Data publikacji: 18 września 2019
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak przenieść dane z telefonu na telefon? Poradnik

Poleć znajomemu Drukuj

Kupno nowego smartfona jest powiązane z wgrywaniem wszystkich aplikacji od początku i przenoszeniem danych. Na nowym urządzeniu nie będziemy posiadali m.in. bazy kontaktów. Na szczęście istnieje kilka sposób, aby przenieść kontakty z telefonu na telefon. W kilku przypadkach nie potrzebujemy nawet kabla, aby przenieść dane ze smartfona na smartfon.

Różne modele smartfonów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak przenieść kontakty z telefonu na telefon z systemem Android;
  2. jak przenieść kontakty z telefonu na telefon z systemem iOS;
  3. jakie są sposoby przenoszenia danych pomiędzy smartfonami.

Przenoszenie kontaktów z telefonu na telefon

Przenoszenie kontaktów na smartfon

Po zakupie nowego telefonu będzie nam doskwierał brak bazy kontaktów. Na szczęście istnieje kilka sposobów na szybki import książki adresowej ze starego smartfona. W tym celu możemy wykorzystać np. kartę SIM. W poprzednim telefonie eksportujemy listę numerów na kartę SIM, a w nowym smartfonie ją importujemy do pamięci urządzenia. Innym sposobem jest stworzenie listy kontaktów w pliku VCF. Najpierw, jeszcze w starym telefonie, wchodzimy w opcję “Importuj/eksportuj kontakty”. Wybieramy następnie “Eksportuj do pamięci telefonu” – spowoduje to zapis pliku VCF. Powyższy plik musimy przenieść na nasz nowy smartfon. Możemy to zrobić z wykorzystaniem komputera poprzez łączność Bluetooth lub przez kabel USB. Plik VCF możemy wysłać również na swój adres e-mail, a następnie pobrać go z poczty już na nowy telefon. Po wykonaniu, którejś z czynności musimy już tylko zaimportować plik z kontaktami. Od tej chwili mamy do naszej dyspozycji pełną listę kontaktów z poprzedniego urządzenia.

Kolejnym sposobem na przenoszenie kontaktów z telefonu na telefon jest łączność Bluetooth – koniecznie oba smartfony muszą mieć aktywny moduł BT. Na początek bierzemy do ręki nasz stary telefon i wchodzimy w opcje związane z importem oraz eksportem kontaktów. Następnie wybieramy udostępnianie kontaktów i zaznaczamy te pozycje, które chcemy przesłać. Klikamy na ikonę modułu Bluetooth i wybieramy urządzenie, któremu mamy udostępnić nasze kontakty – w tym przypadku nasz nowy smartfon.

Do przenoszenia kontaktów, jak i reszty danych, przy smartfonach tego samego producenta możemy wykorzystać kabel USB. Dodatkowo odpowiednia przejściówka do kabla powinna być dostępna w zestawie z nowym telefonem. Łączymy w ten sposób ze sobą oba smartfony i rozpoczynamy proces przenoszenia danych. Do naszej dyspozycji będzie przejrzysty kreator, w którym musimy wykonać kilka prostych kroków.

Proponowane produkty:
Wiko View Go (antracyt) <%– –%>
ALCATEL 30.25 (niebieski) <%– –%>
Apple iPhone Xr 64GB (koralowy) <%– –%>
myPhone HAMMER Iron 3 (srebrny) <%– –%>
myPhone Fun 6 Lite (szary) <%– –%>

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon – system Android?

Przenoszenie kontaktów ze smartfonu na smartfon

Jeśli chcemy wykonać bezpośrednie przenoszenie kontaktów z telefonu na telefon, to wiele zależy tutaj od systemu operacyjnego urządzenia. W przypadku systemu Android najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie kontaktów Google. Działa ono w tle. Wszystkie numery i adresy e-mail są zapisywane i przechowywane w chmurze. Dostępna jest również automatyczna synchronizacja danych. Jeśli chcemy przenieść kontakty z telefonu na telefon, wystarczy na nowym urządzeniu zalogować się na to samo konto Google. Później trzeba wybrać jedynie opcję synchronizacji kontaktów. Po kilku chwilach będziemy cieszyli się pełną listą numerów, którą mieliśmy zapisaną w poprzednim telefonie.

Wśród telefonów z systemem Android warto rozważyć wybór takich modeli, jak: Samsung Galaxy A70, Huawei P30 oraz Xiaomi Mi 9.

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon – system iOS?

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon w przypadku iPhone’a i systemu iOS? Najprostsze rozwiązanie to skorzystanie z chmury iCloud. Co ciekawe, kontakty możemy wyeksportować również na smartfonach z systemem Android. Na początek włączamy poprzedni iPhone i łączymy go z siecią, np. poprzez Wi-Fi. Następnie należy wejść w “Ustawienia”, zakładkę “iCloud” oraz wybrać opcję “Backup w iCloud”. Sprawdzamy, czy włączona jest funkcja “Archiwum iCloud”. Ostatni krok to stworzenie backupu – kopia zapasowa zawiera wszystkie kontakty, wiadomości SMS i dane z kalendarza.

Drugą opcją jest wykorzystanie eksportu kontaktów w formacie vCard. W tym celu będziemy musieli zalogować się na stronie iCloud.com za pośrednictwem naszego Apple ID. Następnie w zakładce kontakty szukamy opcji “Eksportuj wizytówkę vCard”. Zaznaczamy wszystkie kontakty i gotowe. Teraz wystarczy tylko wczytać vCard na nowym smartfonie.

Starszy model iPhone’a warto zamienić m.in. na iPhone XR lub iPhone XS Max.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas