Prezent dla pilota - jak wybrać?

Autor: Zosia

Za sprawą prezentu można nie tylko sprawić przyjemność pilotowi, ale także życzyć samych bezpiecznych lotów i udanych manewrów. Przemyślany gadżet może również pomóc entuzjaście lotnictwa w spełnieniu marzeń o podniebnych wojażach. Poznaj ciekawe pomysły na prezent dla pilota!

Zobacz także: Bon podarunkowy

Prezent dla pilota – Propozycja nr 1 – Kamera sportowa

Wybierając oryginalny prezent dla pilota można nie tylko sprawić przyjemność, ale również wyrazić podziw dla zawodu, który wymaga niezwykłej wiedzy technicznej i koncentracji. Niejedna osoba chciałaby doświadczyć widoków, krajobrazów i kolorów, które lotnikowi nie są obce na co dzień w pracy. Aby nieco poznać świat widziany z lotu ptaka, warto podarować pilotowi kamerę sportową. Kamera sportowa może nie tylko uwiecznić nietuzinkowe obrazy do prywatnej wideoteki naszego znajomego awiatora, ale również pozwoli innym osobom na chwilę oderwać się od ziemi. To wytrzymałe i niewielkich rozmiarów kompaktowe aparaty, dzięki którym można w wysokiej rozdzielczości zarejestrować wspaniałe krajobrazy i miejsca. Kamera GoPro HERO7 Silver, to ciekawy pomysł na prezent dla pilota samolotu komercyjnego, np. jednosilnikowego lub większego pasażerskiego, a także szybowca. Jej właściwości techniczne pozwolą zabrać sprzęt na podniebne przygody bez ryzyka uszkodzeń obudowy, wyświetlacza czy układów elektronicznych. Urządzenie jest na tyle małe i lekkie, że w ogóle nie przeszkadza w obsłudze maszyny, a ponadto płynnie nagrywa filmy w rozdzielczości 4K oraz zapisuje zdjęcia w trybie WDR. Dodatkowo wbudowany nadajnik GPS pozwala precyzyjnie śledzić pozycję geograficzną sprzętu i rejestrować zmiany położenia na mapie.

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:

A co wybrać na prezent dla pilota, który pragnie odtwarzać wielokrotnie nagrania na smartfonie czy telewizorze? Kamery sportowe współpracują z aplikacjami na telefon, dzięki czemu nagrane materiały automatycznie są przesyłane na pamięć mobilnego urządzenia i od razu gotowe są do odtwarzania, udostępniania lub edycji.

Polecane kamery sportowe
 • 1 419 zł
 • 249 zł
 • 279 zł
 • 259 zł
 • 59,99 zł

Prezent dla pilota – Propozycja nr 2 – Czytnik e-booków

Szukając odpowiedniego prezentu dla pilota, warto rozważyć zakup przedmiotu odnoszącego się do hobby, któremu zmęczony po całym dniu pracy lotnik oddaje się w wolnych chwilach. Jednym z praktycznych gadżetów pomocnym w odstresowaniu się jest czytnik e-booków, czyli kilkucalowy ekran dotykowy, wyświetlający różnego rodzaju pliki tekstowe i częściowo graficzne, zapisane w formie cyfrowej. Taki prezent dla pilota pozwala na znacznie bardziej wyraźny i dokładny odczyt treści tekstu niż tradycyjne tablety. Dodatkowo umożliwia oddanie się ulubionej literaturze zarówno w pełnym słońcu na świeżym powietrzu, jak i w sztucznie oświetlonym pomieszczeniu. Jest to możliwe za sprawą technologii tzw. elektronicznego papieru. Prezent dla pilota, taki jak Amazon Kindle Paperwhite 4 8 GB, precyzyjnie imituje kartkę papieru, dzięki czemu nie tylko zapewnia komfort czytania, ale również chroni wzrok czytelnika, ponieważ nie emituje niebieskiego światła. Pojemna bateria, powolne odświeżanie ekranu urządzenia oraz umiejętność wykorzystania do pracy światła odbitego pozwalają na wielogodzinną pracę. Czytnik e-booków to ciekawa propozycja nie tylko na prezent dla pilota wojskowego, ale również entuzjastów lotnictwa, którzy mogą spełniać marzenia o lataniu, zatracając się w lekturach, oraz dla wszystkich innych miłośników czytania.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

A co wybrać na prezent dla pilota śmigłowca ratunkowego czy reporterskiego? Tej grupie osób również polecane są e-booki. Asortyment modeli jest szeroki. Na rynku można znaleźć sprzęt wyposażony w dodatkowe udogodnienia, jak możliwość zmiany wielkości i rodzaju czcionki, zaznaczania ulubionych fragmentów książki czy doświetlenie ekranu.

Polecane czytniki e-booków
 • 1 549 zł
 • 599 zł
 • 499 zł
 • 799 zł
 • 849 zł

Prezent dla pilota – Propozycja nr 3 – Dron

Zastanawiasz się, jaki prezent dla pilota wybrać, który dopiero uczy się profesji lub pragnie posiadać własny samolot? Ciekawą inspiracją może być dron, czyli bezzałogowy statek powietrzny, pilotowany zdalnie lub wykonujący loty automatycznie. Gadżet tego typu pozwoli nie tylko wzbić się nad ziemię i polecieć. Obsługa maszyny, planowanie trasy oraz konserwacja elementów mogą stanowić dobry trening sprawności manualnej, umiejętności programowania czy cierpliwości. Prezent dla pilota samolotu tego typu to świetna okazja na obserwację terenu przelotu z bliska. Dzięki zainstalowanej kamerze można zobaczyć obiekty, miejsca i widoki, których nie doświadczy nawet profesjonalny pilot samolotu czy śmigłowca. Latając DJI Mavic Air 2 z zamontowaną kamerą HDR pomiędzy drzewami, nad dachami domów czy tuż pod mostami i wiaduktami, dodatkowo można rejestrować trasę w wysokiej jakości, a dzięki technologii OcuSync 2.0 i stabilnemu połączeniu na dwóch częstotliwościach statek może oddalić się nawet na 6 km od sterującego.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Co wybrać na prezent dla pilota, który lubi duże prędkości? Różnorodność dronów umożliwia wybór modelu osiągającego ponad 60 km/h i o czasie przelotu trwającym nawet 40–50 minut.

Polecane drony
 • 4 789 zł
 • 3 879 zł
 • 5 999 zł
 • 7 499 zł
 • 6 799 zł

Prezent dla pilota – Propozycja nr 4 – Konsola Nintendo Switch

Nie każdy prezent dla pilota musi odnosić się do wykonywanego zawodu. Wielu pilotów bez względu na rodzaj sterowanej maszyny pasjonuje się niezwiązanymi z pracą czynnościami. Jednym z hobby mogą być gry wideo. Jaki prezent wybrać dla pilota gracza? Ciekawym pomysłem może być konsola Nintendo Switch. To rodzaj konsoli obsługiwany w trybie przenośnym, zupełnie inny niż stacjonarne modele podłączane do telewizora czy komputerowego monitora. Urządzenie jest idealnym gadżetem podczas podróży zarówno dla pilota, jak i dla innych członków wyjazdu, w tym także dla dzieci. Jej niewielka waga i kompaktowe rozmiary pozwalają na schowanie sprzętu do kieszeni, a zaawansowana technologia podzespołów i układów elektronicznych umożliwia wielopoziomową rozrywkę. Nintendo Switch Lite do większości gier nie wymaga dodatkowych kontrolerów, wszelkie przyciski i klawisze urządzenie ma zintegrowane w obudowie.

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:

Prezent dla pilota tego typu urozmaici każdy urlop, również ten w ogrodzie przy grillu, i pozwoli odprężyć się w wirtualnym świecie gier przygodowych. Co jednak wybrać na prezent dla pilota lubującego się w dynamicznych grach sportowych, logistycznych czy strzelankach? Rynek konsoli i gier jest na tyle rozbudowany, że każdy gracz znajdzie coś dla siebie.

 • 1 659 zł
 • 1 599 zł
 • 979 zł
 • 1 599 zł
 • 1 029 zł

Prezent dla pilota – Propozycja nr 5 – Smartwatch

Kiedy nie wiesz, jaki prezent dla pilota wybrać, rozważ smartwatch, pełniący nie tylko funkcję zegarka sportowego, ale też multifunkcjonalnego osobistego urządzenia kontrolującego jakość snu, przypominającego o ważnym spotkaniu czy umożliwiającego dokonywanie szybkich i bezpiecznych płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych. Taki gadżet nie tylko dobrze prezentuje się na nadgarstku, ale także stanowi motywację do poprawy formy i kondycji fizycznej. Smartwatch Huawei WATCH GT2 Pro w walce o lepsze zdrowie pozwoli utrzymać prawidłową higienę odpoczynku, poznać poziom stresu oraz kontrolować wartość tętna czy natlenienie krwi. Dzięki temu zegarek nie tylko podpowie, jaka dyscyplina będzie odpowiednia do kondycji właściciela, ale również pomoże ustalić harmonogram zajęć, pilnować terminarza sesji oraz zoptymalizować wyniki treningowe. Mnóstwo trybów sportowych to nie wszystko. Proponowany prezent dla pilota może wysyłać praktyczne powiadomienia, dzięki którym użytkownik nie przegapi ważnych telefonów, wiadomości czy spotkań. Do unikalnych umiejętności zegarka należy również monitorowanie pogody. To szczególnie ważna cecha dla lotników. Prezent dla pilota z taką opcją pozwoli poznać fazy księżyca i słońca, wartość ciśnienia atmosferycznego, siłę wiatru czy wysokość temperatury. Decydując się na taki prezent, warto szukać modeli z tytanowym korpusem, który skutecznie chroni mechanizm urządzenia przed uszkodzeniami i wstrząsami. Niemałe znaczenie ma również tworzywo szkła. Jednym z lepszych wyborów jest szafirowe szkło.

 • 189 zł
 • 339 zł
 • 259 zł
 • 459 zł
 • 469 zł

Prezent dla pilota – Propozycja nr 6 – Słuchawki bezprzewodowe

Zarówno kubek dla pilota, jak i T-shirt ze spersonalizowanym, śmiesznym napisem lub grafiką są ciekawym pomysłem na prezent. Równie interesujące mogą być słuchawki bezprzewodowe. Rynek oferuje szeroki wybór modeli dousznych, zwanych też dokanałowymi, a także nausznych. Obie opcje są wyjątkowo komfortowe ze względu na brak przewodów plączących się podczas noszenia i ograniczających mobilność użytkownika. Decydując się na prezent dla pilota śmigłowca lub samolotu, warto rozważyć zakup modelu nausznego. Duże muszle otaczające małżowinę uszną pozwolą całkowicie oddać się słyszanej z nadajnika treści i odciąć się od świata zewnętrznego, podobnie jak słuchawki lotnicze. Wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe (np. Sony WH-1000XM4) nie tylko emitują dobrej klasy brzmienie, ale również redukują hałas docierający z otoczenia i skutecznie blokują nieprzyjemne dźwięki podczas podróży pociągiem czy innym rodzajem transportu. Dzięki inteligentnej technologii sprzęt automatycznie wykrywa moment założenia go na uszy i samoczynnie wstrzymuje odtwarzanie muzyki po zdjęciu słuchawek. Równie innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja Speak-to-Chat, czyli wstrzymanie emisji muzyki oraz redukcji dźwięków dochodzących z otoczenia po rozpoczęciu konwersacji z inną osobą, a wznowienie odtwarzania po skończonej rozmowie. Taki prezent dla pilota może stać się również asystentem codziennych spraw dzięki technologii Bluetooth i możliwości połączenia słuchawek z dwoma mobilnymi urządzeniami. Taki zabieg umożliwia rozmowę ze znajomymi, odtwarzanie muzyki i wiadomości tekstowych czy powiadomień i przypomnień z terminarza, a ponadto słuchawki są lekkie i równomiernie rozkładają nacisk, co wpływa na komfort i stabilność noszenia.

Zakup prezentu dla pilota nie jest łatwym zadaniem, ale przez wzgląd na specyficzne zainteresowania, można wykazać się oryginalnością i pokusić się o jeden ze wspomnianych elektronicznych gadżetów. Najlepszy prezent dla pilota będzie uzupełniał jego codzienną pasję.

Polecane słuchawki
 • 159,99 zł
 • 169,99 zł
 • 489 zł
 • 529 zł
 • 409 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link