Jakie głośniki do komputera? Ranking 2023 – najlepsze głośniki!

Jakie głośniki do komputera? Ranking 2023 – najlepsze głośniki!

Wrażenia z gry lub oglądania wideo dopełnia dźwięk, a głośniki komputerowe to coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Zestawy głośników różnią się mocą, funkcjonalnością oraz możliwościami. Poniższy ranking głośników do komputera przybliża najpopularniejsze modele.

  
Genesis Helium 200
1 miejsce Genesis Helium 200
Ocena:9.0 / 10
109,99 zł
Zobacz recenzję
Creative Pebble Plus 2.1
2 miejsce Creative Pebble Plus 2.1
Ocena:8.5 / 10
169,99 zł
Zobacz recenzję
Tracer 2.0 Mark
3 miejsce Tracer 2.0 Mark
Ocena:7.0 / 10
109,99 zł
Zobacz recenzję
Sven MS-2050 2.1
4 miejsce Sven MS-2050 2.1
Ocena:8.0 / 10
349 zł
Zobacz recenzję
Creative SBS E2900 2.1
5 miejsce Creative SBS E2900 2.1
Ocena:7.5 / 10
369 zł
Zobacz recenzję
Edifier R1700BT
6 miejsce Edifier R1700BT
Ocena:8.5 / 10
399 zł
Zobacz recenzję
Logitech Z407
7 miejsce Logitech Z407
Ocena:8.0 / 10
349 zł
Zobacz recenzję
Creative Stage 2.1
8 miejsce Creative Stage 2.1
Ocena:8.0 / 10
399 zł
Zobacz recenzję
Logitech Z906 5.1 THX/500W
9 miejsce Logitech Z906 5.1 THX/500W
Ocena:8.0 / 10
1 199 zł
Zobacz recenzję
Genesis Helium 100BT
10 miejsce Genesis Helium 100BT
Ocena:7.0 / 10
179,99 zł
Zobacz recenzję
1

Genesis Helium 200

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Moc
 • Design
 • Tylko jedno podłączenie

 

Miejsce pierwsze zajmują klasyczne głośniki do komputera. Ranking podbiły przede wszystkim stosunkiem jakości do ceny, ponieważ Genesis Helium 200 to całkiem przyzwoicie brzmiący i niedrogi zestaw, który znajdzie uznanie zarówno wśród graczy, jak i entuzjastów filmowych. Głośniki generują moc o wartości 20 W, co jest naprawdę niezłym wynikiem w tej kategorii cenowej. To po prostu dobre głośniki do komputera, które zdobyły popularność dzięki stosunkowi jakości do ceny.

Dla wygody użytkowników zestaw zawiera wejście mikrofonowe oraz wejście do słuchawek. Głośniki nie mają pilota, jedynie pokrętło umieszczone na obudowie jednej kolumny. Jest to pewne utrudnienie, szczególnie jeśli chcemy schować głośniki pod biurkiem. Kolejnym minusem jest rodzaj podłączenia – jedynie minijack 3,5 mm. W tej kategorii cenowej nie można jednak oczekiwać czegoś więcej. Bryła głośników, chociaż tradycyjna, otrzymała karbonowe wykończenie i czerwone akcenty. Cały zestaw wygląda klasycznie, ale z nowoczesnymi detalami.

Typ zestawu  2.0 - 2 głośniki
Moc zestawu RMS  20 W
Typ podłączenia  przewodowe
109,99 zł
2

Creative Pebble Plus 2.1

Ocena naszego eksperta:
8.5 / 10
 • Głośnik basowy
 • Wyjątkowe wzornictwo
 • Niska moc zestawu

 

Czy da się połączyć nietypowy wygląd z wysoką jakością dźwięku? Creative Pebble Plus 2.1 udowadnia, że tak! Satelity to dwie małe kulki, które są ustawione pod kątem 45°. Takie rozwiązanie powoduje, że dźwięk kierowany jest bezpośrednio do użytkownika. Subwoofer, już klasyczny z wyglądu, odpowiada za głęboki bas. Całość prezentuje się bardzo modnie i high-endowo. Mają na to wpływ akcenty w miedzianym kolorze.

Zestaw zasilamy za pomocą przewodu USB, a dźwięk wędruje przewodem minijack 3,5 mm. Głośność zmieniamy za pomocą pokrętła umieszczonego na jednym satelicie. Za wzmocnienie basów odpowiada tryb High Gain. Jeśli interesują cię tanie głośniki do PC z dobrym basem – wybierz Creative Pebble Plus 2.1.

Typ zestawu  2.1 - 2 głośniki + głośnik basowy
Moc zestawu RMS  16 W
Typ podłączenia  przewodowe
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
120 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
95 zł
3

Tracer 2.0 Mark

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Niska cena

 

 

Najlepsze głośniki do komputera poniżej 100 zł to zajmujące 3. miejsce w zestawieniu Tracer 2.0 Mark. To maleńkie satelity zasilane przez port USB o mocy 12 W. Do ich największych zalet należą kompaktowy rozmiar, prostota obsługi i… niska cena. Ranking głośników komputerowych przedstawia produkty, które zyskały największą popularność wśród użytkowników. To sprzęt idealny do podstawowych zadań – do rozmów Skype, do szkolnych pecetów.

 

Typ zestawu  2.0 - 2 głośniki
Moc zestawu RMS  12 W
Typ podłączenia  przewodowe
109,99 zł
4

Sven MS-2050 2.1

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
głośniki komputerowe Sven MS-2050 2.1 (czarny)
 • Jakość dźwięku
 • Wbudowany tuner FM
 • Delikatne "buczenie" zestawu

 

 

Fiński producent zaskakuje odejściem od surowego, minimalistycznego designu, prezentując dobre głośniki do komputera z basem w obudowie z wysokim połyskiem! Zestaw 2.1 (subwoofer i dwa satelity) generuje aż 55 W czystego, mocnego i nasyconego dźwięku. Muzykę odtworzymy na kilka sposobów. Za pomocą przewodu 2RCA (cinch) lub łączności bezprzewodowej Bluetooth, a także wejścia USB i czytnika kart SD. To daje wiele możliwości konfiguracji sprzętu audio w domu.

Tylko najlepsze głośniki do komputera cechują się dodatkowymi funkcjami – tutaj jest to wbudowany tuner FM, dzięki któremu ulubione stacje radiowe są na wyciągnięcie ręki! Całe szczęście nie trzeba się nadwyrężać – dzięki bezprzewodowemu pilotowi, którym zarządzamy wszystkimi funkcjami zestawu. Zestaw Sven MS-2050 2.1 to zatem więcej niż tylko głośniki do komputera. Ranking wyróżnia produkty z wszechstronnym zastosowaniem.

 

 

Typ zestawu  2.1 - 2 głośniki + głośnik basowy
Moc zestawu RMS  55 W
Typ podłączenia  przewodowe
349 zł
RATY:
17,45 zł x 20 rat 0%
Raty tylko w sklepie stacjonarnym
5

Creative SBS E2900 2.1

Ocena naszego eksperta:
7.5 / 10
 • Duża moc
 • Bluetooth
 • Zbyt mocne basy


Jakie głośniki do komputera mają system 2.1 i wyróżniają się nietypowym designem? To Creative SBS E2900 2.1 zamykające pierwszą piątkę rankingu głośników do komputera. Niezwykle mocny zestaw, który generuje aż 60 W, został doceniony przede wszystkim za wysoką jakość dźwięku oraz głęboki bas. Subwoofer skierowany do przodu zapewnia głębokie i dudniące niskie tony. To po prostu dobre głośniki do komputera z basem, który potrafi poruszyć. Gamingowego charakteru dodaje im wyjątkowe podświetlenie diodami LED, które emituje różnokolorowe światło RGB wewnątrz obudowy subwoofera.

Dobre głośniki do komputera to takie, które mają kilka rodzajów podłączeń – złącze AUX, czytnik kart microSD, wbudowany port USB oraz przede wszystkim łączność Bluetooth 5.0 – i gwarantują wiele możliwości podłączeń sprzętów. Za wygodę obsługi odpowiadają pokrętło sterowania umieszczone na obudowie subwoofera oraz bezprzewodowy pilot. Dodatkowym atutem jest wbudowany tuner FM, dzięki któremu możemy słuchać ulubionego radia bezpośrednio poprzez głośniki. Użytkownicy docenili przede wszystkim bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

6

Edifier R1700BT

Ocena naszego eksperta:
8.5 / 10
 • Klasyczny wygląd
 • Wysoka jakość i moc dźwięku
 • Dość spory rozmiar


Miejsce szóste w rankingu głośników komputerowych zajmuje zestaw Edifier R1280T. Klasyczna, drewniana obudowa skrywa 4-calowy przetwornik niskotonowy oraz jedwabny wysokotonowy przetwornik o średnicy 13 mm. Dodatkowo specjalny tunel Bass Reflex gwarantuje pełnię zbalansowanego brzmienia. Na wzór klasycznych kolumn w zestawach Hi-Fi głośniki Edifier R1280T mają zdejmowaną kratkę, która ukrywa głośniki, nadając tym samym elegancki wygląd. To po prostu klasyczne kolumny, które możemy podłączyć do naszego komputera, wieży lub systemu audio. Klasyczna konstrukcja z nowoczesnym rozwiązaniem – kolumny są nachylone, aby jeszcze lepiej rozprowadzać dźwięk. To cechuje najlepsze głośniki do komputera.

Co więcej głośniki zostały wyposażone w podwójne porty RCA, czyli popularne cinch, a także łączność Bluetooth 4.0. To gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Za wygodę obsługi odpowiada panel sterujący umieszczony na jednej kolumnie, dzięki któremu ustawimy głośność, wysokie tony oraz poziom nasycenia basów. Dodatkowo bezprzewodowy pilot ułatwia kontrolę nad głośnikami, gdy znajdujemy się w dalszej odległości od sprzętu.

7

Logitech Z407

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Minimalistyczny wygląd
 • Wysoka jakość dźwięku
 • Głośny komunikat o podłączeniu Bluetooth

 

Miejsce siódme zajmują minimalistyczne, designerskie głośniki do komputera. Ranking podbiły przede wszystkim jakością – zarówno wykonania, jak i dźwięku. Zestaw Logitech Z407 składający się z trzech głośników (dwóch satelitów i jednego subwoofera) generuje 40 W mocy. Zaokrąglone satelity można ustawić pionowo lub poziomo, dzięki czemu zmieszczą się na każdym biurku. Zestaw podłączysz na trzy sposoby: za pomocą micro USB, wejścia minijack 3,5 mm, a także Bluetooth. Takie połączenie stylu i funkcjonalności sprawia, że są to bardzo popularne głośniki do komputera. Ranking podbiły przede wszystkim jakością dźwięku oraz mocnym i solidnym basem, który zadowoli każdego gracza i melomana.

Co więcej, za pomocą jednego przycisku zmieniasz źródło połączenia przewodowego, a łączność bezprzewodową przywrócisz za pomocą przycisku Bluetooth. Kilka rodzajów podłączenia cechuje najlepsze głośniki do komputera. Bezprzewodowo działa również pilot sterujący poziomem głośności, który ma zasięg blisko 20 metrów. Logitech Z407 to po prostu dobre głośniki do komputera o wysokiej jakości dźwięku i minimalistycznym wykończeniu. Mają jednak drobny mankament w postaci głośnego komunikatu po podłączeniu Bluetooth, ale jakie głośniki do komputera nie mają wad?

 

8

Creative Stage 2.1

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Do PC i TV
 • Jakość brzmienia
 • Automatyczny system wyłączania

 

Najlepsze głośniki do komputera cechuje multizadaniowość. Głośniki Creative Stage 2.1 podłączysz do komputera, laptopa, kina domowego, smartfona, tabletu, a także konsol do gier! Do dyspozycji mamy podłączenia przewodowe: TV (ARC), wejście USB, AUX oraz wejście optyczne (TOSLINK), a także bezprzewodowe – Bluetooth w wersji 5.0. Zestaw oferuje dźwięk przestrzenny Sound Blaster Surround, a także technologię przetwarzania dźwięku Clear Dialog.

Ale najważniejszą cechą tego zestawu jest konstrukcja głośników. Klasycznie z wyglądu subwoofer jest wyjątkowo smukły i wąski. Generuje 40 W donośnego, głębokiego basu. A satelity? Zgodnie z nazwą, powinny być dwa. W rzeczywistości otrzymujemy listwę dźwiękową, w której ukryto dwa satelity, każdy o mocy 20 W. Z jej boku umieszczono przyciski sterowania i port USB, a z tyłu pozostałe wejścia, w tym zasilanie. Bardziej zaawansowane funkcje ustawimy za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Jakie inne głośniki do komputera podłączymy również do telewizora lub konsoli? To wyjątkowy zestaw o bardzo dobrej jakości brzmienia, któremu bliżej jest do soundbara niż głośników komputerowych. Idąc tym tropem, stosunek jakości do ceny jest niezwykle imponujący. Jest minus – automatyczny system wyłączania, który ma na celu oszczędzanie energii, może czasem wyłączyć zestaw podczas cichego odtwarzania muzyki. Ale kto na takim zestawie słucha cichej muzyki?

 

 

Typ zestawu  2.1 - 2 głośniki + głośnik basowy
Moc zestawu RMS  80 W
Typ podłączenia  przewodowe, Bluetooth
399 zł
RATY:
19,95 zł x 20 rat 0%
Raty tylko w sklepie stacjonarnym
9

Logitech Z906 5.1 THX/500W

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
głośniki komputerowe Logitech Z906 5.1 THX/500W
 • Bardzo duża moc zestawu
 • Wszechstronność połączeń
 • Jakość brzmienia i wykonania
 • Cena
 • Brak Bluetooth


Polecane głośniki komputerowe Logitech Z906 5.1 THX/500W zdobyły dziewiąte miejsce w naszym rankingu. To zestaw sześciu głośników w systemie 5.1 – jeden subwoofer skierowany do przodu, cztery spore głośniki satelitarne oraz jeden głośnik centralny. Generują aż 1000 W mocy szczytowej i 500 W mocy RMS. Takie połączenie zapewnia bogaty dźwięk i grzmiący bas. Odpowiednie rozmieszczenie w pomieszczeniu gwarantuje przestrzenny dźwięk, który został doceniony certyfikatem THX. Te cechy sprawiają, że są to najlepsze głośniki do komputera.

Jakie inne głośniki do komputera podłączysz do sześciu urządzeń na kilka różnych sposobów? Minijack 3,5 mm, RCA, sześciokanałowe bezpośrednie, cyfrowe koncentryczne lub optyczne – trudno szukać równie wszechstronnego zestawu. Brakuje tylko Bluetooth, co jest sporą wadą, ale za to gwarantuje najwyższą jakość połączenia. Bezprzewodowym pilotem nie tylko niezależnie skontrolujesz głośność każdego satelity, ale także wybierzesz preferowaną jakość odsłuchu i system dźwięku – 2.1, 4.1 lub 3D. To wyjątkowe głośniki do komputera. Ranking docenia takie zestawy!

10

Genesis Helium 100BT

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Wysoki stosunek jakości do ceny
 • Łączność Bluetooth
 • Niska moc


Młodsi bracia zwycięzcy naszego rankingu głośników do komputera zamykają ranking głośników do PC. Zestaw Genesis Helium 100BT składa się z 2 satelitów, które podłączasz za pomocą przewodu minijack 3,5 mm lub bezprzewodowo – Bluetooth 5.0. Pomimo braku subwoofera i maksymalnej mocy 10 W zestaw zaskakuje nie tylko jakością dźwięku, ale także głębokim podbiciem basów. Odpowiada za niego funkcja Bass Reflex. Innymi słowy, są to po prostu dobre głośniki do komputera z basem.

Jak przystało na prawdziwe gamingowe głośniki, Genesis Helium 100BT mają podświetlenie RGB. Sterujemy nimi za pomocą wygodnego i dobrze widocznego panelu sterowania znajdującego się na froncie głośnika. Nocni gracze wygodnie podłączą swoje słuchawki za pomocą wejścia słuchawkowego, dzięki czemu nie zbudzą pozostałych domowników. Ranking głośników do komputera docenia konstrukcje łatwe i wygodne w obsłudze. Zestaw zasilany jest za pomocą gniazda USB.

Typ zestawu  2.0 - 2 głośniki
Moc zestawu RMS  10 W
Typ podłączenia  przewodowe, Bluetooth
179,99 zł
 

Najlepsze głośniki do komputera – jak powstało zestawienie?

 

W powyższym zestawieniu zebraliśmy najbardziej popularne głośniki do komputera. Ranking przedstawia produkty, które zyskały najwięcej opinii i cieszą się największym powodzeniem. Znajdują się tutaj zarówno zestawy w systemie 2.0 i 2.1, jak i soundbary. Na liście znalazły się modele, które wywołały największe poruszenie wśród użytkowników oraz wyróżniły się czymś szczególnym. Mogła to być wyjątkowa, autorska technologia producenta albo solidna jakość wykonania. Również wygląd zwracał szczególną uwagę – klasyczne drewniane obudowy albo futurystyczne kształty. Wszystkie polecane głośniki do komputera znalazły swoje miejsce w rankingu głośników komputerowych.

 

 

Ranking głośników do komputera – podsumowanie

 

Minęły już czasy, w których dobre głośniki do komputera były traktowane jako sprzęt dodatkowy, zbędne akcesoria. W czasach, gdy nasze komputery to prawdziwe maszynki multimedialne, nikt nie wyobraża sobie oglądania filmów czy grania w gry bez dodatkowych głośników. Tylko takie zestawy gwarantują pełnię wrażeń z rozrywki. Przecież aby całkowicie zanurzyć się w świat filmu, musimy mieć zapewnione dobre efekty dźwiękowe. Musimy też usłyszeć, gdy ktoś się zbliża do naszej postaci w grze albo niedaleko był wybuch. Słuchanie muzyki i rozkręcanie domowej imprezy brzmi dużo lepiej, gdy mamy odpowiedni sprzęt odpowiedzialny za dźwięk. I właśnie po to potrzebne są głośniki do komputera. Ranking przedstawia najciekawsze i przede wszystkim najbardziej popularne głośniki do komputera.

Jeśli szukasz głośników bezprzewodowych, które są mobilne i możesz je zabrać wszędzie ze sobą, koniecznie przeczytaj nasz ranking głośników Bluetooth. Znajdziesz w nim najbardziej popularne modele, które również podłączysz do komputera. Do kompletnego zestawu gamera brakuje tylko urządzeń wskazujących. Sprawdź nasz ranking myszek gamingowych, w którym znajdziesz gryzonia dla siebie, oraz ranking klawiatur gamingowych, w którym znajdziesz najciekawsze klawisze do grania.


 

Czy ten ranking był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!