Karta pamięci do Nintendo Switch

Autor: Anna

Nie każdy interesuje się światem gier i konsol. Niektórzy zabierają się za temat przy okazji, ponieważ chcą zrobić komuś prezent. Wtedy wybór odpowiedniego sprzętu oraz akcesoriów bywa niezwykle trudnym zagadnieniem. Powszechnym pytaniem jest na przykład to, która z dostępnych na rynku kart pamięci sprawdzi się najlepiej. Potencjalny nabywca, biorący pod uwagę zakup Switcha, z pewnością chętnie pozna ogólne informacje o tym sprzęcie, a także dowie się czegoś o optymalnej karcie pamięci. Zachęcamy do lektury poniższej treści.

Karty pamięci

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest Nintendo Switch
  2. jaka karta pamięci będzie dobra do Nintendo Switch

Co to jest Nintendo Switch? Dlaczego jest popularne?

Karty pamięci na biurku

Nintendo Entertainment System, czyli w formie skróconej NES, to dobrze znana konsola. Oczywiście jest to już sprzęt klasyczny, który robił furorę wiele lat temu. Współcześnie większość fanów gier doskonale zna tę 8-bitową platformę. Skoro wiemy już, że japońska firma jest na rynku nie od dziś, a gracze zdążyli pokochać jej produkty, to należy zadać sobie pytanie o jej aktualne dokonania. Jakie urządzenie króluje na sklepowych półkach i sprawia, że miłośnicy serii o Zeldzie i Mario otrzymują swoją dawkę ulubionych gier? Dekady temu ludzie pokochali wspomniane już Nintendo Entertainment System, natomiast dzisiaj niemal wszyscy chcą mieć Nintendo Switch. Co to jest? Najnowsza platforma produkowana przez japońskiego giganta rozrywki elektronicznej.

Firma Nintendo ma silną pozycję w świecie gier. Zaczęło się wiele lat temu od NES, a dzisiaj wciąż udaje się jej utrzymywać sporą popularność. Pomagają w tym bardzo dobre tytuły na wyłączność. Chodzi o gry, takie jak Zelda, Super Mario Bros, Metroid, Donkey Kong, Kirby, Pokemon, Fire Emblem, Animal Crossing i wiele innych. Nintendo ma sprawdzoną strategię i nie próbuje walczyć grafiką oraz najwydajniejszym sprzętem, lecz świetnymi, cenionymi tytułami. Dodatkowo Switch jest także sprzętem mobilnym. Gracze cieszący się wciągającą przygodą w swoim domu w każdej chwili mogą wziąć Nintendo Switch i wyjść z nim na zewnątrz. Kontynuowanie gry w każdym miejscu (na przykład na ławce w parku czy podczas podróży pociągiem) to bardzo duży plus.

  • 1 559 zł
  • 979 zł
  • 1 559 zł

Jaka karta pamięci pasuje do Nintendo Switch?

Karta pamięci w dłoni

Po podjęciu decyzji o tym, którą z dostępnych konsol chcemy kupić, warto przejść do kwestii popularnych dodatków. Zakup karty pamięci do Nintendo Switch jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ bez tego urządzenie ma dość mało miejsca – 32 GB wewnętrznej pamięci to w dzisiejszych czasach naprawdę niewiele, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę niezwykle popularny sposób kupowania gier, jakim jest omijanie pudełek i decydowanie się na wersje cyfrowe. Gracze pobierają wówczas całą zawartość na konsole. Takie rozwiązanie wymaga dużej ilości wolnego miejsca, a 32 GB czasem nie wystarczy nawet na jeden tytuł (jest tak w przypadku antologii Dragon Quest Heroes).

Konsola Nintendo obsługuje Micro SDHC oraz Micro SDXC w standardzie UHS-I. Największa pojemność wspierana przez Switch wynosi 2 TB. Pamiętajmy też, że umożliwia prędkość odczytu 100 MB/s, więc inwestowanie w bardzo drogie karty, które przekroczą tę wartość, zwyczajnie się nie zwróci. Kupując kartę Micro SD do naszego sprzętu, miejmy na uwadze uznanych producentów, takich jak Kingston czy SanDisk. Nie jest to bardzo duży wydatek, więc próby zaoszczędzenia, np. w postaci zakupu nieznanego produktu o wątpliwej jakości, często mogą dać niechciane efekty. Zakup karty pamięci nie jest czymś, co robimy codziennie, więc lepiej zastanowić się nad czymś lepszym i mieć spokojną głowę.

Jak duża powinna być karta pamięci do konsoli Switch? Wszystko sprowadza się do indywidualnych potrzeb. Jeśli zamierzamy grać w sporo gier i najchętniej sięgniemy po wersje cyfrowe, wtedy więcej przestrzeni okaże się trafioną inwestycją. Oczywiście nie musi to być aż 2 TB, ponieważ to wyjątkowo dużo. Okolice 200 GB zapewniają całkiem rozsądną przestrzeń dla gier. Mimo to nie ma złotej zasady i jeśli planujemy mieć ogrom tytułów w tym samym czasie, można iść w kierunku np. 512 GB. Gdybyśmy natomiast byli osobami o niskim zapotrzebowaniu na dystrybucję cyfrową, wtedy celowanie w znacznie mniejsze wartości nie będzie złym pomysłem. Wydaje się to bardzo ogólną i często powtarzaną poradą, lecz czasem faktycznie wszystko sprowadza się do potrzeb konkretnego użytkownika. Jedni potrzebują więcej miejsca na gry, drudzy zdecydowanie mniej.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link