Ramka cyfrowa z WiFi – tradycja połączona z nowoczesnością

Autor: Sara

Zdjęcia na ścianie to idealne uzupełnienie wnętrza, które spersonalizuje je i nada osobistego, sentymentalnego charakteru. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić miejsce na ścianie bądź przeznaczyć je na coś innego, nie rezygnując jednocześnie z pamiątkowych zdjęć, ramka cyfrowa może okazać się idealnym rozwiązaniem. Jest to gadżet niezwykle funkcjonalny i nowoczesny. Sprawdź, jak wybrać najlepszą.

Bezprzewodowa ramka elektroniczna na zdjęcia z fotografiami rodzinnymi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki ekran w ramce cyfrowej wybrać
  2. jakie parametry są istotne dla jakości wyświetlanych zdjęć
  3. na jakie dodatkowe aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze ramki cyfrowej
  4. jakie są najlepsze modele ramek cyfrowych dostępne w sklepach

Ramka cyfrowa z WiFi – jaki ekran wybrać?

Dotykowa cyfrowa ramka na zdjęcia

Ekran to jeden z najważniejszych elementów ramki cyfrowej. To w dużej mierze od niego zależeć będzie ostateczna prezentacja zdjęć i walory estetyczne wyświetlanych obrazów. Warto więc dobrać ekran odpowiednio do otoczenia, w którym stanie ramka. Jeśli planujesz postawić ją w pomieszczeniu, do którego wpada dużo światła (np. Salon bądź inny widny pokój), najlepiej zdecydować się na model z matowym ekranem. Dzięki temu promienie słoneczne nie będą tworzyć nieestetycznych refleksów na wyświetlanym obrazie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na:

  • wielkość ekranu – mniejsze modele (np. te 10-calowe) sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, takich jak gabinet, pokój dziecięcy czy sypialnia. Jeśli planujesz postawić ramkę w bardziej przestronnym wnętrzu (np. salonie czy korytarzu), warto zdecydować się na większy model;
  • format wyświetlanego obrazu – większość dostępnych ramek oferuje format 4:3, jednak są również takie, które umożliwiają wyświetlanie obrazów panoramicznych. Warto dobrać ten parametr do rodzaju zdjęć, jakie planujemy na niej wyświetlać;
  • rozdzielczość – warto wybierać modele ramek, w których rozdzielczość wzrasta proporcjonalnie z wielkością ekranu. Tylko w takiej sytuacji wyświetlany obraz zachowa odpowiednią jakość. Najlepiej wybrać model o rozdzielczości 1024x768.

Jakość zdjęć – od czego zależy?

Odpowiedni dobór ekranu zwiększa szanse na wyświetlanie zdjęć dobrej jakości, jednak nadal nie gwarantuje pełnego sukcesu. Dla jakości zdjęć istotne są również dwa kolejne parametry. Na nie również warto zwrócić szczególną uwagę. Oto one:

  • kontrast – im większy, tym lepsza będzie jakość wyświetlanych obrazów. Najlepsze ramki cyfrowe oferują kontrast, którego proporcje sięgają 600:1. Warto wybierać ramki o jak największym kontraście, jeśli chcemy oglądać prawdziwą, naturalną głębię barw, odzwierciedlającą rzeczywiste kolory. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyświetlania zdjęć robionych w terenie;
  • jasność – jeśli planujesz postawić ramkę cyfrową w dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu, zdecyduj się na taką o wysokim wskaźniku jasności. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego doboru jasności do warunków zewnętrznych. Dzięki temu zdjęcia zawsze będą widoczne i wyraźne.

Dodatkowe funkcje i parametry ramek cyfrowych

Hama ramka cyfrowa 10 cali

Przed zakupem ramki cyfrowej warto zastanowić się nad tym, czy wolisz urządzenie podłączane do prądu, czy bezprzewodowe. Zaletą pierwszego jest to, iż pokaz zdjęć trwa nieprzerwanie, ramka nie ulega rozładowaniu. Niestety kosztem tego jest mniejsza mobilność urządzenia. Jeśli nie będzie przeszkadzać ci konieczność ładowania ramki, wybierz tę bezprzewodową. Warto również wziąć pod uwagę, czy zależy ci na dodatkowych ulepszeniach technologicznych ramki cyfrowej. Niektóre modele oferują możliwość odtwarzania filmów wideo, obracania zdjęć, zmieniania trybów przejść pomiędzy slajdami, a także przybliżania konkretnych elementów. Istotnym aspektem jest również pojemność pamięci ramki. Jeśli planujesz stałe poszerzanie galerii zdjęć bez konieczności usuwania poprzednich fotografii, wybierz urządzenie o jak największej pamięci. Najnowocześniejsze ramki cyfrowe oferują również szeroką gamę funkcji wykraczających poza standardowe wyświetlanie zdjęć. Można potraktować je też jako kalendarz, budzik oraz zegar. Wielofunkcyjne ramki umożliwiają także podłączanie do nich różnych urządzeń za pomocą uniwersalnego portu USB oraz dają użytkownikowi całkowitą kontrolę nad jakością wyświetlanych zdjęć (samemu można dopasować jakość, kontrast i inne wskaźniki). Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w pilota do zdalnego sterowania, aby z dowolnego miejsca w mieszkaniu można było zmienić wyświetlaną kolekcję slajdów.

Ramka cyfrowa z WiFi – jaki model wybrać?

Wśród szerokiej gamy ramek dostępnych w sklepach ciężko zdecydować się na konkretny model. Prezentujemy kilka najlepszych ramek cyfrowych, których zakupu z pewnością nie pożałujesz. Oto one:

Ramka cyfrowa to świetny gadżet, który łączy tradycję rodzinnych zdjęć z gustowną nowoczesnością. Sprawdzi się w każdym wnętrzu, stanowi również dobry pomysł na prezent. Osoby, które pragną wzbogacić swoje pomieszczenia o ciekawy i nowoczesny gadżet, powinny rozważyć jej zakup.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link