Data publikacji: 12 września 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Smartwatch dla dziecka – 5 polecanych modeli

Poleć znajomemu Drukuj

Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka, na pewno zależy Ci na tym, aby Twoja pociecha zawsze mogła się z Tobą skontaktować. Gadżet, który znacznie to ułatwia, to smartwatch dla dzieci – inteligentny zegarek z nadajnikiem GPS i funkcją dzwonienia. Poznaj 5 najciekawszych modeli!

Sprawdzanie godziny na smartwatchu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego przydaje się smartwatch dla dzieci,

- jaki smartwatch Garett Kids wybrać dla swojego dziecka,

- czym wyróżniają się smartwatche Garett Kids Happy i Smile,

- jaki smartwatch dla dzieci warto warto kupić.

Smartwatch dla dzieci – jakie powinien mieć funkcje?

Tak samo jak „dorosła” wersja tego urządzenia, smartwatch dla dzieci to nic innego, jak połączenie zegarka i smartfona. Modele dla najmłodszych mają zwykle mniej funkcji – główną nie jest rozrywka czy pomoc w aktywności fizycznej, ale zapewnienie kontaktu z rodzicem. Smartwatche pozwalają zwykle na rozmowy telefoniczne, zostawianie wiadomości głosowych i SMS. Ważną funkcją dziecięcych smartwatchy jest również GPS – dzięki niemu możesz łatwo sprawdzić, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Oprócz tego zegarki są często wyposażone w kalendarz i budzik, krokomierz, a także możliwość zdalnego podsłuchu otoczenia.

WSKAZÓWKA

Chcesz dać dziecku trochę luzu, ale boisz się, że się oddali? Stwórz tzw. geosiatkę i zaznacz bezpieczny obszar, np. plac zabaw. Jeśli Twoja pociecha opuści dozwolone miejsce, otrzymasz powiadomienie.

Garett Kids – jaki smartwatch wybrać?

Dziecko korzysta ze smartwatchaNa jakie modele zwrócić uwagę, kupując inteligentny zegarek dla najmłodszych? Firma Garett, specjalizująca się w produkcji smartwatchy i zegarków sportowych, oferuje linię zaprojektowaną z myślą o dzieciach – Garett Kids. W jej ofercie dostępne są liczne modele różniące się od siebie wyglądem, kolorami i stopniem zaawansowania technologicznego. Przeczytaj opinie naszych klientów o zegarkach sportowych Garett.
Jeśli szukasz modelu do 200 złotych, dobrym wyborem będzie smartwatch Garett Kids1. Posiada podstawowe funkcje GPS, dzięki którym sprawdzisz, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Ponadto zegarek umożliwia obustronny kontakt telefoniczny – w każdej chwili możliwe jest szybkie wykonanie połączenia z zegarka na jeden z autoryzowanych numerów. Niewielki ekran wyświetla najważniejsze informacje, jak godzina czy numer telefonu.
Najnowszy model smartwatcha dla dzieci Garett Kids5 to wersja z okrągłym, kolorowym ekranem, wyposażona w miniaturowy aparat. Zegarek pełni tu nie tylko funkcję lokalizatora GPS, ale też pozwala na przesyłanie obrazu z kamery na aplikację w telefonie rodzica. Dzięki temu możesz upewnić się, że Twoja pociecha znajduje się w bezpiecznym miejscu. To szczególnie istotne w sytuacji, gdy dziecko zechce wezwać pomoc.

Garett Kids Happy czy Smile – czym się wyróżniają?

Smartwatch dla dzieci Garett Kids5Jeśli chcesz, aby inteligentny zegarek był równie atrakcyjny dla dziecka co dla Ciebie, warto zainwestować w bardziej zaawansowany model. Smartwatch Garett Kids Happy jest dostępny w kolorach niebieskim i różowym. Ma kwadratowy i kolorowy ekran, na którym dziecko może ustawić ulubiony obrazek. Tak jak poprzedni model, ten smartwatch świetnie sprawdza się w roli dokładnego lokalizatora GPS z zapamiętywaniem przebytej trasy. Zegarek działa też jak telefon komórkowy, a za pomocą przycisku SOS dziecko może natychmiast wezwać pomoc – lokalizacja zegarka zostanie wysłana do trzech wybranych wcześniej osób. Zdalny podsłuch pozwoli Ci sprawdzić, czy dziecko znajduje się w bezpiecznym otoczeniu.
Innym modelem smartwatcha wartym zainteresowania jest wersja Garett Kids Smile z kolorowym wyświetlaczem. To zegarek idealny dla aktywnego dziecka – dzięki obudowie o standardzie IP54 zegarek jest odporny na zachlapanie w czasie mycia rąk czy podczas deszczu. Ma wbudowany aparat fotograficzny oraz krokomierz. Przeglądać trasy i sterować smartwatchem możesz za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej na iPhone`a lub Androida.

Smartwatche dla dzieci ART – ciekawe modele

Na uwagę zasługują również modele innych marek – na przykład smartwatche ART SGPS-02B dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, niebieskiej i różowej. Ich zaletą jest przystępna cena i atrakcyjny wygląd, który spodoba się również starszym dzieciom. Smartwatche ART posiadają najpotrzebniejsze funkcje, takie jak lokalizowanie GPS i tworzenie strefy bezpieczeństwa, wykonywanie połączeń i wzywanie pomocy, a także możliwość podsłuchu. Są kompatybilne z łatwą w użytkowaniu aplikacją mobilną na systemach iOS i Android.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas