Jak dbać o zdrowie – przydatny sprzęt elektroniczny

Autor: Ola

Jak dbać o zdrowie na co dzień? Aby przyrządzanie zdrowych posiłków, regularne ćwiczenia i utrzymywanie idealnej higieny całego ciała było łatwiejsze i przyjemniejsze, warto wyposażyć się w kilka nowoczesnych sprzętów elektronicznych. Dowiedz się, jakie bestsellerowe urządzenia elektroniczne ze sklepu RTV EURO AGD sprawią, że liczenie kalorii, mycie zębów czy utrzymywanie diety będzie prostsze!

Elektryczna szczoteczka do zębów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak szczoteczki elektroniczne poprawiają higienę jamy ustnej,

- dlaczego warto mieć aparat do mierzenia ciśnienia w domu,

- jakie ciekawe funkcje ma waga elektroniczna łazienkowa,

- która waga elektroniczna kuchenna pomoże Ci trzymać dietę,

- jakie zalety mają opaski sportowe i smartwatche.

Dlaczego szczoteczki elektryczne są lepsze od szczoteczek manualnych?

Szczoteczki elektryczne dzielą się na:

 • szczoteczki rotacyjne z okrągłą główką, która wykonuje ruchy obrotowe i pulsacyjne,
 • szczoteczki soniczne z podłużną końcówką, która wibruje nawet do 60 tysięcy razy na minutę.

Tutaj przeczytasz więcej o różnicach między szczoteczkami sonicznymi a rotacyjnymi.

Czy wiesz, że szczoteczki elektryczne wykonują nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów w ciągu 60 sekund? W tym samym czasie człowiek jest w stanie wykonać od ok. 300 do 600 ruchów manualną szczoteczką. Używanie elektrycznej szczoteczki do zębów pozwala na usuwanie płytki bakteryjnej w większym stopniu, szybsze usuwanie osadu i przebarwień powstających pod wpływem kawy i herbaty. Już 3-latki mogą używać szczoteczki elektrycznej. Różnorodne tryby pracy i wymienne końcówki pozwalają na dostosowanie pracy szczoteczki do oczekiwań całej rodziny. Poszczególne końcówki do szczoteczek są przeznaczone do:

 • oczyszczania wrażliwych dziąseł,
 • polerowania szkliwa,
 • wybielania zębów,
 • bardzo precyzyjnego usuwania zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych.
szczoteczka elektryczna Braun ORAL-B Genius 10000 Rose Gold

Jeśli będziesz stosować się do tych wskazówek, wydłużysz żywotność końcówki szczoteczki elektrycznej i jej baterii.

Inteligentna szczoteczka elektryczna ma przydatne funkcje, takie jak:

 • odmierzanie czasu mycia zębów,
 • sygnalizowanie zbyt mocnego dociskania końcówki do dziąseł,
 • łączenie się z aplikacją na telefon,
 • tryb pracy dostosowany do czyszczenia języka.

Bestsellerowe szczoteczki elektryczne znajdziesz w zestawieniu najlepszych szczoteczek rotacyjnych i najlepszych szczoteczek sonicznych zdaniem naszych klientów. Dzięki poniższej tabeli szybko porównasz 3 topowe szczoteczki:

porównanie szczoteczek

Kupując szczoteczkę soniczną z irygatorem, np. Braun Oral-B Oxyjet MD 20, możesz jeszcze bardziej poprawić stan dziąseł i zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej. Irygator wytwarza strumienie wody z mikropęcherzykami, które:

 • likwidują bakterie,
 • odświeżają oddech,
 • masują dziąsła.

Zbiornik irygatora można uzupełnić płynem do płukania jamy ustnej.

Jeśli będziesz regularnie używać szczoteczki elektrycznej i irygatora, Twoje zęby będą idealnie oczyszczone. Dzięki regularnemu usuwaniu płytki nazębnej i zapobieganiu osadowi oraz przebarwieniom ograniczysz wizyty u dentysty, a kontrola stomatologiczna będzie przyjemnością. Irygatory pozytywnie zrecenzowane przez naszych klientów znajdziesz tutaj.

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz wybrać do domu?

