Jaki smartwatch dla dziecka wybrać?

Maciej Jagodziński

Dziadkowie snują bardzo ciekawe opowieści o dawnych czasach i swoich dzieciach. Zostawiali je rano w przedszkolu, a wieczorem wracały, najedzone, roześmiane, a czasami w nowych ubraniach. I nikt nie musiał się przejmować, co robią. Czasy się jednak zmieniły, a świat pędzi do przodu i dobrze by było, aby w żaden sposób nie zagrażał naszemu dziecku. Odrobina dodatkowych zabezpieczeń nie zaszkodzi. Jednym z nich jest smartwatch. Może być komunikatorem i lokalizatorem. Sprawdźmy, jaki smartwatch dla dziecka wybrać?

Zobacz także: Najlepszy smartwatch dla dzieci - ranking


Jak działa smartwatch dla dziecka – co to jest?

Inteligentne zegarki to wynalazek XXI wieku. Z założenia jest to połączenie funkcji smartfona z wygodą użytkowania zegarka naręcznego. Funkcjonalny zegarek z gadżetami? Brzmi to bardzo w stylu agenta Jej Królewskiej Mości. Można nieco żartobliwie stwierdzić, że James Bond korzystał z prototypów zegarka typu smart. Ciekawe mamy czasy, w których wymysły science fiction wkraczają do masowej produkcji. Tak właśnie jest ze smartwatchami!

Smartwatch dla dziecka, oprócz bardziej wyrazistych kolorów i ograniczonej funkcjonalności, nie różni się od innych tego typu zegarków dostępnych na rynku. Jak działa smartwatch dla dziecka? Podobnie jak jego dorosłe odpowiedniki – wykorzystuje kartę SIM lub też jej mniejsze wersje. Można do tego celu użyć karty abonamentowej lub typu prepaid, należy jednak pamiętać, żeby regularnie doładowywać konto.

Dobrze byłoby wiedzieć, gdzie znajduje się nasza pociecha, ale na telefon komórkowy czy smartfona może być za wcześnie. Rozwiązaniem tego problemu jest kupno zegarka typu smart. Jeśli zastanawiasz się, jaki smartwatch wybrać dla dziecka, warto sprawdzić, jakie ma funkcje i do czego będzie używany.Jaki smartwatch dla dziecka będzie najlepszy? Oto najważniejsze funkcje

Jedną z najważniejszych funkcji, jakie ma smartwatch dla dziecka, jest lokalizacja GPS. Dzięki temu rodzic ma podgląd, gdzie znajduje się jego pociecha. Mało tego! Niektóre modele wyposażone są w możliwość odtworzenia pokonanej trasy. Jest to przydatna funkcja, gdy np. dziecko zgubi plecak. Sprawdzamy trasę, wracamy i znajdujemy zgubę. Jaki smartwatch dla dziecka ma taką funkcję? Tak naprawdę każdy! Dla bardziej wymagających rodziców smartwatch dla dziecka ma możliwość stworzenia własnej geosiatki – obszaru, po którym dziecko może się swobodnie poruszać. Gdy przekroczy granice – rodzic otrzymuje powiadomienie. Smartwatch dla dziecka z GPS to świetny wybór!

Jeśli się zastanawiacie, jaki smartwatch dla dziecka wybrać ze względu na funkcje bezpieczeństwa, to zwróćcie uwagę na modele z przyciskiem SOS. Zawsze lepiej dmuchać na zimne, dlatego taki przycisk to bardzo istotna funkcja. Równie ważne w kwestii bezpieczeństwa są możliwość wysyłania SMS-ów albo nawiązania połączenia głosowego. Smartwatch dla dziecka do dzwonienia, to istotna kwestia, gdy chcemy być z naszą pociechą w stałym kontakcie.

Ciekawa funkcja, jaką oferują zegarki typu smart, to możliwość ustawienia blokady połączeń nieznanych numerów. Rodzic poprzez aplikację może wybrać, które numery mogą dzwonić do dziecka oraz na które numery może ono zadzwonić. Kontrola połączeń jest bardzo przydatna. Jej obecność może ułatwić decyzję, jaki smartwatch wybrać dla dziecka.

Z funkcją wykonywania i odbierania połączeń związana jest inna, bardzo przydatna funkcja – zdalny podsłuch. W sytuacji, gdy dziecko nie odbiera telefonu, można dyskretnie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku oraz czy brak odpowiedzi nie wynika z całkowitego zaangażowania w zabawę. Zastanawiasz się, jaki smartwatch wybrać dla dziecka, i chcesz mieć tę funkcję? Większość zegarków, które mają możliwość wykonywania i odbierania połączeń, wyposażona została w zdalny podsłuch.

Dla spokoju własnego i naszego portfela warto wybrać smartwatch dla dziecka, który jest wodoodporny. Nasza pociecha będzie się bawić bez ograniczeń, a my będziemy mieć spokojną głowę. Jaki smartwatch dla dziecka jest całkowicie wodoszczelny? Musi to być zegarek z normą wodoszczelności IP68 – to całkowita ochrona urządzenia przed wodą oraz pyłami. Klasy wodoszczelności określane są normami. Im większa liczba, tym bardziej urządzenie jest odporne na pyłki, zachlapania czy zanurzenia w wodzie.Jakie dodatkowe funkcje ma smartwatch dla dziecka?

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać, aby pomóc rozwijać pasję dziecka? Dobrym pomysłem są modele wyposażone w aparat fotograficzny. Dla przyszłych amatorów zdjęć i filmów wbudowany aparat fotograficzny okaże się strzałem w dziesiątkę! Niektóre modele są również wyposażone w przeglądarkę zdjęć, aby łatwiej dzielić się ujęciami z bliskimi. Opcje dodatkowe, oprócz funkcji podstawowych, mogą się okazać również istotne przy wyborze smartwatcha dla dziecka.
Wszystkim małym entuzjastom sportu i aktywności fizycznej na pewno spodobają się modele wyposażone w krokomierz. Dzięki zegarkowi liczącemu kroki dziecko może porównywać wyniki ze znajomymi i motywować się do częstszej aktywności. Zdrowa rywalizacja dla zdrowia! Ponadto, aby zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, warto rozglądać się za modelami wyposażonymi w monitor snu. Aktywność fizyczna i zdrowy sen to podstawa prawidłowego rozwoju.

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać, jeśli nasza pociecha lubi często zmieniać wygląd? Rozwiązaniem są modele oferujące możliwość wymiany paska. Jest to ciekawa opcja, gdy chce się szybko zmienić wygląd zegarka albo pasek uległ zniszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby kupować kolejnego zegarka.

Warto wybrać taki smartwatch dla dziecka, który ma sprawnie działającą aplikację. Najlepiej darmową. W niektórych modelach bowiem aplikacja może być płatna lub nawet wymagać opłacania abonamentu.Jaki smartwatch dla dziecka kupić? Na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom wybór wcale nie jest dziecinnie prosty. Podstawowe funkcje, jakie powinien mieć zegarek typu smart, to lokalizacja GPS, przycisk SOS, możliwość wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów. Dzięki nim rodzic będzie w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem. Gdyby to było za mało – możliwość zdalnego podsłuchu pomoże w uspokojeniu zatroskanych rodziców.

  • 329 zł
  • 149 zł
  • 319 zł
  • 299 zł
  • 149 zł
  • 319 zł
  • 399 zł
  • 199 zł
  • 399 zł
  • 319 zł

Bardzo dobrym pomysłem jest również możliwość stworzenia geosiatki, po której może się poruszać dziecko. W przypadku, gdy nasza pociecha niczym Krzysztof Kolumb postanowi odkrywać nowe światy, przydatna okaże się okazać opcja odtworzenia trasy. Prawdziwych odkrywców nie może nic blokować, dlatego smartwatch dla dziecka, który jest wodoodporny, to najlepszy wybór.

Aby umilić dzieciom korzystanie ze smartwatcha, warto wybrać taki model, który oferuje funkcje zgodne z ich zainteresowaniami. Przykładami takich opcji są wbudowany aparat fotograficzny czy krokomierz. W bardziej wymagających przypadkach wybierz smartwatch z kilkoma rodzajami łączności i bardziej pojemną baterią.


 

I ostatnia, ale nie najmniej istotna rzecz – smartwatch dla dziecka musi być dla niego wygodny! Dotykowy ekran bardzo pomaga w obsłudze i jest coraz częściej stosowany w zegarkach dla dzieci. Nieważne, ile będzie mieć funkcji, jakie wspaniałe kolory ma obudowa, jak bardzo pojemną ma baterię – to nasza pociecha będzie z niego korzystać. Podejmując decyzję, jaki smartwatch wybrać dla dziecka, warto się zastanowić, czy dziecko będzie chciało go nosić. Bardzo ważny jest rozmiar urządzenia dopasowany do ręki dziecka i design.

 


Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując smartwatch dla dziecka?

Dla wszystkich mieszkających w okolicach, gdzie zasięg sieci komórkowej czy GPS może być blokowany przez otoczenie, warto sprawdzić modele wyposażone w kilka rodzajów łączności. Jaki smartwatch dla dziecka wybrać ze względu na zasięg? Dobrym rozwiązaniem są modele wyposażone w lokalizację GPS, LBS oraz Wi-Fi, dodatkowo łączność sieci komórkowej zapewniają technologie 4G, LTE oraz również Wi-Fi. Z tyloma sposobami łączności nie sposób stracić zasięg! Bardzo ciekawym dodatkiem jest również aplikacja plan lekcji, dzięki której dziecko nie ominie żadnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych.

Wszystkie te technologie pobierają prąd, dlatego ważna jest pojemna i wytrzymała bateria. Zastanawiasz się, jaki smartwatch wybrać dla dziecka? Dobrym pomysłem jest rozglądanie się za pojemnością akumulatora powyżej 250 mAh. Taka wartość pozwoli na długi czas użytkowania bez konieczności częstego ładowania.Jaki smartwatch wybrać dla dziecka? Podsumowanie

Podejmując decyzję, jaki smartwatch dla dziecka kupić, trzeba mieć na uwadze kilka podstawowych cech. Rodzaj łączności, system lokalizacji, funkcjonalność. Ważne są również funkcje dodatkowe, takie jak: możliwość odbierania i wykonywania połączeń, przycisk SOS. Na uwagę zasługują również tryby dodatkowe, jak plan lekcji, krokomierz czy wbudowany aparat fotograficzny.

Mając to wszystko na uwadze, trzeba jeszcze wybrać taką wersję kolorystyczną, która spodoba się dziecku. Na szczęście producenci oferują bardzo dużą paletę pastelowych barw, z których każdy znajdzie kolor dla siebie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!