Smartwatch Android – jak wybrać najlepszy?

Autor: Klaudia

Smartwatch współpracujący z Androidem – oto krótka charakterystyka właściwie każdego inteligentnego zegarka, o ile nie wyszedł on spod rąk projektantów firmy Apple. Oznacza to, że wybór producentów i modeli jest spory, a ryzyko nietrafionego zakupu – duże. Jakie rodzaje smartwatchy dostępne są na polskim rynku? Kto produkuje najlepsze inteligentne zegarki kompatybilne z systemem Android?

Smartwatch z prostokątną kopertą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie smartwatche są najpopularniejsze
 2. jakie cechy powinien posiadać dobry smartwatch Android
 3. ile trzeba zapłacić za smartwatch współpracujący z Androidem

Smartwatch Android – najpopularniejsze marki i serie

Zegarek przydaje się do mierzenia osiągnięć sportowych

Firm produkujących smartwatche na rynku jest co najmniej kilkanaście, ale o miano lidera branży inteligentnych zegarków walczy jedynie kilka marek. Są to: Apple, Samsung, Garmin i Huawei. Przy czym Apple Watche – zegarki z charakterystycznym logo przedstawiającym nadgryzione jabłko – współpracują wyłącznie z urządzeniami opartymi na systemie iOS, więc w zestawieniu smartwatchy kompatybilnych z Androidem nie mogą zostać uwzględnione.

Najpopularniejsze inteligentne zegarki produkowane przez Samsunga należą do trzech serii:

 • Samsung Galaxy Watch – smartwatche z tej serii łączą cechy zegarków sportowych z tymi przeznaczonymi do użytku codziennego,
 • Samsung Galaxy Watch Active – design tej serii utrzymany jest w wyraźnej stylistyce sportowej. Paski wykonane są z tworzywa sztucznego, a koperty mają obłe, aerodynamiczne kształty,
 • Samsung Gear – najnowsze modele smartwatchy wyglądem przypominają klasyczne zegarki na nadgarstek, jednak zachowują wszystkie zalety tych zwanych inteligentnymi.

Garmin posiada dwie cenione serie: sportową Garmin Vivoactive i bardziej uniwersalną Garmin Fenix. Z kolei najpopularniejszą serią smartwatchy Huawei, w pełni kompatybilną z Androidem, jest Huawei Watch GT.

 • 499 zł
 • 1 039 zł
 • 589 zł
 • 1 020 zł
 • 499 zł

Smartwatch współpracujący z Androidem – jaki warto wybrać?

Smartwatch dla dziecka

Smartwatch jest nie tylko funkcjonalnym urządzeniem wspomagającym smartfon, ale stanowi także – podobnie jak klasyczny zegarek – istotny element biżuterii. Wybierając smartwatch kompatybilny z Androidem, należy uwzględnić dwa podstawowe kryteria: pożądaną przez nas funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Dodatkowo warto wiedzieć, że większość inteligentnych zegarków nie współpracuje z Androidami w wersji starszej niż 5.0.

Zdecydowanie najwięcej smartwatchy należy do kategorii sportowej, ponieważ można przyjąć, że ich przodkami były zegarki sportowe, m.in. popularny swego czasu Garmin Forerunner 1. Po dziś dzień funkcje wspomagające uprawianie sportu są bardzo rozbudowane, jak w Samsung Galaxy Watch Active SM-R500, który posiada: pulsometr, krokomierz, funkcje treningowe i monitorujące sen. Jest on także wodoszczelny i odporny na drobne uszkodzenia mechaniczne. Garmin Vivoactive 3 oprócz tego ma do zaoferowania funkcje pływackie: mierzące długość, dystans, tempo i liczbę ruchów. Jest więc idealnym wyborem dla osób lubiących spędzać czas w wodzie.

Wśród smartwatchy współpracujących z Androidem jest także kategoria, która stara się połączyć wygląd klasycznego zegarka z nowoczesnym designem. Takie urządzenie można równie dobrze założyć na trening, jak i spotkanie w restauracji lub do pracy w biurze. Dobrymi przykładami są Samsung Galaxy Watch 42 mm Midnight Black oraz Garmin Fenix 5. Zegarki służą pomocą podczas ćwiczeń w siłowni czy biegania w terenie, ale za ich pośrednictwem można też m.in. odebrać i przeprowadzić rozmowę, odczytać powiadomienia czy sterować odtwarzaniem muzyki.

Obecne trendy modowe sprawiają, że na pierwszy rzut oka część smartwatchy jest nie do odróżnienia od klasycznych zegarków nadgarstkowych, jak m.in. przeznaczony dla mężczyzn Samsung Gear S3 Frontier oraz damski Samsung Galaxy Watch 42 mm Rose Gold. Obie propozycje będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby wyglądać elegancko i jednocześnie cieszyć się z funkcjonalności smartwatchy.

Ile kosztuje dobry smartwatch kompatybilny z Androidem?

Ceny smartwatchy zaczynają się już od około stu złotych i mogą sięgać nawet kilku tysięcy. Zegarek w miarę dobrej jakości, jak Huawei WATCH GT Sport, kosztuje tyle, co smartfon ze średniej półki. Droższe modele oferują podobną funkcjonalność, ale wykonane są z lepszych materiałów, a ich wnętrze wypełnione jest podzespołami wyprodukowanymi z użyciem nowszych technologii. Jak w wypadku każdej elektroniki, cena wyraźnie wpływa na komfort użytkowania i wygląd urządzenia, dlatego wybierając smartwatch, warto mieć to na uwadze.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link