Jak ściągnąć muzykę na telefon? Legalne i szybkie sposoby na nowy dzwonek

Autor: Sara

Ściąganie muzyki z internetu na telefon najczęściej kojarzy się z piractwem. Jednak dziś jest wiele portali online, które udostępniają ją za darmo, ale legalnie. Dodatkowo popularność takich usług, jak Spotify czy Tidal powoduje, że dostęp do niej jest bardzo prosty. Jak więc ściągnąć muzykę na telefon?

Kobieta w białych słuchawkach podłączonych do telefonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak ściągnąć muzykę na telefon;
 2. skąd pobrać dzwonek;
 3. gdzie znaleźć legalny dostęp do muzyki;
 4. czym są serwisy streamingowe.

Kiedy potrzeba muzyki na podróż lub nowego dzwonka…

Uśmiechająca się kobieta w białych bezprzewodowych słuchawkach na białym tle

Mimo że wielu użytkowników smartfonów korzysta z pirackich serwisów do pobierania muzyki, legalne źródła dziś są szeroko dostępne i bardzo proste do odnalezienia. Można wyróżnić serwisy stricte do pobierania muzyki oraz usługi streamingowe. Obie opcje umożliwiają słuchanie ulubionych utworów offline. Nie trzeba uciekać się do pirackich stron służących do pobierania muzyki nielegalnie. Niektóre legalne źródła umożliwiają dostęp do swojego archiwum za opłatą, lecz istnieją także darmowe alternatywy.

Jak ściągnąć muzykę na telefon? Istnieją odpowiednie strony, które mogą w tym pomóc. Warto wyróżnić kilka z nich, które oferują taką usługę w pełni za darmo.

 • Free Music Archive

Free Music Archive to projekt stworzony przez amerykańskie radio WFMU, które skupia się na promowaniu nowej muzyki, również tej od mniej znanych artystów. Sama strona posiada ogromną liczbę utworów dostępnych w pełni za darmo. Można znaleźć wygodny w użytkowaniu odtwarzacz oraz pobierać za pomocą jednego kliknięcia. Nie musisz dłużej pytać jak pobrać muzykę na telefon. Wystarczy wejść na stronę, przekopać się przez ogromną bibliotekę, wybrać coś dla siebie i cieszyć się nowymi utworami. Dodatkową zaletą projektu jest dostęp do dużej bazy muzyki, której można użyć w filmach lub tym podobnych. Należy jednak uprzednio sprawdzić licencję. Strona godna polecenia ze względu na ogromną bibliotekę i niesamowitą prostotę. W dodatku w pełni za darmo.

 • Live Music Archive

Projekt bardzo podobny, lecz oferujący archiwum koncertowych nagrań na żywo. W tym serwisie jednak prawa autorskie są bardzo ważne, więc muzyka do filmów będzie zapewne niemożliwa do znalezienia. Biblioteka jest jednak bardzo duża, a same nagrania naprawdę wysokiej jakości. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jak ściągnąć muzykę na telefon z tego serwisu? W tym przypadku również nie ma dużej filozofii, wystarczy kilka kliknięć i utwór znajdzie się w lokalnej bibliotece smartfona. Dzięki dodawaniu do strony muzyki niszowych zespołów, można odkryć także coś nowego!

 • Musopen

Również jest to portal oferujący dużą bibliotekę muzyki, lecz tym razem klasycznej. Rozbudowany system wyszukiwania z wieloma filtrami pozwala na znalezienie konkretnie tego, czego szukamy. Bardzo wygodny odtwarzacz pozwala sprawdzić utwór przed pobraniem. Jak ściągnąć muzykę na telefon z Musopena? Wystarczy jedno kliknięcie i możemy cieszyć się nowym dzwonkiem.

 • ReverbNation

Ta platforma umożliwia słuchanie i pobieranie utworów w klimacie popu, r’n’b oraz hip hopu. Serwis, podobnie jak Live Music Archive, mocno skupia się na promowaniu nowych wykonawców, którzy nie są w stanie wydać milionów na reklamę. Oddaje w ich ręce odpowiednie narzędzia, aby docierać do szerszej rzeszy fanów. Sporą część biblioteki serwisu możemy szybko pobierać na dysk komputera lub na telefon.

 • SoundCloud

Platforma, która jest prawdopodobnie najpopularniejsza z wszystkich wymienionych. Cieszy się ona świetną opinią ze względu na dostęp do ogromnej biblioteki muzycznej oraz możliwości publikowania swoich utworów. Jak ściągnąć muzykę na telefon z SoundCloud? Odpowiedź jest prosta. Niektóre utwory wymagają zakupu i wtedy otrzymujemy do nich pełny dostęp, lecz zdecydowana większość jest darmowa. Dzięki filtrom w wyszukiwarce serwisu można znaleźć utwory, wykluczając te płatne. Dodatkowo na platformie jest szeroka biblioteka muzyki, której można używać komercyjnie.

 • 549 zł
 • 4 799 zł
 • 1 599 zł
 • 799 zł
 • 449 zł

Inne rozwiązania

Biały smartfon z założonymi słuchawkami nausznymi na kolorowym, ciemnoniebieskim tle

Platformy z darmową muzyką nie są jednak jedynym rozwiązaniem. Interesujące są także serwisy streamujące muzykę za miesięczny abonament. Dzięki niemu otrzymujemy dostęp do ogromnej bazy utworów, także największych wykonawców, z każdego miejsca na świecie. Jedną z aplikacji oferujących takie usługi jest powszechnie znane Spotify.

Pozwala ono na słuchanie muzyki za darmo, lecz z pojawiającymi się co jakiś czas reklamami i ograniczeniami w przewijaniu. Na smartfonach jest to uciążliwe, więc warto zainwestować w usługę premium. Jej cena jest naprawdę niska, również przez częste promocje dla nowych użytkowników.

Otrzymujemy wtedy dostęp do całej bazy muzyki bez żadnych ograniczeń. Jak ściągnąć muzykę na telefon ze Spotify? Po wykupieniu premium możemy pobierać dowolną ilość utworów do swojej biblioteki i wtedy słuchać ich offline. Jest to bardzo proste rozwiązanie umożliwiające dostęp do ulubionej muzyki np. w trasie, gdzie nie ma dostępu do internetu. Nie można jednak tak pobranych utworów używać np. jako dzwonka lub alarmu.

Podobne możliwości oferuje Tidal, czyli inna streamująca muzykę aplikacja. Na rynku jest ich wiele, należy więc wybrać tę z interesującą nas biblioteką i przydatnymi funkcjami. Pobieranie muzyki na telefon nie jest trudne, a znalezienie jej nie wymaga dużo czasu oraz pieniędzy. Każdy użytkownik przy pomocy wymienionych platform powinien znaleźć coś idealnego dla siebie.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów