Maszynka do golenia – jaką wybrać?

Autor: Anna

Golenie to jedna z najmniej lubianych czynności wykonywanych przez mężczyzn. Nic w tym dziwnego, jeśli do dbania o zarost używa się maszynek jednorazowych, przy których łatwo o zacięcia i uszkodzenia skóry. Jeśli Ty również masz dość używania popularnych jednorazówek, wybierz elektryczną golarkę, aby móc cieszyć się procesem golenia w zupełnie nowym, niezwykle komfortowym wymiarze.

Golarka elektryczna męska

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki rodzaj golarki wybrać
  2. czym jest maszynka hybrydowa i golarka do ciała
  3. kiedy warto zdecydować się na trymer do brody lub maszynkę do strzyżenia

Golarki męskie – jakie są rodzaje?

mężczyzna goli się maszynką

Decydując się na zakup elektrycznej maszynki do golenia, z łatwością zauważysz, iż podstawowo dzielą się one na dwa rodzaje. Są to modele rotacyjne i foliowe.

W pierwszej grupie elementem tnącym są specjalne pierścienie (w maszynce zwykle występują dwa lub trzy) składające się z foliowych blaszek, pod którymi ukryte są ostrza. Golenie za pomocą tego typu urządzenia (np. Remington PowerSeries PR1330) jest najskuteczniejsze, jeśli wykonuje się okrężne ruchy. Dzięki wysokiej precyzji i dokładności modele te idealnie sprawdzą się u panów z gęstym, bujnym zarostem, w którym włoski rosną w różne strony.

Modele foliowe (np. Braun 3000) to kolejna grupa golarek, w której ostrza, podobnie jak w urządzeniach rotacyjnych, schowane są pod specjalną blaszką. Jest ona jednak znacznie cieńsza. Golenie okaże się najskuteczniejsze, jeśli golarka będzie przesuwać się prostopadle do skóry twarzy. Dzięki głowicy z podłużnymi wąskimi ostrzami, pokrytymi specjalną folią z otworami, golenie trwa znacznie krócej. Jest to więc znakomite rozwiązanie dla mężczyzn golących się codziennie.

Polecane golarki męskie
  • 629 zł
  • 1 699 zł
  • 1 579 zł
  • 419 zł
  • 109 zł

Maszynka hybrydowa i golarka do ciała – czy warto w nie zainwestować?

Maszynka do golenia elektryczna Philips OneBlade Pro QP6510/64

Oprócz przedstawionych wcześniej dwóch rodzajów maszynek do golenia, istnieje jeszcze jeden, najbardziej innowacyjny typ tego urządzenia. Mowa tu o maszynce hybrydowej (technologia ta została wykorzystana m.in. w maszynce Philips OneBlade Pro QP6520/20). Jest to nowoczesny sprzęt, oferujący znacznie więcej możliwości niż zwykłe maszynki do golenia. Zastosowany w nich efektywny element tnący polega na wykorzystaniu dwóch, poruszających się z dużą prędkością, cienkich, dwustronnych ostrzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz o wiele więcej dostępnych opcji stylizacyjnych. Możesz nie tylko całkowicie ogolić swój zarost na gładko, ale też delikatnie go przyciąć, pozostawiając efekt modnego, kilkudniowego zarostu, oraz wystylizować i nadać kształt bardziej bujnej brodzie. 

Jeśli natomiast zależy Ci na pozbyciu się zbędnego owłosienia nie tylko z twarzy, ale również z innych części ciała (np. brzucha, pleców czy pachwin), to powinieneś zdecydować się na wielofunkcyjną męską golarkę. Jej ostrza są specjalnie dostosowane do używania w różnych, nawet tych najbardziej wrażliwych, częściach ciała. W tym przypadku szczególnie warto wybrać model wodoodporny. Umożliwi on bowiem nie tylko używanie urządzenia pod prysznicem lub w wannie, ale i łatwiejsze utrzymanie go w czystości (mycie pod bieżącą wodą).

 

Trymer do brody i maszynka do strzyżenia – dla kogo?

Mężczyźni, którzy pragną zadbać o swój zarost bardziej kompleksowo, powinni zdecydować się także na zakup osobnego trymera do brody (np. Babyliss E846E). Z reguły ma on w zestawie dość wąskie i ostre ostrza, a co za tym idzie – strzyże bardzo precyzyjnie, lecz na małym obszarze. Umożliwia on niezwykle precyzyjne przystrzyżenie wąsów i brody do pożądanej długości, usunięcie pojedynczych, niesfornych włosków i nadanie całości właściwego kształtu. Ponadto niektóre modele wyposażone są w wiele wymiennych nakładek, które umożliwiają usunięcie zbędnego owłosienia również z nosa i uszu. Jedno urządzenie jest w stanie zdecydowanie ułatwić całą codzienną pielęgnację.

Dla mężczyzn, którzy samodzielnie pragną zadbać nie tylko o swój zarost, ale i fryzurę, poleca się maszynkę do strzyżenia włosów (np. Braun MGK 3242). Większość dostępnych modeli jest wyposażona w szeroką gamę nakładek o różnej długości. Dzięki temu użytkownik urządzenia zyskuje pełną dowolność i swobodę w kreowaniu własnej fryzury. Po nabraniu wprawy, każdy z panów z pewnością doceni niezależność od sztywnego fryzjerskiego grafiku, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Maszynka do golenia, trymer do brody i maszynka do strzyżenia to tylko niektóre z urządzeń, które mogą ułatwić codzienną męską pielęgnację. Nie czekaj i wybierz odpowiednie modele już teraz, aby móc cieszyć się pełną swobodą i komfortem!

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link