Ranking TOP 10 najlepszych pralko-suszarek

Autor: Joanna

Pralko-suszarka umożliwia zarówno pranie odzieży, jak i szybkie suszenie różnorodnych tkanin. Urządzenie zajmuje znacznie mniej miejsca niż rozkładany stelaż balkonowy, przez co idealnie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach w bloku, bez dostępu do balkonu czy suszarni. Jeśli planujesz zakup pralko-suszarki, koniecznie sprawdź poniższy ranking oraz wybierz model dopasowany do swoich potrzeb.

Pralko-suszarka z rzeczami 

LISTING PRODUKTÓW

Samsung AddWash WD80K5A10OX
LG TwinWash TrueSteam FH4G1JCH2N + F8K5XN3
Miele WTH 130 WPM
AEG L9WBC61B
Hoover WDWOA 596AHC
Candy GVSW4 465TWHC/2-S
Electrolux EWW1685SWD
Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B
Whirlpool FWDG96148SBS EU
Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU

Najlepsza pralko-suszarka  – Samsung AddWash WD80K5A10OX

Pralko-suszarka Samsung AddWash WD80K5A10OX – zaawansowane funkcje i niezawodne podzespołyRanking pralko-suszarek otwiera Samsung AddWash WD80K5A10OX – posiada bęben o pojemności 8 kg, przez co jest to idealne urządzenie dla wieloosobowej rodziny. Walkę z zabrudzeniami ułatwiają wbudowane programy do prania bawełny, tkanin syntetycznych, płaszczy i kurtek czy wełny oraz technologia aktywnej piany Eco Bubble. Jej działanie polega na wytwarzaniu z detergentu, powietrza i wody specjalnej piany, która skutecznie usuwa zabrudzenia nawet w chłodnej wodzie. Dzięki temu pralko-suszarka zużywa mniej energii elektrycznej. Największą zaletą Samsunga AddWash WD80K5A10OX jest jednak wytrzymały, cichy silnik Digital Inverter objęty 10-letnią gwarancją producenta. Sprzęto posiada również ceramiczną grzałkę, redukującą osadzanie się kamienia oraz bęben Diamond Drum o specjalnym profilu, który chroni tkaniny przed uszkodzeniem mechanicznym. Na uwagę zasługuje również nowoczesny wygląd urządzenia ze stylowym frontem w kolorze srebrnym.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 60 x 60 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 400 obr./min

Pojemność – pranie: 8 kg

Pojemność – suszenie: 4,5 kg

PLUSY

+ Grzałka ceramiczna

+ Profilowany bęben Diamond Drum

+ Funkcja aktywnej piany Eco Bubble

+  cichy silnik Digital Inverter objęty 10-letnią gwarancją

+ Inteligentna diagnostyka Smart Check przy pomocy smartfona

MINUSY

− Wysoka cena

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pralko-suszarka dla dużej rodziny – LG TwinWash TrueSteam FH4G1JCH2N + F8K5XN3

Pralko-suszarka LG TwinWash TrueSteam FH4G1JCH2N + F8K5XN3 – pozbądź się alergenów z ubrań LG TwinWash TrueSteam FH4G1JCH2N + F8K5XN3 to pralko-suszarka charakteryzująca się dużym bębnem o pojemności 10,5 kg, wyposażona w 16 wbudowanych programów prania i 8 programów suszenia. Dzięki technologii prania parowego TrueSteam odzież zawiera mniej alergenów i detergentu, co skutecznie ogranicza ryzyko podrażnień skóry. W trakcie pracy aktywowana zostaje również funkcja Steam Refresh, eliminująca przykre zapachy oraz zmniejszająca liczbę zagnieceń oraz Steam Softener służąca zmiękczaniu odzieży przy pomocy czystej wody. Znakomite rezultaty usuwania trudnych zabrudzeń zapewniają dwa silniki z cichym napędem bezpośrednim Inverter Direct Drive oraz zaawansowany system sterowania ruchem bębna w wielu kierunkach 6 Motion. LG TwinWash TrueSteam FH4G1JCH2N + F8K5XN3 posiada również inteligentny tryb wykrywania problemów technicznych Smart Diagnosis, który pozwala w ciągu zaledwie 20 sekund zdiagnozować ewentualną usterkę i szybko uzyskać poradę eksperta LG.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 64 x 60 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 400 obr./min

Pojemność – pranie: 10,5 kg

Pojemność – suszenie: 7 kg

PLUSY

+ Technologia TrueSteam usuwająca 99,9% alergenów

+ Cicha praca dzięki napędowi Inverter Direct Drive

+ System kontroli ruchu bębna 6 Motion

+  Technologia Eco Hybryd do oszczędzania wody

+ Minipralka o pojemności 2 kg w zestawie

MINUSY

− Wysoka cena

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 9/10

Wielofunkcyjna pralko-suszarka Miele WTH 130 WPM

Pralko-suszarka Miele WTH 130 WPM – wytrzymałe urządzenie do usuwania trudnych plamMiele WTH 130 WPM z automatycznym dozowaniem detergentu TwinDos oraz programem szybkiego prania QuickPowerWash oszczędnie dysponuje płynem czyszczącym i wodą oraz zapewnia wysoką wydajność usuwania różnorodnych zabrudzeń oraz suszenia odzieży w krótkim czasie. Pralko-suszarka została wyposażona w 18 praktycznych trybów prania, w tym możliwość zaprogramowania własnych ustawień, program do nieprzemakalnej odzieży sportowej (outdoor) oraz programy do jedwabiu, jeansu czy pościeli puchowej. Parowe odświeżanie ubrań przyda się do usuwania nieprzyjemnych zapachów, np. dymu tytoniowego, a funkcja Mniej zagnieceń sprawia, że tkaniny po wyjęciu z bębna są niewymięte. Dzięki czujnikowi wilgotności urządzenie Miele WTH 130 WPM automatycznie dopasowuje parametry suszenia, przez co pranie jest zawsze idealnie suche.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 63,7 x 59,6 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 600 obr./min

Pojemność – pranie: 7 kg

Pojemność – suszenie: 4 kg

PLUSY

+ Niskie zużycie wody i prądu dzięki systemowi PowerWash

+ Programy automatyczne do usuwania 23 rodzajów trudnych plam

+ Funkcja wygładzania parowego SteamCare

+  Bęben SoftCare Miele chroniący ubrania przed uszkodzeniami mechanicznymi

+ Produkt poddany wymagającemu testowi wytrzymałości (20 lat użytkowania)

MINUSY

− Wysoka cena

− Brak możliwości zabudowy

− Przeciętna pojemność bębna


OCENA PRODUKTU: 9/10

Pralko-suszarka dla alergików – AEG L9WBC61B

Pralko-suszarka AEG L9WBC61B – niski pobór prądu dzięki pompie cieplnejKolejnym urządzeniem w rankingu najlepszych pralko-suszarek jest AEG L9WBC61B. Wyróżnia się dużym, podświetlanym wyświetlaczem LCD z czytelnymi symbolami oraz sporą pojemnością, wynoszącą 10 kg. Automatyka wsadu sprawia, że urządzenie samoczynnie dobiera ilość potrzebnej wody, czas prania i suszenia zgodnie z wagą ubrań umieszczonych w bębnie. AEG L9WBC61B monitoruje również pianę powstającą w trakcie pracy, uruchamiając w razie konieczności dodatkowe płukanie. Dzięki temu resztki detergentu nie wnikają we włókna ubrań i nie powodują podrażnień skóry. Urządzenie posiada wbudowaną pompę ciepła, zapewniającą efektywne suszenie odzieży przy niskim zużyciu energii elektrycznej, program parowego odświeżania ubrań oraz funkcję delikatnego usuwania wilgoci, zapobiegającą powstawaniu zagnieceń.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 63 x 60 x 87 cm

Prędkość wirowania: 1 600 obr./min

Pojemność – pranie: 10 kg

Pojemność – suszenie: 6 kg

PLUSY

+ Wbudowana pompa ciepła ograniczająca zużycie prądu w trakcie suszenia ubrań

+ Funkcja Mniej zagnieceń ułatwiająca prasowanie

+ Funkcja parowego odświeżania odzieży

+  Technologia kontroli ruchów bębna DualSense

MINUSY

− Wysoka cena

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 8/10

Inteligentna pralko-suszarka Hoover WDWOA 596AHC

Pralko-suszarka Hoover WDWOA 596AHC – steruj pracą urządzenia przy pomocy smartfonaHoover WDWOA 596AHC to inteligentna pralko-suszarka z możliwością zaawansowanej kontroli parametrów pracy przy pomocy smartfona lub tabletu. Po zainstalowaniu aplikacji Wizard zyskasz m.in. możliwość zdalnego uruchomienia urządzenia, kiedy przebywasz poza domem, dzięki czemu po powrocie czekać na Ciebie będą czyste i suche ubrania. Hoover WDWOA 596AHC został wyposażony w inwerterowy silnik z powolnym startem, który zapewnia długą żywotność sprzętu oraz wysoką prędkość wirowania na poziomie 1500 obr./min. Zapewnia on cichą pracę oraz znakomite rezultaty suszenia w krótkim czasie. Pralko-suszarka została wyróżniona certyfikatem od Woolmark, przyznawanym urządzeniom z możliwością czyszczenia wełny przeznaczonej do prania ręcznego.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 60 x 60 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 500 obr./min

Pojemność – pranie: 9 kg

Pojemność – suszenie: 6 kg

PLUSY

+ Parowe odświeżanie ubrań ActiveSteam

+ Silnik inwerterowy

+ Wysoka prędkość wirowania

+ Certyfikat Woolmark

+ Sterowanie bezprzewodowe przy pomocy aplikacji Wizard

MINUSY

− Mała liczba programów suszenia

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 8/10


Tania pralko-suszarka Candy GVSW4 465TWHC/2-S

Pralko-suszarka Candy GVSW4 465TWHC/2-S – bezpieczne pranie wełnyCandy GVSW4 465TWHC/2-S jest dowodem na to, że najlepsza pralko-suszarka z rozbudowanymi funkcjami nie musi być droga. Urządzenie zostało wyposażone w cichy silnik inwerterowy, zapewniający długą i bezawaryjną pracę sprzętu, funkcję prania przy pomocy pary oraz technologię NFC, która w razie wystąpienia problemów technicznych pozwala szybko i wygodnie wskazać przyczynę usterki za pomocą smartfona lub tabletu. Obsługę pralki ułatwia również asystent Smart Touch w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki niemu poznasz statystyki swojego prania, zyskasz możliwość sterowania pralko-suszarką za pośrednictwem poleceń głosowych lub wybierzesz jeden z 40 dodatkowych programów prania. Candy GVSW4 465TWHC/2-S nadaje się do usuwania zabrudzeń z delikatnych tkanin – w tym wełny (certyfikat Woolmark) – oraz posiada program antyalergiczny.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Wymiary (G x S x W): 45 x 60 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 400 obr./min

Pojemność – pranie: 6 kg

Pojemność – suszenie: 5 kg

PLUSY

+ Program antyalergiczny

+ Silnik inwerterowy

+ Pranie parowe

+ Certyfikat Woolmark

+ Funkcja sterowania i diagnostyki przy pomocy urządzenia mobilnego

MINUSY

− Mała pojemność bębna

− Przeciętna klasa energetyczna

OCENA PRODUKTU: 9/10

Parowa pralko-suszarka Electrolux EWW1685SWD

Pralko-suszarka Electrolux EWW1685SWD – czyste i suche ubrania bez zagnieceń Electrolux EWW1685SWD jest kolejną pralko-suszarką rankingu najlepszych modeli – wyposażona jest w pranie parowe. Funkcja określona przez producenta mianem Steam Wash pozwala szybko i wygodnie odświeżyć ubrania, usuwając z nich nieprzyjemne zapachy. Sprawdza się również w rozluźnianiu włókien tkanin, przez co odzież znacznie łatwiej wygładzić przy pomocy żelazka. Zaletą urządzenia jest system kontroli załadunku, który automatycznie rozkłada wsad w bębnie. Dzięki temu sprzęt w trakcie wirowania generuje mniej drgań. Electrolux EWW1685SWD nadaje się do czyszczenia wełnianych ubrań przeznaczonych do prania ręcznego, o czym świadczy certyfikat Woolmark.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 52,2 x 60 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 600 obr./min

Pojemność – pranie: 8 kg

Pojemność – suszenie: 4 kg

PLUSY

+ Pranie parowe Steam Wash

+ Funkcja Mniej zagnieceń

+ Wysoka prędkość wirowania

+ Certyfikat Woolmark

+ System kontroli wyważenia

MINUSY

− Mała liczba programów suszenia

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 8/10

Pojemna pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B – cicha praca i dokładne płukanie odzieży Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B jest niedrogą pozycją z rankingu pralko-suszarek z pojemnym bębnem, mieszczącym wsad o wadze do 10 kg. Urządzenie posiada program antyalergiczny przeznaczony dla osób o wrażliwej skórze i dzieci, który poprzez dodatkowe płukanie skutecznie usuwa z odzieży resztki detergentu. Dzięki technologii Super Silent Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B pochłania silne drgania powstające w trakcie wirowania, eliminując nieprzyjemne odgłosy i umożliwiając komfortowe pranie i suszenie o każdej porze dnia i nocy. Certyfikat Woolmark oznacza, że sprzęt nadaje się do prania wełny, która powinna być czyszczona ręcznie.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 61,6 x 59,5 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 400 obr./min

Pojemność – pranie: 10 kg

Pojemność – suszenie: 7 kg

PLUSY

+ Silnik Super Silent 

+ Program antyalergiczny

+ Program Mniej zagnieceń

+ Certyfikat Woolmark

+ Sterowanie dotykowe

MINUSY

− Przeciętna prędkość wirowania

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 8/10

Pralko-suszarka z automatyką wsadu – Whirlpool FWDG96148SBS EU

Pralko-suszarka Whirlpool FWDG96148SBS EU – mniej nieprzyjemnych zapachówWhirlpool FWDG96148SBS EU z automatyką wsadu o nazwie 6-ty zmysł automatycznie wykrywa i rozpoznaje wielkość wsadu oraz dobiera optymalne parametry prania, dlatego też znalazła się w naszym rankingu pralko-suszarek. Tym samym możesz mieć pewność, że po zakończeniu prania i suszenia ubrania będą świeże oraz czyste, a urządzenie pobierze niewielką ilość prądu i wody. Pralko-suszarka została również wyposażona w technologię FreshCare+, która zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów w bębnie. Pozwala to bez przeszkód pozostawić pranie we wnętrzu urządzenia nawet przez kilka godzin. 1 400 obr./min w zupełności wystarcza do dokładnego usunięcia wilgoci z odzieży, a inwerterowy silnik zapewnia bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez długi czas.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 54 x 59,5 x 85 cm

Prędkość wirowania: 1 400 obr./min

Pojemność – pranie: 9 kg

Pojemność – suszenie: 6 kg

PLUSY

+ Automatyka wsadu 6-ty zmysł

+ Silnik inwerterowy

+ Technologia FreshCare+

+ Funkcja Mniej zagnieceń

MINUSY

− Przeciętna prędkość wirowania

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 8/10

Intuicyjna pralko-suszarka Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU

Pralko-suszarka Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU – niedrogie rozwiązanie do wydajnego prania i suszenia ubrańIndesit Innex XWDE 861480X WSSS EU to łatwa w obsłudze pralko-suszarka, łącząca znakomite rezultaty prania i suszenia tkanin z bardzo przystępną ceną. Urządzenie zostało wyposażone w technologię szybkiego startu Push, Wash and Dry. Po naciśnięciu specjalnego przycisku umieszczonego na obudowie Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU natychmiast przystąpi do usuwania zabrudzeń, automatycznie uruchomiając również cykl suszenia ubrań. Funkcja ta jest całkowicie bezpieczna dla różnorodnych tkanin oraz skraca czas czynności przygotowawczych do zaledwie 2 sekund! Pralko-suszarka została wyróżniona certyfikatem Woolmark. Skutecznie usuwa również resztki detergentu, kontrolując ilość piany w bębnie oraz w razie potrzeby aktywując dodatkowe płukanie.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wymiary (G x S x W): 63 x 60 x 87 cm

Prędkość wirowania: 1 400 obr./min

Pojemność – pranie: 8 kg

Pojemność – suszenie: 6 kg

PLUSY

+ Funkcja Push, Wash and Dry

+ Kontrola piany

+ Funkcja dodatkowego płukania

+ Certyfikat Woolmark


MINUSY

− Przeciętna prędkość wirowania

− Brak możliwości zabudowy

OCENA PRODUKTU: 7/10

Podsumowanie

Pralko-suszarka to doskonałe urządzenie 2 w 1 do niewielkich mieszkań i domów bez oddzielnej suszarni, które pozwala skutecznie usuwać trudne zabrudzenia i wilgoć z różnorodnych materiałów. Dzięki temu ubrania po wyjęciu z bębna można od razu założyć, powiesić w szafie lub schować w szafce. Wybierając pralko-suszarkę warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu, która określa średnie zużycie prądu. Dużą oszczędność przynoszą zwłaszcza urządzenia w klasie A, wyposażone w dodatkowe programy Eco do oszczędzania wody i energii. Częste pranie i suszenie ubrań w wieloosobowej rodzinie ułatwi bęben o pojemności 9-10 kg. Jeśli zmagasz się z alergią lub Twoja skóra jest wrażliwa na detergenty, wybierz urządzenie z programem antyalergicznym i kontrolą piany. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat możliwości i funkcji pralko-suszarek, sprawdź nasz artykuł Mała łazienka i pralko-suszarka – połączenie idealne.


  • 2 149 zł
  • 3 499 zł
  • 2 599 zł
  • 1 819 zł
  • 2 499 zł
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link