Czy prostownica może być umieszczona w bagażu podręcznym?

Autor: Marcin

Raczej nie ma problemu, jeżeli chodzi o rzeczy, które można przewozić w bagażu rejestrowanym. Wątpliwości pojawiają się jednak przy pakowaniu torby, którą można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy prostownica może być w bagażu podręcznym.

Kobieta trzyma dwie prostownice do włosów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czy prostownica może być w bagażu podręcznym
 2. jaka prostownica do włosów w bagażu podręcznym sprawdzi się najlepiej
 3. czym kierować się przy wyborze prostownicy turystycznej

Czy prostownica może być w bagażu podręcznym?

Kobieta pakuje bagaż podręczny

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjazdu na wakacje lub podróży służbowej bez przyrządów do stylizacji fryzury. Każda z pań chce czuć się dobrze, bez konieczności przejmowania się niesfornymi kosmykami lub zbytnio napuszonymi puklami włosów. Ze względu na restrykcje związane z przedmiotami, które można zabrać ze sobą na pokład samolotu często pojawia dylemat, czy prostownica może być w bagażu podręcznym.

Dobra wiadomość jest taka, że prostownica może znaleźć się w bagażu podręcznym. Przedmiot ten nie figuruje na liście rzeczy zakazanych przez regulacje dotyczące bezpieczeństwa. Warto jednak mieć na uwadze to, że może wystąpić konieczność wyjęcia jej z torby razem z innymi elektronicznymi przedmiotami. Dlatego prostownica w bagażu podręcznym powinna być umieszczona na wierzchu.

 • 59,99 zł
 • 169,99 zł
 • 2 088 zł
 • 29,99 zł
 • 199,99 zł

Prostownica w bagażu podręcznym – jaką wybrać?

Rzeczy, które można spakować do bagażu podręcznego

Prostownica w bagażu podręcznym nie powinna zajmować dużo miejsca. Zwłaszcza wtedy, gdy wyjazd będzie trwał dłużej niż 3 dni i nie decydujemy się na wykupienie bagażu rejestrowanego. Warto kupić prostownicę turystyczną, która dzięki swoim niewielkim rozmiarom i małej wadze idealnie sprawdzi się w każdej podróży.

Polecana prostownica do bagażu podręcznego to Vesta VTHS01R. Jest ona bardzo mała i lekka, dzięki czemu zmieści się nawet do torebki lub plecaka. Jej płytki pokryte są powłoką ceramiczną, która równomiernie się nagrzewa do maksymalnej temperatury 160 ℃. Prostownica jest bardzo łatwa w obsłudze – wystarczy nacisnąć jeden przycisk i po ok. 2 minutach można zacząć układać fryzurę. Plusem urządzenia jest blokada ramion, dzięki czemu przechowywanie staje się jeszcze łatwiejsze. Stanowi to także ochronę płytek przed zarysowaniem.

W bagażu podręcznym dobrze sprawdzi się również Jean Louis David Litlle Styler JLD-1808. Prostownica ta posiada płytki pokryte ceramiczną powłoką, które nagrzewają się do 200 ℃. Nagrzewają się one równomiernie, dzięki czemu włos jest chroniony przed przegrzaniem. Co ciekawe, przy pomocy tej prostownicy turystycznej można też kręcić włosy, ponieważ ma ona specjalną zaokrągloną nakładkę. Do zestawu dołączone jest etui termoizolujące.

Prostownica do bagażu podręcznego, która jest warta zakupu to także Babyliss H100E. Urządzenie ma płytki o szerokości 14 mm, które nagrzewają się do 200 ℃. Taka temperatura sprawdzi się szczególnie w przypadku grubszych i mocno pofalowanych włosów. Prostownica jest gotowa do użycia niemal od razu po włączeniu, ponieważ bardzo szybko osiąga pożądaną temperaturę. Do tego jest mała, lekka i poręczna.

Do bagażu podręcznego można zapakować również prostownicę Vesta VTHS01RN. Urządzenie nagrzewa się maksymalnie do 160 ℃. Płytki są pokryte ceramiczną powłoką, dlatego nie ma ryzyka przegrzania włosa. Przydatną w podróży funkcją jest blokada ramion, dzięki której prostownica zajmuje jeszcze mniej miejsca. Zmniejsza się też ryzyko uszkodzenia jej elementów.

Osoby, które wyjeżdżają na krótki czas i nie zabierają ze sobą zbyt wielu rzeczy, mogą zapakować do bagażu podręcznego prostownicę o standardowym rozmiarze. Takie urządzenie ma więcej funkcji dodatkowych, które ułatwiają układanie fryzury. Polecanym modelem jest Remington Keratin Protect S8598. Ze względu na blokadę ramion urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w walizce. Nagrzewa się ono aż do 230 ℃, zatem poradzi sobie z prostowaniem nawet mocno kręconych włosów. Zastosowane tu płytki zawierają keratynę i olejek migdałowy, które dbają o kondycję włosa. Prostownica jest gotowa do użycia po zaledwie 15 sekundach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie prostownicy turystycznej?

Przy zakupie prostownicy turystycznej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu można w większym stopniu dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Ważne są:

 • moc urządzenia,
 • rodzaj powłoki pokrywającej płytki,
 • czas nagrzewania się urządzenia,
 • rozmiar urządzenia,
 • waga urządzenia,
 • maksymalna temperatura urządzenia,
 • możliwość regulowania temperatury,
 • zabezpieczenia (przed przegrzaniem lub blokada ramion),
 • dodatkowe funkcje.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w specyfikacji prostownicy. Warto poczytać także opinie osób, które zdecydowały się na zakup danego modelu.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link