Jak działa zabezpieczenie przed zalaniem w nowoczesnych pralkach?

Anna

Nie ryzykuj zalania mieszkania swojego oraz sąsiadów w przypadku awarii pralki. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działają funkcje zabezpieczające w najlepszych pralkach automatycznych. Przekonaj się, czym jest zawór dopływowy do pralki oraz jakie funkcje systemowe znajdują się w nowoczesnych urządzeniach. Poznaj kilka modeli pralek automatycznych z funkcją chroniąca przed zalaniem.

pralka zabezpieczeniem przed zalaniem dla rodziny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działają zabezpieczenia przed zalaniem w pralce automatycznej,

- jakie inne rozwiązania zabezpieczają najlepsze pralki,

- które pralki automatyczne mają zabezpieczenie przed zalaniem.

Jak działają zabezpieczenia przed zalaniem w pralce automatycznej?

Popularnym rozwiązaniem zabezpieczającym przed zalaniem w pralce automatycznej jest system Aqua Stop. Polega na ochronie zastosowanej w obrębie węża dopływowego. Jeśli dojdzie do awarii pralki, zawór zabezpieczający przed zalaniem natychmiastowo odetnie dopływ wody przy kranie, a osłona zewnętrzna węża uniemożliwi wycieknięcie już pozyskanej wody.

Tego typu zabezpieczenie może współpracować z funkcją kontrolującą poziom poboru wody przez pralkę automatyczną (za pomiar poziomu wody odpowiada presostat). W przypadku zepsucia się czujnika poboru, natychmiastowo i automatycznie zostanie uruchomiona pompa wylewająca. Ty zaś otrzymasz powiadomienie dźwiękowe o awarii pralki.

WARTO WIEDZIEĆ

Pralka automatyczna może korzystać z zewnętrznego zabezpieczenia przez zalaniem. Za szczelność odpowiada wąż, w którym montowany jest zawór dopływowy do pralki. Element ten sprawia, że kiedy dojdzie do spadku ciśnienia w pralce automatycznej, zablokuje się dopływ wody. Nowoczesne urządzenia mogą być rozszerzone o wewnętrzne zabezpieczenie przed zalaniem. Jeśli wówczas dojdzie do awarii pralki, wewnątrz systemu zostanie wysłany sygnał, urządzenie wstrzyma pracę, a woda zostanie wypompowana.

Jakie inne rozwiązania zabezpieczają najlepsze pralki?

zawór zabezpieczający przed zalaniem w pralce

W nowoczesnych pralkach automatycznych o zabezpieczeniu przed zalaniem myśli się już na etapie projektowania budowy urządzenia. Z tego powodu w najlepszych pralkach ładowanych od przodu spotkasz się z bębnem piorącym obniżonym względem drzwiczek. Jeśli w takim przypadku dojdzie do awarii pralki i jej przepełnienia wodą, nie powinna ona sięgnąć krawędzi i wylać się na podłogę.

W nowoczesnych urządzeniach skorzystasz także z kontroli czasu pobierania wody. Z powodu różnego rodzaju usterek może się okazać, że pralka automatyczna pobiera wodę zbyt wolno. Jeżeli wówczas w zakładanym czasie nie zostanie pobrana odpowiednia ilość wody, zawór dopływowy do pralki zablokuje się, by zapobiec przepełnieniu. Otrzymasz właściwe powiadomienie głosowe.

Do zalania łazienki może dojść również z dość błahych przyczyn, chociażby dziecięcej ciekawości czy roztargnienia któregoś z domowników, np. gdy w trakcie prania otworzą drzwiczki. Dlatego w najlepszych pralkach automatycznych stosowana jest funkcja blokowania drzwi podczas pracy.

Które pralki automatyczne mają zabezpieczenie przed zalaniem?

najlepsza pralka automatyczna Electrolux z zabezpieczeniem przed zalaniemWśród pralek automatycznych z zabezpieczeniem w postaci zaworu dopływowego do pralki wytypowaliśmy dwa najlepsze modele. Takie, które kupowane są często i chętnie, a także zbierają wśród klientów sklepów RTV EURO AGD pozytywne opinie. Są to:

  • Pralka automatyczna Electrolux EWT1266ESW ładowana od góry i mieszcząca do 6 kg prania. Odznacza się klasą energetyczną A+++, więc sprzyja niskim opłatom za prąd. Z racji niewielkich wymiarów świetnie sprawdzi się nawet w mniejszej łazience. Poza zabezpieczeniem przed zalaniem ma dwie dodatkowe blokady: panelu sterowania i przedwczesnego otwarcia drzwiczek.
  • Pralka automatyczna Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect to kolejny model klasy A+++, tym razem jednak ładowany od przodu. Nadaje się także dla większej rodziny, bo wypierzesz w nim do 8 kg ubrań. Poza wyżej wymienionymi zabezpieczeniami ma też blokadę rodzicielską, która uniemożliwia dzieciom zmianę parametrów pracy urządzenia. W pralce działają automatyka wagowa, kontrola piany i funkcja AntiVibration Design – zwiększona stabilność i zmniejszona głośność pracy urządzenia.

Zobacz inne modele pralek z zaworem zabezpieczającym przed zalaniem. Przekonaj się też, jakie pralki automatyczne z systemowymi funkcjami ochronnymi mamy w asortymencie. Porównaj parametry i ceny, by znaleźć model dopasowany do Twoich potrzeb oraz mieszczący się w planowanym budżecie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, przeczytaj kompleksowy poradnik wyboru pralki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!