Data publikacji: 26 lutego 2019
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Elektryczna czy soniczna szczoteczka do zębów? Zobacz, czym się różnią!

Poleć znajomemu Drukuj

Elektryczna szczoteczka do zębów pozwala na efektywne i bardzo precyzyjne szczotkowanie. Czy wiesz, że szczoteczka elektryczna może wykonać nawet 50 tysięcy ruchów oczyszczających na minutę, a mikrobąbelki powstające dzięki drganiom sonicznej szczoteczki usuwają 10 razy więcej płytki nazębnej niż klasyczna szczoteczka? Dowiedz się, czym się różni szczoteczka soniczna od elektrycznej i którą warto wybrać!

Elektryczna szczoteczka do zębów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa elektryczna szczoteczka,

- jak działa szczoteczka soniczna,

- którą szczoteczkę warto wybrać.

Jak działa elektryczna szczoteczka do zębów?

Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B Pro 600 3D WhiteSzczoteczka elektryczna jest zasilana akumulatorem, który trzeba regularnie ładować, umieszczając urządzenie w podstawce będącej jednocześnie ładowarką. Taki stojak znajduje się w zestawie np. z 

Tania szczoteczka elektryczna dla dzieci, np. Łucznik TB-102, jest zasilana wymiennymi bateriami AA. Szczoteczki na baterie mają mniej funkcji w porównaniu do szczoteczek akumulatorowych i wykonują mniejszą liczbę ruchów na minutę. Sprawdzają się jako pierwsze szczoteczki elektryczne dla kilkulatków, którzy potrzebują czasu na przyzwyczajenie się do nowego sposobu mycia zębów.

Główka szczoteczki elektrycznej rotacyjnej jest okrągła i obraca się z dużą prędkością, wykonując dwa rodzaje ruchów:

  • pulsacyjnie – w kierunku od i do zębów, usuwając płytkę nazębną, osad, przebarwienia,
  • oscylacyjne – obracająca się w prawo i lewo końcówka wykonuje ruchy wymiatające, które oczyszczają zwłaszcza przestrzenie międzyzębowe.

CZY WIESZ, ŻE...

Producenci szczoteczek elektrycznych podają, ile ruchów pulsacyjnych i oscylacyjnych wykonuje szczoteczka w ciągu 60 sekund. Warto sprawdzić, czy szczoteczka pracuje w systemie 3D, tj. czy wykonuje ruchy pulsacyjne i oscylacyjne jednocześnie.

W zależności od producenta szczoteczka elektryczna może mieć w zestawie nawet kilka wymiennych końcówek. Poza zestawem możesz zakupić nasadki dostosowane do różnych trybów pracy szczoteczki. Są dostępne końcówki do wybielania zębów i usuwania przebarwień od kawy i herbaty, masowania dziąseł, polerowania szkliwa czy czyszczenia języka. Dzięki sygnalizatorowi czasu mycia wiesz, czy szczotkowanie trwało wystarczająco długo. Czujnik siły nacisku kontroluje, czy nie za mocno przyciskasz szczoteczkę do zębów i dziąseł.

Szczoteczki elektryczne różnią się między sobą regulacją intensywności obrotów, liczbą trybów pracy oraz czasem ciągłego działania i ładowania akumulatora. W rankingu TOP 10 znajdziesz najlepiej oceniane modele.

Proponowane produkty:
Braun Oral-B Vitality 3D White D12 + 2 x końcówki <%– –%>
Braun Oral-B D12 Vitality CrossAction <%– –%>
Braun Oral-B Pro 750 Pink Edition <%– –%>
Braun Oral-B Pro 750 (czarny) <%– –%>
Braun Oral-B Pro 600 3D White <%– –%>

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to inny rodzaj szczoteczki elektrycznej. Po pierwsze – ma inny kształt nasadki, który przypomina podłużną końcówkę manualnej szczoteczki. Po drugie – końcówka szczoteczki nie wykonuje ruchów pulsacyjnych i rotacyjnych. Ruchy wymiatające są powodowane przez drgania o wysokiej częstotliwości, które są generowane przez fale dźwiękowe.

Szczoteczka soniczna wykonuje nawet ponad 60 tysięcy ruchów w ciągu 60 sekund. Dzięki temu wytwarza szybko poruszające się mikrobąbelki, które docierają w zakamarki jamy ustnej i bardzo dokładnie oczyszczają przestrzenie międzyzębowe.

WARTO WIEDZIEĆ

Większość szczoteczek elektronicznych – rotacyjnych i sonicznych – ma wbudowany timer, który odlicza 2 minuty całego szczotkowania oraz wydaje sygnał dźwiękowy po upływie każdych 30 sekund.

Szczoteczka elektryczna czy soniczna – którą wybrać?

Mycie zębów szczoteczką soniczną

Szczoteczka soniczna jest delikatniejsza dla wrażliwych dziąseł. Ruchy wymiatające są dla nich bezpieczniejsze niż ruchy obrotowe i pulsacyjne. Ponadto warto wybrać model soniczny jako pierwszą szczoteczkę elektryczną ze względu na podłużny kształt końcówki, który przypomina główkę zwykłej szczoteczki.

Philips Sonicare Protective Clean HX6830/35 jest polecana dla osób noszących aparaty ortodontyczne, korony, wypełniania i mające lakierowane zęby. Czujnik nacisku zapobiega zbyt mocnemu szczotkowaniu. Użytkownicy szczoteczki potwierdzają, że wibracje delikatnie masują dziąsła, a wytwarzane mikrobąbelki bardzo dokładnie oczyszczają trudno dostępne miejsca – nawet te poza zasięgiem włosia. W rankingu TOP 7 znajdziesz inne popularne szczoteczki soniczne – opinie naszych klientów poznasz dzięki temu artykułowi.

Wybierając szczoteczkę rotacyjną, możesz zdecydować się na model z ultramiękkim włosiem i wymiennymi końcówkami dostosowanymi do wrażliwych dziąseł. Braun ORAL-B Genius 10000 Rose Gold ma funkcję ochrony dziąseł i tryb delikatny, w którym główka szczoteczki obraca się wolniej.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów