Prezent dla triathlonisty – jak wybrać?

Autor: Klaudia

Zakup prezentu dla bliskiej osoby nie należy do łatwych zadań. Każdy z nas chce przecież wybrać taki upominek, który będzie nie tylko efektowny, ale również przydatny i praktyczny. Dodatkowo ciąży na nas ryzyko, że podarowany przedmiot zwyczajnie nie spodoba się obdarowanemu. Jeśli osoba, dla której planujesz kupić prezent, jest triathlonistą, sprawdź nasze propozycje.

Zobacz także: Bon prezentowy

Prezent dla triathlonisty – Propozycja nr 1 – Smartwatch

Pierwszą propozycją, którą warto rozważyć, wybierając prezent dla triathlonisty, jest smartwatch. To niewielkie urządzenie, wyglądem przypominające zegarek, które pozwala na bieżące kontrolowanie osiąganych w sporcie wyników, a także analizowanie niektórych istotnych parametrów zdrowotnych. Sprzęt bez wątpienia przyda się zatem wyczynowemu sportowcowi, szczególnie temu, który jest w trakcie przygotowywania się do zawodów. Model Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver z powodzeniem sprawdzi się jako tradycyjny zegarek w każdej sytuacji, ale też jako zaawansowany asystent sportowy, wspomagający codzienne treningi. Oferuje on możliwość wyboru spośród sześciu różnych aktywności (m.in. pływania, biegania i jazdy na rowerze, czyli wszystkich dyscyplin, wchodzących w skład triathlonu). Dodatkowo można wybierać spośród 39 innych ćwiczeń sportowych. Smartwatch pomaga kontrolować stan zdrowia, co jest szczególnie ważne dla sportowców. Zegarek na bieżąco mierzy tętno, a także liczbę spalanych kalorii. Dzięki temu można szybko interweniować w sytuacji wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dodatkowo utworzy zapisy z czterech faz snu i przeanalizuje jakość każdej z nich. Pomoże to w codziennej, potreningowej regeneracji. Kolejną funkcją, która wspomaga odpoczynek, jest monitor poziomu stresu. Gdy urządzenie wykryje jego zbyt duży poziom, samodzielnie zaproponuje zindywidualizowane ćwiczenia oddechowe, wspomagające zredukowanie go i uspokojenie się.

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość stworzenia 10-godzinnego planu dnia, który pomoże zorganizować układ dnia i pamiętać o wszystkich czynnościach. Jeśli natomiast nie zdążymy wykonać którejś z nich, zegarek sam przypomni o tym w podsumowaniu doby oraz następnego dnia. Kolejnym atutem, istotnym w szczególności dla triathlonisty, jest wodoszczelność urządzenia. Oznacza to, że bez problemu można używać go również podczas treningów i zawodów na basenie. Jak widać, smartwatch to idealny prezent dla triathlonisty.

 • 549 zł
 • 479 zł
 • 2 049 zł
 • 549 zł
 • 479 zł

Prezent dla triathlonisty – Propozycja nr 2 – Kamera sportowa

Kolejną propozycją, którą warto rozważyć, kupując prezent dla triathlonisty, jest kamera sportowa. Triathlon należy bowiem do grona ekstremalnych dyscyplin sportowych, dlatego też urządzenie, które miałoby nagrać zmagania uczestnika, powinno charakteryzować się specjalnymi parametrami technicznymi. Warto więc podarować triathloniście odpowiednie urządzenie, które umożliwi mu upamiętnienie swoich treningów, zawodów i innych ekstremalnych przeżyć. Jedną z najważniejszych cech, jakie powinna mieć kamera sportowa, jest wodoszczelność. Tylko dzięki tej funkcji triathlonista będzie w stanie nagrać całość swojego wyścigu, w skład którego wchodzi przecież pływanie. Model GoPro HERO7 Silver pozwala na nagrywanie niezwykle płynnych filmów w rozdzielczości 4K, a także wykonywanie zdjęć w wysokiej jakości, zarejestrowanych w trybie WDR. Dzięki wyposażeniu urządzenia w moduł GPS możliwe jest śledzenie również szybkości, wysokości i odległości. Intuicyjny dotykowy ekran zapewnia z kolei łatwą i komfortową obsługę urządzenia, co umożliwia szybkie rejestrowanie nowych, ciekawych ujęć. Dodatkowym udogodnieniem jest bezpośrednie przenoszenie nagrań i filmów do aplikacji GoPro od razu po ich zapisaniu, dzięki czemu z łatwością można udostępniać je dalej, m.in. na portalach społecznościowych. Kolejnym atutem omawianego urządzenia jest znakomita stabilizacja obrazu oraz funkcja kontrolowania kamery za pomocą komend głosowych.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Będzie ona szczególnie istotna dla triathlonisty, który podczas intensywnych treningów może nie mieć okazji do ręcznego sterowania urządzeniem. Dodatkowo warto wspomnieć o możliwości wykonywania zdjęć seryjnych, nagrywania filmów w zwolnionym tempie, a także funkcji szybkiego ładowania. To tylko niektóre z aspektów, sprawiających, że kamera sportowa to idealny prezent dla triathlonisty.

