The Sims 4 – jakie wymagania sprzętowe należy spełnić?

Autor: Ola

The Sims 4 pozwala na bardzo wiele ciekawych interakcji w świecie gry, a duża liczba dodatków do tego tytułu sprawia, że kierowanie losami stworzonych postaci to zabawa na dziesiątki godzin. Czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe dla tej gry?

Ludzie trzymający dymki wypowiedzi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są wymagania sprzętowe gry The Sims 4;
 2. na jakim laptopie można pograć w ten tytuł;
 3. czym charakteryzuje się seria The Sims.

The Sims 4 na PC – wymagania sprzętowe

Kobieta na żółtym tle

The Sims zostało wydane w roku 2000 i szybko zdobyło bardzo wielu fanów na całym świecie. Dziś, po niecałych 20 latach, ludzie wciąż mają ochotę kierować poczynaniami swoich wirtualnych simów. Właśnie dlatego gry z tej serii są nadal tworzone i powstał tytuł taki, jak The Sims 4. Jakie są minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe dla tej gry?

Wymagania minimalne:

 • System operacyjny: Windows XP/7/8/10.
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz.
 • Karta graficzna: GeForce 6600.
 • Pamięć RAM: 2 GB.
 • Wolne miejsce na dysku: 10 GB.

Wymagania rekomendowane:

 • System operacyjny: Windows XP/7/8/10.
 • Procesor: Intel Core i5-3770.
 • Karta graficzna: GeForce GTX 650.
 • Pamięć RAM: 4 GB.
 • Wolne miejsce na dysku: 10 GB.

Na jakim laptopie grać w The Sims 4?

Gra The Sims 4 to najpopularniejszy symulator życia, dostarczający mnóstwo zabawy. Na jakim laptopie możemy bez problemu decydować o losie naszych postaci? Możliwości jest wiele, natomiast do grania w The Sims 4 polecamy na przykład Lenovo Legion Y530. Procesor Intel Core i5, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 oraz 8 GB pamięci RAM, to konfiguracja umożliwiająca płynną rozgrywkę podczas kierowania życiem naszych simów.

Osoby zainteresowane bardzo wysoką wydajnością i najwyższymi ustawieniami graficznymi, mogą wziąć pod uwagę urządzenia takie, jak ASUS ROG Strix GL503VM-ED300T. Taki laptop charakteryzuje się wyższą ceną, lecz idzie to w parze z komponentami wyższej klasy. Pozwala to na korzystanie ze znacznie bardziej zaawansowanych efektów graficznych w różnych grach. Dla maksymalnego komfortu warto zastanowić się jeszcze nad myszką, ponieważ granie za pomocą touchpada znajdującego się w laptopie może okazać się mało wygodne. Idealne do gier są na przykład MSI Clutch GM11 lub Krux Beam KRX0001. Jeżeli natomiast interesuje nas coś o bardzo ergonomicznym kształcie oraz oferujące bezprzewodowe działanie, wtedy można polecić droższą myszkę Logitech G604 Lightspeed. Model ten zapewnia najwyższy komfort użytkowania.

Polecane gry pc
 • 149 zł
 • 79,99 zł
 • 129 zł
 • 269 zł
 • 71,99 zł

Co charakteryzuje serię gier The Sims?

Szczęśliwa rodzina i zachód słońca

Samodzielne tworzenie wyglądu postaci, wybieranie jej cech, decydowanie o miejscu zamieszkania, to tylko początek rozgrywki. W grach z serii The Sims możemy decydować o całym życiu naszych simów. Mamy zatem dowolność w doborze znajomych, kierunku specjalizacji zawodowej czy formie spędzania wolnego czasu. Z zasady w tych produkcjach na początku do naszej dyspozycji jest podstawowa wersja gry, natomiast z czasem producent wydaje dodatki, po których zakupie gracz może cieszyć się rozszerzoną zawartością.

Dodatkiem do najnowszej części gry jest na przykład The Sims 4: Spotkajmy Się, oferujące zupełnie nowe miasto o nazwie Windenburg, które jest inspirowane różnymi miejscami z Europy. Największą zmianę stanowi zaimplementowanie klubów, które zrzeszają grupy simów mających wspólne cechy czy zainteresowania. Innym popularnym dodatkiem jest The Sims 4: Witaj w Pracy, gdzie, zgodnie z nazwą, największy nacisk został położony na rozszerzone możliwości związane z pracą. Najistotniejsze wydają się być aż cztery nowe ścieżki kariery, czyli naukowiec, lekarz, detektyw i właściciel sklepu. Otrzymujemy również zupełnie nowe przedmioty oraz kilka umiejętności.

Jak już zostało napisane wcześniej – w grach z serii The Sims producent wraz z upływem czasu wydaje więcej dodatków. Miłośnicy tych symulatorów życia są już do tego przyzwyczajeni i wręcz oczekują rozszerzonej zawartości, którą zawsze można dokupić do oryginalnej wersji gry. Aktualizacje do gier The Sims przybierają także inną formę, mianowicie fani często tworzą tak zwane mody, które następnie można zainstalować i cieszyć się jeszcze większą ilością nowych rzeczy. Mogą to być na przykład meble czy ubrania, których oryginalnie nie można dostać, lecz uzyskuje się je wyłącznie właśnie za sprawą wspomnianych modów. Warto wyjaśnić, iż mod to potoczne określenie dla modyfikacji do gry, często tworzonej przez miłośnika danego tytułu, który po prostu chce rozszerzyć jego zawartość.

The Sims 4 – ciekawostki

Na koniec podamy parę ciekawostek o The Sims 4. Jeżeli wybierzemy karierę naukowca i przyczynimy się do zbudowania anteny satelitarnej, to będziemy mogli wykorzystać ją do kontaktu z kosmitami (w grach z tej serii jest dużo szalonych, żartobliwych elementów). Istnieje także możliwość postarania się o zdobycie sadzonki „krowokwiatu”, czyli rośliny, która wyglądem przypomina... krowę. Gra ma wiele tego typu dodatków humorystycznych, co stanowi jej niewątpliwą zaletę i urozmaica rozgrywkę.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów