Konto Xbox Live – co oferuje? Jak je założyć?

Sara

Xbox Live to system rozgrywki oparty na sieci internetowej. Dostęp do usługi Microsoftu mogą uzyskać wszyscy posiadacze Xboxów, o ile konsola ma aktywne połączenie z internetem. W jej ramach gracz może m.in. korzystać z wielu darmowych gier oraz zniżek w sklepie Xbox Store. Dowiedz się, jak założyć konto Xbox Live i sprawdź, co oferuje płatna subskrypcja Xbox Live Gold.

Granie online przy wykorzystaniu usługi Xbox Live

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co to jest Xbox Live
 2. jakie korzyści daje wykupienie subskrypcji Xbox Live Gold
 3. jak założyć konto Xbox Live i wykupić Xbox Live Gold

Co to jest Xbox Live?

Gracz z padem korzysta z usługi Xbox Live

Xbox Live to rozbudowany system rozgrywki sieciowej, dzięki któremu posiadacze konsol Xbox, takich jak Xbox 360, Xbox One S i Xbox One X, mogą korzystać z dostępnych na platformie gier – samodzielnie lub w trybie gry wieloosobowej. Konto Xbox Live to ponadto możliwość komunikacji z innymi graczami posiadającymi konsole Microsoftu, a także dostęp do zniżek na produkty oferowane w sklepie Xbox Store.

Aby uzyskać dostęp do usługi Xbox Live, najpierw trzeba założyć konto Microsoft. Z jego poziomu można logować się do aplikacji Xbox Console Companion oraz na konsole Xbox. Po zalogowaniu użytkownik może wykupić subskrypcję Xbox Live Gold.

Konto Xbox Live – płatne rozszerzenie Xbox Live Gold

Na chwilę obecną, aby korzystać z funkcjonalności Xbox Live użytkownik musi posiadać subskrypcję Xbox Live Gold. W zamian za opłatę (miesięczną, kwartalną, półroczną lub roczną) gracz otrzymuje:

 • pulę darmowych gier – w ramach usługi Games with Gold użytkownik Xbox Live Gold uzyskuje dostęp do kilku gier, w które może grać przez określony czas. Pula tytułów stale ulega zmianie. W związku z tym gracz w ramach tej usługi ma możliwość zagrać w kilkadziesiąt gier rocznie. Posiadacze konsol Xbox One, chociażby Xbox One S 1TB All-Digital Edition + Minecraft + Sea Of Thieves + Forza Horizon 3, dzięki funkcji wstecznej kompatybilności mogą grać także w tytuły pierwotnie tworzone na starszą platformę Xbox 360;
 • możliwość gry w trybie wieloosobowym – za pomocą konta Xbox Live i w ramach usługi Xbox Live Gold użytkownik ma możliwość toczenia rozgrywek w trybie wieloosobowym z innymi posiadaczami konsol Microsoftu – zarówno z przyjaciółmi, jak i osobami nieznajomymi;
 • dostęp do grup i czatu – subskrybenci mogą też korzystać z czatów oraz tworzyć rozmowy grupowe umożliwiające szybką i przyjemną komunikację z innymi graczami;
 • zniżki w ramach usługi Deals with Gold – posiadacze kont Xbox Live Gold mogą liczyć na korzystne promocje w sklepie Xbox Store. Wiele tytułów w ramach usługi Deals with Gold jest dostępnych z 50, 75, a nawet 90% zniżką;
 • Home Gold (dotyczy wyłącznie Xbox One) – w ramach funkcji Home Gold tą samą subskrypcją można objąć również innych mieszkańców domu, np. rodzeństwo, współlokatora czy partnera. Mogą oni korzystać z Xbox Live Gold na takich samych warunkach, jak właściciel konta.

Dostęp do Xbox Live Gold można wykupić za pomocą karty kredytowej albo korzystając z kodów aktywacyjnych, takich jak Subskrypcja Xbox Live Gold (3 m-ce), Subskrypcja Xbox Live Gold (6 m-ce) czy Subskrypcja Xbox Live Gold (12 m-cy).

Polecane xbox live

Jak założyć konto Xbox Live i wykupić subskrypcję Xbox Live Gold?

Abonament Xbox Live możesz wykupić za pośrednictwem RTV Euro AGD

Jeśli korzystasz z konsoli Xbox po raz pierwszy, najpierw musisz stworzyć profil, który później zostanie połączony z kontem Xbox Live. Aby to zrobić:

 1. Wciśnij przycisk „Xbox” na kontrolerze.
 2. W Menu wybierz opcję “Utwórz profil”.
 3. Wpisz nazwę profilu oraz wybierz awatar.

Teraz możesz utworzyć konto Xbox Live. Instrukcja dotycząca tego, jak to zrobić przedstawia się następująco:

 1. Upewnij się, że konsola jest podłączona do internetu i z Menu wybierz opcję “Dołącz do usługi Xbox Live”.
 2. Konsola skonfiguruje Twoje konto Microsoft, które będzie w późniejszym czasie służyć do obsługi Xbox Live.
 3. Podaj wymagane dane, m.in.: imię, adres e-mail oraz datę urodzin.
 4. Upewnij się, że na ekranie zatytułowanym „Potwierdź dane”, w wierszu „Ustawienia regionalne” zaznaczona jest opcja „Polska”.
 5. Następnie pojawi się informacja o konieczności akceptacji warunków korzystania z usługi. Jeśli wybierzesz “Zaakceptuj”, konto Xbox Live zostanie utworzone.

Ostatnim krokiem jest wykupienie subskrypcji Xbox Live Gold. Aby to zrobić:

 1. Wciśnij przycisk „Xbox” na kontrolerze.
 2. Potem wybierz kolejno: System > Ustawienia > Konto > Subskrypcje.
 3. W oknie „Subskrypcje” wybierz “Dowiedz się więcej o koncie Gold” i „Kontynuuj”.
 4. Zostaniesz przekierowany na stronę Xbox Live Gold.
 5. Wybierz interesujący Cię poziom konta. Jeśli posiadasz kod aktywacyjny, możesz go teraz użyć albo podać dane karty kredytowej.
 6. Po potwierdzeniu wymaganych danych konto Xbox Live Gold zostanie aktywowane.
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!