Najlepszy odkurzacz piorący – ranking 2019

Autor: Anna

Czy wiesz, że odkurzacz może nie tylko zbierać kurz i inne zanieczyszczenia, ale również prać dywany, tapicerki i wykładziny? Takie funkcje oferują specjalne odkurzacze na wodę, dzięki którym możesz zapomnieć o mozolnym szorowaniu chodników szczotką. Sprawdź nasz ranking odkurzaczy piorących i zaopatrz się w model idealny do swojego domu!

Odkurzacz na wodę

LISTING PRODUKTÓW

Thomas Orca

Karcher SE 4001

Karcher SE 4002

Karcher SE 5.100

Karcher SE 6.100

Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT

Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Thomas MultiClean X10 Parquet 

8. Odkurzacz piorący dla alergików Thomas Orca

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Thomas OrcaThomas Orca to odkurzacz piorący o wysokiej funkcjonalności. Dzięki niemu możesz odkurzać podłogi drewniane, panele, dywany i szczeliny, jak również czyścić na mokro dywany, tapicerowane meble i łóżka. Filtr wodny sprawia, że urządzenie to doskonale sprawdzi się w domach alergików i astmatyków – wszelkie zabrudzenia trafią do wody, więc masz pewność, że nie wrócą do pomieszczenia z wydmuchiwanym powietrzem. W zestawie z tym odkurzaczem na wodę znajdziesz też specjalistyczny płyn oraz ssawkę – komplet, z którym od razu po zakupie urządzenia Thomas Orca możesz rozpocząć pranie!

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1600 W

Typ filtra: wodny

Nazwa filtra: EPA, wodny

Pojemność worka/pojemnika: 6 litrów

Funkcje dodatkowe: automatyczne zwijanie kabla, pranie dywanów i tapicerki

PLUSY

+ filtr wodny

+ bardzo korzystny stosunek ceny do jakości

+ w zestawie płyn do prania i ssawka

+ przyjazny alergikom

MINUSY

− wymagające czyszczenie elementów odkurzacza

− głośna praca

7. Odkurzacz wodny Karcher SE 4001

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Karcher SE 4001Karcher SE 4001 to odkurzacz wodny przeznaczony do zbierania zanieczyszczeń z dywanów i podłóg, łącznie z błotem, wodą i rozlanymi napojami. Pozwala też na efektywne pranie chodników, wykładzin czy dywanów, a także przywraca świeżość meblowej tapicerce. Odkurzacz piorący wraz z całą gamą akcesoriów umożliwi Ci zaprowadzenie w domu idealnego porządku – wraz z urządzeniem otrzymasz ssawkę do tapicerki, ssawkę podłogową, ssawka szczelinową oraz szczotkę do twardych powierzchni. Co więcej, tym odkurzaczem na wodę możesz też myć posadzki – nie potrzebujesz już dodatkowych mopów!

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1400 W

Typ filtra: tekstylny

Nazwa filtra: microfiltr

Pojemność worka/pojemnika: 4 litry

Funkcje dodatkowe: funkcja zbierania wody, mycie podłóg, pranie dywanów i tapicerki

PLUSY

+ zbiera wodę i błoto

+ nadaje się do mycia podłóg

+ spory zestaw akcesoriów

+ wysoka funkcjonalność

MINUSY

− głośna praca

− duży i ciężki

6. Odkurzacz piorący Karcher SE 4002

OCENA PRODUKTU: 8/10

Karcher SE 4002Jaki odkurzacz piorący pozwoli Ci zadbać nie tylko o czystość podłóg i dywanów, ale i powietrza? Wypróbuj model Karcher SE 4002, który umożliwia zbieranie zabrudzeń do specjalnego pojemnika z wodą. Oznacza to, że wszystkie drobnoustroje i cząstki kurzu pozostaną w cieczy i nie zostaną wydmuchane z powrotem do pomieszczeń. Taki system ułatwia też opróżnianie odkurzacza – wystarczy wylać zawartość pojemnika po sprzątaniu. Odkurzacz wodny nadaje się prania dywanów i tapicerki, zbierania wody i błota, a nawet do mycia posadzek. Minusami są spore gabaryty i ciężar Karchera SE 4002, lecz w większości przypadków w transporcie znacznie pomagają kółka.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1400 W

Typ filtra: tekstylny

Nazwa filtra: pojemnik

Pojemność worka/pojemnika: 4 litry

Funkcje dodatkowe: funkcja zbierania wody, możliwość odkurzania na mokro, możliwość odkurzania na sucho, możliwość stosowania worków, mycie podłóg, pranie dywanów i tapicerki

PLUSY

+ pojemnik z wodą na zabrudzenia

+ zbiera wodę i błoto

+ myje podłogi

+ zestaw akcesoriów w komplecie

MINUSY

− duży i ciężki

5. Mocny odkurzacz piorący Karcher SE 5.100

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Karcher SE 5.100W rankingu odkurzaczy piorących znalazło się również miejsce dla Karchera SE 5.100. Dość drogie urządzenie swoją wysoką cenę wynagradza doskonałą funkcjonalnością. Świetnie radzi sobie przy tradycyjnym odkurzaniu na sucho, zdaje egzamin, gdy trzeba zebrać błoto lub wylany sok z podłogi, skutecznie myje posadzki, a także nadaje się do prania dywanów czy odświeżania tapicerek mebli – również foteli samochodowych. Odkurzacz na wodę w zestawie zawiera detergent do prania, więc nie musisz się zastanawiać, jaki środek czyszczący kupić. Komplet akcesoriów dołączonych do Karchera SE 5.100 umożliwi Ci wysprzątanie całego domu w efektywny sposób.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1400 W

Typ filtra: tekstylny

Nazwa filtra: papierowy, pojemnik

Pojemność worka/pojemnika: 4 litry

Funkcje dodatkowe: funkcja zbierania wody, mycie podłóg, pranie dywanów i tapicerki

PLUSY

+ nadaje się do mycia podłóg

+ zbiera błoto i wodę

+ detergent w zestawie

+ dołączony komplet akcesoriów

MINUSY

− głośna praca

− duży i ciężki

4. Odkurzacz piorący do tapicerki Karcher SE 6.100

OCENA PRODUKTU: 9/10

Karcher SE 6.100Wraz z odkurzaczem wodnym Karcher SE 6.100 otrzymasz m.in. 2 dysze do ekstrakcji, 2 rury plastikowe, detergent do prania, dyszę do podłóg, ssawki (do prania tapicerki, tapicerki, szczelinową) i wąż ssący. Dzięki temu masz pewność, że urządzenie poradzi sobie ze wszystkimi wymagającymi zadaniami. Najpierw poodkurzasz nim dywany, a potem je wypierzesz. Pozbierasz zanieczyszczenia z posadzek, a następnie je umyjesz. W związku z tym nie potrzebujesz już wielu akcesoriów do sprzątania – wystarczy Ci jeden odkurzacz piorący. Minusem Karchera SE 6.100 jest brak automatycznego zwijania kabla, co może być nieco irytujące przy codziennym sprzątaniu.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1400 W

Typ filtra: tekstylny

Nazwa filtra: papierowy, pojemnik

Pojemność worka/pojemnika: 4 litry

Funkcje dodatkowe: funkcja zbierania wody, możliwość odkurzania na sucho, pranie dywanów i tapicerki

PLUSY

+ zestaw akcesoriów w komplecie

+ odkurzacz zbiera błoto i płyny

+ nadaje się do mycia podłóg

+ w zestawie środki czystości

MINUSY

− brak automatycznego zwijania kabla

3. Odkurzacz piorący z turboszczotką Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT

OCENA PRODUKTU: 9/10

Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CTWysokie miejsce w rankingu odkurzaczy piorących zasłużenie zajmuje Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT. Urządzenie to pozwala nie tylko zachować czystość w domu, ale i jest przyjazne dla alergików – ma filtr wodny i EPA10, które zatrzymują roztocza i inne drobnoustroje, a dodatkowo jest wyposażone w turboszczotkę, dzięki której bez trudu pozbędziesz się zwierzęcej sierści z dywanów i mebli. Z odkurzaczem wodnym możesz też zbierać naniesione na posadzki błoto i wodę, prać dywany, a przy tym nie ryzykować zarysowania drewnianych parkietów czy paneli – Zelmer Aquawelt Pro ma miękkie kółka, więc możesz bezpiecznie manewrować nim pomiędzy pomieszczeniami.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1900 W

