Ranking klawiatur mechanicznych dla graczy

Autor: Sara

Klawiatury mechaniczne są popularne nie tylko wśród gamingowców ze względu na wytrzymałość klawiszy liczoną w milionach uderzeń i szybkość reakcji. Klawiatury mechanicznej można używać także do codziennej pracy z komputerem, zwłaszcza jeśli na co dzień pracujesz z tekstem i wystukujesz tysiące znaków dziennie. Ranking klawiatur mechanicznych przedstawi Ci TOP7 produktów, które sprawdzą się w intensywnych rozgrywkach, jak i w pracy dzięki wysokiej żywotności klawiszy.

W rankingu klawiatur mechanicznych znajdziesz modele inspirowane potrzebami zawodowych e-sportowców

LISTING PRODUKTÓW

HyperX Alloy FPS Cherry MX Red

Logitech G413

Genesis Thor 300 Outemu Blue

HyperX Alloy Elite Cherry MX Red

Logitech G Pro

Razer Blackwidow Chroma 

Genesis RX85 Kailh Brown

Klawiatura mechaniczna dla graczy HyperX Alloy FPS Cherry MX Red

Klawiatura mechaniczna HyperX Alloy FPS Cherry MX Red jest idealnym modelem do noszenia na LAN partyHyperX Alloy FPS Cherry MX Red otwiera ranking klawiatur mechanicznych. Kompaktowy model jest polecany przez producenta zwłaszcza do gier FPS. Mimo że to klawiatura przewodowa, zarówno jej rozmiary, jak i stalowa konstrukcja sprawiają, że łatwo ją transportować bez obaw o uszkodzenie. Warto dodać, że użytkownik w zestawie otrzymuje etui podróżne, w którym zmieszczą się także inne akcesoria. Gracze, którzy noszą sprzęt na LAN party do znajomych, docenią odłączany kabel miniUSB w osłonce zapobiegającej uszkodzeniu. Charakterystyka klawiszy jest imponująca. Gamingowcy otrzymują pełne nakładki o specjalnej strukturze powierzchni na klawisze i doceniają funkcje Anti-Ghosting i N-key Rollover. Oczywiście w trybie gry klawisze Windows są blokowane, aby gracz w kluczowym momencie rozgrywki przypadkowo jej nie opuścił. Żywotność klawiszy do 50 milionów naciśnięć została osiągnięta dzięki zastosowaniu sprężyn ze stopów metali odpornych na nacisk. Imponujące są też efekty wizualne – zwłaszcza czerwone podświetlenie, które dodaje graczowi energii i może być zmieniane w zależności od oświetlenia dziennego i nocnego.

PARAMETRY

Typ podłączenia: USB

Podświetlenie: tak

Wbudowany hub USB: tak

Krótki skok klawisza: tak

Rodzaje dodatkowych klawiszy: numeryczne

PLUSY

+ podświetlane na czerwono klawisze i 6 zaprogramowanych trybów LED

+ klawisze odporne na brud i pył dzięki samoczyszczącym stykom

+ funkcje Anti-Ghosting i N-key rollover

+ etui podróżne w zestawie

MINUSY

– brak podpórki pod nadgarstki

– brak hubu USB

OCENA PRODUKTU: 10/10

Klawiatura mechaniczna do gier Logitech G413

Klawiatura mechaniczna Logitech G413 Carbon ma w zestawie 12 nakładek na klawisze, dzięki którym można personalizować klawiaturę w zależności od gryKlawiatura mechaniczna dla graczy Logitech G413 o smukłej, ale wytrzymałej obudowie ma regulowane nóżki z gumowymi stabilizatorami, dzięki którym nie przesuwa się podczas rozgrywki i nie rysuje powierzchni. Przełączniki mechaniczne zapewniają aktywację na poziomie 1,5 mm, dzięki czemu czas reakcji klawisza na naciśnięcie jest błyskawiczny. W zestawie z klawiaturą otrzymujesz 12 dodatkowych nakładek na klawisze, dzięki którym możesz dostosowywać poszczególne klawisze do gier. Do klawiatury jest dołączone także narzędzie do delikatnego i szybkiego wyjmowania klawiszy. Recenzje Logitech G413 mówią, że choć model wygląda na podstawowy, tak naprawdę kryje w sobie możliwości, które zadowolą wymagających graczy. Skok klawiszy jest na tyle mały, że niektórzy użytkownicy czują się, jakby pisali na klawiaturze laptopa.

PARAMETRY

Typ podłączenia: USB

Podświetlenie: tak

Wbudowany hub USB: tak

Krótki skok klawisza: tak

Rodzaje dodatkowych klawiszy: multimedialne, internetowe, numeryczne

PLUSY

+ regulowane nóżki z gumowymi stabilizatorami

+ 12 dodatkowych nakładek klawiszy umożliwiających ich dostosowanie do gier

+ obudowa ze szczotkowanego stopu aluminiowo-magnezowego 5052

+ używana przez e-sportowców ESL

MINUSY

– brak podpórki pod nadgarstki

– brak pokrętła

OCENA PRODUKTU: 9/10

Tania klawiatura mechaniczna Genesis Thor 300 Outemu Blue

Klawiatura mechaniczna Genesis Thor 300 Outemu Blue z funkcją Anti-Ghosting dla wszystkich klawiszyMinimalistyczna i tania klawiatura mechaniczna Genesis Thor 300 Outemu Blue ma łagodne dla oczu zielone podświetlenie – białe jest dostępne w wersji z przełącznikami Red. Zarówno czerwone, jak i niebieskie przełączniki sprawdzą się u gamingowca, aczkolwiek klawiatura w wersji Red wymaga mniejszej siły do aktywacji przycisków. Ten minimalistyczny wygląd bez podkładki pod nadgarstki kryje wytrzymałe akcesorium dla gracza prowadzącego wielogodzinne rozgrywki. Producent zaoferował aż 20 trybów świetlnych do wyboru, jednak tylko 2 mogą być modyfikowane przez gracza. Dzięki organizerowi na kabel i antypoślizgowym gumowym nóżkom można uporządkować plątające się przewody oraz mieć pewność, że w czasie intensywnych rozgrywek klawiatura ani się nie przesunie, ani nie zarysuje powierzchni. Warto dodać, że klawiatura Genesis Thor 300 Outemu Blue ma funkcję Anti-Ghosting przypisaną do wszystkich klawiszy. W konkurencyjnych modelach opcja ta bywa ograniczona do mniej niż 50% klawiszy.

PARAMETRY

Typ podłączenia: USB

Podświetlenie: tak

Wbudowany hub USB: nie

Krótki skok klawisza: tak

Rodzaje dodatkowych klawiszy: multimedialne, numeryczne

PLUSY

+ niska cena

+ 20 trybów świetlnych

+ 2 tryby do zaprogramowania przez gracza

+ funkcja Anti-Ghosting dla wszystkich klawiszy

MINUSY

– brak oparcia dla nadgarstków

– brak hubu USB

OCENA PRODUKTU: 9/10

Klawiatura mechaniczna do gier HyperX Alloy Elite Cherry MX Red

Gamingowa klawiatura mechaniczna HyperX Alloy Elite Cherry MX Red z antypoślizgową podkładką pod nadgarstkiKlawiatura mechaniczna HyperX Alloy Elite Cherry MX Red jest ciężka i masywna, dzięki czemu stabilnie utrzymuje się na powierzchni nawet podczas najbardziej intensywnych rozgrywek. Użytkownicy potwierdzają, że zapewnia zarówno duży komfort grania, jak i pisania – to strzał w dziesiątkę dla osoby, która pracuje zdalnie z domu, a po godzinach zamienia się w ambitnego gracza. Każdy, kto przesiaduje godzinami przed komputerem z racji zawodu czy hobby, doceni fakt, że HyperX Alloy Elite Cherry MX Red ma wbudowaną antypoślizgową podkładkę pod nadgarstek – poprawiającą ergonomię pracy przy komputerze. Podświetlenie LED jest konfigurowalne. Użytkownik ma do wyboru 6 trybów LED i kilka poziomów jasności, dzięki czemu może zmieniać intensywność podświetlenia klawiszy. Dzięki funkcji Anti-Ghosting nie zajdzie ani pomyłka, ani opóźnienie w reakcji, kiedy gracz naciśnie co najmniej kilka klawiszy na raz.

