Najlepszy nawilżacz powietrza – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Anna

Sezon grzewczy to czas, kiedy powietrze w domu jest nieprzyjemne suche. Aby uniknąć związanych z tym niedogodności, takich jak kaszel czy wysuszona skóra, warto korzystać z nawilżacza powietrza. Nie wiesz, jaki model najlepiej kupić? Poznaj opinie klientów na temat najpopularniejszych urządzeń i wybierz odpowiedni.

Nawilżacz powietrza w domu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza,

- jakie są opinie klientów o nawilżaczach ewaporacyjnych,

- co sądzą klienci o nawilżaczach ultradźwiękowych,

- jaki nawilżacz powietrza z oczyszczaczem polecają klienci.

Jaki nawilżacz powietrza do domu?

Chcąc wyposażyć swój dom lub biuro w nawilżacz powietrza, możesz wybrać spośród kilku rodzajów tych urządzeń. Różnią się one przede wszystkim technologią, dzięki której dochodzi do zwiększenia wilgotności powietrza. Od tego, na jaki typ nawilżacza się zdecydujesz, może zależeć również komfort korzystania z urządzenia, jego efektywność, a także wygląd.

Nawilżacz powietrza w salonieNajpopularniejsze rodzaje nawilżaczy powietrza to:

  • nawilżacze ewaporacyjne – to bardzo efektywne urządzenia z wbudowanym wentylatorem, dzięki któremu wilgotne powietrze jest równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu,
  • nawilżacze ultradźwiękowe – tworzą wilgotną mgiełkę za pomocą ultradźwięków. Wyróżnia je bardzo niski pobór prądu i cicha praca, a ich dodatkowym atutem jest to, że nie nagrzewają powietrza w pomieszczeniu,
  • oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania – to wielofunkcyjne urządzenia poprawiające jakość powietrza. Dzięki procesowi wieloetapowej filtracji usuwają zanieczyszczenia, pyłki, wirusy i bakterie. Są też zazwyczaj wyposażone w jonizator.

Inne dostępne w sprzedaży typy to nawilżacze parowe, polecane m.in. do pokoju dziecięcego, oraz aromatyzery, które podczas pracy wydzielają substancje zapachowe.

Masz w domu problem z suchym powietrzem, szczególnie w sezonie grzewczym? Poznaj najlepsze sposoby, jak sobie z tym radzić!

Nawilżacze ewaporacyjne – opinie klientów

Jakie nawilżacze ewaporacyjne polecają nasi klienci i czym wyróżniają się te urządzenia? Najpopularniejszym modelem z tej kategorii jest nawilżacz powietrza RAVEN EN004. Klienci polecają urządzenie przede wszystkim ze względu na jego skuteczność i wydajność. Jak pisze Kamil: Nawilżacz działa bezproblemowo. Spokojnie nawilża pokój 16 m3 do wilgotności 55%. Podczas pracy jest cichy, spokojnie można przy nim spać. Użytkownik wskazuje jednak na pewne niedogodności: Jedyny minus to dźwięk wydawany podczas naciskania guzików zmiany trybu pracy czy ustawień, jest piskliwy i głośny. Inni klienci podzielają jego opinię: Bardzo fajny sprzęt, cichutki, sprawnie działa utrzymywanie wilgotności na pożądanym poziomie. Jedyne, co można by poprawić, to dodać opcję wyłączenia lampki – dodaje Fildon.

  • 149,99 zł
  • 159,99 zł
  • 349 zł
  • 299 zł
  • 249 zł

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza – opinie

Nawilżacz powietrza Philips Hu4803Popularnością cieszy się także nawilżacz powietrza Philips HU4803/01, który wykorzystuje w swoim działaniu ultradźwięki. Model cechuje się nowoczesnym wyglądem. Dzięki wbudowanemu higrostatowi nie jest konieczna kontrola poziomu wilgotności. Klienci cenią to urządzenie za to, że nie tylko skutecznie nawilża powietrze, ale także wstępnie filtruje je z zanieczyszczeń. Z tego powodu użytkowniczka Bodzia78 poleca model alergikom: Cichy, ładnie wyglądający nawilżacz, doskonale spełniający swoją funkcję. Postawiony przy łóżku dziecka po kilku dniach działania zdecydowanie poprawił jakość powietrza i komfort oddychania. Filtrując wstępnie powietrze z zanieczyszczeń takich jak kocia sierść i roztocza sprytnie wspomagał walkę z alergią. Inni klienci podkreślają, że nawilżacz jest też łatwy w konserwacji i użytkowaniu. Bardzo prosty w czyszczeniu i obsłudze – pisze Kazan. Cichy, wydajny. Wcześniej miałem inny nawilżacz i muszę stwierdzić, że ten jest o wiele lepszy. Nie muszę pilnować nawilżenia, wystarczy ustawić i już :)

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli chcesz uniknąć nadmiernego zawilgocenia powietrza przez nawilżacz, wybierz model wyposażony w higrostat. Urządzenie samodzielnie wykryje, że powietrze osiągnęło pożądaną wilgotność i wyłączy się automatycznie.

Oczyszczacz powietrza i nawilżacz – co polecają klienci?

Jeśli zależy Ci na jeszcze lepszej jakości powietrza, lub masz w domu alergika czy chcesz pozbyć się wirusów i bakterii przenoszonych drogą kropelkową, dobrym pomysłem będzie wybór urządzenia 2 w 1. Nawilżacz powietrza Eldom NU100 auro nie tylko przywraca właściwą wilgotność w pomieszczeniu, ale także za pomocą wymiennego filtra oczyszcza powietrze oraz jonizuje je. Jak wskazuje Kate, która kupiła ten model w sklepie RTV Euro AGD, urządzenie dobrze spełnia swoją funkcję i jest łatwe w użyciu: Dobry produkt, z wieloma funkcjami. Cichy i z dużą pojemnością, na czym mi zależało. Ma łatwo wyjmowalny pojemnik i 3 stopnie robienia pary.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link