FIFA 19 – czego możemy się spodziewać po nowej odsłonie najsłynniejszej serii piłkarskiej?

Autor: Klaudia

FIFA 19 zadebiutuje już 28 września. Czego możesz się spodziewać się po nowej odsłonie najsłynniejszej serii piłkarskiej? Poza zmianami w sposobie rozgrywania meczów, w tytule pojawi się Champions League, czyli Liga Mistrzów.

Gra FIFA i dwóch graczy z padami Xbox One

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest seria gier FIFA,
- jakie licencje będą w FIFA 19,
- co się zmieni w rozgrywce,
- dlaczego warto kupić preorder.

FIFA – gra piłkarska o długiej tradycji

FIFA to seria gier produkcji EA Sports i Electronic Arts. Pierwszy tytuł ukazał się na przełomie lat 1993 i 1994 pod nazwą FIFA International Soccer. Rozgrywka odbywała się w rzucie izometrycznym, a do dyspozycji było 48 drużyn oraz zespół EA All Stars. 

CIEKAWOSTKA

Na międzynarodowej okładce FIFA International Soccer widniała fotografia przedstawiająca pojedynek Anglika Davida Platta z polskim piłkarzem Piotrem Świerczewskim. Zdjęcie zostało wykonane podczas meczu Anglia-Polska, rozegranego 8 września 1993 roku na Stadionie Wembley w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 1994.

Tytuł został dobrze przyjęty i w listopadzie 1994 r. ukazała się kolejna cześć, pierwsza z numeracją w tytule, wskazującą na sezon, którego dotyczy – FIFA 95. W sumie wszystkie gry z FIFA w tytule (dotychczas 34 produkcje, wliczając w to poboczne, w tym FIFA Street), sprzedały się w liczbie ponad 150 milionów kopii. Przewagą serii FIFA nad konkurencyjnymi seriami, poza nowinkami związanymi z rozgrywką i prezentacją, są licencje na korzystanie z prawdziwych lig, drużyn i wizerunków zawodników.

Champion League w FIFA 19

To, czego brakowało w ostatnich grach z serii FIFA, to licencja na UEFA Champions League. W grze dotychczas mogłeś wziąć udział w stworzonym na potrzeby serii turnieju Champions Cup. Liga Mistrzów to bodaj najlepsze klubowe rozgrywki na świecie, a oglądalność finału co roku przekracza 180 mln widzów.

W FIFA 19 będziesz mógł wybrać całkiem nowy tryb gry UEFA Champions League i rozegrać turniej od fazy grupowej po finał, który odbędzie się na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie. Będziesz mógł także cieszyć się grą na poziomie Ligi Mistrzów w trybach Szybki mecz oraz Kariera. Electronic Arts zdobyło także licencje na pozostałe turnieje organizowane pod auspicjami europejskiej federacji UEFA – Europa League (Liga Europy) i Super Cup (puchar, o który rywalizują zwycięzcy Champions Leauge i Europa League).

Dzięki prawom do nowych rozgrywek będziesz mógł stworzyć swój skład marzeń w trybie FIFA 19 Ulitmate Team, dobierając do wykreowanego przez siebie zespołu piłkarzy z UEFA Champions League i Europa League. Ale twórcy postanowili wykorzystać licencję w jeszcze jeden ciekawy sposób.

W FIFA 19 kolejny raz będziesz mógł wybrać tryb fabularny, w którym pokierujesz piłkarzem Alexem Hunterem. Tym razem wcielisz się w gwiazdę piłki nożnej znaną już z poprzednich edycji podczas pogoni za sławą właśnie w UEFA Champions League.

Co zmieni się w rozgrywce w FIFA 19?

Twórcy przygotowali szereg nowinek, które sprawią, że będzie Ci się grało jeszcze przyjemniej. Przede wszystkim w FIFA 19 zmieni się sposób, w jaki strzelasz.

Nie będziesz jak dotychczas wybierał kierunku strzału i wciskał jeden klawisz. Najpierw faktycznie wybierzesz kierunek lotu i siłę kopnięcia piłki, ale potem będziesz musiał kliknąć przycisk strzału raz jeszcze. Twoje wyczucie zdecyduje o celności. Jeśli kopniesz za szybko lub zbyt późno, szanse na strzelnie gola zmaleją.

Ponadto dzięki nowemu znacznikowi będziesz wiedział, który zawodnik Twojej drużyny będzie wywierał presję na przeciwnika zespołu atakującego Twoją bramkę. Co do samej walki o piłkę, o tym, który zawodnik ją zdobędzie (kierowany przez Ciebie czy przez rywala), będzie decydować więcej czynników niż dotychczas.

W FIFA 19 będziesz mógł łatwiej i bardziej naturalnie zagrywać prostopadłe podania, poinstruować środkowego pomocnika, żeby zbiegł do boku boiska czy wydać polecenie bocznym obrońcom, aby obiegali skrzydłowego od środka bądź od linii boiska.

Będziesz mógł też ustalić plan meczu. W trakcie potyczki będziesz mógł zmienić taktykę, dopasowując ją do sytuacji. Możesz jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zdecydować, co drużyna ma robić np. po stracie bramki i następnie szybko wybrać nowy plan krzyżakiem na padzie. Dodatkowo będziesz miał do wyboru nowe opcje pressingu.

Dlaczego warto kupić preorder FIFA 19?

Oto platformy, na których ukaże się nowa FIFA: PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, PS3 i Xbox 360. FIFA 19 to jedna z tych gier, które warto zamówić w preorderze.

Właśnie, 
preorder – co to takiego? Nic innego, jak możliwość kupna gry przed premierą. Zapewnia Ci to dodatkowe bonusy. Na co możesz liczyć, jeśli z wyprzedzeniem zamówisz grę FIFA 19 na Xbox One, PlayStation 4 i inne platformy?

W wersji standardowej dostaniesz m.in. pięć dużych złotych paczek Premium FIFA Ultimate Team (FUT), możliwość wypożyczenia Cristiano Ronaldo na siedem meczów w FUT oraz wyjątkowe stroje FUT zaprojektowane przez wykonawców utworów wykorzystanych w grze FIFA.


FIFA 19 - Edycja Mistrzowska na PlayStation 4
, Xbox One i PC pozwoli Ci zagrać trzy dni przed premierą, czyli 25, a nie 28 września. Ponadto dostaniesz nawet 20 dużych złotych paczek Premium FUT oraz złotego piłkarza UEFA Champions League do wyboru (jednego z pięciu złotych piłkarzy o ocenie od 80 do 83 z zakwalifikowanych zespołów), Cristiano Ronaldo i Neymara Jr. na wypożyczenie na siedem meczów w FUT oraz (jak w edycji standardowej) stroje FUT zaprojektowane przez wykonawców utworów wykorzystanych w grze FIFA.

Jesteś miłośnikiem serii FIFA i chcesz stworzyć swoją wymarzoną drużynę FUT? Sprawdź nasz poradnik o tym, jak szybciej zbudować fantastyczne zespół: Jak kupić FIFA Points.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link