Zlewozmywak Tectonite – wady i zalety. Jaki zlew do kuchni wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:czym wyróżnia się zlewozmywak Tectonite jaki zlewozmywak do kuchni wybrać czym czyścić zlew z Tectonite
Autor: Klaudia

Przy projektowaniu kuchni istotną kwestią jest to, jaki zlewozmywak wybrać. Powinien on nie tylko pasować do wystroju i mebli, ale przede wszystkim być wytrzymały, odporny na zarysowania i łatwy w czyszczeniu. Wszystkie te cechy ma zlewozmywak Tectonite wykonany z materiału kompozytowego.

Zobacz także: Jaki zlewozmywak wybrać?

Zlewozmywak Tectonite – charakterystyka

Zlewozmywak Tectonite® 1,5-komorowy z ociekaczem

Zlewozmywak Tectonite należy do nowej generacji zlewów kuchennych. Tworzywo, z którego został wykonany, przypomina granit. W rzeczywistości jest to jednak materiał kompozytowy, na który składają się komponenty naturalne, w 100% poddające się recyklingowi. Zlewozmywak Tectonite tworzą długie włókna szklane (uzyskiwane z piasku), zmieszane z poliestrową żywicą. Dodatkowo producent zastosował powłokę ochronną, która nie poddaje się promieniowaniu UV.

Zlewozmywak z materiału Tectonite cechuje się trwałością, wytrzymałością i odpornością na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, uderzenia, zadrapania i działanie wysokich temperatur – producent zapewnia, że nie zaszkodzi mu temperatura nawet do 300℃. Ponadto kolor zlewu Tectonite, mimo upływu lat, nie zmienia się pod wpływem działania promieni słonecznych.

Zlewozmywak z Tectonite jest dostępny w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu można dopasować go do każdego wystroju kuchni. Dobrze sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu nowoczesnym, jak i klasycznym. Ponadto zlew kuchenny z Tectonite jest lekki i nie wymaga dodatkowego wzmocnienia mebli.

Zlew z Tectonite jest uważany także za odporny na zabrudzenia i plamy, ale tylko pod warunkiem, że będzie systematycznie czyszczony. Pozostawianie w nim wody i resztek jedzenia może skutkować osadzaniem się kamienia i powstawaniem zabrudzeń, które ciężko jest usunąć.

Polecane zlewozmywaki
  • 855 zł
  • 885 zł
  • 1 159 zł
  • 1 130 zł
  • 199,99 zł

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?

Zlewozmywak Tectonite® jednokomorowy z ociekaczem

Zlewozmywaki Tectonite występują w kilku wariantach, dlatego przed jego zakupem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest sposób montażu. Zlew może być:

  • wbudowywany – montowane od góry na podbudowie szafki kuchennej, dzięki czemu nie powstają żadne szpary i szczeliny; przykładem jest Franke Sirius SID 651;
  • do podbudowy – montowany od dołu na podbudowie blatu kuchennego, dzięki czemu są one umieszczone na równi.

Ponadto ważne są także:

  • kształt – zlewozmywaki z Tectonite mogą być okrągłe lub prostokątne – jedne i drugie mają swoje wady i zalety; wybór odpowiedniego należy podjąć przed zamówieniem mebli kuchennych;
  • szerokość i głębokość – wymiary powinny być dostosowane do zabudowy kuchennej, w której szerokość może wynosić 30–120 cm;
  • ilość komór – wybór ilości komór w zlewozmywaku kuchennym zależy od kilku czynników, głównie od wielkości kuchni i potrzeb – osoby, które mają w domu zmywarkę, powinny zdecydować się na mniejszy zlewozmywak (np. Franke Sirius SID 610); w przypadku większej kuchni dobrze sprawdzi się zlew Franke Orion OID 651 z dodatkową półkomorą, a dla małych pomieszczeń polecany jest Franke Sirius Slim SUD 611-78 z ociekaczem, który można wykorzystać jako dodatkowy blat roboczy.

Ważnym czynnikiem jest kolor zlewozmywaka, który należy dobrać do odcieni mebli, blatu, kafelek i innych dodatków w kuchni, aby tworzyły całość. Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest automatyczny korek w modelu Franke Sirius Slim SUD 611-62. Umożliwia on wygodne korzystanie ze zlewu, gdy jest on wypełniony wodą lub naczyniami.

Jak i czym czyścić zlew z Tectonite?

Czyszczenie zlewozmywaka z materiału Tectonite nie należy do trudnych zadań. Najważniejsze jest, aby tę czynność wykonywać systematycznie – podstawowe mycie raz dziennie, natomiast po 30 użyciach (czyli mniej więcej co 2 tygodnie) należy zapewnić zlewozmywakowi intensywne szorowanie.

Zlewozmywak Tectonite trzeba czyścić miękką ściereczką (np. z mikrofibry). Mimo że zlew jest odporny na zarysowania, nie zaleca się stosowania druciaków i metalowych ścierek. Codzienna pielęgnacja polega na przetarciu zlewu ściereczką z dodatkiem płynu do mycia naczyń, spłukaniu piany i wysuszeniu powierzchni. Takie działanie zapobiega tworzeniu się kamienia. Czynność tę wystarczy powtarzać raz dziennie, jednak w przypadku plam po kawie, herbacie czy soku z owoców lepiej wykonać ją od razu.

Bardziej intensywna pielęgnacja to szorowanie zlewu miękką gąbką nasączoną ciepłą wodą z detergentem bez dodatku wybielaczy. Może być to środek do czyszczenia pozostałych urządzeń w kuchni. Ważne jest, aby po umyciu dokładnie osuszyć zlew. Jeżeli jednak na powierzchni zlewozmywaka pojawi się biały osad, należy go zmyć wodą z niewielką ilością octu, a następnie wypłukać i wysuszyć.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link