Data publikacji: 28 listopada 2018
Autor: Sara
ARTYKUŁ - PORADNIK

Xbox Live – co to jest i jak wykupić abonament?

Poleć znajomemu Drukuj

Masz konsolę Xbox One lub Xbox 360? Xbox Live jest usługą, dzięki której dostaniesz dostęp do szeregu nowych funkcji. Sprawdź, jak wykupić abonament Xbox Live Gold!

Granie online przy wykorzystaniu usługi Xbox Live

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest konto Xbox Live,

- jakie są zalety abonamentu,

- jak wykupić Xbox Live Gold.

Czym jest konto Xbox Live?

Microsoft zaprezentował usługę Xbox Live w 2002 r., wkrótce po premierze konsoli Xbox pierwszej generacji. Z tej funkcjonalnościGracz z padem korzysta z usługi Xbox Live korzysta blisko 60 mln użytkowników. Czym dokładnie jest Xbox Live i jakie korzyści przyniesie Ci założenie konta? Xbox Live to cyfrowa subskrypcja, rodzaj abonamentu, dzięki któremu możesz korzystać z dodatkowych usług za pośrednictwem konsoli Xbox One lub Xbox 360. Założenie podstawowego konta jest bezpłatne. Co dostaniesz w bezpłatnej wersji konta Xbox Live? Będziesz mógł m.in. pobierać wersje demonstracyjne gier, korzystać na konsoli z popularnych aplikacji (np. streamingowych), rozmawiać przez Skype. Twój Xbox zmieni się w domowe centrum rozrywki. Dużo większe możliwości zapewni Ci Xbox Live Gold. Jest to płatna wersja usługi, w którą warto zainwestować. Dzięki stałym opłatom możesz dużo zaoszczędzić oraz grać z ludźmi z całego świata.

 

Jakie są zalety abonamentu Xbox Live Gold?

Abonament Xbox Live Gold umożliwi Ci dołączenie do międzynarodowej społeczności graczy. Będziesz mógł korzystać z trybu wieloosobowego w grach na swojej konsoli Xbox One lub Xbox 360. Funkcja ta jest tym ciekawsza, że obecnie wiele gier bazuje właśnie na rozrywce typu multiplayer. Abonament Xbox Live Gold umożliwia Ci kreowanie grup, dzięki którym pozostaniesz w kontakcie ze znajomymi przez Internet. Możesz także rozpocząć rozmowę grupową i wspólnie z przyjaciółmi przenosić konwersację z jednej gry do drugiej, również między różnymi platformami (Xbox One oraz Windows 10). Kolejną dużą zaletą jest bogata oferta gier Xbox Live Gold. W ramach usługi abonamentowej co miesiąc będziesz mógł rozszerzyć swoją bibliotekę nawet o cztery tytuły w ramach programu Games with Gold. W programie Games with Gold w abonamencie Xbox Live znajdziesz zarówno gry indie, jak i topowe, wysokobudżetowe hity. Wśród darmowych gier są tytuły na konsolę Xbox One oraz Xbox 360. Plusem jest to, że na konsoli Xbox One możesz grać w produkcje z Xboxa 360 w ramach wstecznej kompatybilności. Możesz zaoszczędzić nie tylko dzięki dostępowi do darmowych gier. Abonament Xbox Live otwiera przed Tobą dostęp do Deals with Gold. Jest to program dużych zniżek. Rabaty w ramach Deals with Gold wynoszą od 50 do nawet 75% i są sporo wyższe w porównaniu do standardowych ulg cenowych. Mniej zapłacisz nie tylko za same gry, ale także za dodatki.

PORADA EKSPERTA

Z Twojego konta Xbox Live Gold mogą korzystać inni domownicy, nie potrzebujecie wykupywać osobnego abonamentu na każdy profil z osobna. Wystarczy jedna subskrypcja, aby każdy użytkownik konsoli mógł cieszyć się grami z programu Games with Gold czy trybu wieloosobowego.

Proponowane produkty:
Doładowanie Xbox Live 100 PLN <%– –%>
Xbox Live 1800 punktów Euro 2012 <%– –%>
Subskrypcja Xbox Live Gold The Division (3 m-ce) <%– –%>
Doładowanie Xbox Live 50 PLN <%– –%>
Subskrypcja Xbox Live Gold (3 m-ce karta zdrapka) <%– –%>

Jak wykupić Xbox Live Gold?Abonament Xbox Live możesz wykupić za pośrednictwem RTV Euro AGD

Konto Xbox Live możesz założyć z poziomu menu konsoli Xbox One lub Xbox 360 lub za pośrednictwem strony Xbox.com. Gdy masz już darmowe konto, możesz wykupić abonament Xbox Live Gold. Do wyboru masz subskrypcję Xbox Live Gold na miesiąc, trzy miesiące lub rok. Jak wykupić abonament? Korzystając z konsoli, wystarczy wcisnąć klawisz funkcyjny znajdujący się na środku pada, przedstawiający logo Xbox. Otworzy się menu główne, w którym na samym dole znajdziesz odnośnik do konta Xbox Live. Inną opcją jest wejście na stronę Xbox.com, która przeniesie Cię do Microsoft Store. W ofercie RTV Euro AGD, w kategorii Xbox Live, znajdziesz karty zdrapki, np. Subskrypcja Xbox Live Gold (3 m-ce) [kod aktywacyjny]. Jest to wygodny, a przede wszystkim opłacalny sposób na założenie konta lub odnowienie abonamentu. W RTV Euro AGD często zapłacisz niższą cenę w porównaniu do innych metod płatności za Xbox Live Gold. Ponadto kod aktywacyjny możesz wykorzystać w dogodnym dla siebie terminie, a nie od razu. Kartę możesz też ofiarować innemu miłośnikowi gier. Szukasz ciekawych tytułów na swoją konsolę? Przeczytaj nasz artykuł Xbox One: 5 wciągających gier dla dzieci.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas