Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116 - 4-16.07
Wakacyjne inspiracje - 0624 - belka 1024x85

Wybierz Przedłużacze dla siebie

Przedłużacze (219)

Listwa Reinston ALZ012 4 gniazda 1,5m Biały

Dostępne różne warianty

Kabel:  1,5 m
3 m
Liczba gniazd:  4
6
  • Typ: listwa przeciwprzepięciowa
  • Długość przewodu: 1,5 m
  • Liczba gniazd: 4
  • Złącze USB: nie
9999
Przedłużacz Reinston EPRZ012 3 gniazda 1,5m Czarny
  • Typ: przedłużacz sieciowy
  • Długość przewodu: 1,5 m
  • Liczba gniazd: 3
  • Złącze USB: nie
4999
Zobaczyłeś 20 z 219 produktów

Przedłużacze i ich zastosowanie

Przedłużacze to przewody elektryczne, które pozwalają na zwiększenie zasięgu innych przewodów. Składają się z kabla, wtyczki i gniazdka, dzięki czemu można do nich podłączyć każdy sprzęt z pasującą wtyczką. Następnie podpina się go do źródła zasilania znajdującego się dalej, niż pozwala na to sam przewód danego urządzenia. Przedłużacze wykorzystuje się zarówno w mieszkaniach, jak i punktach usługowych czy ogródkach. Mogą służyć np. do korzystania ze sprzętów domowych, ale też do podłączania urządzeń w salonach fryzjerskich lub sklepach, a nawet do zasilania systemów oświetleniowych w altanach czy do uruchamiania sprzętów na budowach. Są niezbędne również na koncertach, w biurach i szkołach. Wszędzie tam, gdzie potrzeba więcej gniazdek z prądem, niż jest dostępnych na miejscu. Występują w różnych kolorach. Przedłużacz biały sprawdzi się w jasnych, nowoczesnych pomieszczeniach. Przedłużacze czarne zwykle spotkać można w ciemniejszych aranżacjach czy na dworze.

Przedłużacz – typy

Nie każdy przedłużacz jest taki sam. Przewody te można podzielić na różne typy. Pierwszy z nich to listwa przeciwprzepięciowa. Przewody należące do tej grupy są w stanie ochronić podpięte do siebie urządzenia w sytuacjach przepięć i wyładowań atmosferycznych. Dzięki temu w razie zwarcia zmniejsza się ryzyko uszkodzenia sprzętu. Kolejny typ to przedłużacz sieciowy, do którego można podpiąć urządzenia z różnymi wtyczkami – zarówno tymi z uziemieniem, jak i bez niego. Trzeci typ nieco różni się od poprzednich, nawet wizualnie. Jest to rozgałęziacz, czyli wtyczka wsadzana do kontaktu w ścianie albo w innym przedłużaczu, która ma kilka gniazdek. Do nich można wpiąć sprzęty z przewodami, co wpływa na zwiększenie wydajności jednego kontaktu. Poza tym wyróżnia się jeszcze zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Są to małe urządzenia, które podpina się przy gniazdach antenowych poszczególnych urządzeń np. telewizorów, dzięki czemu są one chronione przed działaniem piorunów.

Liczba gniazd i długość przewodu w przedłużaczach

Głównymi parametrami, którymi kierują się klienci przy zakupie przedłużacza, są liczba jego gniazd i długość przewodu. Do jednych z popularniejszych modeli należą przedłużacze z 5 gniazdami, co oznacza, że można do nich podłączyć jednocześnie pięć urządzeń. Na rynku dostępne są różne konfiguracje przedłużaczy. Modele do codziennego użytku domowego, służące np. do podpięcia sprzętów kuchennych, to nierzadko przedłużacze z 2 gniazdami. W miejscach, w których zapotrzebowanie jest bardzo duże, np. w biurach z dużą liczbą komputerów, wykorzystuje się nawet przedłużacze na 10 gniazd. Wpływ na komfort użytkowania ma długość przewodu, która może wynosić zarówno jeden metr, jak i dziesięć czy nawet więcej. Na ten parametr koniecznie trzeba zwracać uwagę, aby nie kupić zbyt długiego przedłużacza do małego pomieszczenia ani za krótkiego do sporych powierzchni.

Producenci przedłużaczy

Przedłużaczy na rynku jest bardzo dużo – tak samo, jak ich producentów. Do marek zajmujących się wytwarzaniem takich przewodów zaliczyć można m.in. Brennenstuhl, Hama, Acar czy Reinston. Ze względu na sporą konkurencję producenci wypuszczają na rynek coraz atrakcyjniejsze sprzęty, a ich przykładem jest przedłużacz z USB. Poza gniazdami ma on na listwie dodatkowo wejście USB, do którego można podłączyć, np. ładowarkę do słuchawek czy smartfona. Takie przewody podpina się do kontaktu przy biurku, gdzie podłączone są sprzęty komputerowe, ponieważ przy okazji można również skorzystać z ładowarki do telefonu bez konieczności odrywania się od np. pracy. Znaczna część dostępnych na rynku modeli to przedłużacze z wyłącznikiem. Jest to zwykle spory, czerwony guzik, którym można wyłączyć podpięte sprzęty bez konieczności wyciągania po kolei wszystkich przewodów z gniazd. Gdy się świeci, oznacza to, że przedłużacz jest włączony.

Ceny przedłużaczy

Co najmniej kilka czynników wpływa na cenę przedłużacza. Podstawowymi parametrami są liczba gniazd i długość przewodu. Poza tym liczy się także dostępność do złącza USB czy jakichś funkcji dodatkowych np. ruchomych gniazd. Niektóre modele mają także zabezpieczenia przed dziećmi czy pozłacane styki. Koszt może generować również renoma producenta, design i konstrukcja. Część modeli ma np. chwytaki umożliwiające przymocowanie przedłużacza do biurka. Im bardziej wytrzymałe materiały użyte do produkcji konkretnego przewodu, tym cena może być wyższa.

Więcej
Ostatnia strona