PARAMETRY

Typ podłączenia: USB

Podświetlenie: tak

Wbudowany hub USB: nie

Krótki skok klawisza: tak

Rodzaje dodatkowych klawiszy: multimedialne, numeryczne

PLUSY

+ 6 trybów LED

+ 4 poziomy jasności

+ antypoślizgowa podpórka pod nadgarstki

+ funkcja Anti-Ghosting oraz tryb N-key

MINUSY

– brak hubu USB

– mało widoczna dioda informująca o włączeniu klawisza Caps Lock

OCENA PRODUKTU: 9/10

Klawiatura mechaniczna Logitech G Pro dla graczy

Profesjonalna klawiatura mechaniczna Logitech G Pro inspirowana potrzebami zawodowych e-sportowcówKlawiatura mechaniczna Logitech G Pro jest przeznaczona dla graczy, którzy potrzebują profesjonalnego sprzętu na turnieje e-sportowców. Dzięki regulacji kąta nachylenia w trzech stopniach można dostosowywać jej wysokość w każdym miejscu i poprawiać ułożenie nadgarstków. Klawiatura Logitech G Pro ma doskonałe podświetlenie Brilliant RGB, ale co najlepsze – każdemu klawiszowi może zostać przypisany oddzielny kolor. 26 klawiszy ma ochronę przed blokadą, co oznacza, że można je wykorzystywać do wykonywania złożonych ruchów idealnie na czas. Reakcja w odpowiedzi na naciśnięcie klawisza jest błyskawiczna dzięki przełącznikowi Romer-G™, który zapewnia odległość aktywacji na poziomie 1,5 mm. Mistrzowska precyzja w konstrukcji i wydajność tej klawiatury sprawia, że można by ją nazywać cichym zabójcą innych modeli. Wobec parametrów najważniejszych dla gamingowców brak podpórki pod nadgarstki czy hubu USB wydaje się być znikomym mankamentem. Gracz może wgrać własne makra i korzystać z ponad 300 wbudowanych profili – zdecydowanie jest w czym wybierać!

PARAMETRY

Typ podłączenia: USB

Podświetlenie: tak

Wbudowany hub USB: nie

Krótki skok klawisza: tak

Rodzaje dodatkowych klawiszy: brak dodatkowych funkcji

PLUSY

+ krótki skok klawisza

+ zaprojektowana zgodnie ze standardami e-sportowców

+ regulacja kąta nachylenia w trzech stopniach

+ przełącznik Romer-G™ jest o 25% szybszy od konkurencyjnych

MINUSY

– brak hubu USB

– brak podpórki pod nadgarstki

OCENA PRODUKTU: 10/10

Gamingowa klawiatura mechaniczna Razer Blackwidow Chroma v2

Klawiatura mechaniczna Razer Blackwidow Chroma v2 z rekordowo wytrzymałymi klawiszami z żywotnością do 80 milionów naciśnięćGamingowa klawiatura mechaniczna Razer Blackwidow Chroma v2 dziś jest jednym z często wybieranych modeli i faworytem e-sportowców. Ustawienia oświetlenia pozwalają nie tylko na modyfikację ustawień, ale także tworzenie unikalnej palety kolorów dla klawiszy. Dla różnych rodzajów gier producent zaoferował domyślne efekty podświetlania klawiszy. Jeśli masz inne urządzenia peryferyjne Razer, np. słuchawki i myszkę, możesz zsynchronizować kolorystykę podświetlenia na wszystkich akcesoriach. Ultrawytrzymałe przełączniki Razer zapewniają błyskawiczny czas reakcji w odpowiedzi na naciśnięcie klawisza. Ich wytrzymałość można by nazwać rekordową – osiągają żywotność aż do 80 milionów naciśnięć. Technologia Anti-Ghosting pozwala na wciskanie do 10 klawiszy jednocześnie. W zestawie z klawiaturą gamingową Razer Blackwidow Chroma v2 znajduje się ruchoma podpórka pod nadgarstek, z której możesz korzystać bez przerw, aby zapobiegać bólom nadgarstka. Podczas przenoszenia na LAN party przewód klawiatury będzie bezpieczny – osłonka z plecionych włókien chroni go przed uszkodzeniem.

PARAMETRY

Typ podłączenia: USB

Podświetlenie: tak

Wbudowany hub USB: tak

Krótki skok klawisza: tak

Rodzaje dodatkowych klawiszy: numeryczne

PLUSY

+ żywotność klawiszy do 80 milionów naciśnięć

+ ruchoma podpórka pod nadgarstek

+ funkcja Anti-Ghosting

+ synchronizacja podświetlenia z urządzeniami peryferyjnymi Razer

+ 8 efektów podświetlenia i setki innych dostępnych w sklepie Razer

MINUSY

– Anti-Ghosting ograniczony do 10 klawiszy

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Tania klawiatura mechaniczna dla graczy Genesis RX85 Kailh Brown

W rankingu klawiatur mechanicznych Genesis RX85 Kailh Brown wyróżnia się nie tylko parametrami, ale także ergonomiczną podpórką na magnesyProfesjonalna klawiatura dla graczy Genesis RX85 Kailh Brown z odłączaną podpórką pod nadgarstek to zaawansowane i ergonomiczne rozwiązanie dla gamingowców. Ergonomiczna podkładka jest mocowana do klawiatury za pomocą magnesów, dzięki czemu w czasie intensywnej rozgrywki utrzymuje się na miejscu. W naszym rankingu klawiatur mechanicznych model Genesis RX85 Kailh Brown wyróżnia się między innymi pokrętłem, tzw. volume knob, które służy do wygodnego sterowania głośnością bez konieczności używania klawiszy funkcyjnych. Klawisze Windows są blokowane na czas rozgrywki, a dzięki funkcji N-key Rollover dla wszystkich klawiszy można korzystać z ich dowolnej kombinacji bez ryzyka zablokowania komputera czy frustrujących pomyłek. Wytrzymałość klawiszy wynosi do 50 milionów naciśnięć, a nakładki klawiszy wykonane w technologii Double Injection są wysoce odporne na ścieranie. Gracz – w zależności od oświetlenia zewnętrznego, jak i własnych upodobań – może wybierać spośród 20 trybów podświetlenia klawiszy i 4 trybów intensywności światła.

PARAMETRY

Typ podłączenia: USB

Podświetlenie: tak

Wbudowany hub USB: nie

Krótki skok klawisza: tak

Rodzaje dodatkowych klawiszy: multimedialne, numeryczne

PLUSY

+ wytrzymałość klawiszy do 50 milionów naciśnięć

+ Anti-Ghosting dla wszystkich klawiszy

+ nakładki klawiszy wykonane w technologii zapewniającej odporność na ścieranie

+ odłączana podpórka pod nadgarstki (z magnesami)

+ 20 trybów podświetlania klawiatury

MINUSY

– tylko 2 tryby podświetlenia do zaprogramowania

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

W rankingu klawiatur mechanicznych największe różnice pomiędzy gamingowymi modelami są widoczne np. w funkcji Anti-Ghosting, która może obejmować albo wszystkie klawisze, albo od 10 do 30 wyszczególnionych. Producenci klawiatur mechanicznych prześcigają się w tworzeniu zaawansowanych przełączników i konkurują wysoką żywotnością klawiszy, mierzoną w co najmniej kilkudziesięciu milionach naciśnięć. Interesującą i praktyczną opcją są dodatkowe nakładki na klawisze, dzięki którym możesz personalizować klawiaturę w zależności od gier. Imponujące są również efekty wizualne, jakie oferują w klawiaturach mechanicznych topowi producenci. Jeśli szukasz nieco tańszego modelu i mniej zaawansowanych rozwiązań, sprawdź ranking TOP10 klawiatur dla graczy do 150 zł. Kupując gamingową klawiaturę, rozejrzyj się za najlepszą myszką komputerową dla gracza. Twoje postacie sterowane profesjonalnym zestawem mogą być niepokonane!
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link