Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
IT405 Samsung Tab S9 - 0724 - belka mobi - 396x116 - tablety
IT405 Samsung Tab S9 - 0724 - belka desktop-1024x85 - tablety

Wybierz Tablety dla siebie

Na co dzień
TOP 10
Do pracy
Proste w obsłudze
Do Internetu 5G
Do Internetu 5G

Tablety (313)

Tablet Lenovo Tab Plus TB351FU 11,5" 8/256GB Wi-Fi Szary
 • Ekran: 11,5 ", , 2000 x 1200 pikseli
 • System operacyjny: Android 14 lub nowszy
 • Pamięć RAM i dysk: 8 GB RAM + dysk 256 GB
 • Procesor: MediaTek Helio G99, 8-rdzeniowy
 • Pojemność baterii/akumulatora: 8600 mAh
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.2, Wi-Fi 5 (802.11ac)
1 49900
Raty

RRSO 0%

74,95 zł x 20 rat 0%

Tablet Lenovo Tab M11 TB330FU 10,95" 8/128GB Wi-Fi Luna Grey + Rysik

Dostępne różne warianty

Łączność:  Wi-Fi
Wi-Fi + LTE

Outlet od

783 zł

 • Ekran: 10,95 ", IPS, 1920 x 1200 pikseli
 • System operacyjny: Android 13 lub nowszy
 • Pamięć RAM i dysk: 8 GB RAM + dysk 128 GB
 • Procesor: MediaTek Helio G88, 8-rdzeniowy
 • Pojemność baterii/akumulatora: 7040 mAh
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.1, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
89900

Outlet od: 783 zł

Raty

RRSO 0%

44,95 zł x 20 rat 0%

Zobaczyłeś 20 z 313 produktów

Tablety to kompromis pomiędzy laptopami a telefonami. Zdarza się, że telefony są po prostu za małe, a laptopy za duże. Dobrym rozwiązaniem będzie kupno tabletu, który oferuje duży ekran i jednocześnie kompaktowość. Wiele z nich ma także własne ekosystemy pomagające w komunikacji między różnymmi urządzeniami tej samej marki. Przykładowo systemy Apple do zarządzania wiadomościami na różnych urządzeniach. Na tablecie wygodnie przeczytasz tekst lub obejrzysz film w podróży. Tablety są coraz lżejsze, lepsze i cieńsze, a to ułatwia ich transport i użytkowanie.

Wybór odpowiedniego systemu tabletu 

Tablety nie mają zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o systemy. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednią opcję. Wyróżnić można urządzenia z systemem Android i iOS. Pierwsze produkowane są przez różnych producentów, podczas gdy iPady z iOS produkuje wyłącznie Apple. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę kilka czynników: 

• otwartość systemu; 

• optymalizację; 

• przeznaczenie; 

• środowisko. 

System iOS świetnie sprawdzi się do codziennej pracy, montowania wideo lub tworzenia grafiki cyfrowej. Jednakże jest to system zamknięty. Android jest za to systemem o wiele bardziej otwartym i podatnym na modyfikacje. Tablet z Androidem nadawać się może do wszelkiego rodzaju przeróbek oprogramowania lub jako pomocnicza stacja robocza dla programistów. 

Rodzaje ekranów w tabletach 

Jednym z najważniejszych parametrów w tabletach jest ich ekran. Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów ekranów, chociaż najpopularniejsze są LCD, OLED oraz AMOLED. Ekrany LCD podświetlane są za pomocą diod LED umieszczonych pod ekranem. OLED i AMOLED same wytwarzają podświetlenie, a właściwie robi to każdy pojedynczy piksel. 

Mają o wiele większą jasność, kontrasty, żywsze kolory i ciemniejsze czernie. Tablet LCD jest o wiele tańszy w produkcji i w ostatnich latach poprawiła się jakość wykonania i jasność takich ekranów. Do codziennego użytku sprawdzą się doskonale. OLED-y i AMOLED-y świetnie nadadzą się do prac graficznych oraz multimedialnych. 

Warto również zwrócić uwagę na przekątną ekranu. Oczywiście dla grafików im większa, tym lepsza. Do oglądania filmów również warto wybrać większą. Do codziennego użytkowania jednakże wystarczy tablet 10 cali, który jest najpopularniejszy zaraz obok przekątnej 7 cali.  

Tablet a środowisko cyfrowe 

Tablet jako kompaktowe urządzenie przenośne jest idealnym narzędziem do współpracy ze środowiskiem cyfrowym. Mowa tutaj zarówno o smartdomu, jak i współpracy z telefonem i komputerem. 

iPady i reszta urządzeń Apple mają środowisko pomagające w codziennej rzeczywistości. Bez problemu pozwalają na przesyłanie między sobą mejli, zakładek w przeglądarce, a nawet SMS-ów. Środowisko Google znajdujące się na Androidzie również jest bardzo przydatne. Ma kompatybilne usługi mejlingowe, własne komunikatory i dyski do przesyłania plików na różne urządzenia. Do tego dochodzi również aspekt sterowania domem, którym możemy zarządzać za pomocą prostej aplikacji z poziomu tabletu. Sprawdź, jakie możliwości ma dzisiaj Google Home w Polsce

 

Więcej
Ostatnia strona