Ranking soundbarów do 1000 zł – TOP 8

Autor: Anna

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem filmów i seriali, czy też Twoją pasją są gry wideo, na pewno zależy Ci na jak najlepszym sprzęcie do odtwarzania mediów. Telewizory, choć najczęściej emitują czysty dźwięk, bywają niewystarczające, aby czerpać maksimum przyjemności z codziennych rozrywek. Dlatego też warto dokupić do nich soundbary! Jaki model wybrać? Sprawdź nasz ranking soundbarów do 1000 zł i ułatw sobie zakup sprzętu audio!

Zbliżenie na soundbar

LISTING PRODUKTÓW

Panasonic SC-HTB488

LG SJ4R

Samsung HW-K450

LG LAS655K

Sony HT-CT290

Sony HT-RT4

Sharp HT-SBW160

Yamaha YAS-107

Panasonic SC-HTB488

Panasonic SC-HTB488Ranking soundbarów otwiera Panasonic SC-HTB488. Zestaw składający się z głośnika i subwoofera pozwoli na osiągnięcie idealnej harmonii dźwięków w oglądanych filmach, słuchanej muzyce oraz grach na konsolach. Subwoofer zapewnia doskonały, dynamiczny bas, który będzie odczuwalny w każdym miejscu w pokoju – dba o to również system Bass Reflex. Dodatkowo jest on bezprzewodowy, więc nie musisz się martwić kablami, które nie dość, że szpecą pomieszczenie, to jeszcze stwarzają zagrożenie potknięcia się. Technologia Bluetooth umożliwia wygodne przesyłanie muzyki ze smartfonów czy tabletów, dlatego też soundbar Panasonic to „niezbędny gość” na każdej domówce. Warto również zwrócić uwagę na eleganckie wzornictwo tego urządzenia – jego minimalistyczny wygląd wtopi się w dowolny wystrój salonu, a wielkość będzie odpowiednia do telewizorów 40-calowych i większych! Soundbar Panasonic może być ustawiony na meblach lub zawieszony na ścianie, w zależności od potrzeb – uchwyty montażowe znajdziesz w opakowaniu.

PARAMETRY

Liczba kanałów: 2.1

Moc całkowita: 200 W

Typ subwoofera: aktywny, bezprzewodowy

Dekodery dźwięku: Dolby Digital, DTS Digital Surround

Funkcje poprawy dźwięku: system Bass Reflex

Informacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie

PLUSY

+ bezprzewodowy subwoofer

+ system Bass Reflex

+ elegancki design

+ możliwość montażu na ścianie

+ Bluetooth

MINUSY

− brak funkcji wyświetlania poziomu głośności

− niska moc całkowita

− brak Wi-Fi

OCENA PRODUKTU: 7/10

LG SJ4R

LG SJ4RPodobnie jak poprzedni model soundbar LG SJ4R posiada bezprzewodowy subwoofer, co eliminuje problemy z przewodami. 120-watowe głośniki zapewniają perfekcyjny dźwięk przestrzenny, który jest dodatkowo dopasowywany do przetwarzanej treści. Co to oznacza? W czasie dialogów możesz liczyć na krystalicznie czysty dźwięk, a w scenach akcji na podkreślenie niskich tonów, budujących napięcie – wszystko to dzięki adaptacyjnemu systemowi kontroli. Dźwięk jest optymalizowany również do każdego poziomu głośności, o co z kolei dba system Auto Sound Engine. W soundbarze LG znajdziesz także technologię Bluetooth, która otwiera przed Tobą nowe funkcjonalności. Tryb czuwania pozwala na oszczędzanie energii elektrycznej, ale gdy tylko wyślesz do soundbaru sygnał audio, zacznie on rozbrzmiewać Twoimi ulubionymi melodiami. Wypróbuj też funkcję Auto Play Music – wracasz do domu i słuchasz swojej playlisty na telefonie? Gdy wejdziesz do pokoju, soundbar LG automatycznie przejmie odtwarzanie i wypełni Twój dom muzyką!