Nie masz problemów kardiologicznych i nie narzekasz na ogólne samopoczucie? Niestety, wiele zewnętrznych czynników może doprowadzić do powstania nadciśnienia tętniczego, które może powodować inne schorzenia.

Sporadyczne mierzenie ciśnienia podczas wizyty w gabinecie lekarskim nie jest miarodajne. Jest to wartość chwilowa, ponadto jako pacjent u lekarza możesz czuć minimalne zdenerwowanie, które ma wpływ na wynik. Własny aparat do mierzenia ciśnienia w domu pozwala zaobserwować niepokojące zmiany, zwłaszcza jeśli codziennie się stresujesz. Jeżeli uprawiasz sport, np. biegi długodystansowe, pomiary ciśnienia w domu pozwolą Ci zaobserwować, jak Twój organizm reaguje na długie treningi biegowe. Wzrost ciśnienia krwi, który towarzyszy ogólnemu zmęczeniu, może być objawem przetrenowania.

Aparat do mierzenia ciśnienia

Możesz wybierać między ciśnieniomierzem naramiennym a nadgarstkowym – porównanie dokładności ich pomiarów znajdziesz tutaj. Bestsellerowy ciśnieniomierz Tech-Med TMA-3BASIC, jeden z najlepszych ciśnieniomierzy według naszych klientów, ma cenną funkcję pamięci pomiarów. Urządzenie zapamiętuje także datę i czas pomiaru ciśnienia, dzięki czemu pomaga w prowadzeniu dziennika, który można okazać lekarzowi.

WSKAZÓWKA

Dobry ciśnieniomierz powinien mieć funkcję automatycznego pompowania i spuszczania powietrza. Dzięki niej przygotowanie do mierzenia ciśnienia jest łatwiejsze zwłaszcza dla osób starszych – wystarczy założyć urządzenie i uruchomić przyciskiem pompowanie.

Jednym z ciśnieniomierzy najłatwiejszych w obsłudze jest testowany klinicznie Tech-Med TMA-ALPHA TOUCH z dużym, czytelnym wyświetlaczem dotykowym. Ten nowoczesny ciśnieniomierz wyróżnia się algorytmem podwójnej detekcji tętna i funkcją obliczania średniego ciśnienia z ostatnich trzech pomiarów. Urządzenie może wykryć objawy arytmii serca – pamiętaj, że ostrzeżenia podawane przez aparat do mierzenia ciśnienia, zwłaszcza certyfikowany, należy zweryfikować u specjalisty.

aparat do mierzenia ciśnienia Tech-Med TMA-3BASIC

W jaki sposób waga łazienkowa pomoże Ci zadbać o zdrowie?

Regularne ważenie się jest jednym ze sposobów na kontrolowanie postępów w redukcji wagi lub wręcz przeciwnie – w nabieraniu masy mięśniowej. Z drugiej strony – waga ciała jest zmienną bardzo podatną na różnorodne czynniki, np. zatrzymywanie się wody w organizmie. Dlatego warto mierzyć obwody swojego ciała i stosunek tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej.

Dzięki nowoczesnej wadze elektronicznej łazienkowej możesz w domowych warunkach mierzyć:

 • tkankę mięśniową,
 • tkankę kostną,
 • tkankę tłuszczową,
 • zawartość wody w organizmie,
 • dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Takie zaawansowane funkcje ma waga elektroniczna łazienkowa RAVEN EW006 – jedna z najczęściej kupowanych wag przez naszych klientów. Wspomniany model spełnia wymagania określone w poradniku Waga łazienkowa – czym się kierować przy zakupie.

Waga łazienkowa

CZY WIESZ, ŻE…

Nowoczesna waga elektroniczna łazienkowa, np. Huawei Smart Scale AH100, może mieć moduł Bluetooth, dzięki któremu łączy się z aplikacją na komórkę. Aplikacja może zapisywać historię pomiarów dla wielu użytkowników wagi. Możliwość ich udostępniania na portalu społecznościowym zwiększa motywację do dbania o dietę i aktywność fizyczną.

Wagi elektroniczne są dokładniejsze od klasycznych wag mechanicznych i mają więcej praktycznych funkcji. Ponadto są często wykonane z materiałów lepszej jakości – nawet takich jak naturalne drewno bambusowe czy eleganckie i wytrzymałe szkło hartowane.

waga elektroniczna łazienkowa RAVEN EW006

Wagi kuchenne, które mają wpływ na zdrową dietę

Chcesz zmodyfikować swój codzienny jadłospis, ale masz wrażenie, że liczenie kalorii zajmie Ci więcej czasu niż przygotowywanie posiłków?

Po pierwsze – dzięki dokładnej wadze kuchennej możesz zważyć precyzyjnie wszystkie składniki podane w przepisie, aby osiągnąć najlepszy smak.

Po drugie – elektroniczne wagi kuchenne takie jak RAVEN EWK006 mają funkcje idealnie dopasowane do osób przebywających na diecie:

 • wyświetlają zawartość soli, błonnika, białka, tłuszczów i węglowodanów w ważonych składnikach,
 • podają liczbę kalorii odmierzanych produktów, dzięki czemu szybko możesz podliczyć kaloryczność całej potrawy lub przekąski,
 • obsługują różne jednostki miary, dzięki czemu nie trzeba korzystać z dodatkowych miarek.
Elektroniczna waga kuchenna

CZY WIESZ, ŻE…

Waga kuchenna z licznikiem kalorii i pomiarem makroskładników ma bazę danych, w której zapisane są tabele odżywcze. Ważąc produkt, musisz sprawdzić jego kod na liście od producenta urządzenia, a następnie wpisać ciąg cyfr, aby waga mogła pobrać dane z bazy.

Z poradnika Waga kuchenna – na co zwrócić uwagę przy zakupie dowiesz się, które pozostałe parametry wagi do kuchni są najważniejsze.

Opaska sportowa czy smartwatch – jaki inteligentny gadżet na nadgarstek wybrać?

Zarówno dzięki opaskom sportowym, jak i smartwatchom możesz monitorować swoją codzienną aktywność fizyczną. Osoby trenujące regularnie i zaawansowane w konkretnych dyscyplinach wybierają zegarki sportowe oferujące wiele precyzyjnych pomiarów i funkcji dla wymagających sportowców.

Wybierz opaskę sportową, jeśli zależy Ci przede wszystkim na:

 • obliczaniu liczby wykonanych w ciągu dnia kroków,
 • monitorowaniu jakości i długości snu,
 • mierzeniu pokonanego dziennego dystansu,
 • monitorowaniu rytmu serca,
 • zegarku z małym ekranem dotykowym.

Tanie i bestsellerowe opaski są dostępne w ofercie wiodących producentów chińskich telefonów: Xiaomi i Huawei. Opaska monitorująca Xiaomi Mi Band 2 jest kompatybilna ze smartfonami z systemem Android i iOS, a dzięki modułowi Bluetooth ma funkcję będącą atutem smartwatchy – pokazuje powiadomienia o SMS-ach, nadchodzących połączeniach i e-mailach. Huawei Color Band A2 oprócz funkcji obsługiwanych przez opaskę Xiaomi ma funkcję „znajdź telefon” oraz alarm sygnalizujący zbyt długi czas siedzenia, np. w pracy biurowej.

 • 469 zł
 • 599 zł
 • 1 139 zł
 • 319 zł
 • 179 zł

Smartwatche, np. Garmin Vivomove HR albo Samsung Galaxy Watch 42mm Midnight Black, mają większy zakres pracy niż opaski monitorujące. Oprócz czujnika tętna, monitoringu snu i licznika kroków oraz dystansu możesz korzystać z:

 • barometru i akcelerometru,
 • różnorodnych funkcji treningowych,
 • dostępu do różnorodnych aplikacji, np. Endomondo,
 • sterowania głosowego,
 • nawigacji dzięki modułowi GPS.

Wybierając inteligentny zegarek, zyskujesz urządzenie pomagające Ci dbać o regularną aktywność fizyczną, jak i redukujące korzystanie ze smartfonu dzięki funkcji powiadomień czy odtwarzania muzyki. O innych ciekawych funkcjach smartwatchy przeczytasz tutaj.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link