Co to jest transmiter i jak działa?

Autor: Anna

Transmiter FM do samochodu to urządzenie o niewielkich wymiarach, dzięki któremu stare radio samochodowe będzie mogło odtwarzać muzykę z zewnętrznych źródeł, takich jak smartfon czy tablet. To nie jedyna funkcja tego urządzenia. Transmiter FM z Bluetooth pozwala na prowadzenie rozmów w trakcie jazdy jak przez zestaw głośnomówiący. Dowiedz się, jak działa samochodowy transmiter USB i jaki model jest najlepszy!

Transmiter FM uniezależnia kierowców i pasażerów od radia samochodowego i pozwala na słuchanie muzyki z przenośnego źródła

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest transmiter FM i jakie ma funkcje,

- co to jest transmiter FM i jakie ma funkcje,

- jaki transmiter FM jest najlepszy według klientów.

Transmiter FM – jak działa? Jakie ma funkcje?

Transmiter FM łączy się z radiem samochodowym dzięki tej samej częstotliwościTransmiter FM to akcesorium samochodowe umożliwiające przesyłanie dźwięku do radia samochodowego z innego urządzenia, z którym transmiter łączy się bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth lub bezpośrednio poprzez gniazdo USB. Dzięki transmiterowi możliwe jest np. odtwarzanie plików MP3 przez radio, które nie ma nawet gniazda USB.

Do przesyłania dźwięku transmiter FM wykorzystuje wybrane przez użytkownika pasmo częstotliwości. Urządzenie wpina się do gniazdka zapalniczki. Jeśli chcesz udostępniać muzykę ze smartfona, wykorzystując Bluetooth, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniej aplikacji, która umożliwia współpracę z urządzeniem.

Transmiter FM, oprócz odtwarzania muzyki, ma też inne funkcje:

 • pozwala na prowadzenie rozmowy telefonicznej poprzez głośniki samochodowe – tworzy wówczas zestaw głośnomówiący,
 • może służyć jako ładowarka nawigacji samochodowej,
 • umożliwia odtwarzanie audiobooków i słuchowisk w podróży.

CZY WIESZ, ŻE...

Gniazdo USB w transmiterze FM pozwala nie tylko na podłączenie pamięci zewnętrznej (np. dysku, karty pamięci lub pendrive’a z muzyką), ale także na ładowanie baterii urządzenia mobilnego, np. smartfonu lub tabletu.

Polecane transmitery fm
 • 79,99 zł
 • 79,99 zł
 • 89,99 zł
 • 59,99 zł
 • 59,99 zł

Transmiter FM – jakość dźwięku a parametry urządzenia

W przypadku transmiterów FM należy zwrócić uwagę zarówno na budowę urządzenia, jak i tryby pracy. Bestsellerowy transmiter Arkas FM70 ma duży wyświetlacz, który czytelnie wyświetla informacje o częstotliwości i głośności dźwięku. W zestawie znajduje się pilot, który ułatwia zmianę utworów i częstotliwości.

Kupując transmiter FM, sprawdź przede wszystkim:

 • w jakim zakresie częstotliwości odbywa się transmisja dźwięku,
 • czy urządzenie ma gniazdo USB pozwalające na podłączenie pamięci przenośnych,
 • czy akcesorium obsługuje pamięci microSD, a jeżeli tak – jaka jest ich maksymalna pojemność,
 • czy transmiter ma funkcję zapamiętywania częstotliwości,
 • kompatybilność urządzenia z różnymi smartfonami (w tym iPhone’ami),
 • rodzaj odtwarzanych plików (np. MP3 i WMA, transmiter Arkas BT71D obsługuje także wysokojakościowy format FLAC),
 • czy urządzenie ma wbudowany mikrofon.

WSKAZÓWKA

W przypadku transmitera FM z Bluetooth należy sprawdzić wersję Bluetooth i obsługiwane profile.

Przydatną funkcję ma transmiter FM Xenic C30S, który automatycznie wycisza muzykę podczas połączenia przychodzącego, a ponadto powiadamia głosowo o połączeniu, podając numer osoby dzwoniącej. Wspomniany model ma aż 2 gniazda USB, dzięki którym może ładować 2 urządzenia jednocześnie.

Transmiter FM Xenic BT63 pozwala na odtwarzanie muzyki z różnorodnych urządzeń

Jaki transmiter FM jest najlepszy?

Najpopularniejszym transmiterem jest transmiter FM Blow, ale konkurencją dla niego są wysokopółkowe urządzenia marki Xenic, które cieszą się powodzeniem wśród naszych klientów.

Transmiter Xenic BT63 z equalizerem pozwala na dostosowywanie jakości dźwięku do preferencji słuchaczy, prowadzenie rozmów bez trzymania smartfona w ręce i odczytywanie plików muzycznych z kart pamięci i urządzeń przenośnych. Polecanym transmiterem jest również tańszy Arkas FM71, który jest kompatybilny nawet z iPhone’em i różnymi pamięciami przenośnymi. Z kolei Arkas BT100 ze średniej półki cenowej dodatkowo obsługuje ponad 200 kanałów radiowych.

W poszukiwaniu najlepszego urządzenia sprawdź ranking TOP 6 transmiterów FM.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link