Prezenty dla podróżnika – jak wybrać?

Autor: Marcin

Prezent dla podróżnika to nie takie trudne zagadnienie. Obecnie na rynku znajdziemy wiele propozycji, które sprawią wiele radości osobom spędzającym dużo czasu w trasie. Warto, by prezent był użyteczny i wykorzystywany podczas podróży, a nie kurzył się na półce. W naszym zestawieniu umieszczono kilka najlepszych rozwiązań – wybierzesz prezent bez dłuższego zastanawiania się. Sprawdź poradnik!

Zobacz także: Karta prezentowa

Prezent dla podróżnika – propozycja nr 1 – Smartwatch

Inteligentny zegarek to świetny wybór, jeśli chodzi o prezent dla podróżnika. Taki sprzęt charakteryzuje się wieloma przydatnymi funkcjami, które znajdą zastosowanie także w trasie daleko od domu. Podstawową opcją jest oczywiście informacja o godzinie, dacie i dniu tygodnia. Mimo wszystko jako prezent dla podróżnika to bardzo ważne – dla przykładu podczas campingu. Taki sprzęt może bez problemu wytrzymać stosunkowo długo bez konieczności ładowania.

Smartwatch ma szereg dodatkowych funkcji. Może mierzyć różne wartości podczas uprawiania sportu. Najczęściej są to spalone kalorie, czas treningu, czy też przebyty dystans, jak w Huawei Watch GT Sport. Takie rozwiązanie może przydać się także podróżnikom, którzy często przebywają dość długą drogę pieszo lub na rowerze. Smartwatch oferuje również możliwość stałego połączenia ze smartfonem. Dzięki temu możemy na nim wyświetlać wszystkie powiadomienia, sterować muzyką, a nawet odbierać połączenia przychodzące. Bardzo ważną funkcją inteligentnego zegarka jest pomiar tętna i jakości snu. Te parametry mają duży wpływ na nasze ogólne zdrowie. Smartwatch pozwoli więc zadbać o siebie także w trakcie długiej podróży.

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:

Prezenty dla podróżnika, które mają być wykorzystywane podczas wypraw, powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością. W przypadku smartwatcha nie musimy obawiać się zalania, uszkodzeń mechanicznych, pyłu lub temperatury. Dostępne na rynku modele zwykle mają solidną obudowę, która gwarantuje także wodoszczelność. Każdy podróżnik doceni sprzęt radzący sobie nawet w najcięższych warunkach.

 • 1 739 zł
 • 759 zł
 • 189 zł
 • 149 zł
 • 999 zł

Prezent dla podróżnika – propozycja nr 2 – Nawigacja samochodowa

Osoby, które stosunkowo dużo czasu spędzają za kierownicą, powinny wyposażyć się w nawigację samochodową. Takie rozwiązanie pozwoli dojechać do celu możliwie najkrótszą trasą, przy czym bardziej zaawansowane urządzenia biorą także pod uwagę korki i inne problemy na drogach. Jeśli chodzi o prezent dla podróżnika, nawigacja samochodowa będzie świetnym rozwiązaniem. Możemy szybko zamontować ją w pojeździe, po czym od razu jest gotowa do pracy.

Przy wyborze takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Najważniejsze są oczywiście zainstalowane mapy. Najlepiej wybrać nawigację samochodową z dożywotnimi aktualizacjami – dzięki temu zawsze układ dróg będzie zgadzał się z rzeczywistością. Jako prezent dla podróżnika warto kupić urządzenie, które oferuje mapy zarówno Polski, jak i Europy, np. Navitel E700 Lifetime. Oczywiście prócz oprogramowania bardzo ważny jest wyświetlacz. Najczęściej spotkamy modele z ekranem o przekątnej od 5 do 7 cali. Wybór zależy od osobistych preferencji. Należy jednak pamiętać, by sprzęt oferował jak najwyższą rozdzielczość. Gwarantuje to ostry, bardziej przejrzysty obraz.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Jeśli chodzi o gadżet dla podróżnika – na pewno przyda się zarówno w dłuższych, jak i krótszych wycieczkach. Nawigacja samochodowa pozwala natychmiastowo wybrać najkrótszą trasę. Dodatkowo widzimy informacje o różnych problemach na drodze, więc możemy je po prostu ominąć. Zakup dobrego sprzętu nie jest także zbyt dużym wydatkiem. Idealnie sprawdzi się jako prezent dla osoby uwielbiającej podróże samochodowe.

 • 2 269 zł
 • 1 059 zł
 • 1 649 zł
 • 1 669 zł
 • 2 399 zł

Prezent dla podróżnika – propozycja nr 3 – Kamera sportowa

Wycieczki najczęściej wiążą się z nagrywaniem podróży lub robieniem ogromnej liczby zdjęć. Bardzo często ciągłe trzymanie standardowego aparatu czy telefonu, by stworzyć film, jest dość uciążliwe. Na rynku znajdziemy znacznie wygodniejsze oraz bardziej praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie kamera sportowa. To świetne urządzenie do nagrywania video podczas wycieczki, które idealnie sprawdzi się, jeśli chodzi o prezent dla podróżnika.

Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość montażu na głowie, piersi oraz w kilku innych miejscach, np. DJI Osmo Pocket. Nie musimy więc trzymać urządzenia, by nagrywać wszystko, co się dzieje wokół. Dodatkową zaletą jest zadowalająca jakość obrazu w większości dostępnych sprzętów. Każdy podróżnik doceni także szerokokątny obiektyw, by uchwycić jak najwięcej na jednym ujęciu. Kamerę sportową możemy również zamontować na statywie, selfie sticku czy gimbalu. W ten sposób staje się ona pełnoprawnym narzędziem do nagrywania. Jej głównym zastosowaniem jest użytkowanie podczas sportów ekstremalnych. Nie musimy więc martwić się o wytrzymałość sprzętu. Większość modeli oferuje wodoodporną obudowę, która dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi lub pyłem.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Kamery sportowe mają szereg przydatnych funkcji. Możemy za ich pomocą nagrywać filmy z szerokokątnym lub zwykłym obiektywem oraz robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Wszystko zapisuje się na karcie pamięci – bez problemu dopasujemy jej pojemność do osobistych potrzeb. Użytkowanie kamery sportowej jest natomiast niesamowicie proste. Zwykle możemy używać do tego bezprzewodowo połączonego smartfona lub przycisków na samym sprzęcie.

Jeśli chodzi o prezent dla podróżnika, warto wybrać markowy model od dobrego producenta. Obecnie najpopularniejsze propozycje pochodzą od GoPro, Sony oraz DJI. Wybór odpowiedniego sprzętu zależy jednak od osobistych wymagań i dostępnego budżetu.

Polecane kamery sportowe
 • 1 419 zł
 • 249 zł
 • 279 zł
 • 259 zł
 • 59,99 zł

Prezent dla podróżnika – propozycja nr 4 – Dron

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się dla osób, które lubią tworzyć piękne ujęcia w czasie wycieczek. Idealnym sprzętem na prezent dla podróżnika będzie więc dron. Jego duża zaleta to między innymi niesamowite przeżycia podczas sterowania. Dostarcza on wiele radości, niezależnie od wieku użytkownika. Najlepiej wybrać model wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości, np. DJI Ryze Tello. Będzie możliwe tworzenie pięknych ujęć z lotu ptaka, co na pewno przyda się podczas nagrywania wspomnień z podróży.

Wybór odpowiedniego gadżetu dla podróżnika zależy od jego osobistych preferencji. Jeśli jednak chodzi o dron, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Oczywiście bardzo istotny jest maksymalny czas lotu – im dłuższy, tym lepiej. Zawsze możemy zaopatrzyć się w kilka dodatkowych baterii. Gdy zamierzamy nagrywać wideo za pomocą drona, najlepiej wybrać sprzęt z jak najwyższą rozdzielczością. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na zastosowany system stabilizacji. Trzyosiowe rozwiązania sprawdzają się najlepiej, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:

Gdy dron ma być prezentem dla podróżnika – powinien być także odpowiednio wytrzymały. Większość urządzeń na rynku jest odporna na różne uszkodzenia mechaniczne. Upadki czy zachlapania często nie powodują żadnych problemów ze sprzętem. W razie usterki możemy ją także w prosty sposób naprawić. Producenci bardzo często dodają specjalną gwarancję, dzięki której wiele uszkodzeń zostanie naprawione zupełnie za darmo. Należy jednak pamiętać, by nie kupować zbyt skomplikowanego drona z ogromną liczbą funkcji dla początkującego. Powinien on być prosty w obsłudze oraz musi oferować wygodny system sterowania, by jak najszybciej móc się tego nauczyć. Dron nagrywający niesamowite wspomnienia z wycieczki jest idealnym rozwiązaniem na prezent dla podróżnika.

Polecane drony
 • 4 789 zł
 • 5 999 zł
 • 3 879 zł
 • 7 499 zł
 • 6 799 zł

Prezent dla podróżnika – propozycja nr 5 – Powerbank

Jeśli często przebywamy w trasie, na pewno zdarzyła się sytuacja, kiedy rozładował się telefon lub inny sprzęt i nie mieliśmy możliwości podłączenia ładowarki. W takich momentach powerbank jest niesamowicie przydatnym akcesorium. Jeśli chodzi o prezent dla podróżnika – będzie on idealnym wyborem. Dodatkowy zapas energii niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, zawsze będzie użyteczny. Taki sprzęt nie kosztuje również zbyt dużo. Bardzo dobre rozwiązania znajdziemy za zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych modeli powerbanków, które mimo wszystko różnią się pod niektórymi względami. Gadżet dla podróżnika powinien być naprawdę wytrzymały, by bez problemu przetrwać dłuższe wycieczki oraz trudne warunki, które się zdarzają. Dobrym wyborem będzie Samsung EB-P3300XJ Powerbank 10000 mAh 25W Super Fast Charge. Niektórzy producenci udostępniają powerbanki w specjalnych obudowach odpornych na wodę, pył czy upadki.

Oprócz wytrzymałości bardzo istotna jest pojemność urządzenia. Im więcej mAh powerbank może przechowywać, tym lepiej. Niektóre rozwiązania w zupełności wystarczą nawet na kilka ładowań smartfona czy tabletu. W podróży często zależy nam na czasie. Kiedy liczy się każda minuta – warto wybrać powerbank, który oferuje szybkie ładowanie. Niektóre urządzenia mają taką funkcję. Przy zakupie należy także zwrócić uwagę na zaimplementowane złącza. Bardziej zaawansowane rozwiązania mają możliwość ładowania kilku sprzętów jednocześnie. Jest to szczególnie przydatne podczas grupowych wycieczek. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na typ dostępnych złączy. Zwykle jest to standardowe USB, micro-USB lub USB typu C. Producenci implementują w niektórych modelach także wbudowaną latarkę, która może okazać się bardzo przydatna, na przykład podczas campingu.

Polecane powerbanki
 • 119,99 zł
 • 129,99 zł
 • 169,98 zł
 • 359 zł
 • 299 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link