Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
Promocja progowa - 240524 - belka 1024x85 V1

Konsole retro (84)

Konsola Hyperkin RetroN 1 HD White + pad Cadet Premium Controller Nintendo 8-Bit / NES
  • Typ:  konsola telewizyjna
  • Zasilanie:  sieciowe 100-240V, 50/60 Hz

Warianty produktu

Wariant:  White + pad
Black,  Black + pad,  White
Konsola Evercade EXP-R Tomb Raider Collection 1
  • Typ:  konsola przenośna
  • Wyświetlacz:  LCD 4,3"
  • Zasilanie:  akumulatorowe
Zobaczyłeś 20 z 84 produktów

Konsole retro – powrót do lat 80. i 90.

Konsole retro to technologiczne zabawki, które potrafią przywołać uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i dorosłych. Dla starszych konsola do gier retro stanowi bowiem powrót do beztroskich lat młodości. Chociaż konsole z tamtych czasów technologicznie nie mogą równać się z dzisiejszymi rozwiązaniami, to niegdyś stanowiły one prawdziwy przełom na rynku rozrywki.

Stare konsole wymagały kablowego połączenia z kontrolerami – dziś natomiast coraz więcej produktów obsługiwanych jest bezprzewodowo. Urządzenia pierwszych generacji cechowała także prosta grafika oraz niezbyt duża ilość pikseli obrazu. To właśnie ta niedoskonałość ówczesnej technologii dziś zdobywa serca fanów oldschoolowego gamingu.

Gry na konsole retro a technologiczne nowości

Współczesny rozwój technologii skutkuje wzrostem ilości coraz to bardziej zaawansowanych gier i atrakcji nowej generacji. Jedną z najpopularniejszych rozrywek dzisiejszych czasów jest granie w gry komputerowe. Pecety są świetnym rozwiązaniem do dynamicznych strzelanek czy gier strategicznych. W tego typu rozgrywkach liczy się szybkość reakcji i precyzja, które może zapewnić połączenie myszki oraz klawiatury. Jeśli jednak zamierzasz uruchomić przygodówkę lub RPG-a, konsola może okazać się wygodniejszym rozwiązaniem. Pozwoli Ci ona wygodnie zasiąść na kanapie i cieszyć się pełnią wrażeń z rozgrywki.

Mimo tego, że na gamingowym rynku znajduje się wiele technologicznych nowości, to obserwujemy boom na retro konsole. Nostalgiczne wspomnienia to nie jedyny czynnik wpływający na rosnące zainteresowanie gadżetami sprzed lat. Powrót do minionych trendów jest dla wielu graczy również wygodny. Konsole retro są bowiem łatwe w obsłudze i nie wymagają od użytkownika umiejętności technicznych takich jak instalacja sterowników czy łączenie komponentów urządzenia. Konsola retro jest gotowa do użytku od razu po wyciągnięciu z pudełka.

Niezaprzeczalnym atutem współczesnych odpowiedników konsoli retro jest to, że posiada ona dedykowane gry, które od razu są zainstalowane na urządzeniu. Dzięki temu uruchomienie oraz podłączenie do telewizora w przypadku konsoli retro hdmi wystarczy dla komfortowego korzystania z oldschoolowej zabawki.

Najpopularniejsze gry na konsole retro

Wirtualna rozrywka ma całkiem długą historię. Pierwsza konsola pojawiła się na rynku już w 1972 roku, a z czasem rynek gamerski zaczął się dynamicznie rozwijać. Po kilku latach na sklepowych półkach zaczęły gościć urządzenia coraz to nowszych generacji. Wraz z nimi do powszechnego obiegu wchodziły także tytuły, które dziś noszą miano gier retro. Pierwsze gamerskie produkcje były typowymi zręcznościówkami, platformówkami lub prostymi grami logicznymi. Najpopularniejsze gry retro to tytuły takie jak Pac-Man, Super Mario Bros, Tetris, The Legend of Zelda czy Final Fantasy.

Triumf na scenie gamerskiej odniosły także produkcje o nazwach Space Invaders czy Donkey Kong. Wraz z rozwojem technologii twórcy gier zaczęli oferować konsumentom produkcje o coraz lepszej grafice oraz bardziej angażujących fabułach. Na retro konsolach zagościła popularna seria Pokémon, a także gry walki takie jak Virtua Fighter czy Tekken. Sukces odniosły również tytuły Tomb Raider i Crash Bandicoot, które doczekały się wielu kontynuacji.

Konsola do gier retro – cena i zalety urządzenia

Cena jest jedną z zalet, jakie ma konsola retro. Proste urządzenia z kilkoma grami kosztują kilkadziesiąt złotych. Natomiast bardziej rozbudowane aparaty mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Mimo wszystko konsole retro są tańsze niż komputery stacjonarne i dlatego mogą być lepszym wyborem dla tzw. okazjonalnych graczy.

Dodatkowym atutem konsoli retro jest to, że pozwalają one na bardziej mobilną i wygodną rozgrywkę, niż ta toczona na pececie przy biurku. Zajęcie miejsca na kanapie daje również możliwość przyłączenia się do rozgrywki innych graczy. Jeśli zakupisz kilka padów, możesz wciągnąć do zabawy swoich znajomych lub bliskich.
Więcej
Ostatnia strona