Jaką suszarko-lokówkę wybrać?

Aleksandra Burska

Lokówko-suszarka łączy funkcje suszenia włosów i układania fryzury. Loki, fale i podkręcone końcówki wyczarowane zaraz po umyciu włosów? To możliwe! Jak wybrać suszarko-lokówkę i dopasować ją odpowiednio do rodzaju włosów? Sprawdź to z naszym krótkim poradnikiem.

Lokówko-suszarka zbudowana jest podobnie do lokówki. Na jej wałek nawijamy pasma i układamy fryzurę. Z tą różnicą, że wałek ma w tym przypadku funkcję suszenia włosów, a traktowane są one niższą niż w przypadku lokówki temperaturą, co pozwala lepiej zadbać o ich kondycję. Lokówko-suszarka to świetny sposób na oszczędność czasu, zwłaszcza przy codziennym układaniu fryzury.

Warto pamiętać o tym, że lokówko-suszarką nie stworzysz drobnych loczków, służy ona głównie do modelowania i tworzenia grubszych loków i swobodnych fal. Lokówko-suszarki często mają wymienne końcówki, które pozwalają na różnorodne zastosowanie urządzenia. Dowiedz się, jaką lokówko-suszarkę kupić, by jej częste używanie było bezpieczne dla włosów, a funkcje – odpowiednio dobrane do rodzaju i długości pasm.

Jak wybrać suszarko-lokówkę?

Wybór lokówko-suszarki warto zacząć od zastanowienia się, jaki budżet przeznaczysz na ten zakup. Urządzenia do stylizacji włosów są dostępne w bardzo wielu wariantach i zakresie cen od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Określenie podstawowego budżetu może więc pomóc w ukierunkowaniu poszukiwań.

Lokówko-suszarki wyższej klasy, zaprojektowane z wyjątkową troską o stan włosa i mające bardziej zaawansowane funkcje, będą droższe niż podstawowe modele. Jeśli będziesz korzystać z lokówko-suszarki codziennie, warto zainwestować w jak najlepsze i najdelikatniejsze dla włosów urządzenie. Jaką lokówko-suszarkę wybrać, aby zapewnić włosom optymalną ochronę ich kondycji?

Lokówko-suszarka a typ włosów

Odpowiedni dobór lokówko-suszarki do typu włosów ułatwi stylizację i zapewni odpowiednią ich ochronę. Jeśli się zastanawiasz, jaka suszarko-lokówka do cienkich włosów sprawdzi się najlepiej, zwróć uwagę na zagęszczenie ząbków szczotki oraz materiał, z jakiego urządzenie jest wykonane. Dla cienkich i zniszczonych włosów odpowiednia będzie lokówko-suszarka wyposażona w szczotkę z drobnym włosiem lub specjalną nasadkę z powłoką ceramiczną, która pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło i zabezpieczyć włosy.
Lokówko-suszarki najnowszej generacji zaprojektowane są w ten sposób, by podczas stylizacji domykać łuski włosów, wygładzając pasma i dodając im blasku.

Polecane lokówko-suszarki

Cienkie, delikatne i zniszczone koloryzacją włosy wymagają specjalnego traktowania. Do układania cienkich włosów dobrze sprawdzi się lokówko-suszarka z funkcją chłodnego nawiewu i regulacją temperatury pracy. Nie powinna ona przekraczać 150 C. Wyższe temperatury pomogą ułożyć zdrowe, grube i mocne włosy, mniej podatne na stylizację za pomocą chłodniejszego urządzenia.

Cienkie włosy często wymagają dodania im objętości. Gdy wybierasz lokówko-suszarkę, sprawdź więc, czy ma ona funkcję dyfuzora lub końcówkę zaprojektowaną specjalnie do unoszenia włosów u nasady.

Jaka lokówko-suszarka do krótkich włosów?

Krótkie włosy układamy inaczej niż długie. Przy krótkiej fryzurze typu bob włosy mogą się wywijać w różnych kierunkach, nie mając naturalnego ciężaru wynikającego z ich długości. Dłuższe włosy często lepiej się układają, tym krótkim trzeba trochę pomóc, by wyglądały jak po wyjściu od fryzjera. Dzięki lokówko-suszarce z grubym wałkiem szybko ułożysz fryzurę już podczas suszenia włosów po umyciu! Cieńsze końcówki lokówko-suszarki przydadzą się do stworzenia fal i grubszych loków nawet na krótkich włosach.

Warto utrwalić uzyskaną fryzurę odpowiednimi kosmetykami do stylizacji włosów, wgniatając w jeszcze mokre pasma specjalną piankę, a po wysuszeniu podkreślić skręt odpowiednim sprejem, na przykład delikatnym lakierem do włosów. Kosmetyki do stylizacji dodatkowo chronią włosy przed działaniem wyższej temperatury i wygładzają ich strukturę.

Jaką lokówko-suszarkę wybrać do włosów długich?

Lokówko-suszarka pozwala na układanie długich włosów na wiele sposobów. Z pomocą tego urządzenia wyczarujemy zarówno grube, mocniej skręcone loki, jak i delikatne fale. Grubszym wałkiem w prosty sposób wywiniesz końcówki, co świetnie będzie wyglądać w przypadku mocno wycieniowanych lub stopniowanych przy twarzy włosów. Lokówko-suszarka sprawdza się także do układania grzywki.

leżąca suszarko-lokówka

Długie włosy wymagają nieco bardziej skomplikowanego manewrowania lokówko-suszarką niż w przypadku krótszej fryzury. Kiedy się zastanawiasz, jaką suszarko-lokówkę kupić do układania długich włosów, zwróć uwagę na to, czy urządzenie jest wyposażone w obrotową szczotkę. To rozwiązanie pozwala na wygodne operowanie lokówko-suszarką bez konieczności obracania całej rączki, którą trzymasz podczas nawijania włosów na wałek. Najnowocześniejsze lokówko-suszarki mają nawet mechanizm automatycznego nawijania włosów na wałek dzięki technologii operowania odpowiednio ukierunkowanym ciągiem powietrza. Takie rozwiązania sprawiają, że stylizacja nawet bardzo długich włosów staje się wyjątkowo prosta.

Przydatne funkcje lokówko-suszarek

Gdy decydujesz, jaką suszarko-lokówkę kupić, zastanów się nad urządzeniem z funkcją jonizacji. Zasada działania tego rozwiązania jest podobna jak w suszarkach. Odpowiedni mechanizm wykorzystujący fizyczne zjawisko jonizacji cząsteczek sprawia, że wytwarzane przez urządzenie jony ujemne zostają zneutralizowane, przez co włosy mniej się elektryzują, a ich łuski zostają wygładzone. Funkcja ta jest dość popularna i występuje w większości modeli suszarek i lokówko-suszarek.

Niektóre lokówko-suszarki pozwalają także na stylizację za pomocą pary wodnej, co utrwala skręt włosów w sposób delikatniejszy od ciepłego podmuchu powietrza. To rozwiązanie sprawdza się jednak w przypadku włosów cienkich, dobrze reagujących na delikatne zabiegi.

Jaką suszarko-lokówkę wybrać – podsumowanie

Jaką suszarko-lokówkę wybrać? Przede wszystkim dopasuj urządzenie do rodzaju i długości włosów, oczekiwanego efektu stylizacji oraz budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na jej zakup. Im bardziej twoje włosy potrzebują ochrony i delikatnego traktowania, tym większą uwagę zwróć na rozwiązania pomagające zadbać o kondycję pasm podczas częstej stylizacji. Nowoczesne technologie stosowane w kolejnych modelach lokówko-suszarek sprawiają, że nawet z cienkich i zniszczonych włosów możesz bezpiecznie wyczarować loki lub fale. Zwiększysz też objętość fryzury, a jednocześnie zapewnisz włosom blask i zdrowy wygląd.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!