Filtr wody do lodówki – jaki kupić? Proponowane produkty

Autor: Ola

Nowoczesne lodówki mają wiele funkcji, co oznacza, że nie tylko chłodzą przechowywane artykuły spożywcze, ale także mogą mieć pewne dodatkowe właściwości. Wśród nich wyróżnić można dystrybutor wody oraz kostkarkę, choć w tym wypadku konieczna jest wymiana filtra wody.

lodówka z dozownikiem wody typu side- by- side

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są zalety lodówki z dystrybutorem wody;
 2. jaki filtr wody do lodówki oraz filtr do kuchni kupić;
 3. na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lodówka z dystrybutorem wody i filtrem: zalety

filtr wody w lodówce

Decydując się na zakup nowej lodówki, warto zwrócić uwagę na różne dodatkowe funkcje, takie jak dystrybutor wody, a także filtr, który ją oczyszcza. Taki dystrybutor to specjalny zbiornik, umieszczony w lodówce, z którego można pobierać wodę do szklanki. W niektórych modelach należy nacisnąć przycisk, natomiast w innych następuje automatyczne uruchomienie po podstawieniu szklanki w odpowiednie miejsce. W sprzedaży można znaleźć różne modele lodówek z dystrybutorem wody, a także z innymi funkcjami, na przykład kostkarką. Woda oczyszczana jest zawsze przez filtr w lodówce, dlatego trzeba co jakiś czas go wymieniać. Zdecydowaną zaletę lodówki z dystrybutorem wody i filtrem stanowi możliwość napicia się czystej wody, która jest delikatnie schłodzona, co przydaje się szczególnie w upalne dni. Warto zaznaczyć, że jeśli woda w sieci wodociągowej jest twarda, to lodówka z filtrem stanowi idealne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby dodatkowego usuwania zanieczyszczeń. Wygoda i komfort, a także możliwość uzyskania zdrowej i chłodnej wody to ogromne zalety urządzeń z dozownikiem i filtrem. Należy pamiętać jednak o tym, że lodówki z dystrybutorem wody nie są odpowiednie do wszystkich mieszkań, ponieważ są to sprzęty typu side by side, czyli duże i zajmujące sporą powierzchnię. Właśnie dlatego w mniejszych mieszkaniach lepiej zdecydować się na inne rozwiązanie. Trzeba zauważyć, że osoby, które nie posiadają lodówki z dystrybutorem, mogą zdecydować się na zakup zwykłego filtra do wody w formie dzbanka, na przykład jednego z tych wymienionych poniżej:

 • Laica Clear J11AB + 3 filtry – to dzbanek filtrujący, który pozwala na szybkie oczyszczenie wody z kranu. Jeden wkład starcza na miesiąc działania filtra, a litr wody to koszt około jednego grosza, dzięki czemu nie trzeba kupować wody butelkowanej. Zaletą dzbanka jest jego antypoślizgowa podstawa.
 • Brita Elemaris XL (czarny) + 2 wkłady – to wysokiej klasy dzbanek filtrujący z antypoślizgową podstawą, który można myć w zmywarce.
 • Dafi Crystal Classic LED (biały) – to dzbanek o pojemności dwóch litrów, który jest bezpieczny dla zdrowia i posiada wysokiej jakości szkło. Na dzbanku zamontowany został czytelny wskaźnik LED, który informuje o konieczności wymiany filtra.

Dzbanki to rozwiązanie dla tych, którzy nie mają w domu lodówki z dystrybutorem wody. Dzbanek można włożyć do lodówki po napełnieniu, dzięki czemu woda będzie zimna i odpowiednia na ciepłe dni.

 • 299 zł
 • 199 zł
 • 449 zł
 • 199 zł
 • 199 zł

Jaki filtr wody do lodówki kupić? Proponowane produkty

kobieta nalewa wodę z dozownika wody w lodówce

Każdy, kto posiada lodówkę z filtrem wody powinien samodzielnie sprawdzić instrukcję i marki filtrów, które będą odpowiednie do urządzenia. Warto zaznaczyć, że nie ma konieczności zakupu oryginalnych filtrów, ponieważ można znaleźć wiele tańszych, dobrych jakościowo zamienników, które świetnie się sprawdzą. Filtr wody do lodówki należy dopasować przede wszystkim do instrukcji producenta, a także do innych parametrów. Spore znaczenie ma stwierdzenie, czy należy dokupić filtr zewnętrzny czy wewnętrzny. W pierwszym przypadku filtr montowany jest z tyłu lodówki i ma kształt podłużnego walca. Z kolei filtr wewnętrzny jest umieszczany w środku urządzenia, a obudowa ma kształt baryłki. Po stwierdzeniu, jaki filtr jest potrzebny, warto odciąć dopływ wody i wyciągnąć poprzedni produkt z lodówki. W ten sposób można łatwo ustalić, jaki model filtra należy zakupić. Trzeba zaznaczyć, że posiadacze starszych lodówek, na przykład tych sprzed 2010 roku, mogą mieć pewien problem z zakupem oryginalnego filtra, ponieważ niektóre firmy przestały takowe produkować. W takiej sytuacji, koniecznością będzie zakup dobrego jakościowo zamiennika. Można wyróżnić przynajmniej kilka proponowanych filtrów do wody, które sprawdzą się w lodówkach:

 • Metrox MTX1320 – to wewnętrzny filtr do lodówek, który redukuje nieprzyjemny smak i zapach wody, usuwa zanieczyszczenia, a jednocześnie pozostawia pożyteczne i zdrowe minerały. Filtr jest bardzo prosty w użytkowaniu.
 • Wkład filtrujący do lodówek Samsung – to wewnętrzny wkład do filtra w lodówkach marki Samsung oraz Mytag. Eliminuje on zapach i posmak chloru, a także zanieczyszczenia. FIltr należy wymieniać co sześć miesięcy.
 • Samsung HAFEX/EXP – to filtr zewnętrzny, przeznaczony do kilku modeli lodówek marki Samsung (RSA1DTVG, RSA1ZTVG, RSH5UTPN, RSH5PTPN, RSH5TERS, RSH7UNBP, RSH7PNSW).
 • Samsung HAFIN2/EXP – to filtr wewnętrzny do lodówek marki Samsung, którego główną zaletą jest usuwanie zanieczyszczeń z wody, a także pozostawianie prozdrowotnych minerałów.
 • Samsung HAF-CIN/EXP – to zewnętrzny filtr do lodówek side by side marki Samsung.

Zdecydowana większość oferowanych produktów dotyczy lodówek Samsunga. Dzieje się tak dlatego, ponieważ to właśnie ta firma głównie produkuje lodówki z dyspozytorem wody oraz z innymi dodatkowymi funkcjami. Należy pamiętać o tym, że filtr do wody wymienia się zwykle co sześć miesięcy. Może się jednak zdarzyć, że w niektórych modelach pojawi się konieczność częstszej wymiany. Warto także dodać, że poza wymianą filtra konieczne jest regularne jego czyszczenie, aby woda była smaczna i zdrowa.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link