PARAMETRY

Liczba kanałów: 4.1

Moc całkowita: 420 W

Typ subwoofera: aktywny, bezprzewodowy

Dekodery dźwięku: Dolby Digital, DTS Digital Surround

Funkcje poprawy dźwięku: ASC (Adaptive Sound Control), Auto Sound Engine, Cinema Mode, Hi-Res Audio

Informacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie, USB - muzyka, obsługa pilota od telewizora, Auto Music Play

PLUSY

+ USB

+ znakomite funkcje poprawy dźwięku

+ bezprzewodowy subwoofer

+ liczne funkcje dodatkowe z Bluetooth

+ wysoka moc urządzenia

+ doskonałe parametry w rozsądnej cenie

MINUSY

− brak aplikacji do sterowania

− brak Wi-Fi

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Samsung HW-K450

Samsung HW-K450Soundbar Samsung HW-K450 posiada funkcję TV SoundConnect, dzięki której możesz połączyć ją z dowolnym systemem audio lub telewizorem. Wszystko odbywa się poprzez łączność Bluetooth, a więc i w tym przypadku nie musisz się przejmować dodatkową plątaniną kabli. Soundbarem Samsung możesz sterować za pomocą aplikacji mobilnej Samsung Audio Remote, a także przesyłać do głośników muzykę z telefonu czy tabletu. Korektor dźwięku oraz system korektor dźwięku, Surround Sound Expansion gwarantują perfekcyjne brzmienie ulubionych piosenek oraz dialogów czy scen akcji filmowych. Soundbar z systemem 2.1 możesz rozbudować aż do 4.1, jeśli zdecydujesz się na podłączenie bezprzewodowych głośników Samsung – to zagwarantuje Ci jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe! Zestaw wyposażony jest w uchwyty do ściany, więc możesz umieścić go dokładnie tam, gdzie zechcesz. Efektowny lecz minimalistyczny wygląd listwy i subwoofera sprawi, że stanie się on integralną częścią wyposażenia każdego pokoju – zaprezentuje się elegancko, ale nie będzie rzucał się w oczy.

PARAMETRY

Liczba kanałów: 2.1

Moc całkowita: 300 W

Typ subwoofera: aktywny, bezprzewodowy

Dekodery dźwięku: Dolby Digital, DTS Digital Surround

Funkcje poprawy dźwięku: korektor dźwięku, Surround Sound Expansion

Informacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie, możliwość aktualizacji oprogramowania, USB - muzyka, Auto Power Link, Samsung TV SoundConnect, możliwość rozbudowy o dodatkowe komponenty

PLUSY

+ możliwość regulacji ustawień dźwięku

+ Bluetooth

+ USB

+ sterowanie z aplikacji

+ możliwość rozbudowy o dodatkowe głośniki

+ wysoka moc głośników

MINUSY

− brak Wi-Fi

OCENA PRODUKTU: 9/10

LG LAS655K

LG LAS655KKolejny w rankingu soundbarów jest model z rodziny LG – LAS655K. Wraz z subwooferem i systemem głośników 2.1 uzupełnia brzmienie telewizora, ale i tworzy centrum rozrywki do słuchania muzyki z urządzeń mobilnych i komputerów – wszystko dzięki łączności Bluetooth oraz Wi-Fi. Ale to nie wszystko – soundbar LG posiada także wbudowane radio, więc możesz bezpośrednio z urządzenia słuchać ulubionych stacji muzycznych i informacyjnych. Liczne funkcje poprawy dźwięku, jak Auto Sound Engine czy Dynamic Range Control zapewniają czyste brzmienie, a tryb nocny gwarantuje wysoki komfort oglądania filmów w środku nocy – możesz mieć pewność, że wszelkie dialogi usłyszysz wyraźnie, ale nie musisz się przejmować, że głośne wybuchy czy nagła muzyka obudzą sąsiadów. Soundbar LG będzie też świetnym towarzyszem na każdej domówce – nie tylko zadba o oprawę muzyczną, ale i o rozrywkę Twoich gości dzięki funkcji karaoke. Wejście USB pozwoli natomiast na odtwarzanie muzyki z zewnętrznego dysku lub pendrive’a – bez konieczności łączenia się przez Bluetooth!

PARAMETRY

Liczba kanałów: 2.1

Moc całkowita: 320 W

Typ subwoofera: aktywny, bezprzewodowy

Dekodery dźwięku: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS Digital Surround

Funkcje poprawy dźwięku: Auto Sound Engine, Dynamic Range Control, korektor dźwięku, tryb nocny

Informacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie, USB - zdjęcia, muzyka, film, Simplink, automatyczne wł/wył, funkcja karaoke

PLUSY

+ radio FM

+ Bluetooth i Wi-Fi

+ tryb nocny

+ USB

+ funkcja karaoke

+ efektowny wygląd

MINUSY

− brak aplikacji do sterowania

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Sony HT-CT290

Sony HT-CT290Sony HT-CT290 to kolejna propozycja w naszym rankingu soundbarów. Model ten wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do funkcjonalności – posiada system głośników 2.1, moc 300 W oraz bezprzewodowy subwoofer, który możesz ustawić pionowo lub poziomo. Dzięki temu łatwiej zadbasz o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w salonie lub sypialni. Soundbar Sony pozwala na przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych za pośrednictwem łączności Bluetooth, można nim również sterować za pomocą dedykowanej aplikacji. Soundbar ustawisz na szafce lub zawiesisz na ścianie – tak, aby tworzył spójną, estetyczną całość z telewizorem. Urządzenie posiada tryb nocny, abyś mógł się cieszyć czystym i wyraźnym dźwiękiem w czasie ciszy nocnej, a także funkcję ClearAudio poprawiającą brzmienie niezależnie od źródła nagrania. Wejście USB pozwala na podłączenie zewnętrznego źródła pamięci i odtwarzania znajdującej się na nim muzyki. Wszystko to sprawia, że soundbar Sony jest dobrym urządzeniem audio w rozsądnej cenie.

PARAMETRY

Liczba kanałów: 2.1

Moc całkowita: 300 W

Typ subwoofera: aktywny, bezprzewodowy

Dekodery dźwięku: Dolby Digital

Funkcje poprawy dźwięku: ClearAudio+, S-Force PRO Front Surround, tryb nocny, wzmacniacz cyfrowy

Informacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie, obsługa za pomocą telefonu lub tabletu (dedykowana aplikacja), USB - muzyka

PLUSY

+ doskonały stosunek jakości do ceny

+ Bluetooth

+ sterowanie z aplikacji

+ USB

+ tryb nocny

MINUSY

− brak Wi-Fi

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Sony HT-RT4

Sony HT-RT4Sony HT-RT4 to prawdziwy gigant w naszym rankingu soundbarów. System głośników 5.1 wspierany mocą 600 W pozwala osiągnąć naprawdę realistyczne brzmienie muzyki czy dźwięku z filmów. Ponadto funkcje ClearAudio+, Clear Voice oraz wzmacniacz cyfrowy S-Master dbają o to, aby dźwięk był perfekcyjnie czysty i przestrzenny. Technologia Bluetooth została tu wzbogacona łącznością NFC – oznacza to, że wszelkie urządzenia posiadające tę samą technologię można błyskawicznie połączyć z soundbarem Sony, przykładając je do symbolu N na obudowie sprzętu. Aplikacja sterująca ułatwia kontrolowanie ustawień soundbaru, a wejście USB pozwala na odtwarzanie muzyki z dysków zewnętrznych. Ponadto model ten współpracuje z iPodami i iPadami, więc spełnia oczekiwania miłośników marki Apple. Soundbar Sony jest elegancki i minimalistyczny, a ponieważ nadaje się do montażu ściennego, łatwo dopasujesz go do swojego otoczenia.

PARAMETRY

Liczba kanałów: 5.1

Moc całkowita: 600 W

Typ subwoofera: aktywny, bezprzewodowy

Dekodery dźwięku: Dolby Digital, DTS Digital Surround

Funkcje poprawy dźwięku: ClearAudio+, Clear Voice, wzmacniacz cyfrowy S-MasterInformacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie, obsługa za pomocą telefonu lub tabletu (dedykowana aplikacja), certyfikat iPod/iPhone

Informacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie, obsługa za pomocą telefonu lub tabletu (dedykowana aplikacja), certyfikat iPod/iPhone

