Czy warto wybrać kabel USB do szybkiego ładowania?

Autor: Anna

Planujesz wymienić standardową ładowarkę do telefonu na kabel USB do szybkiego ładowania? Zobacz, jak działa takie akcesorium i czy naprawdę opłaca się z niego korzystać – oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o kablu micro USB do szybkiego ładowania!

kabel USB do szybkiego ładowania

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa kabel USB do szybkiego ładowania,

- co jest lepsze – wersja standardowa czy samochodowa,

- jak wybrać dobry kabel micro USB do ładowania.

Kabel USB do szybkiego ładowania – jak to działa?

ładowarka Huawei Quick Charge HW-059200EHQ 2A

Z pewnością nie raz narzekałeś na długi czas ładowania telefonu – najczęściej wtedy, gdy zapomniałeś podłączyć go do zasilania odpowiednio wcześniej. Na rynku możesz jednak spotkać się ze specjalnymi przewodami do szybkiego ładowania. Korzystając z nich, naładujesz baterię do pełna w zaledwie godzinę – a zatem oszczędzisz mnóstwo czasu. Sprawdź, jak działa taka technologia!

Kabel do szybkiego ładowania wygląda zupełnie tak samo jak tradycyjny model. Jedyna różnica polega tu jedynie na tym, że takie akcesorium wykorzystuje prąd o znacznie wyższym napięciu – w przypadku tego produktu jest to np. aż 2000 mA. I właśnie to przekłada się na zmniejszenie czasu potrzebnego na naładowanie baterii smartfona czy tabletu.

Przykład? Przyjmijmy, że posiadasz telefon z baterią o pojemności 3000 mA. Jeśli Twoja ładowarka wykorzystuje prąd o napięciu równym 500 mA, jej pełne naładowanie zajmie Ci 6 godzin. Jeśli jednak masz ładowarkę o napięciu 2000 mA, wystarczy jedynie nieco ponad godzina i będziesz mógł korzystać z urządzenia przez równie długi czas.

WARTO WIEDZIEĆ

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w sytuacji, gdy kabel do ładowania pobiera prąd o wyższym napięciu? Spokojnie – cała technologia jest w pełni bezpieczna dla użytkownika dzięki specjalnemu mechanizmowi INOV, który dobiera parametry pracy przewodu ładującego w taki sposób, by jego użytkowanie nie stanowiło żadnego zagrożenia.

Szybka ładowarka w wersji standardowej czy samochodowej?

Czy wiesz, że kabel mini USB do szybkiego ładowania jest dostępny nie tylko w wersji standardowej, lecz również samochodowej. Decydując się na tę możliwość, będziesz mógł podładować telefon podczas jazdy autem – wystarczy tylko godzina w korku, a po powrocie do domu bateria będzie pełna i gotowa do użycia. Jest to zatem rozwiązanie, które warto przemyśleć wtedy, gdy spędzasz sporo czasu w samochodzie – np. w delegacji lub dojeżdżając do pracy z innej miejscowości.

UWAGA

Jak rozpoznać, czy kabel USB jest przeznaczony do szybkiego ładowania? Na jego opakowaniu znajdziesz takie określenia, jak Quick Charge, Fast Charge lub Pump Express – zależnie od producenta urządzenia.

Zobacz także, jakie rodzaje ładowarek samochodowych wyróżniamy: Ładowarka samochodowa – poznaj dostępne rodzaje.

Czym się kierować, kupując kabel micro USB do szybkiego ładowania?

Kabel micro USB z funkcją szybkiego ładowaniaPlanujesz zakup kabla USB C do szybkiego ładowania? Oto parametry, które powinieneś rozważyć, zanim wybierzesz ładowarkę dla siebie:

  • kompatybilność – zanim zakupisz taki przewód, upewnij się koniecznie, że Twój telefon obsługuje taką technologię. Informację o tym powinieneś znaleźć w specyfikacji technicznej,
  • moc – w standardowych ładowarkach do telefonów wynosi zazwyczaj od 500 do 1000 mA. Jeśli jednak zależy Ci na szybkim ładowaniu, parametr ten nie powinien być mniejszy niż 2000 mA,
  • rodzaje złącz i wyjść – jeśli szybka ładowarka będzie wyposażona w kilka różnych gniazd, będziesz mógł ładować nią kilka urządzeń jednocześnie – np. telefon i tablet,
  • dodatkowe akcesoria – w komplecie możesz znaleźć chociażby etui na ładowarkę, dzięki któremu ochronisz ją przed ewentualnym uszkodzeniem, np. w podróży.

Zobacz także, jakie kable mini USB znajdziesz w naszym asortymencie.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link