Golarka męska – foliowa czy rotacyjna?

Autor: Karolina

Chociaż przewaga golarki elektrycznej nad jednorazową maszynką do golenia zarostu jest niepodważalna, trudno wybrać odpowiednią maszynkę elektryczną dla mężczyzny. Golarki elektryczne dzieli się na golarki foliowe i maszynki rotacyjne. Czy wiesz, czym się różnią pod względem budowy, trybów pracy i jak radzą sobie z różnymi typami zarostu? Dowiedz się, którą spośród maszynek do golenia elektrycznych wybrać i które modele są najbardziej wydajne.

Maszynka rotacyjna z trzema głowicami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak działa golarka foliowa
  2. jak działa maszynka rotacyjna
  3. którą golarkę elektryczną wybrać

Jak działa golarka foliowa?

Maszynki do golenia elektryczne dzieli się ze względu na różnice w systemie golącym. Golarki foliowe mają głowice z podłużnymi wąskimi ostrzami, które są pokryte specjalną folią z otworkami. Dzięki temu kształt golarki foliowej przypomina Mężczyzna używający maszynki do golenia elektrycznejkońcówkę tradycyjnej maszynki jednorazowej. Folie i ostrza tworzą system golący.

Zadaniem ostrzy jest oczywiście ścinanie włosków, natomiast wspomniana folia z jednej strony izoluje ostrze od bezpośredniego kontaktu ze skórą, a z drugiej strony – przez dziurki przepuszcza włoski. Jeśli otworki w folii mają nieregularne kształty, golarka foliowa jest w stanie wyłapać włoski rosnące w różnych kierunkach. Modele golarek różnią się liczbą folii i ostrzy – im jest ich więcej, tym bardziej dokładne i szybsze jest golenie.

Golarka Braun Series 9 9291cc Wet&Dry charakteryzuje się aż pięciokrotnym systemem golącym z zaawansowaną folią OptiFoil™, która pozwala na dokładne ścinanie większej ilości włosków w porównaniu do modeli z wcześniejszych serii. Z kolei ponad trzykrotnie tańszy model Braun Series 3 3010s Wet&Dry ma potrójny system golący, który składa się z dwóch folii i bloku noży. Niskobudżetowym rozwiązaniem jest golarka foliowa Remington F3000, która ma podwójny system golący z niezależnie pracującymi foliami obrotowymi Flexing Foils, dzięki którym nawet jednym ruchem ogolisz dokładnie brodę.

CZY WIESZ, ŻE...

Braun podaje, że w ciągu 18 miesięcy golarka foliowa obcina średnio 6 milionów włosków. W związku ze stopniowym zużyciem systemu golącego producent rekomenduje wymianę nożyków i folii w maszynce co 1,5 roku, aby golenie było zarówno dokładne, jak i komfortowe.

Polecane golarki męskie
  • 179,99 zł
  • 119 zł
  • 1 699 zł
  • 1 579 zł
  • 54,99 zł

Jak działa maszynka rotacyjna?

Maszynka rotacyjna już na pierwszy rzut oka różni się od golarki foliowej. Głowica maszynki rotacyjnej Philips Shaver series 1000 S1510/42 ma potrójny system golący, czyli aż trzy głowice, które obracają się niezależnie od siebie w aż czterech kierunkach, zapewniając dokładne golenie rozwichrzonych włosków. W maszynce rotacyjnej na okrągłe ostrza tnące nałożona jest osłona ze szczelinami, która odpowiada działaniu folii z otworkami w golarce foliowej.

Poruszające się głowice świetnie dopasowują się do kształtu twarzy, a dzięki poruszaniu się w różnych kierunkach bardzo dokładnie i wydajnie golą włoski. O ile golarką foliową należy przesuwać po skórze prostopadle do ułożenia folii, o tyle maszynką rotacyjną trzeba wykonywać ruchy okrężne.

Którą golarkę elektryczną wybrać: foliową czy rotacyjną?

Maszynka rotacyjna sprawdzi się do golenia gęstego, twardego zarostu złożonego z niesfornych włosków rosnących w różnych kierunkach.

Golarka foliowa jest dobrym wyborem dla osób, które golą się częściej, nawet codziennie, i mają miękki, krótki zarost, więc urządzenie nie musi się zmagać z opornymi włoskami. Sprawdza się na skórze wrażliwej. Jeśli masz cerę podatną na podrażnienia, wybierz golarkę foliową z opcją golenia na mokro, dzięki czemu możliwe będzie użycie łagodzącej pianki lub żelu.

WSKAZÓWKA

Wybierz golarkę foliową z trymerem, który ułatwi golenie w trudno dostępnych miejscach i przycinanie bokobrodów.

Wybierając maszynkę do golenia, weź także pod uwagę wykonywane nią ruchy. Dla niektórych mężczyzn wygodniejsze jest manewrowanie golarką foliową, zwłaszcza jeśli wcześniej korzystali z maszynki jednorazowej. Maszynka rotacyjna wymaga zmiany przyzwyczajeń i nie każdy polubi się z ruchami okrężnymi.Golarka foliowa Braun Series 9 9291cc Wet&Dry

Zobacz też artykuł Najlepsza golarka elektryczna – poznaj opinie naszych klientów, w którym znajdziesz:

W ostatecznym wyborze pomoże Ci także poradnik Golarka męska – jak wybrać idealną dla siebie.

Check out the ovulation checker tool on Ovulation Calculator.com, that helps you find out the best period of the month for conceiving.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link