PLUSY

+ bardzo wysoka moc 600 W

+ system 5.1

+ Bluetooth i NFC

+ USB

+ sterowanie z aplikacji

+ certyfikat iPod/iPhone

MINUSY

− brak Wi-Fi

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Sharp HT-SBW160

Sharp HT-SBW160Soundbar Sharp HT-SBW160 to najtańszy model z całego zestawienia. Posiada standardowe parametry, czyli system głośników 2.1 i dość wysoką moc 360 W. Zaletą z pewnością jest znajdujący się w zestawie bezprzewodowy subwoofer, który wyróżnia się swoją unikalną budową. Jego płaski kształt daje możliwość ustawienia go na niskiej półce w szafce i odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w pokoju. Wyposażony w technologie Bluetooth soundbar odbiera przesyłaną z urządzeń mobilnych muzykę, nie posiada jednak dedykowanej aplikacji do sterowania smartfonem. Dźwięk wydobywający się z tego sprzętu audio jest czysty, a za jego korekcję odpowiada system Dynamic Range Control. Soundbar Sharp możesz przymocować do ściany bezpośrednio pod telewizorem lub ustawić na szafce. Wejście i wyjście HDMI umożliwia natomiast jednoczesne podłączenie kilku urządzeń – soundbar będzie emitował dźwięki o poprawionej jakości ze wszystkich sprzętów podłączonych do telewizora.

PARAMETRY

Liczba kanałów: 2.1

Moc całkowita: 360 W

Typ subwoofera: aktywny, bezprzewodowy

Dekodery dźwięku: -

Funkcje poprawy dźwięku: system Bass Reflex

Informacje dodatkowe: możliwość montażu na ścianie

PLUSY

+ niska cena

+ Bluetooth

+ możliwość montażu na ścianie

+ wejście i wyjście HDMI

+ elegancki design

MINUSY

− brak Wi-Fi

− brak aplikacji do sterowania

OCENA PRODUKTU: 7/10

Yamaha YAS-107

Yamaha YAS-107Ostatni w rankingu soundbarów to model Yamaha YAS-107, który oferuje wysoką funkcjonalność w stosunku do ceny. Posiada zintegrowany subwoofer, więc zajmuje bardzo mało miejsca w pokoju – można go przymocować do ściany lub ustawić na półce, stoliku czy szafce – a jednocześnie gwarantuje potężne wzmocnienie niskich tonów. Łączność Bluetooth pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonów i tabletów, a wygodne sterowanie umożliwia bezpłatna aplikację HT Controller dla urządzeń z iOS lub Androidem. Funkcje poprawy dźwięku zadbają o perfekcyjne brzmienie - Air Surround Xtreme gwarantuje przestrzenność, Clear Voice czystość, a Music Enhancer pozwala na odtworzenie brzmienia oryginalnej muzyki z cyfrowo skompresowanych formatów. Soundbar Yamaha jest kompatybilny z formatek 4K oraz HDR, a dla ułatwienia połączenia z innymi urządzeniami, np. Blu-Ray, posiada też wejście HDMI. To dobry wybór dla tych, którzy szukają niewielkiego urządzenia, które znacząco poprawi dźwięk z telewizora.

PARAMETRY

Liczba kanałów: 2.1

Moc całkowita: 120 W

Typ subwoofera: zintegrowany z jednostką

Dekodery dźwięku: Dolby Digital, DTS Digital Surround, DTS X

Funkcje poprawy dźwięku: Air Surround Xtreme, Clear Voice, Music Enhancer

Informacje dodatkowe: zgodność z formatem 4K, możliwość montażu na ścianie, UniVolume, wyjście głośnika niskotonowego, zgodność z HDR

PLUSY

+ HDMI

+ zgodność z 4K i HDR

+ zajmuje mało miejsca

+ Bluetooth

+ sterowanie z aplikacji

MINUSY

− brak Wi-Fi

− USB

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Soundbar to z pewnością niezbędne urządzenie w domu każdego kinomana i osób, które chcą się cieszyć doskonałą jakością odtwarzanej muzyki na imprezach i na co dzień. Przed zakupem warto jednak dokładnie przyjrzeć się parametrom urządzenia, by dopasować je do wielkości pokoju lub własnych oczekiwań. Należy też sprawdzić, czy posiada interesujące Cię funkcje, np. tryb nocny, czy też bardziej zależy Ci na łączności Wi-Fi. Spośród zaprezentowanych w rankingu soundbarów z pewnością wybierzesz coś dla siebie – zarówno pod kątem dostępnych funkcji, jak i ceny.

Sprawdź również nasz Ranking telewizorów 4K - TOP 7. Skompletuj zestaw, z którym oglądanie filmów w domu zyska kinową jakość!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny