Ranking laktatorów – najlepsze modele!

Ranking laktatorów – najlepsze modele!
Autor: Joanna
Zdaniem większości kobiet najlepsze laktatory są elektryczne – odciąganie pokarmu za pomocą ręcznej pompki jest wyczerpujące i mniej wydajne. Takie urządzenia mają również tryb stymulacji laktacji – imitują ssanie sutka przez noworodka. Moduł z silnikiem albo jest mocowany bezpośrednio na butelce, albo znajduje się w osobnym elemencie połączonym wężykiem. Wszystkie prezentowana modele umożliwiają pracę bez podłączenia do gniazdka! Ranking laktatorów skonstruowaliśmy w ten sposób, by na podium ustawić modele najpopularniejsze, a następnie droższe – do odsysania mleka z obu piersi jednocześnie. Wszystkie modele mają uniwersalne lejki 24-25 cm.
    
Neno Bella
1 miejsce Neno Bella
Ocena:10.0 / 10
199,99 zł
Zobacz recenzję
BabyOno Natural Nursing 3W1
2 miejsce BabyOno Natural Nursing 3W1
Ocena:9.5 / 10
189,99 zł
Zobacz recenzję
Neno Uno
3 miejsce Neno Uno
Ocena:9.0 / 10
149,99 zł
Zobacz recenzję
Lansinoh 2w1 190501
4 miejsce Lansinoh 2w1 190501
Ocena:9.0 / 10
499 zł
Zobacz recenzję
Beurer BY 40
5 miejsce Beurer BY 40
Ocena:8.0 / 10
359 zł
Zobacz recenzję
Lansinoh Kompaktowy 190502
6 miejsce Lansinoh Kompaktowy 190502
Ocena:7.0 / 10
469 zł
Zobacz recenzję
1

Neno Bella

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • moduł z panelem i wyświetlaczem
 • design i jakość wykonania
 • cicha praca
 • ładowanie przez USB-C
 • możliwość dokupienia części zamiennych
 • pudełko transportowe
 • polska firma

Neno Bella wygląda jak z magiczny artefakt z bajki dla dziewczynek. Taki różowy! To urządzenie dwumodułowe: element z silnikiem połączony drenem (wężykiem) z butelką z lejkiem ma formę krążka (format „hokejowy”), panel dotykowym i elegancki wyświetlacz (wskaźnik baterii, czas odciągania, numer trybu). Ładowany jest przez nowoczesne złączę USB-C, zasilisz go w biegu z powerbanka czy laptopa. Ranking laktatorów wygrywa model zdecydowanie wyróżniający się na tle konkurencji designem i nowoczesnością. Nawet pudełko do transportu urządzenia z akcesoriami wykonano z pomysłem – ułożenie produktów jest rozrysowane na wieczku. Faza stymulacji przechodzi w fazę odciągania automatycznie lub na żądanie, obie są regulowane (odpowiednio – sześć i dziewięć trybów). Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie numer sześć fazy stymulacji – trzy pociągnięcia szybkie, jedno głębokie, tak jak to robi niemowlę. Świetnie wykonana silikonowa nakładka, również ze zdobieniami. Ma uniwersalną średnicę 24 cm. Producent – firma z Krakowa, właściciele popularnej marki Xblitz – wyszedł z założenia, że przy tej jakości silikonu rozmiar będzie odpowiedni dla każdej kobiety, niezależnie od wielkości brodawki. W recenzjach przedstawiane są cztery argumenty „za”: design, stosunek jakości do ceny, materiały prima sort i cicha praca. Takie właśnie są najlepsze laktatory!

Zasilanie  wbudowany akumulator
Regulacja siły ssania  tak
Wyposażenie  butelka, instrukcja obsługi, lejek, podstawka na butelkę, pokrywka lejka, stacja pompująca
2

BabyOno Natural Nursing 3W1

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
 • ergonomiczna butelka
 • zasilanie akumulatorowe (nie bateriami)
 • polska firma, wyspecjalizowana w produktach dla dzieci

Wielokrotnie nagradzana firma polska wyspecjalizowana w produktach dla niemowląt, dzieci i matek. Według wielu to BabyOno robi najlepsze laktatory! Natural Nursing to model niedrogi, sprawdzony, obecny na rynku od paru lat. „3w1” oznacza możliwość wyboru trybu: ssanie, ssanie plus odciąganie (następuje ono po pięciu „pobudzeniach”) lub same odciąganie – ostatnie funkcje mają po pięć stopni intensywności. Regulacji dokonujesz za pomocą przycisków – wygodny, ładny biały element z silnikiem nie przypomina modułu, jaki ma najlepszy laktator Nano Bella, ale to podobna konstrukcja urządzenia, z drenem jako łącznikiem. Ciekawa butelka – „kształt nasady imituje pierś mamy” – z zaworem odpowietrzającym i smoczkiem o wolnym przepływie, sprzedawana jest też osobno (23 zł). Zasilanie akumulatorowe (a nie bateriami).

Zasilanie  wbudowany akumulator
Regulacja siły ssania  tak
Wyposażenie  butelka do karmienia Babyono Natural Nursing – 180 ml, ładowarka, silikonowa nakładka masująca, silikonowy smoczek anatomiczny 0m+
3

Neno Uno

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • nakręcany na butelkę moduł z panelem i wyświetlaczem
 • ładowanie przez USB-C
 • ładowanie przez USB-C
 • możliwość dokupienia części zamiennych
 • design
 • cena
 • polska firma

Ranking laktatorów na trzecim miejscu plasuje drugi produkt polskiej marki Neno. Tym razem jednomodułowy, silnik z eleganckim panelem dotykowym z ekranem mocowany jest bezpośrednio w module na pojemniku (czyli pozbywamy się drena). Również ładowany przez USB-C, zgodnie z najnowszymi standardami. Konstrukcja kompaktowa – wiele matek uważa, że to najlepsze laktatory, wygodniejsze, ergonomiczne. Pozostałe komponenty są bliźniacze – estetyczny lejek z „japońskiego silikonu” (można go dokupić za 20 zł), 150-mililitrowa butelka z antykolkowym smoczkiem (25 zł). Skoro o cenach mowa – Neo Uno to najtańszy laktator elektryczny w naszym sklepie!

Zasilanie  wbudowany akumulator
Regulacja siły ssania  tak
Wyposażenie  butelka, instrukcja obsługi, lejek, podstawka na butelkę, pokrywka lejka, smoczek
4

Lansinoh 2w1 190501

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • odciąganie z dwóch piersi
 • duży wyświetlacz
 • możliwość dokupienia części zamiennych
 • wyspecjalizowana marka z tradycją
 • zasilanie 6 bateriami AA

Modele przystosowane do jednoczesnego odciągania pokarmu z obu piersi są droższe. Ale skracają procedurę o połowę, a do tego zwiększają produkcję mleka o kilkanaście procent – takie wyliczenia przedstawiają producenci. Według różnych badań tak odciągany pokarm ma też wyższą wartość energetyczną. Oczywiście, da się korzystać z jednego lejka, stosując odciąganie naprzemienne. Naszym zdaniem Lansinoh 2w1 to najlepszy laktator tego typu. Pracuje w dwóch fazach – najpierw pobudza szybki wypływ pokarmu, by następnie maksymalizować i wydłużać laktację (możesz je zmieniać samodzielnie). Dwie fazy ustawiane są w trzech trybach. Lansinoh wyświetla je na dużym wyświetlaczu, podobnie jak czas pracy, moc i poziom ssania czy stan naładowania baterii. Zasilanie aż sześcioma bateriami AA – to na pewno mniej wygodna i bardziej kosztowna metoda niż ładowanie akumulatora przez kabel USB. Wygodne są za to lejki z poduszeczkami, nazwane ComfortFit. W zestawie dwie porządne butelki ze smoczkami antykolkowymi; sprzedawane są również w aptekach (25 zł). Bogaty wybór części zamiennych – dokupisz każdy jeden element! Lansinoh to specjalistyczna firma z kilkudziesięcioletniem doświadczeniem. Założona przez karmiącą matkę z Portland w 1984 r., gdy opracowała maść z linoliny (oczyszczonego tłuszczu zbieranego z wełny owiec) na obolałe brodawki. Dziś Lansinoh (czytaj bez „h”) poza linoliną i laktatorami (są także modele komunikujące się ze smartfonem!) sprzedaje np. korektory brodawek, kompresy żelowe, woreczki do przechowywania pokarmu… Najlepsze laktatory to laktatory najlepszych marek!

Zasilanie  6 baterii typu AA, zasilacz sieciowy
Regulacja siły ssania  tak
Wyposażenie  2 butelki na pokarm, 2 membranki, instrukcja obsługi, podstawka na butelkę, wkład do laktatora z membraną silikonową oraz zaworem silikonowym, zasilacz
5

Beurer BY 40

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • duży wyświetlacz
 • lejki w dwóch rozmiarach
 • wyspecjalizowana marka z tradycją
 • zasilanie 4 bateriami AA

Niemiecki Beurer to specjalista od elektroniki okołomedycznej – ponad wiek tradycji! Co wymyślili sto lat temu państwo Käthe i Eugen Beurerowie? Kocyk elektryczny! Dziś firma sprzedaje całą gamę innowacyjnych produktów, takich jak sauny do twarzy, budziki świetlne, pasy zapobiegające chrapaniu czy morskie odświeżacze powietrza… Najlepsze laktatory Beurera to linia BY z modelami 40, 60 i 70 (ten ostatni na dwie piersi). Ranking laktatorów prezentuje model – a właściwie zestaw – najtańszy. Łączy je samo urządzenie, z 10 poziomami stymulacji i 10 odciągania (zapamiętuje ostatnie ustawienie). Tryb podejrzysz na dużym wyświetlaczu, tak samo jak czas odsysania czy czas pozostały do końca pracy na baterii. Urządzenie zasilane jest czterema bateriami AA, które wymieniasz (lub ładujesz – akumulatorki wydają się najlepszym rozwiązaniem) po godzinie pracy. Dużo roboty…

Zasilanie  4 baterie typu AA, zasilacz sieciowy
Regulacja siły ssania  tak
Wyposażenie  adapter do butelek Avent i NUK, butelka, instrukcja obsługi, poduszka silikonowa, wężyk silikonowy, wkład do laktatora z membraną silikonową oraz zaworem silikonowym, zamknięcie zakręcane, zasilacz
6

Lansinoh Kompaktowy 190502

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • duży wyświetlacz
 • możliwość dokupienia części zamiennych
 • ładowanie przez microUSB
 • cena

Najdroższy laktator do jednej piersi w naszym sklepie. Funkcjonalnie brat bliźniak modelu z czwartego miejsca rankingu laktatorów, ma też te same lejek i butelkę. Ale to odmienna konstrukcja – przeznaczona do jednej piersi, z modułem bez wyświetlacza. Reszta cech i przymiotów podobna jak w modelu Lansinoh 2w1. Lansinoh Kompaktowy to ostatni z wyróżnionych przez nas najlepszych laktatorów!

Zasilanie  wbudowany akumulator
Regulacja siły ssania  tak
Wyposażenie  butelka, instrukcja obsługi, korpus laktatora, nakrętka, poduszka silikonowa, wężyk silikonowy
Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link