Karbownica do włosów – jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Joanna

Karbownica do włosów sprawdza się zawsze, gdy z prostych włosów kobieta chce wyczarować delikatne i lekkie fale. Te wykonane lokówką są zdecydowanie większe i bardziej poważne. Karbownica pozwala natomiast uzyskać bardzo delikatny, dziewczęcy wręcz look.

Pasmo włosów w karbownicy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego karbownica to must-have stylistów;
  2. w jaki sposób uzyskuje się efekt fal;
  3. na jakie parametry zwrócić uwagę;
  4. co wybrać – lokówkę czy karbownicę.

Karbownica – must-have stylistów włosów

Dziewczyna z kręconymi włosami z pasmem włosów nakręconym na lokówkę

Karbownica to jedno z tych narzędzi do stylizacji włosów, które w swojej łazience ma spora część Polek. Połowa z nich z pewnością ma w domu karbownicę albo lokówkę. Druga połowa nie wyobraża sobie życia bez prostownicy lub szczotki prostującej. Te kobiety, które mają naturalnie proste włosy, od czasu do czasu marzą o delikatnych falach, które zupełnie zmieniają codzienną stylizację. Dzięki karbownicy efekt ten można osiągnąć błyskawicznie. Urządzenie to nie wymaga jakiejś szczególnej wprawy, co tylko podnosi jego atrakcyjność. Wystarczy kilka dodatkowych minut podczas porannej toalety, aby stworzyć zupełnie nowy look.

Co pozwala uzyskać efekt karbownicy?

Zarówno mini karbownica, jak i ta tradycyjnych rozmiarów, działają sprawnie i pozwalają osiągnąć zamierzony efekt dzięki zastosowaniu odpowiedniej płytki. Właśnie płytka powinna być pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, wybierając konkretny model. Ma ona bezpośrednią styczność z włosami, więc wpływa na ich wygląd. Materiał zastosowany do wykonania płytki powinien gwarantować, że jest ona w 100% bezpieczna dla włosów i w żaden sposób nie przyczynia się do ich uszkodzenia. Tych materiałów jest obecnie bardzo wiele, natomiast szczególną popularnością cieszą się prostownice i karbownice z płytkami ceramicznymi lub lustrzanymi. Są one wytrzymałe i równomiernie się nagrzewają, co eliminuje ryzyko uszkodzenia struktury włosa.

W karbownicach do włosów stosuje się również płytki teflonowe i tytanowe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że mogą się one nagrzewać nierównomiernie. Taka karbownica do podnoszenia włosów sprawdza się jedynie w przypadku używania jej od czasu do czasu. Jeśli tego typu stylizacja ma być wykonywana regularnie, lepiej postawić na urządzenie z ceramiczną lub lustrzaną płytką.

  • 139,99 zł
  • 209 zł
  • 499 zł
  • 75,94 zł
  • 479 zł

Jaką karbownicę do włosów wybrać?

Różne sprzęty fryzjerskie wokół dziewczyny z nieułożonymi w połowie włosami

Mała karbownica to urządzenie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. Wybierając ją, należy jednak wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kryteriów. Oprócz materiału płytki liczy się również jej szerokość. Przy cienkich włosach sprawdzi się węższa, natomiast jeśli kobieta ma grubsze włosy – lepiej kupić urządzenie o szerszej płytce. Liczy się również odpowiednio duża możliwość regulacji temperatury. Trzeba bowiem pamiętać, że cienkie włosy źle znoszą kontakt ze zbyt rozgrzaną płytką, z kolei grube pasma można bez strachu stylizować urządzeniem rozgrzanym nawet do 200°C. Jest to ważne kryterium, ponieważ pozwala ono dostosować parametry karbownicy do rzeczywistych potrzeb konkretnego typu włosów.

Moc karbownicy może wynosić od 15 do 150 W. Im większa moc, tym szybsze nagrzewanie. Natomiast dla bezpieczeństwa włosów dobrze jest wybrać urządzenie o średnich parametrach. Koniecznie warto zwrócić uwagę na obecność lampki kontrolnej, która informuje, czy urządzenie się odpowiednio nagrzało. Cennym rozwiązaniem jest również jonizacja zastosowana w nowoczesnych karbownicach. Dzięki niej włosy się nie elektryzują, są nabłyszczone i podatniejsze na stylizację.

Duże znaczenie może mieć także długość kabla. Z reguły mini karbownice przeznaczone do użytku domowego kabel mają znacznie krótszy od tych profesjonalnych. Jeśli jednak gniazdka w łazience są rozmieszczone tak, że stylizacja może być utrudniona, lepiej szukać modeli z dłuższym kablem. Warto również zwrócić uwagę na antypoślizgową rączkę karbownicy, która chroni przed niebezpiecznym wyślizgnięciem się jej z ręki, na przykład podczas pośpiesznej stylizacji zaraz po porannym prysznicu.

Lokówka czy karbownica?

Karbownica nadaje się też oczywiście do tapirowania włosów, aczkolwiek większe możliwości daje tu lokówka. Jeśli kobieta lubi bawić się stylizacjami włosów, to drugie urządzenie z pewnością będzie dla niej dobrym wyborem. Tym bardziej, że producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, dołączają do lokówek bogaty zestaw końcówek (Babyliss MS21E, Remington Volume & Curl, Philips Dynamic Volume Brush). Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawe efekty: od drobnych delikatnych loczków-sprężynek, przez delikatne fale, po dostojne i bardziej poważne loki (Philips StyleCare Prestige, Babyliss Curl Secret Digital Sensor C1500E). Jeśli więc z narzędzi do stylizacji włosów korzystasz dość często, to lokówka z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak stylizujesz włosy tylko od czasu do czasu, a efekt uzyskany za pomocą karbownicy Ci odpowiada, zostań przy sprawdzonym sprzęcie. Możesz także postawić na prostownicę z karbownicą, co pozwoli Ci zmieniać stylizacje włosów dość radykalnie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!