Data publikacji: 28 września 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Cicha pralka, czyli jaka? Sprawdź nasze propozycje

Poleć znajomemu Drukuj

Hałasująca pralka może być bardzo uciążliwa – nie tylko przeszkadza domownikom, ale i nie pozwala zrobić prania wieczorem czy wcześnie rano. Zastanawiasz się, czy istnieje naprawdę cicha pralka, której głośne wirowanie nie będzie problemem? Przeczytaj, jaką pralkę kupić, jeśli chcesz uniknąć hałasu.

Pralka i kosz z praniem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak odczytywać poziom hałasu pralki,

- jak działa cicha pralka wolnostojąca,

- jak znaleźć cichą pralkę do zabudowy,

- co to jest program nocny.

Poziom hałasu pralki, czyli jak głośny jest dany sprzęt

Pralka pod blatem w kuchniSzukając cichej pralki, możesz zastanawiać się, jaki właściwie poziom hałasu jest do zaakceptowania w przypadku tego urządzenia. Każdy sprzęt AGD wydaje w czasie pracy dźwięki, lecz są one zwykle na tyle ciche, że zlewają się z otoczeniem. Tak jest w przypadku cichych pralek, których poziom hałasu nie przekracza 55 dB. Oczywiście w trakcie wirowania urządzenie może być głośniejsze – szczególnie jeśli wybierzesz wysoką prędkość obrotów.

WARTO WIEDZIEĆ

Twoja dotychczas cicha pralka pracuje nadzwyczaj głośno? Wyjątkowo duży hałas podczas prania może oznaczać awarię – przyczyną takiego stanu często bywa na przykład zużyte łożysko.

Cicha pralka wolnostojąca – popularne modele

Nie wiesz, jaką pralkę kupić, aby nie przeszkadzała swoim hałasem? Wśród nowoczesnych modeli z wyższej półki znajdziesz wiele wolnostojących, cichych pralek. Bosch WAW24540PL Serie 8 VarioPerfect to idealny przykład – model ten wyróżnia się poziomem hałasu jedynie 48 dB w trakcie regularnej pracy i 74 dB podczas wirowania. Dodatkowy atut, dzięki któremu pralka jest cichsza, to wbudowany system stabilizacji urządzenia. Dzięki temu że sprzęt mniej trzęsie się podczas szybszych obrotów bębna, wirowanie nie powoduje dodatkowego hałasu wywołanego np. przez obijanie się pralki o podłogę.

Chcesz kupić pralkę, ale zależy Ci na urządzeniu z funkcją suszenia? Więcej na ich temat dowiesz się z artykułu Pralka z funkcją suszenia – najważniejsze parametry podczas wyboru!
Proponowane produkty:
Sharp ES-GFD814QI-PL <%– –%>
Sharp ES-HFH914AW3 <%– –%>
Siemens WM14T76EPL iQ500 iSensoric <%– –%>
Electrolux EW6T4261P PerfectCare 600 <%– –%>
Electrolux EW6T14262P PerfectCare 600 <%– –%>

Cicha pralka do zabudowy – jaką wybrać?

Cicha pralka Bosch WAW24540PL Serie 8 VarioPerfectCiche pralki znajdziesz także wśród urządzeń przeznaczonych do zabudowy, takich jak np. pralka Whirlpool AWO/C 0714. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz umieścić ten sprzęt poza łazienką. Poziom hałasu generowany przez urządzenie w czasie prania i wirowania to jednak nie wszystko – pralka pod zabudowę musi być odpowiednio zamontowana, aby nie obijała się głośno o szafkę. Zwróć uwagę na następujące wskazówki:

  • wybierz pralkę otwieraną z przodu – odpowiednie modele znajdziesz w tej kategorii,
  • upewnij się, że z każdej strony – z przodu, z tyłu, po bokach i, co bardzo ważne, między pralką a blatem – pozostawiłeś co najmniej kilka centymetrów wolnego miejsca,
  • przed zabudowaniem pralki upewnij się, że masz swobodny dostęp zarówno do drzwiczek, jak i maskownicy.

WSKAZÓWKA

Cicha pralka pracuje na tyle bezgłośnie, że możesz ją ustawić w dowolnym miejscu w domu. Zwróć uwagę na poziom hałasu szczególnie wtedy, gdy planujesz zabudowę pralki w kuchni połączonej z salonem.

Pranie po cichu, czyli pralki z programem nocnym

Hałasująca pralka jest powodem, dla którego unikasz wstawiania prania wieczorem? Głośne wirowanie faktycznie może przeszkadzać sąsiadom. Niektóre urządzenia, jak na przykład cicha pralka wolnostojąca Sharp ES-GFC6122W3-PL, oferują tzw. program nocny. Przebieg prania przy użyciu tej funkcji jest spokojniejszy, dzięki czemu możesz uruchomić pralkę wieczorem i cieszyć się niezakłóconym snem. W zależności od modelu, program nocny może polegać np. na pominięciu międzywirowań. Aby uniknąć nagłego hałasu, ostatnie wirowanie możesz natomiast włączyć rano.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas