy: 120 minut

Wirtualna ściana: tak

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca

PLUSY

+ programator pracy na 7 dni tygodnia

+ sterowanie bezprzewodowym pilotem lub z poziomu smartfona

+ funkcja mopa do zbierania drobnego kurzu i pyłu

+ dwie szczotki boczne idealnie wymiatają kurz z krawędzi

+ wbudowana lampa UV

MINUSY

− brak opcji tworzenia mapy pomieszczenia

 

OCENA PRODUKTU: 9/10

Trójkątny odkurzacz robot Electrolux PURE i9 PI91-5SGM

Electrolux PURE i9 PI91-5SGMElectrolux PURE i9 PI91-5SGM to alternatywa, którą warto wybrać, jeśli zależy Ci na dokładnym wysprzątaniu również trudno dostępnych miejsc takich jak narożniki pokoju. Producent zdecydował się w tym modelu na nietypowy kształt, przypominający trójkąt – dzięki temu odkurzacz jeszcze lepiej radzi sobie z czyszczeniem krawędzi wzdłuż ścian i mebli. Jego konstrukcja ułatwia też pokonywanie przeszkód, takich jak progi, listwy podłogowe czy grube dywany. Urządzenie zostało wyposażone w duży zbiornik na brud o pojemności aż 0,7 litra, dzięki czemu nie trzeba go często opróżniać. Podobnie jak inne roboty sprzątające w naszym rankingu, odkurzacz Electroluxa można programować z poziomu łatwej w obsłudze aplikacji na smartfony. Jego atutem jest funkcja automatycznego powrotu do bazy, gdy wyczerpie się bateria – szczególnie przydatna w tym urządzeniu, ponieważ jego czas pracy na jednym ładowaniu wynosi jedynie 40 minut. Po ponownym naładowaniu robot rozpocznie pracę w miejscu, gdzie ostatnio zakończył odkurzanie. Minusem modelu Electrolux PURE jest hałas – podczas pracy sprzęt bywa głośniejszy od konkurencyjnych modeli.

PARAMETRY

Filtr: brak informacji

Czas pracy: 40 minut

Wirtualna ściana: nie

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: krawędzi, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ pojemny zbiornik 0,7 litra

+ dostosowuje się do rodzaju czyszczonej powierzchni

+ innowacyjny kształt sprawia, że dobrze dociera w trudno dostępne miejsca

+ programowanie pracy z poziomu aplikacji na smartfony

+ omija i pokonuje przeszkody, np. progi czy wyższy dywan

MINUSY

− krótki czas pracy na baterii

− głośna praca, w porównaniu z innymi modelami

OCENA PRODUKTU: 8/10

Automatyczny odkurzacz Neato Robotics Botvac D5 Connected

Neato Robotics Botvac D5 ConnectedW rankingu odkurzaczy automatycznych nie mogło zabraknąć urządzeń marki Neato Robotics – jednego z wiodących producentów wysokiej klasy robotów sprzątających. Na szczególną uwagę zasługuje model Botvac D5 Connected. Urządzenia z tej serii wykorzystują nowoczesną technologię laserowego skanowania pomieszczeń, która pozwala im stworzyć wirtualną mapę domu, a w efekcie – szybciej i skuteczniej odkurzać daną powierzchnię. W odkurzaczach Botvac D5 Connected zastosowano filtr Ultra-HEPA, który bardzo efektywnie blokuje drobne zanieczyszczenia i jest szczególnie zalecany dla alergików. Doskonale radzi sobie nie tylko z zatrzymywaniem kurzu i brudu, ale także sierści zwierząt domowych, wirusów, pyłków, zarodników pleśni i grzybów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Urządzenia od Neato Robotics cechują się nowoczesnym designem – mają ergonomiczny kształt litery D, który pozwala bez problemu posprzątać narożniki i krawędzie. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi odkurzaczem można sterować za pomocą smartfona lub tabletu. W przypadku silnie zabrudzonych miejsc wystarczy wybrać tryb odkurzania punktowego – robot oczyści wtedy podłogę z brudu przy wejściu do mieszkania czy rozsypanych produktów w kuchni.

PARAMETRY

Filtr: HEPA

Czas pracy: 120 minut

Wirtualna ściana: -

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża

PLUSY

+ duży zbiornik na zanieczyszczenia (0,7 litra)

+ technologia laserowego skanowania pomieszczeń

+ dzięki filtrowi Ultra-HEPA jest idealny dla alergików

+ sterowanie za pomocą smartfona

+ tryb odkurzania punktowego

MINUSY

− brak wirtualnej ściany

− nie do końca radzi sobie z dywanami o długim włosiu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Skutecznty odkurzacz automatyczny iRobot Roomba e5 (e5158)

iRobot Roomba e5 (e5158)Ranking odkurzaczy automatycznych zamyka jeszcze jedno urządzenie z kultowej serii iRobot Roomba. Tym razem jest to popularny wśród naszych klientów model iRobot Roomba e5. Robot posiada 3-stopniowy system sprzątania, w związku z czym doskonale radzi sobie z usuwaniem kurzu i zabrudzeń z każdej powierzchni – płytek, paneli, śliskiego parkietu czy dywanu. Dzięki zastosowanym w tym modelu profilowanym, gumowym szczotkom, odkurzacz skutecznie zbiera i zatrzymuje sierść zwierząt wewnątrz pojemnika. Wbudowany zaawansowany sensor skanuje otoczenie i bez trudu omija nawet małe przeszkody, dzięki czemu czyści nie tylko dokładnie, ale też bezpiecznie. Robot z łatwością porusza się po różnych powierzchniach, pokonuje listwy podłogowe i wjeżdża na dywany. Co jeszcze odróżnia ten model iRobota od innych urządzeń tego producenta? Na uwagę zasługuje zmywalny pojemnik na brud, dzięki któremu utrzymanie higieny i czytości jest znacznie łatwiejsze.

PARAMETRY

Filtr: AeroForce

Czas pracy: 90 minut

Wirtualna ściana: tak

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: tak

Czujniki: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca

PLUSY

+ 3-stopniowy system sprzątania

+ czujniki wykrywające kurz i brud

+ szczotki dostosowują się do rodzaju podłoża

+ gumowe szczotki dokładnie zbierają sierść zwierząt domowych

+ zmywalny pojemnik na brud

MINUSY

− brak opcji tworzenia mapy pomieszczeń

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

Nowoczesne odkurzacze automatyczne znacznie ułatwiają sprzątanie każdego pomieszczenia. Roboty są wyposażone w zaawansowane czujniki, dzięki którym sprzątają z dużą dokładnością, bez ingerencji użytkownika. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto przejrzeć ranking odkurzaczy automatycznych i porównać takie parametry, jak: typ zastosowanego filtra, czas pracy na baterii, konstrukcję szczotek. Najlepsze roboty odkurzające posiadają funkcję automatycznego powrotu do stacji dokującej i są wyposażone w wirtualne ściany lub latarnie, które ułatwiają zaplanowanie sprzątania w całym mieszkaniu. Jeśli chcesz sterować odkurzaczem zdalnie, wybierz taki z aplikacją mobilną, z poziomu której można łatwo zaplanować jego pracę na cały tydzień. Chcesz wiedzieć, jakie są wrażenia z użytkowania popularnych odkurzaczy automatycznych? Poznaj opinie naszych klientów!
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas