Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Autor: Ola

Pranie dywanów – szczególnie tych dużych – w domowych warunkach może stanowić nie lada wyzwanie. Istnieje jednak sprytny sposób, by ułatwić sobie tę czynność – jest to zastosowanie odkurzacza piorącego. Sprawdź, czym się kierować, by kupić dobry odkurzacz piorący, który sprawdzi się w różnych sytuacjach!

Odkurzacz piorący o dużej mocy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- na czym polega zasada działania odkurzacza piorącego,

- dlaczego warto kupić odkurzacz Karcher,

- na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając dobry odkurzacz piorący.

Jak działa odkurzacz z funkcją prania?

Z pewnością wiesz o tym, że odkurzacz piorący to tak naprawdę specjalny typ odkurzacza wodnego, który wyposażono w funkcję prania. Jak działa takie urządzenie? Posiada dwa pojemniki – jeden na czystą wodę z detergentem, a drugi na zabrudzenia. Sprzęt najpierw wytwarza pianę, korzystając z pierwszego zbiornika, a następnie zasysa ją wraz z zabrudzeniami do drugiego z nich, gdzie zabrudzenia zostają odseparowane przez specjalny filtr.

WARTO WIEDZIEĆ

Odkurzacze piorące są najczęściej bezworkowe, choć można spotkać się też z modelami posiadającymi worek i filtr wodny jednocześnie. Najpopularniejsze modele odkurzaczy wodnych i myjek ciśnieniowych prezentuje marka Karcher.

Zalety i wady odkurzaczy piorących Karcher

Używanie odkurzacza piorącegoNiewątpliwą korzyścią wynikającą ze stosowania profesjonalnych odkurzaczy piorących jest ich funkcjonalność. Tego typu urządzenia można bowiem z powodzeniem stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. Zamiast więc gromadzić kilka sprzętów, wystarczy Ci jeden, którym nie tylko poodkurzasz, lecz także wypierzesz zaplamiony dywan czy wyczyścisz mokre zabrudzenia bez wyciągania mopa.

Urządzenie sprawdza się w przypadku najróżniejszych materiałów i powierzchni – nie musisz więc martwić się tym, że je zniszczysz. Co więcej, powinno stanowić niezbędne wyposażenie domów, w których mieszkają alergicy. Dlaczego? Stosując odkurzacz piorący, perfekcyjnie poradzisz sobie z usuwaniem kurzu i roztoczy z takich miejsc, z których niełatwo je usunąć tradycyjnymi sposobami – a mniej alergenów w powietrzu równa się lepszemu samopoczuciu na co dzień. Więcej wskazówek dotyczących walki z roztoczami znajdziesz też w artykule Roztocza w mieszkaniu – wybieramy odkurzacz dla alergika.

Pamiętaj jednak o tym, że częste korzystanie z odkurzaczy piorących może się wiązać z dość niskim komfortem użytkowania. Wszystko ze względu na to, że urządzenia te zazwyczaj są ciężkie – szczególnie z napełnionym zbiornikiem wodnym. Przeniesienie sprzętu w wybrane miejsce może być zatem nieco uciążliwe.

Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Profesjonalny odkurzacz piorącyPlanując zakup dobrego odkurzacza piorącego, powinieneś przyjrzeć się takim parametrom urządzenia jak:

  • moc – im większa moc, tym większa wydajność. Wraz ze wzrostem mocy rośnie także cena, jak również późniejsze koszty eksploatacyjne w postaci dużego poboru prądu. Odkurzacze piorące o dużej mocy sprawdzą się przede wszystkim w dużych domach. Jeśli dysponujesz mniejszą powierzchnią do sprzątania, w zupełności wystarczy Ci niższa moc,
  • pojemność obu zbiorników – jeśli zamierzasz korzystać z odkurzacza w dużym domu, wybierz model z większymi zbiornikami – w ten sposób nie będziesz musiał wymieniać w nich wody kilka razy w czasie jednego odkurzania,
  • siła ssąca – to od niej zależy dokładność pracy urządzenia. Im wyższa moc ssąca, tym szybciej zbierzesz z dywanów czy wykładzin wszystkie zabrudzenia,
  • długość węża do odkurzania na sucho – im dłuższy wąż, tym większą powierzchnię odkurzysz bez przesuwania urządzenia. Pamiętaj jednak, że element ten może się skręcać i zaginać w czasie użytkowania, co z kolei obniży wydajność sprzętu,
  • zastosowane filtry – to od nich zleży, jak skutecznie zostaną usunięte cząsteczki kurzu i roztocza. Im lepsze filtry, tym dokładniejsza praca urządzenia,
  • dodatkowe funkcje i akcesoria – wpływają na Twój komfort w czasie odkurzania. Można do nich zaliczyć chociażby teleskopową rurę, turboszczotkę, płynną regulację mocy czy zintegrowany schowek na dodatkowe szczotki i końcówki. Zobacz chociażby ten model, który jest wyposażony w szereg dodatkowych funkcji.

Nie możesz zdecydować się na konkretny model odkurzacza piorącego? Być może ułatwi Ci to nasz ranking: Najlepszy odkurzacz piorący – ranking TOP 7. Zerknij na odkurzacze piorące Karcher oraz inne modele z naszej oferty i znajdź urządzenie wyposażone na miarę Twoich potrzeb!

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link