Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera?

Autor: Anna

Słuchawki Bluetooth do komputera są wszechstronne i bardzo przyjazne dla użytkownika. Pozwalają słuchać muzyki, rozmawiać ze znajomymi, na przykład przez Skype`a, i jednocześnie zapewniają całkowitą swobodę działania, bez konieczności zwracania uwagi na długość kabla. Sparowanie obu urządzeń jest bardzo proste. Sprawdź, jak połączyć słuchawki Bluetooth z komputerem.


Czarne słuchawki bezprzewodowe do laptopa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- słuchawki Bluetooth do komputera – jakie wybrać,
- jak się przygotować do podłączenia słuchawek Bluetooth na komputerze,
- jak połączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera,
- co zrobić, gdy słuchawki Bluetooth do komputera nie działają.

Słuchawki Bluetooth do komputera – jakie wybrać?

Warto rozejrzeć się za słuchawkami przeznaczonymi dla graczy wyposażonych w mikrofon. Dlaczego? Są to wielozadaniowe urządzenia, które sprawdzą się również przy oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki i innych czynnościach.

Najczęściej są to modele nauszne, otaczające całą małżowinę, nie opierające się na niej jak np. Steelseries Siberia 800. Nie powodują rozgrzewania się uszu i niemiłego uczucia ciągłego dociskania małżowin do głowy. Daje to gwarancję komfortowego użytkowania przez wiele godzin.

Białe słuchawki bezprzewodowe z białym laptopemNajlepsze modele mają konstrukcję otwartą lub półotwartą. Nie tłumią odgłosów z otoczenia, a dźwięk ze słuchawek jest słyszalny również dla osób znajdujących się blisko Ciebie. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, doradzamy założyć go na głowę, aby sprawdzić, jak się z nim czujesz.

O innych rodzajach słuchawek bezprzewodowych dowiesz się więcej z naszego poradnika Słuchawki bezprzewodowe – douszne, nauszne czy dokanałowe.

Jak się przygotować do podłączenia słuchawek Bluetooth na komputerze?

Zanim przystąpisz do podłączania słuchawek bezprzewodowych do komputera, koniecznie upewnij się, czy słuchawki jak i komputer posiadają technologię Bluetooth. Inaczej może się okazać, że oba urządzenia nie będą ze sobą pracować!
Nie jest to oczywiście sytuacja bez wyjścia, bo zawsze można dokupić moduł Bluetooth (np. XX.Y B2), który podłączysz do portu USB w komputerze i sparujesz z nim słuchawki, ale nie warto wydawać kolejne środki, skoro większość laptopów posiada już wbudowany moduł Bluetooth. Jeśli jednak Twój komputer go nie ma, karta sieciowa USB lub niewielki adapter USB pozwolą Ci cieszyć się bezprzewodowym połączeniem.

Szybko i wygodnie, czyli jak połączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera?

Zazwyczaj sparowanie słuchawek Bluetooth z laptopem nie powinno sprawić trudności nawet niedoświadczonemu użytkownikowi. Odbywa się to w sposób intuicyjny. Dodatkowo do każdego urządzenia sprzedawca dostarcza instrukcję, która opisuje szczegółowo procedurę podłączenia. Najczęściej jednak bywa, ląduje ona w śmietniku zaraz po otwarciu pudełka. Za chwilę się przekonasz, że nie będzie Ci potrzebna.
Postępuj zgodnie ze wskazówkami:
 • naciśnij przycisk zasilania na słuchawkach i przytrzymaj go do momentu, aż zacznie migać na czerwono i niebiesko (lub też w innych kolorach),
 • w komputerze znajdź i kliknij ikonę Bluetooth,
 • wybierz opcję „Dodaj urządzenie”. W oknie powinna pojawić się lista dostępnych połączeń,
 • wybierz nazwę swoich słuchawek i kliknij „Dalej”,
 • postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. I to wszystko!

Jak widać, jest to banalnie proste. Teraz możesz korzystać do woli ze swoich słuchawek bezprzewodowych do laptopa.

Co zrobić, gdy słuchawki Bluetooth do komputera nie działają?

Może tak być z różnych powodów, ale 90% z nich dotyczy problemów, które możesz rozwiązać samodzielnie. Poniżej podajemy porady, co robić, gdy łączność bezprzewodowa nie działa:
 • sprawdź, czy komputer jest wyposażony w moduł komunikacji bezprzewodowej np. Bluetooth. Jeżeli nie, dokup zewnętrzny moduł. Po jego instalacji na komputerze ten powinien być gotowy do pracy,
 • jeśli urządzenie wymaga podania hasła, upewnij się, czy wprowadzone hasło jest poprawne,
 • zobacz, czy w obu urządzeniach jest włączona funkcja Bluetooth,
 • przenieś słuchawki bliżej komputera, bo mogą być poza zasięgiem,
 • jeżeli to możliwe, wyłącz wszystkie urządzenia Bluetooth w pobliżu lub wyłącz w nich funkcję Bluetooth – mogą być przyczyną zakłóceń,
 • usuń słuchawki z listy urządzeń Bluetooth, a następnie sparuj je ponownie z komputerem.


CZY WIESZ, ŻE…

Za pomocą wzmacniacza słuchawkowego możesz poprawić brzmienie i uzyskać lepszą jakość dźwięku swoich słuchawek. Wzmacniacz zbalansuje dźwięk oraz zwiększy głośność w słuchawkach bez strat w jakości dźwięku (trzasków i szumów). Wzmacniacze słuchawkowe Bluetooth można połączyć ze smartfonem lub tabletem.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link