Ranking oczyszczaczy powietrza do 1700 zł – TOP 7

Autor: Ola

Zadbaj o jakość powietrza w domu. Dzięki zastosowaniu oczyszczacza powietrza możesz poprawić samopoczucie oraz stan zdrowia swój i swoich bliskich. Przejrzyj ranking oczyszczaczy powietrza, by znaleźć urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb i wielkości pomieszczenia. Wybraliśmy 7 najpopularniejszych produktów, których cena nie przekracza 1700 zł. Wytypuj najlepszy!

poznaj ranking oczyszczaczy powietrza do 1700 zł

LISTING PRODUKTÓW

Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-F32EUW

Stadler Form Roger Little

Boneco Air washer 1355A

Stadler Form Viktor V-002

Venta LW 25

Philips Combi AC4080/10

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW z filrami: HEPA, węglowym, wstępnymSzukasz oczyszczacza powietrza do dużego pokoju? Zainteresować Cię może model Sharp KC-D40EUW. To urządzenie nie tylko do oczyszczania, ale również nawilżania powietrza – ułatwi Ci swobodne oddychanie i korzystnie wpłynie na stan skóry. Ponieważ zastosowano w nim doceniany przez rzesze użytkowników filtr HEPA, skuteczne zatrzymuje większość zanieczyszczeń mechanicznych, a wraz z nimi bakterie, wirusy, pierwotniaki i komórki grzybów. Właśnie z tego powodu oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW to doskonały wybór dla alergików, astmatyków i osób cierpiących na inne choroby związane z drogami oddechowymi. Ale nie tylko ten filtr zasługuje na uwagę. Również węglowy jest bardzo korzystny – usuwa nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne, m.in. dym papierosowy. Jeśli będziesz chciał zaplanować pracę oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUW, możesz to zrobić za sprawą timera. Funkcja ta sprawi, że o wyznaczonej godzinie urządzenie się wyłączy – nie będziesz musiał o tym pamiętać, a przy okazji zaoszczędzisz na opłatach za prąd. Na co dzień oczyszczacz powietrza działa w trybie automatycznym, co oznacza, że sam dobiera odpowiednią prędkość pracy. Jest to możliwe dzięki systemowi wbudowanych w urządzenie czujników.

PARAMETRY

Maksymalna wielkość pomieszczenia: 26 m2

Nawilżanie powietrza: tak

Wydajność: 216m3/h

Maksymalny poziom hałasu: 47 dB

Filtry: HEPA, węglowy, wstępny

PLUSY

+ sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach

+ świetny do pokoju dziecięcego

+ filtruje wiele rodzaj zanieczyszczeń przez całą dobę

+ cichszy od rozmowy dwóch osób

+ polecany także dla alergików i astmatyków

MINUSY

− brak trybu nocnego

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EUW z dodatkowym filtrem nawilżającym i jonizatoremSharp KC-F32EUW to oczyszczacz powietrza podobny do poprzedniego, gdyż pochodzący z tej samej funkcjonalnej i nowoczesnej serii. W przygotowanym przez nas rankingu oczyszczaczy powietrza znalazł się m.in. z powodu dodatkowego filtra. Poza popularnymi HEPA, węglowym i wstępnym ma jeszcze nawilżający. Zapobiega on uwalnianiu osadów i kamienia, a jednocześnie chroni przed pleśnią i zarazkami. Jest czasowy, więc musisz pamiętać o jego regularnej wymianie – zgodnie z zaleceniami producenta. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EUW wprowadza do powietrza jony, nadając mu właściwości powietrza nadmorskiego. Działa zatem nie tylko jako oczyszczacz powietrza, ale także jonizator i nawilżacz – Ty i Twoi bliscy skorzystacie potrójnie. Masz wpływ na prędkość pracy urządzenia – ustawisz ją samodzielnie. Możesz też skorzystać z trybu automatycznego, który wykona to zadanie za Ciebie. By wybranych przez Ciebie parametrów nie zmienił nikt niepowołany, np. Twoje ciekawe świata dziecko, skorzystasz z funkcji blokady ustawień. Wszelkie informacje na temat bieżącej pracy znajdziesz na czytelnym wyświetlaczu.

PARAMETRY

Maksymalna wielkość pomieszczenia: 21 m2

Nawilżanie powietrza: tak

Wydajność: 180 m3/h

Maksymalny poziom hałasu: 48 dB

Filtry: HEPA, wstępny, dezodorujący, nawilżający

PLUSY

+ można go stosować w mieszkaniach w bloku i domkach jednorodzinnych

+ korzystny dla kondycji dróg oddechowych

+ może działać przez całą dobę i dbać o samopoczucie całej rodziny

+ nie zakłóci popołudniowego seansu filmowego

+ zapobiega m.in. uwalnianiu osadów i kamienia

MINUSY

− oczyszcza mniejszą powierzchnię względem innych modeli zaprezentowanych w rankingu oczyszczaczy powietrza

OCENA PRODUKTU: 10/10

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger Little

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger Little z trybem nocnym i czujnikiem gazuOczyszczacz powietrza Stadler Form Roger Little to urządzenie zaprojektowane również z myślą o stawianiu go w sypialni – wyróżnia się trybem nocnym, podczas którego pracuje na niższych obrotach, a więc znacząco ciszej. Ma wielostopniową technologię oczyszczania i 5-stopniową filtrację. Korzysta z polecanych dla alergików filtrów HEPA oraz węglowych, stosowany zwłaszcza w domach, w których mieszkają osoby palące. Bez trudu upora się z nieprzyjemnym zapachem papierosów oraz dymem. Jako jedyny w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza ma bardzo korzystny czujnik gazu – może stanąć w kuchni. Stadler Form Roger Little odznacza się atrakcyjnym kształtem i biało-srebrną budową, więc stanie się ozdobą pokoju, w którym go umieścisz. By uniknąć samodzielnego ustawiania parametrów, skorzystasz z trybu automatycznego. Z kolei timer umożliwi Ci ustawienie godziny, w której urządzenie ma się wyłączyć. To przydatne, gdy planujesz niebawem położyć się spać lub wychodzisz z domu, a chcesz, by oczyszczacz powietrza jeszcze pracował. Wskaźnik czystości podpowie Ci, czy pożądany efekt został już osiągnięty, czy urządzenie powinno nadal działać i oczyszczać powietrze.

Obejrzyj też inne oczyszczacze powietrza dostępne w sklepach Euro!

PARAMETRY

Maksymalna wielkość pomieszczenia: 35 m2

Nawilżanie powietrza: nie

Wydajność: 249 m3/h

Maksymalny poziom hałasu: 65 dB

Filtry: HEPA, węglowy

PLUSY

+ świetny do biur

+ urządzenie ma wbudowany czujnik gazu

+ tryb automatyczny sam dobierze właściwe parametry oczyszczania

+ pozwala na wybranie trybu nocnego

+ usuwa nieprzyjemne zapachy oraz dym papierosowy

MINUSY

− głośniejszy od innych modeli zaprezentowanych w rankingu oczyszczaczy powietrza

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Oczyszczacz powietrza Boneco Air washer 1355A

Oczyszczacz powietrza Boneco Air washer 1355A o bardzo cichej pracyW rankingu oczyszczaczy powietrza o najlepszych właściwościach nie mogło zabraknąć modelu Boneco Air washer 1355A. To urządzenie typu 2w1, ponieważ działa jednocześnie jak oczyszczacz powietrza i nawilżacz. Dzięki niemu będzie Ci się oddychało łatwiej, a Twoja skóra nie ulegnie przesuszeniu – to szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, ponieważ grzejniki wysuszają powietrze. Z racji tego, że oczyszczacz powietrza Boneco Air washer 1355A może oczyścić nawet pomieszczenie liczące 50 m2, sprawdzi się zarówno w prywatnym domu, jak i biurze czy restauracji. Na tle innych urządzeń przedstawionych w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza wyróżnia się niezwykle cichą pracą – generuje jedynie 25 dB. To dźwięk cichszy od szeptu (30-40 dB) i tylko nieznacznie głośniejszy od szumu lasu (10-15 dB). Z tego powodu urządzenie rewelacyjnie sprawdzi się w sypialni, także dziecięcej. Ponadto ma korzystną cenę i zostało wykonane estetycznie. Biała obudowa jest elegancka i neutralna – pasuje do każdego wnętrza.

PARAMETRY

Maksymalna wielkość pomieszczenia: 50 m2

Nawilżanie powietrza: tak

Wydajność: 170 m3/h

Maksymalny poziom hałasu: 25 dB

Filtry: brak danych

PLUSY

+ dostosowany nie tylko do pomieszczeń, ale i całych mieszkań

+ pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan zdrowia

+ może działać całą dobę lub przez kilka godzin dziennie, byś odczuł pozytywne efekty

+ urządzenie bardzo ciche – cichsze od szeptu

+ w zestawie pojawia się zestaw wkładów filtrujących

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 9/10

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Viktor V-002

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Viktor V-002 z funkcją aromatyzowania pomieszczeniaSzukasz oczyszczacza powietrza, który najlepiej spełni swoją funkcję, a jednocześnie stanie się ozdobą pomieszczenia? Odpowiedzią na Twoje poszukiwania może być model Stadler Form Viktor V-002. Został wykonany z dbałością o szczegóły, dzięki czemu jest niezwykle estetyczny. W sklepach Euro znajdziesz go w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym, co sprawia, że pasuje i do mieszkać jasnych, i do ciemnych. Zastosowany w nim filtr węglowy szybko i skutecznie rozprawi się z dymem papierosowym, dusznym i ciężkim zapachem pozostającym w domu po gotowaniu, a także innymi zapachami. Mało tego! Dodatkowa funkcja pozwala na dodanie do oczyszczacza powietrza Stadler Form Viktor V-002 ulubionego aromatu. W efekcie Twoje mieszkanie wypełni się wanilią, cynamonem, pierniczkami, kwiatami czy innym cudownym zapachem. Urządzenie sprawdzi się w mieszkaniu w bloku, domku jednorodzinnym, ale także w biurze czy większym miejscu pracy – salonie, butiku, restauracji, warsztacie. Maksymalna wielkość pomieszczenia bowiem to aż 50 m2.

Sprawdź artykuł: Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do małego, średniego i dużego biura?, by dobrać urządzenie do rozmiaru pomieszczenia.

PARAMETRY

Maksymalna wielkość pomieszczenia: 50 m2

Nawilżanie powietrza: brak danych

Wydajność: brak danych

Maksymalny poziom hałasu: brak danych

Filtry: węglowy

PLUSY

+ w domu lub miejscu pracy – wykorzystuj oczyszczacz powietrza, gdzie chcesz

+ ma dozownik zapachów, dzięki któremu w pomieszczeniu będzie się rozchodził piękny aromat

+ urządzenie odznacza się wielostopniową technologią oczyszczania

+ dwa kolory do wyboru: czarny i biały

+ upora się z nieprzyjemnymi zapachami, np. kuchennymi lub papierosowym

MINUSY

− mniejsza różnorodność zastosowanych filtrów względem innych modeli zaprezentowanych w rankingu oczyszczaczy powietrza

OCENA PRODUKTU: 9/10

Oczyszczacz powietrza Venta LW 25

Oczyszczacz powietrza Venta LW 25 z funkcjami nawilżania i aromatyzowaniaJeśli masz mieszkanie w bloku, w którym chcesz zadbać o jakość powietrza, wybierz oczyszczacz powietrza Venta LW 25. Sprawdzi się on również w domku jednorodzinnym, kiedy będziesz chciał oczyścić pojedyncze pomieszczenie, oraz niewielkim biurze (np. domowym). Dostępny jest w dwóch atrakcyjnych kolorach: antracytowym i białym. Z uwagi na generowanie hałasu o wysokości 44 dB warto ustawić go w salonie lub pokoju dziennym – nie zakłóci oglądania telewizora ani rozmowy. Odznacza się wysoką wydajnością, więc z zanieczyszczeniami krążącymi w powietrzu poradzi sobie szybko i skutecznie. Oczyszczacz powietrza Venta LW 25 jest jednocześnie nawilżaczem – sprzyja kondycji dróg oddechowych, spojówek i skóry. Nawilży pomieszczenie o wielkości do 40 m2! Możesz regulować jego pracę samodzielnie, by ustawić dokładnie takie parametry, jakie Ci odpowiadają. W określonym czasie urządzenie wyłączy się samo – zadba o to funkcja automatycznego wyłącznika. W oczyszczaczu powietrza możesz stosować olejki zapachowe, dzięki czemu pomieszczenia będą pachniały mandarynką, czekoladą, różą czy maliną – czym tylko chcesz.

PARAMETRY

Maksymalna wielkość pomieszczenia: 20 m2

Nawilżanie powietrza: tak

Wydajność: 210 m3/h

Maksymalny poziom hałasu: 44 dB

Filtry: brak danych

PLUSY

+ dopasowany do mieszkania w bloku

+ idealny na jesień i zimę, gdy zaczyna się sezon grzewczy

+ bardzo duża wydajność urządzenia

+ dopasowany do salonu – nie zakłóci odpoczynku, oglądania telewizji ani rozmowy

+ możliwość używania olejków zapachowych

MINUSY

− oczyszcza mniejszą powierzchnię względem innych modeli zaprezentowanych w rankingu oczyszczaczy powietrza

OCENA PRODUKTU: 9/10

Oczyszczacz powietrza Philips Combi AC4080/10

Oczyszczacz powietrza Philips Combi AC4080/10 z szeregiem funkcji dodatkowychOstatni w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza pojawia się Philips Combi AC4080/10, czyli model o niezwykle nowoczesnej, wręcz futurystycznej obudowie i szeregu atrakcyjnych funkcji. Korzysta z wielostopniowej technologii oczyszczania oraz 3-stopniowej filtracji powietrza. Znajdziesz w nim rozprawiający się z kurzem i zwierzęcą sierścią filtr wstępny, dostosowany do alergików filtr HEPA oraz usuwający przykre zapachy filtr węglowy. Oczyszczacz powietrza Philips Combi AC4080/10 nawilża powietrze, wskazuje poziom zanieczyszczenia w danej chwili oraz umożliwia stopniową regulację. Podczas gdy wydajność oczyszczania to 210 m3/h, wydajność nawilżania wynosi aż 300 m3/h. Za nawilżanie odpowiada technologia parowania NanoCloud. Dodatkowo para wodna uwalniana ze zwykłych oczyszczaczy powietrza zawiera minerały, wapno i magnez, które skraplają się na m.in. meblach, zostawiając białe osady i plamy. Dzięki NanoCloud minerały zostają zatrzymane w zbiorniku wody. Oczyszczacz powietrza Philips Combi AC4080/10 ma też tryb cichy, kontrolę poziomu zabrudzenia filtrów Healthy Air Protect i inteligentny czujnik pomiaru jakości oraz wilgotności powietrza. Nie musisz robić wiele, by zdrowie Twoje i rodziny uległo znacznej poprawie.

PARAMETRY

Maksymalna wielkość pomieszczenia: 33 m2

Nawilżanie powietrza: tak

Wydajność: 210 m3/h

Maksymalny poziom hałasu: 52 dB

Filtry: wstępny, nawilżający, AC HEPA

PLUSY

+ 3-etapowy system wskaźników LED informuje o jakości powietrza w pomieszczeniu

+ technologia NanoCloud umożliwia nawilżanie powietrza dzięki naturalnemu procesowi parowania

+ wydajność nawilżania to 300 m3/h

+ obecny tryb cichy

+ poprawi samopoczucie osób cierpiących na choroby układu oddechowego

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza znalazły się najlepsze produkty, których cena nie przekracza 1700 zł. Czy znalazłeś model dla siebie? Każdy wyróżnia się czymś innym: jeden lepiej sprawdzi się w pomieszczeniu małym i wymagającym również nawilżenia, inny większym, w którym przebywa sporo osób. Zwróć uwagę na parametry i szereg zalet przedstawionych urządzeń. Dobierz oczyszczacz powietrza do swoich potrzeb i zadbaj o samopoczucie Twoje i Twojej rodziny lub pracowników!

Zobacz Ranking nawilżaczy powietrza do 700 zł – TOP 6, jeśli chcesz oczyszczacz i nawilżacz kupić osobno.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link