Typ filtra: antyalergiczny

Nazwa filtra: EPA10, wodny

Pojemność worka/pojemnika: 2,5 litra

Funkcje dodatkowe: funkcja zbierania wody, miękkie kółka, możliwość odkurzania na sucho, odkurzanie z filtrem wodnym, pranie dywanów i tapicerki, silnik EcoPower, wskaźnik zapełnienia worka

PLUSY

+ filtry antyalergiczne

+ turboszczotka

+ zbieranie wody i błota

+ miękkie kółka

+ silnik EcoPower

MINUSY

− mała pojemność zbiornika

2. Odkurzacz piorący z filtrami AQUA+ i HEPA13 Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Thomas Aqua+ Pet & Family PlusThomas Aqua+ Pet & Family Plus to odkurzacz piorący, który przysłuży się całej rodzinie. Jest przyjazny dla astmatyków i alergików i świetnie radzi sobie ze zwierzęcą sierścią. Wyposażony został w filtr wodny AQUA+, choć w zestawie znajdziesz też dodatkowy filtr HEPA13. Pojemnik z wodą nie tylko zatrzyma wszystkie zanieczyszczenia i drobnoustroje, ale i zapewni łatwiejsze opróżnianie odkurzacza – wystarczy wylać wodę z brudem i włożyć pojemnik z powrotem na swoje miejsce. Z odkurzaczem piorącym Thomas Aqua+ Pet & Family Plus odświeżysz swoje meble, wypierzesz dywany i chodniki oraz pozbierasz brud i wodę naniesione z zewnątrz. Do wad tego urządzenia należy zaliczyć sporą wagę i wysoką cenę.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1400 W

Typ filtra: wodny

Nazwa filtra: AQUA+

Pojemność worka/pojemnika: 1,8 litra

Funkcje dodatkowe: automatyczne zwijanie kabla, funkcja zbierania wody, możliwość odkurzania na mokro, możliwość odkurzania na sucho, pranie dywanów i tapicerki, wąż z zintegrowanym wężykiem doprowadzającym wodę do prania z zaworem odcinającym

PLUSY

+ filtry AQUA+ i HEPA13

+ bardzo dużo akcesoriów w zestawie

+ łatwe opróżnianie pojemnika

+ turboszczotka

+ wysoka funkcjonalność

MINUSY

− ciężki i duży

− wysoka cena

1. Odkurzacz piorący o wysokiej mocy Thomas MultiClean X10 Parquet

OCENA PRODUKTU: 10/10

Thomas MultiClean X10 ParquetJaki odkurzacz piorący znalazł się na szczycie rankingu? Thomas MultiClean X10 Parquet zapewnia jednoczesne odkurzanie i mycie parkietów drewnianych oraz perfekcyjną pielęgnację dywanów i wykładzin, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporo czasu w czasie sprzątania. Wysoka moc i spora pojemność worka umożliwiają wydajną pracę odkurzacza na wodę, a filtry wodne dbają o dobrą jakość powietrza w mieszkaniu. Wraz z urządzeniem Thomas MultiClean X10 Parquet otrzymasz szereg akcesoriów, w tym końcówki do delikatnych powierzchni takich jak parkiety czy panele oraz szczotkę do zbierania zwierzęcej sierści.

PARAMETRY

Moc wejściowa: 1700 W

Typ filtra: wodny

Nazwa filtra: AQUA+, wodny

Pojemność worka/pojemnika: 6 litrów

Funkcje dodatkowe: możliwość odkurzania na mokro, możliwość odkurzania na sucho, mycie podłóg, pranie dywanów i tapicerki, sterowanie w rączce, teleskopowa rura ze stali nierdzewnej

PLUSY

+ wysoka moc urządzenia

+ bardzo dużo akcesoriów w zestawie

+ turboszczotka

+ filtr wodny

MINUSY

− brak

Podsumowanie

Odkurzacz piorący to urządzenie wielofunkcyjne, które może być niezastąpione w każdym gospodarstwie domowym, jeśli jest prawidłowo użytkowane – sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniamy podczas korzystania z odkurzacza. Taki sprzęt AGD może zastąpić mopa, ponieważ często nadaje się nie tylko do zbierania kurzu i innych zabrudzeń, ale i do mycia posadzek. Funkcja prania dywanów czy tapicerki ułatwia generalne porządki w mieszkaniu i skraca czas poświęcany na te czynności. Sprawdź wszystkie odkurzacze piorące z naszej oferty i wybierz model dla siebie!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link