TOP 7 niszczarek do dokumentów

Autor: Anna

Jeśli prowadzisz biuro, wiesz, jak ważne jest, aby poufne dane Twoje i Twoich klientów nie dostały się w niepowołane ręce, a osoby trzecie nie poznały np. szczegółów zawieranych umów. Po pewnym czasie pewne ustalenia stają się jednak nieaktualne, a dokumenty przestają być potrzebne. Nie należy jednak wyrzucać ich bezpośrednio do kosza! Wcześniej trzeba je pociąć w taki sposób, aby nie dało się z nich uzyskać żadnych informacji. Sprawdź nasz ranking niszczarek do dokumentów i wybierz najlepsze urządzenie do swojego biura!

Niszczenie dokumentów zapewni Ci bezpieczeństwo

LISTING PRODUKTÓW

Tracer CUTTER TRX-119

Fellowes Powershred 8Cd

Manta MSR002

Hama CC614A

Rexel Alpha Strip Cut

Omega ONPC 3w1

Hama SC 510L

Tracer CUTTER TRX-119

Tracer CUTTER TRX-119Nasz ranking niszczarek do dokumentów otwiera model Tracer CUTTER TRX-119. Cechuje się doskonałą funkcjonalnością, ponieważ za jego pomocą będziesz mógł pozbyć się nie tylko starych dokumentów wydrukowanych na papierze, ale również tych przechowywanych na płytach CD. Dzięki temu, że świetnie radzi sobie z twardszymi materiałami, możesz za jego pomocą zutylizować karty płatnicze czy też laminowane dokumenty. Ponadto w przypadku niszczenia papieru możesz niszczyć aż 10 kartek jednocześnie, co znacząco przyspieszy cały proces. Niszczarka do dokumentów marki Tracer posiada bardzo duży, 21-litrowy pojemnik – nie będziesz więc musiał robić częstych przerw, aby go opróżnić. Na uwagę zasługuje także obecność systemu zapobiegającego zacięciom oraz funkcja cofania, która pomaga w przypadku przeciążenia mechanizmu niszczącego.

PARAMETRY

Niszczy: papier, karty kredytowe, płyty CD, laminowane dokumenty

Liczba kartek niszczonych jednorazowo: 10 A4/70g

Pojemność kosza w litrach: 21 l

Informacje dodatkowe: czujnik Safe Sense, 1-stopniowy system zapobiegający zacięciom

Funkcja cofania: tak

PLUSY

+ radzi sobie z różnymi materiałami

+ system zapobiegający zacięciom

+ duży pojemnik na ścinki

+ wysoki poziom bezpieczeństwa DIN 4 – tnie dokumenty na bardzo wąskie paski

MINUSY

− brak automatycznego zatrzymania pracy przy pełnym koszu

OCENA PRODUKTU: 10/10

Fellowes Powershred 8Cd

Fellowes Powershred 8CdKolejnym modelem w naszym rankingu niszczarek do dokumentów jest Fellowes Powershred 8Cd. Stanowi idealny wybór do każdego biura, ponieważ tnie dokumenty na cienkie paski (4 poziom bezpieczeństwa DIN). Masz więc pewność, że ze zniszczonych kartek papieru osoby trzecie nie wyciągną żadnych informacji. Co więcej, do niszczarki do dokumentów marki Fellowes z powodzeniem możesz wkładać także pliki kartek spiętych zszywaczami i spinaczami, a urządzenie poradzi sobie z ich utylizacją – pamiętaj jednak, żeby nie wkładać więcej niż 8 stron jednocześnie. Produkt wykorzystasz także do zniszczenia starych kart kredytowych i płyt z dokumentami w formie cyfrowej. 14-litrowy pojemnik posiada specjalne okienko, przez które możesz obserwować poziom napełnienia. Niestety urządzenie nie zatrzymuje pracy automatycznie zaraz po skończeniu się miejsca w zbiorniku.

PARAMETRY

Niszczy: papier, karty kredytowe, spinacze, zszywki, płyty CD

Liczba kartek niszczonych jednorazowo: 8 A4/70g

Pojemność kosza w litrach: 14 l

Informacje dodatkowe: Informacje dodatkowe okienko kontroli zapełnienia

Funkcja cofania: tak

PLUSY

+ poziom ochrony DIN 4

+ możliwość niszczenia kartek ze spinaczami i zszywkami

+ niszczenie kart kredytowych i płyt

+ zabezpieczenie termiczne

+ niszczenie 8 stron A4 jednocześnie

MINUSY

− brak automatycznego zatrzymania pracy przy pełnym koszu

− dość wysoka cena

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Manta MSR002

Manta MSR002Niszczarka do dokumentów Manta MSR002 to kolejny model wyróżniający się doskonałymi parametrami i wysoką wydajnością działania. Urządzenie bez trudu radzi sobie z cięciem papieru (do 8 stron jednocześnie), również plików spiętych spinaczami i zszywkami, kart kredytowych oraz płyt CD. Wysoki poziom bezpieczeństwa DIN 4 zapewnia cięcie na małe paski, dzięki czemu więcej śmieci zmieści się w 21-litrowym pojemniku. Niszczarka do dokumentów Manta posiada także zabezpieczenie termiczne oraz automatycznie zatrzymuje pracę, jeśli zbiornik wypełni się ścinkami, co również zasygnalizuje świecąca dioda. Produkt z funkcją cofania łatwo przywrócisz do sprawności, nawet jeśli mechanizm niszczący ulegnie przeciążeniu. Wszytko to otrzymasz w niszczarce za niespełna 200 zł!

PARAMETRY

Niszczy: papier, karty kredytowe, spinacze, zszywki, płyty CD

Liczba kartek niszczonych jednorazowo: 8 A4/80g

Pojemność kosza w litrach: 21 l

Informacje dodatkowe: brak

Funkcja cofania: tak

PLUSY

+ korzystny stosunek jakości do ceny

+ poziom bezpieczeństwa DIN 4

+ do papieru, płyt CD i kart kredytowych

+ automatyczne zatrzymanie pracy przy zapełnionym pojemniku

MINUSY

− dość wolne działanie

OCENA PRODUKTU: 9/10

Hama CC614A

Hama CC614AKolejnym modelem w rankingu niszczarek do dokumentów jest Hama CC614A. Posiada nieco gorsze parametry od swoich poprzedników, rekompensuje to jednak sporo niższa cena urządzenia. Produkt przystosowany jest do niszczenia papieru, maksymalnie 6 stron A4 jednocześnie, oraz kart kredytowych. Nie można do niego jednak wkładać płyt CD. W niektórych przypadkach bezpieczeństwa DIN 3 może okazać się za niski, ale jeśli nie zamierzasz niszczyć dokumentów zawierających wrażliwe dane, model ten będzie wystarczający. 14-litrowy pojemnik zapewni długi czas pracy niszczarki do dokumentów marki Hama, bez konieczności przerywania, a automatyczny start i stop ułatwią uporanie się ze stertami starych papierów.

PARAMETRY

Niszczy: papier, karty kredytowe

Liczba kartek niszczonych jednorazowo: 6 A4/70g

Pojemność kosza w litrach: 14 l

Informacje dodatkowe: brak

Funkcja cofania: tak

PLUSY

+ funkcja cofania

+ możliwość niszczenia kart kredytowych

+ automatyczny start/stop

+ funkcja cofania

MINUSY

− niższy poziom bezpieczeństwa DIN

− brak automatycznego zatrzymania pracy przy zapełnieniu pojemnika

OCENA PRODUKTU: 8/10

Rexel Alpha Strip Cut

Rexel Alpha Strip CutNa niszczarkę Rexel Alpha Strip Cut powinni zdecydować się ci, którzy szukają bardzo prostego urządzenia do domu – chcą przeprowadzić porządki w gabinecie i w bardziej ekonomiczny sposób wyrzucić zalegające tam papiery. Produkt posiada niski poziom bezpieczeństwa DIN 1, a zatem nie jest polecany do biur i firm, w których na dokumentach znajdują się ważne informacje nie tylko o firmie, ale i klientach. Na plus można zaliczyć jednak kompaktowe rozmiary niszczarki do dokumentów marki Rexel – z powodzeniem możesz przechowywać ją w domu bez obaw, że zagraci Twoje mieszkanie. Niszczenie 6 stron jednoczenie oraz możliwość utylizacji kart kredytowych pozwolą Ci pozbyć się wszystkiego, czego już nie potrzebujesz w krótkim czasie.

PARAMETRY

Niszczy: papier, karty kredytowe

Liczba kartek niszczonych jednorazowo: 6 A4/70g

Pojemność kosza w litrach: 10 l

Informacje dodatkowe: brak

Funkcja cofania: tak

PLUSY

+ kompaktowy model do domu

+ niszczenie kart kredytowych

+ funkcja cofania

+ automatyczny start/stop

MINUSY

− niski poziom bezpieczeństwa DIN

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Omega ONPC 3w1

Omega ONPC 3w1W rankingu niszczarek do dokumentów znalazło się również miejsce dla modelu Omega ONPC 3w1. Przeznaczony jest do niszczenia dokumentów ogólnych, niezawierających poufnych informacji – posiada stopień bezpieczeństwa DIN 1. Nadaje się jednak do utylizacji kart kredytowych oraz płyt CD – znajdziesz tu nawet osobny pojemnik na tego typu odpady, aby móc później wygodnie wyrzucić ścinki dokumentów do kosza na papier. Używanie niszczarki do dokumentów Omega jest bezpieczne, ponieważ posiada ona zabezpieczenie przed przegrzaniem. Na komfort jej użytkowania wpływa również automatyczny start i stop, a funkcja cofania pozwala przywrócić sprawność mechanizmu niszczącego w razie konieczności. Na to kompaktowe urządzenie znajdziesz miejsce zarówno w domu, jak i w biurze.

PARAMETRY

Niszczy: papier, karty kredytowe, płyty CD

Liczba kartek niszczonych jednorazowo: 6 A4/70g

Pojemność kosza w litrach: 11 l

Informacje dodatkowe: osobny kosz na płyty CD

Funkcja cofania: tak

PLUSY

+ kompaktowe rozmiary

+ osobny kosz na płyty CD pomaga w segregowaniu śmieci

+ zabezpieczenie przed przegrzaniem

+ automatyczny start/stop

MINUSY

− poziom bezpieczeństwa DIN 1

− brak automatycznego zatrzymania pracy po zapełnieniu pojemnika

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Hama SC 510L

Hama SC 510LOstatnim modelem w naszym rankingu niszczarek do dokumentów jest Hama SC 510L. To kolejne proste urządzenie, najlepiej sprawdzające się przy utylizacji ogólnych dokumentów i umów o poziomie bezpieczeństwa DIN 1. Nie nadaje się do utylizacji płyt i kart kredytowych, dlatego też przydaje się głównie w drobnych firmach oraz w gospodarstwach domowych. Dość małe możliwości niszczarki do dokumentów Hama w całości rekompensuje jednak bardzo niska cena produktu, a także dość wydajna praca w zakresie niszczenia papierów – jednocześnie można włożyć aż 7 stron do pocięcia. Plusem są także małe rozmiary urządzenia, dzięki czemu zmieści się pod biurkiem i nie będzie przeszkadzać w czasie pracy.

PARAMETRY

Niszczy: papier

Liczba kartek niszczonych jednorazowo: 7 A4/70g

Pojemność kosza w litrach: 10 l

Informacje dodatkowe: brak

Funkcja cofania: tak

PLUSY

+ mały, prosty model do domu

+ niszczy 7 stron jednocześnie

+ niska cena

MINUSY

− poziom bezpieczeństwa DIN 1

OCENA PRODUKTU: 7/10

Podsumowanie

Niszczarki do dokumentów dostępne są w szerokiej rozpiętości cenowej, co przekłada się także na ich możliwości – znajdziesz zarówno proste modele za mniej niż 100 zł, jak i zaawansowane maszyny, których ceny sięgają kilku tysięcy złotych. Zanim więc podejmiesz decyzję o kupnie niszczarki do dokumentów, zastanów się, do czego będzie Ci potrzebna i jakiej wydajności od niej oczekujesz. W wyborze mogą Ci pomóc także recenzje innych użytkowników o poszczególnych modelach. Sprawdź zatem nasz artykuł: Najlepsze niszczarki do dokumentów – poznaj opinie naszych klientów.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów