Prezent na komunię – najlepsze hulajnogi elektryczne 2019

Autor: Anna

Hulajnoga elektryczna to świetny prezent na komunię dla dziewczynki lub chłopca. W ostatnim czasie stała się światowym hitem. Jeżdżą na niej nawet dorośli. Hulajnogi elektryczne są dostępne w miejskich wypożyczalniach, tak samo jak rowery i skutery. Ich działanie jest ekologiczne. By zadbać o bezpieczeństwo dziecka, wybierz odpowiedni model. Obejrzyj propozycje w rankingu hulajnóg elektrycznych.

prezent na komunię dla dziewczynki i chłopca – hulajnoga elektryczna

LISTING PRODUKTÓW

7. Razor E200

6. Motus City 6 XD

Electrolux

5. Xiaomi MiJia 365

4. Manta MES001K Electric Scooter for Kids

3. Cavion Go City Cavion

2. Kawasaki KX-FS5.5 + ochraniacze

1. Goclever City Rider 5 5,5"

7. Razor E200

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

hulajnoga elektryczna Razor E200Jeśli nie jesteś przekonany, jaki prezent na komunię podarować dziecku, wnukowi czy siostrzeńcowi, rozważ zakup hulajnogi elektrycznej Razor E200. To model dostosowany do szerokiej grupy wiekowej. Umożliwia rozpędzanie się na większe prędkości – do 43 km/h. Z tego powodu lepiej sprawdzi się w przypadku dzieci, które mają już doświadczenie w jeżdżeniu na hulajnodze elektrycznej, a także starszych, np. nastoletnich. Urządzenie waży więcej niż inne elektryczne hulajnogi ukazane w rankingu: aż 18,4 kg. Można je złożyć, by schować w szafce lub pod łóżkiem. Niewielka nóżka umożliwia na postawienie hulajnogi bez konieczności opierania o ścianę. Prędkość ustawia się wyjątkowo wygodnie – na manetce zamontowanej na kierownicy. Na elektrycznej hulajnodze Razor E200 dziecko może jechać do 40 min przez przerwy. Wykorzysta ją zarówno podczas zabawy, jak i przemieszczania się do szkoły, świetlicy czy domu przyjaciół. Z racji neutralnego koloru urządzenie sprawdzi się i jako prezent na komunię dla dziewczynki, i jako podarunek dla chłopca.

PARAMETRY

Moc: brak danych

Maksymalna prędkość: 43 km/h

Maksymalny kąt nachylenia terenu: brak danych

Zasięg na jednym ładowaniu: brak danych

Maksymalne obciążenie: 70 kg

PLUSY

+ estetyczne wykonanie

+ chowana nóżka

+ kontrola przyspieszenia w manetce

+ ręczny hamulec tylny

+ do 40 min ciągłej jazdy

MINUSY

− wysoka cena w stosunku do innych modeli z rankingu

− wysoka waga: 18,4 kg

− dziecko może się bardziej rozpędzić – do 43 km/h

6. Motus City 6 XD

OCENA PRODUKTU: 8/10

hulajnoga elektryczna Motus City 6 XDMotus City 6 XD to wyjątkowa hulajnoga elektryczna z dzwonkiem, dzięki któremu dziecko ostrzeże osoby poruszające się po chodniku o tym, że nadjeżdża. To bardzo lekki model, który waży jedynie 7,4 kg. Młodemu właścicielowi łatwiej będzie go podnosić i nosić pod pachą lub w plecaku – w miejscach, w których nie wolno jeździć na hulajnogach elektrycznych. Schowa go także do szkolnej szafki, jako że Motus City 6 XD to model składany. System składania został nazwany SHOTGUN, ponieważ zabezpieczenie – jak podaje producent – przeładowuje się niczym w karabinie. Chłopcy lubiący grać w strzelanki na komputerze lub konsoli będą zachwyceni, więc elektryczna hulajnoga jest świetnym prezentem na komunię dla chłopca. Mały użytkownik na bieżąco skontroluje prędkość czy naładowanie akumulatora na niewielkim wyświetlaczu umieszczonym blisko dzwonka. Miej jednak na uwadze, że Motus City 6 XD to hulajnoga elektryczna dla osób w różnym wieku, także dorosłych. Umożliwia osiągnięcie prędkości do 25 km/h. Koniecznie ustal z dzieckiem, po jakich terenach i z jaką prędkością może się poruszać. Nie zapomnij też dokupić kasku, a być może również ochraniaczy na inne części ciała. Dopasowaną do urządzenia ładowarkę znajdziesz w zestawie.

Przeczytaj kompleksowy poradnik wyboru pojazdu elektrycznego: hulajnogi lub deskorolki.

PARAMETRY

Moc: 250 W

Maksymalna prędkość: 25 km/h

Maksymalny kąt nachylenia terenu: 20°

Zasięg na jednym ładowaniu: 15 km

Maksymalne obciążenie: 90 kg

PLUSY

+ lekki model: 7,4 kg

+ amortyzator przeciwwstrząsowy

+ system składania SHOTGUN

+ dzwonek

+ wyświetlacz z podstawowymi parametrami jazdy

MINUSY

− dziecko może się bardziej rozpędzić

− mniejszy zasięg na jednym ładowaniu względem modeli o podobnej mocy

5. Xiaomi MiJia 365

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

hulajnoga elektryczna Xiaomi MiJia 365Xiaomi MiJia 365 to propozycja prezentu na komunię dla chłopca bądź dziewczynki, która posłuży obdarowanemu na długo. Jest bowiem dostosowana do użytkowników w różnym wieku, także dorosłych. Utrzyma osobę o wadze do 100 kg i rozpędzi się na znaczną prędkość – nawet 25 km/h. Jest dostosowana do jazdy po mieście i trudniejszych terenach. Ma pneumatyczne opony, których zadaniem jest pochłanianie wstrząsów podczas przejeżdżania przez niskie krawężniki czy kostkę brukową. Kierownica w hulajnodze elektrycznej Xiaomi MiJia 365 jest ergonomiczna: długa i stabilna. Urządzenie można złożyć i schować do szafy albo szafki szkolnej. Działa przez dłuższy czas niż hulajnogi elektryczne skierowane do dzieci – umożliwia pokonanie nawet 30 km przy pełnym akumulatorze. Dodatkowo została wyposażona w system regeneracji energii, którego działanie polega na tym, że energia jest odzyskiwana przy hamowaniu i dodawana do pozostałego czasu działania. Nowoczesną funkcją zastosowaną w hulajnodze elektrycznej Xiaomi MiJia 365 jest wbudowany moduł Bluetooth. Dziecko połączy się ze swoim smartfonem, by szybko i wygodnie skorygować parametry jazdy, np. prędkość. W aplikacji zainstalowanej na smartfonie widać m.in. prędkość, poziom naładowania akumulatora, czas podróży.

PARAMETRY

Moc: 250 W

Maksymalna prędkość: 25 km/h

Maksymalny kąt nachylenia terenu: 14°

Zasięg na jednym ładowaniu: 30 km

Maksymalne obciążenie: 100 kg

PLUSY

+ pneumatyczne opony, które pochłaniają wstrząsy

+ długa praca przy akumulatorze naładowanym do pełna

+ model składany

+ system regeneracji energii

+ moduł Bluetooth

MINUSY

− waga hulajnogi to 12,5 kg

− dziecko może się bardziej rozpędzić

4. Manta MES001K Electric Scooter for Kids

OCENA PRODUKTU: 9/10

hulajnoga elektryczna Manta MES001K Electric Scooter for KidsPrezentem na komunię dla chłopca lub dziewczynki może być hulajnoga elektryczna Manta MES001K Electric Scooter for Kids. To model bardzo dobry do rozpoczęcia przygody z jeżdżeniem na hulajnodze. Umożliwia zamontowanie siedziska, dzięki któremu dziecko przyzwyczajone do konstrukcji roweru szybciej i łatwiej nauczy się utrzymywać równowagę. Hulajnoga elektryczna Manta MES001K Electric Scooter for Kids jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, nieprzekraczających wagi 40 kg. Ma antypoślizgowy podest, który zapewni im bezpieczeństwo podczas jazdy. Gwarantuje długi czas zabawy, ponieważ na pełnym akumulatorze może przejechać nawet 12 km. Po wyładowaniu akumulator uzupełnia się bardzo szybko – wystarczy 1,5 h. Dziecko może jeździć na elektrycznej hulajnodze do szkoły i chować ją w szafce, ponieważ jest składana i nie zajmuje wiele miejsca. Działa w szerokim przedziale temperatur: od 0°C do 45°C. Istotne jest też ograniczenie prędkości. Mały użytkownik nie osiągnie więcej niż 6 km/h – to wystarczająca prędkość na początek.

PARAMETRY

Moc: 120 W

Maksymalna prędkość: 6 km/h

Maksymalny kąt nachylenia terenu: 5°

Zasięg na jednym ładowaniu: 10-12 km

Maksymalne obciążenie: 40 kg

PLUSY

+ model składany

+ możliwość zamontowania siedziska

+ maksymalna prędkość dostosowana do dzieci

+ antypoślizgowy podest

+ szybkie ładowanie: 1,5 h

MINUSY

− waga hulajnogi to 11 kg

3. Cavion Go City Cavion

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

hulajnoga elektryczna Cavion Go City CavionHulajnoga elektryczna Cavion Go City Cavion to propozycja dla dzieci i młodzieży. Jeśli potraktujesz ją jako prezent na komunię dla dziewczynki lub chłopca, z pewnością posłuży młodemu użytkownikowi na znacznie dłuższy okres. Może utrzymać kierowcę ważącego do 100 kg. Jest lekka, bo waży tylko 7,7 kg. Umożliwia złożenie na pół, dzięki czemu przenoszenie jej jest łatwiejsze. Dziecko bez trudu schowa ją w szafce szkolnej na czas lekcji. Ponieważ w zestawie z hulajnogą elektryczną znajduje się torba, malec nie będzie musiał nosić urządzenia pod pachą ani w plecaku obok książek. Model Cavion Go City Cavion ma funkcje dodatkowe takie jak światła LED oraz możliwość sterowania biegami z pozycji niewielkiego komputerka zamontowanego na kierownicy. Do ustawienia są trzy tryby pracy. Największą prędkością możliwą do osiągnięcia jest 20 km/h – to wystarczająco dużo na potrzeby dziecka. Akumulator naładowany do pełna pozwala na przejechanie do 12 km. Następnie dziecko naładuje elektryczną hulajnogę za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki.

PARAMETRY

Moc: 250 W

Maksymalna prędkość: 20 km/h

Maksymalny kąt nachylenia terenu: 12°

Zasięg na jednym ładowaniu: 8-12 km

Maksymalne obciążenie: 100 kg

PLUSY

+ lekki model: 7,7 kg

+ 3 biegi – 3 tryby pracy

+ światła LED

+ torba do przenoszenia w zestawie

+ model składany

MINUSY

− mniejszy zasięg na jednym ładowaniu względem modeli o podobnej mocy

2. Kawasaki KX-FS5.5 + ochraniacze

OCENA PRODUKTU: 10/10

hulajnoga elektryczna Kawasaki KX-FS5.5 + ochraniaczePrezentem na komunię dla dziewczynki lub chłopca może być zestaw Kawasaki KX-FS5.5 + ochraniacze. Ta hulajnoga elektryczna jest w pełni dostosowana do potrzeb dzieci. Niewiele waży – 9,5 kg – więc przenoszenie jej nie sprawi malcowi problemu. Można ją złożyć i schować pod łóżkiem lub do szafki w szkole. Na pełnym akumulatorze dziecko przejedzie do 10 km. Nie osiągnie zbyt wielkiej prędkości, ponieważ maksymalnie 12 km/h. To zapewni mu bezpieczeństwo na początku przygody z jeżdżeniem na elektrycznej hulajnodze. Ponadto model Kawasaki KX-FS5.5 wchodzi w zestaw z ochraniaczami na ręce, więc do kupienia pozostaje Ci tylko dopasowany do głowy dziecka kask ochronny. Mały użytkownik bez wątpienia doceni efektowny wygląd hulajnogi elektrycznej – jest kolorowa i nowoczesna. Została wykonana z trwałych materiałów, dzięki czemu nie zniszczy się podczas jeżdżenia po mieście. Ponieważ wytrzymuje obciążenie do 70 kg, posłuży obdarowanemu na długo. Będzie mógł jeździć na niej do szkoły, na zajęcia dodatkowe, po zakupy czy w ramach zabawy.

PARAMETRY

Moc: 120 W

Maksymalna prędkość: 12 km/h

Maksymalny kąt nachylenia terenu: 10°

Zasięg na jednym ładowaniu: 10 km

Maksymalne obciążenie: 70 kg

PLUSY

+ maksymalna prędkość dostosowana do dzieci

+ ochraniacze na ręce w zestawie

+ model składany

+ lekki model: 9,5 kg

+ nóżka do samodzielnego stania hulajnogi

MINUSY

− brak

1. Goclever City Rider 5 5,5"

OCENA PRODUKTU: 10/10

hulajnoga elektryczna Goclever City Rider 5 5,5"Goclever City Rider 5 5,5" to doskonały prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki, ponieważ posłuży małemu użytkownikowi na długo i zapewni bezpieczeństwo w wysokim stopniu. Hulajnoga elektryczna utrzyma osobę ważącą nawet 100 kg. Ma antypoślizgowy podest i podwójny system hamowania: elektryczny i mechaniczny. Dodatkowy hamulec znajduje się w błotniku tylnego koła. Zamontowane w elektrycznej hulajnodze światło LED odznacza się dużą mocą, więc świeci bardzo jasno – przyda się dziecku podczas jazdy wieczorem. Manetki przyspieszania i hamowania znajdują się na kierownicy, co sprawia, że ich obsługa jest wygodna i bezpieczna. Maksymalna prędkość możliwa do uzyskania w elektrycznej hulajnodze Goclever City Rider 5 5,5" wynosi 20 km/h – jest wystarczająca dla dziecka. Na dodatek model odznacza się bardzo długą pracą na pełnym akumulatorze w porównaniu do hulajnóg o tej samej mocy. Dziecko może pojechać nim do szkoły i swobodnie schować go w szafce.

PARAMETRY

Moc: 250 W

Maksymalna prędkość: 20 km/h

Maksymalny kąt nachylenia terenu: 20°

Zasięg na jednym ładowaniu: 25 km

Maksymalne obciążenie: 100 kg

PLUSY

+ lekki model: 8,2 kg

+ długa praca na pełnym akumulatorze

+ światła LED

+ podwójny system hamowania: elektryczny i mechaniczny

+ podest antypoślizgowy

MINUSY

− brak

Podsumowanie

Jaki prezent na komunię podarować bliskiemu dziecku? Hulajnoga elektryczna będzie świetnym wyborem, ponieważ to nie tylko narzędzie służące do rozrywki, lecz także użyteczne. Mały właściciel szybciej dotrze do szkoły czy przyjaciół. W rankingu zaprezentowaliśmy 7 najpopularniejszych modeli, z których część skierowana jest wyłącznie do dzieci, część zaś sprawdzi się także dla osób starszych. Jeśli chcesz pożyczać elektryczną hulajnogę lub podarować dziecku urządzenie na lata, wybierz urządzenie z tej drugiej grupy. Zwróć uwagę na ograniczenia prędkości, zabezpieczenia – np. powierzchnię antypoślizgową – i dodatkowe funkcje. Światła LED czy moduł Bluetooth mogą zainteresować dziecko. Przekonaj się, jakie elementy wchodzą w zestaw z hulajnogą elektryczną. Ładowarka to podstawa. Warto jednak mieć także pojemną torbę czy ochraniacze.

Obejrzyj wszystkie hulajnogi elektryczne dostępne w RTV EURO AGD. Zapoznaj się z opiniami użytkowników i porównaj ceny. Po zakupie wybranego modelu przeczytaj poradnik bezpiecznej jazdy i naucz dziecko podstawowych zasad.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link