Polecane kamery sportowe
 • 259 zł
 • 59,99 zł
 • 249 zł
 • 169,99 zł
 • 1 799 zł

Prezent dla triathlonisty – Propozycja nr 3 – Opaska monitorująca aktywność

Kolejną propozycją, którą warto rozważyć, wybierając prezent dla triathlonisty, jest opaska monitorująca. Urządzenie podobne do smartwatcha oferuje mniej typowo „rozrywkowych” funkcji. Pozwala jednak na stałe analizowanie osiąganych wyników w wybranych dyscyplinach sportowych, porównywanie ich i wyciąganie wniosków. Model Xiaomi Mi Band 5 oprócz śledzenia sportowych wyników umożliwia szczegółowe kontrolowanie kondycji i stanu zdrowia całego organizmu. Wodoodporność wysokiej klasy zapewnia efektywną pracę urządzenia nawet podczas intensywnych treningów w wodzie, co jest szczególnie ważne podczas przygotowań do zawodów triathlonowych. Opaska oferuje aż 11 trybów ćwiczeń, w tym oczywiście pływanie, bieganie i jazdę na rowerze. Duży, czytelny wyświetlacz o przekątnej 1,1 cala umożliwia łatwe dostrzeżenie wyświetlanych informacji, szybkie sprawdzenie przebiegu treningu, a także odczytanie powiadomień. Opaski można również użyć jako osobistego kontrolera kondycji organizmu. Będzie ona nie tylko monitorować tętno, ale również samodzielnie informować o dostrzeżonych nieprawidłowościach. Oprócz tego urządzenie monitoruje długość i jakość poszczególnych faz snu, a także poziom stresu.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Kolejną funkcjonalnością jest monitorowanie cyklu menstruacyjnego, dzięki czemu urządzenie staje się przyjazne dla kobiet i umożliwia im jeszcze dokładniejszą kontrolę swojego organizmu. Funkcja Bluetooth, akcelerometr, możliwość sterowania muzyką i odbierania powiadomień to kolejne, lecz nie ostatnie, zalety urządzenia. Wszystkie te aspekty sprawiają, że opaska monitorująca jest idealnym pomysłem na prezent dla triathlonisty.

 • 209 zł
 • 339 zł
 • 489 zł
 • 369 zł
 • 299 zł

Prezent dla triathlonisty – Propozycja nr 4 – Wyciskarka wolnoobrotowa

Kolejną propozycją, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając prezent dla triathlonisty, jest wyciskarka wolnoobrotowa. Nie od dziś przecież wiadomo, że zdrowy tryb życia to nie tylko regularne treningi i aktywność fizyczna, ale również zdrowa dieta. Warto więc wspierać zawodników w prawidłowym odżywianiu się i podarować im prezent, który może im to ułatwić. Takim urządzeniem zdecydowanie jest wyciskarka wolnoobrotowa – zdrowsze rozwiązanie niż popularne sokowirówki. Wyciśnięte w ten sposób owoce i warzywa zachowują o wiele więcej witamin i wartości odżywczych. Model Panasonic MJ-L700KXE sprawdzi się w tym celu idealnie. Wyciskane produkty traktuje on niezwykle delikatnie, dzięki czemu nawet po obróbce są pełne minerałów i wartościowych składników odżywczych. Dodatkowo pracę ułatwia specjalna zatyczka zapobiegająca kapaniu resztek soku. Dzięki niej sprzątanie kuchni to tylko formalność, a żaden obrus nie zostanie zabrudzony. Moc urządzenia wynosi aż 150 W, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie ono z wyciskaniem nawet twardych owoców, takich jak jabłka. Prędkość wynosząca 45 obrotów na minutę sprawia z kolei, że praca jest wyjątkowo szybka i komfortowa.

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:

Dodatkowym udogodnieniem jest pojemne naczynie na sok (0,78 l) i na miąższ (1 l), dzięki czemu możliwe jest wyciśnięcie dużej ilości soku, bez konieczności częstego opróżniania urządzenia. Jest to świetne urządzenie, nadające się na prezent dla triathlonisty.

 • 979 zł
 • 359 zł
 • 899 zł
 • 1 789 zł
 • 539 zł

Prezent dla triathlonisty – Propozycja nr 5 – Parowar

Kolejną propozycją, którą warto rozważyć, wybierając prezent dla triathlonisty, jest parowar. Urządzenie ma na celu wspomagać zdrową dietę sportowca i ułatwić mu codzienne przygotowywanie niskokalorycznych, pozbawionych tłuszczu posiłków. Przykładem może być model Tefal Vitacuisine Compact VS 4003, który dzięki podziałowi na kilka poziomów umożliwia jednoczesne przygotowywanie różnych potraw. W ten sposób okazuje się, że konieczność brudzenia kilku garnków czy patelni przestaje istnieć – wszystkie czynności możemy wykonać za pomocą jednego urządzenia. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość mycia niektórych elementów w zmywarce, dzięki czemu sprzątanie kuchni po gotowaniu staje się niezwykle łatwe i szybkie. Duża moc urządzenia (1800 W), pojemność (10,3 l) i możliwość zaprogramowania czasowego to tylko niektóre z wielu jego zalet. Dlatego też uważamy, że świetnie sprawdzi się on jako prezent dla triathlonisty dbającego o dietę.

Polecane parowary
 • 339 zł
 • 624 zł
 • 599 zł
 • 249 zł
 • 439 zł

Prezent dla triathlonisty – Propozycja nr 6 – Blender

Ostatnią już propozycją, którą warto rozważyć, wybierając prezent dla triathlonisty, jest blender. To kolejna opcja wspierająca przygotowywanie zdrowych posiłków i codziennych przekąsek. Dostępne są małe blendery ręczne oraz większe, kielichowe. Wybór konkretnego urządzenia powinien zależeć przede wszystkim od preferencji osoby, która ma zostać nim obdarowana, oraz przeznaczenia sprzętu. Za jego pomocą można wykonać wiele przydatnych w kuchni czynności. Bajecznie proste staje się przygotowanie owocowo-warzywnych koktajli, wartościowych zup kremów, a także zdrowych sosów. Dobrym wyborem może okazać się, chociażby, model RAVEN EBK004. Jest to blender kielichowy o mocy 1200 W, dzięki czemu poradzi sobie ze zblendowaniem najtwardszych produktów, takich jak orzechy czy marchew. Wyposażony jest w dużą liczbę przydatnych funkcji, takich jak kruszenie lodu, mieszanie, miksowanie itd. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość pracy pulsacyjnej i 5-stopniowa regulacja obrotów. Urządzenie z pewnością świetnie sprawdzi się jako prezent dla triathlonisty, który dba o swoją dietę i jakość spożywanych produktów.

Jak widać, zakup prezentu dla triathlonisty nie należy do łatwych zadań. Mamy jednak nadzieję, że nasz poradnik pomógł ci w dokonaniu właściwego wyboru i już wiesz, po co warto wybrać się do sklepu.

 • 2 549 zł
 • 1 499 zł
 • 339 zł
 • 159,99 zł
 • 219 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link