Smartwatch dla dziecka – jaki model wybrać?

Autor: Joanna

Smartwatch dla dzieci to nic innego, jak zegarek z funkcją dzwonienia i lokalizatorem GPS. Gadżet ten zwiększa bezpieczeństwo malucha, ponieważ pozwala pozostać w stałym kontakcie z rodzicem. Dziecięce smartwatche są wygodniejsze niż smartfony i mogą z nich korzystać nawet mniejsze dzieci.

Sprawdzanie godziny na smartwatchu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić smartwatch dla dziecka
 2. jakie funkcje powinien mieć smartwatch dla dziecka
 3. czym kierować się przy zakupie smartwatcha dla chłopca i dziewczynki
 4. jak uruchomić smartwatch dla dziecka

Dlaczego warto kupić smartwatch dla dzieci?

Dziecko korzysta ze smartwatcha

Bezpieczeństwo dziecka jest dla rodziców sprawą nadrzędną. Szczególnie wtedy, gdy pociecha może już samodzielnie chodzić do szkoły lub na zajęcia pozalekcyjne. Jednak nie każdy chce podopiecznemu od razu kupować telefon komórkowy lub smartfon. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem są smartwatche dla dzieci, czyli zegarki, które posiadają kilka dodatkowych funkcji.

Smartwatch dla dzieci warto kupić ze względu na możliwość pozostawania w stałym kontakcie ze swoją pociechą. W razie potrzeby dziecko może zadzwonić, wysłać wiadomość głosową lub tekstową, a także przesłać swoją dokładną lokalizację. Rodzice w kilka sekund otrzymają na swój smartfon informację, gdzie w danej chwili znajduje się dziecko.

Ponadto zegarek smartwatch dla dziecka pozwala na większą kontrolę funkcji urządzenia niż telefon komórkowy. Przy pomocy swojego smartfona rodzic decyduje, kto i kiedy może kontaktować się z dzieckiem i odwrotnie. Matka lub ojciec otrzyma również natychmiastowe ostrzeżenie, gdy pociecha oddali się poza teren określony w aplikacji. Dziecięcy smartwatch to nie tylko bezpieczne dziecko, ale także spokojny rodzic.

Smartwatch dla dziecka jest modnym gadżetem, dlatego doskonale sprawdzi się jako prezent na urodziny lub pod choinkę. Ze względu na szeroką gamę kolorystyczną i przyjazne motywy maluchy chętnie je noszą. Smartwatche dziecięce są także bardzo łatwe w obsłudze i mogą zastąpić kilka innych urządzeń: zegarek, budzik i telefon komórkowy.

Funkcje dziecięcego smartwatcha

Funkcje dziecięcego smartwatcha, które można spotkać najczęściej, to:

 • lokalizator GPS (smartwatch z lokalizatorem GPS to np. Garett Kids5);
 • możliwość ustawienia geosiatki;
 • powiadomienie na telefon rodzica, gdy rozładuje się bateria;
 • możliwość wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów lub notatek głosowych;
 • przycisk SOS do wezwania natychmiastowej pomocy;
 • wbudowany aparat fotograficzny;
 • wbudowany budzik;
 • krokomierz;
 • zdalny podsłuch (np. smartwatch dla dzieci Garett Kids Happy);
 • kontrola rodzica nad smartwatchem dziecka przez aplikację;
 • możliwość odtworzenia ostatniej pokonanej trasy;
 • alarm, gdy dziecko zdejmie smartwatch;
 • monitor snu (np. Garett Kids 1).

W większości przypadków smartwatche dla dzieci są wodoszczelne, dlatego nie ma obaw, że urządzenie zostanie uszkodzone podczas codziennej aktywności – dziecko może je nosić nawet przy brzydkiej pogodzie.

 • 199 zł
 • 99 zł
 • 949 zł
 • 129 zł
 • 2 999 zł

Na co zwrócić uwagę przed zakupem smartwatcha dla dzieci?

Smartwatch dla dzieci Garett Kids5

Dobry smartwatch dla dziecka musi posiadać kilka funkcji, aby mógł spełniać swoje zadanie. Przede wszystkim powinien dawać możliwość wysyłania krótkich wiadomości głosowych i tekstowych lub umożliwiać wykonywanie połączeń z wybranymi numerami telefonów (określa je rodzic w aplikacji). Dobrze jest, jeżeli dziecięcy smartwatch ma tzw. przycisk SOS, który używa się w nagłych wypadkach. Po jego naciśnięciu rodzic otrzymuje stosowną informację wraz z dokładną lokalizacją dziecka. Taką funkcję ma zegarek Garett Kids Smile.

Dobrym wyborem jest smartwatch dla dziecka z lokalizatorem GPS i możliwością ustawienia geosiatki. Dzięki temu rodzic otrzyma na swojego smartfona powiadomienie, gdy tylko jego pociecha oddali się poza określony teren. Taką opcję ma np. ART SGPS-02B. Niektóre modele dziecięcych smartwatchy dają możliwość odtworzenia ostatniej trasy dziecka.

Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje. Z pewnością bardziej przyda się smartwatch dla dziecka z funkcją budzika lub monitorem snu, a także aparatem fotograficznym i możliwością zmiany motywu. Ważny jest także rodzaj materiału (powinien być wytrzymały, wodoodporny i lekki) oraz wygląd urządzenia – są specjalne smartwatche dla chłopców i inne dla dziewczynek.

Jak uruchomić smartwatch dla dziecka?

Aby uruchomić smartwatch dla dziecka, konieczne jest włożenie do niego karty SIM bez kodu PIN. Można ją nabyć u dowolnego operatora sieci komórkowej – na kartę (trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu konta) lub abonament. Karta powinna obsługiwać częstotliwość sieci 2G, 3G, 4G i LTE oraz mieć ustawioną konfigurację APN. Producenci dziecięcych smartwatchy zwykle udzielają wsparcia w zakresie konfiguracji zegarka i aplikacji.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link