Przenoszenie kontaktów z karty SIM na telefon. Jak zapisać kontakty w smartfonie?

Autor: Grzegorz

Jeśli właśnie zmieniliśmy telefon, to w nowym urządzeniu na pewno nie będziemy mieli do dyspozycji naszych kontaktów. Możemy je jednak zaimportować z kilku źródeł, np. z konta Google lub wcześniej wyeksportowanego pliku. Książkę adresową można przenieść również z karty SIM. Tylko jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon? Zobaczmy, jakie są sposoby na synchronizowanie kontaktów w telefonie.

Wkładanie karty SIM do smartfonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są sposoby na zapisywanie kontaktów w telefonie;
  2. jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon;
  3. jak synchronizować kontakty w telefonie.

Jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon?

Dodawanie kontaktów w smartfonie

Karta SIM jest wyposażona w mikroprocesor i ma wbudowaną pamięć. Otrzymujemy ją od wybranego operatora i jest to poniekąd klucz dostępowy do sieci komórkowej. Po włączeniu smartfona z aktywną kartą SIM możemy od razu wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości SMS i połączyć się z internetem poprzez transmisję danych sieci komórkowej. Na karcie SIM możemy też zapisywać kontakty. Jeśli skorzystamy z tego rozwiązania, to możemy w bardzo łatwy zaimportować do innego urządzenia każdy zapisany kontakt.

Załóżmy, że mamy zapisaną bazę kontaktów na karcie SIM i zmieniamy smartfon z systemem Android np. Huawei P30 Pro. Po przełożeniu karty SIM należy wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze na pulpicie aplikacji wchodzimy w “Kontakty”, a następnie wybieramy na pasku opcji “Ustawienia”. Później klikamy na liście “Import/eksport kontaktów” - jeśli chcemy przenieść kontakty z karty SIM na telefon, to następnie wybieramy import. Na koniec mamy jeszcze wybór. Czy proces importowania ma zostać wykonany z poziomu karty SIM, czy pamięci telefonu. Wybieramy opcję numer jeden i po chwili cieszymy się z przeniesionych kontaktów do wewnętrznej pamięci urządzenia.

Wybierzmy teraz smartfon z systemem iOS np. iPhone XS. Po włożeniu karty SIM wchodzimy w “Ustawienia”, a następnie wybieramy “Kontakty”. Następnie na liście klikamy w opcję “Importuj kontakty z SIM”. Później już tylko pozostaje nam przenieść kontakty na wybrane konto np. do iCloud.

Jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon z systemem Windows Phone? Sprawa wygląda bardzo podobnie, jak we wcześniejszych przypadkach. Wchodzimy w zakładkę “Kontakty”, a następnie w ich ustawienia - tam znajduje się opcja “Importuj z karty SIM”. Później wybieramy już tylko miejsce zapisu kontaktów (najczęściej jest to pamięć telefonu). Mamy również wpływ na to, czy przeniesione zostaną wszystkie pozycje, czy tylko te wybrane przez nas.

  • 1 099 zł
  • 1 499 zł
  • 1 099 zł
  • 659 zł
  • 549 zł

Gdzie zapisywać kontakty telefoniczne?

Wkładanie karty SIM do smartfonu

Kontakty możemy zapisywać na karcie. Jednak nie jest to jedyna dostępna opcja. Kontakty możemy zapisywać bezpośrednio w pamięci telefonu. Dostępnych jest wtedy więcej opcji np. dodanie zdjęcia, adresu e-mail, czy przypisanie do kontaktu kilku numerów telefonicznych. W tym przypadku warto zdecydowanie wyeksportować kontakty - w przypadku nagłej utraty danych, stracimy całą bazę kontaktów. Zapisane kontakty w telefonie możemy wyeksportować do pliku i przechowywać go np. na komputerze. Jeśli dodamy nowe kontakty, to będziemy musieli pamiętać, aby ten plik nadpisywać. Dlatego lepszą opcją jest zapisywanie kontaktów na koncie Google lub iCloud. Pierwsza opcja dotyczy telefonów z systemami Android np. Samsung Galaxy A50, Samsung Galaxy S10e, Huawei P30. Druga zaś jedynie urządzeń od Apple, m.in.: iPhone XR lub iPhone XS.

W jaki sposób zapisywać kontakty w innym miejscu niż karta SIM? W trakcie procesu dodawania nowego kontaktu najczęściej od razu stajemy przed wyborem miejsca zapisy. Może to być pamięć telefonu lub konta - przechowywanie kontaktów w chmurze. Skoro możemy przenieść kontakty z karty SIM na telefon, to możemy wykonać tę operację odwrotnie. Wtedy w ustawieniach musimy wybrać opcję eksportu na kartę SIM. Istnieje jeszcze opcja synchronizacja i scalania kontaktów. W pierwszym przypadku kontakty są zsynchronizowane w celu zachowania aktualności. W drugim przypadku kontakty o takich samych nazwach są scalane w jeden.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link