Pralko-suszarka do 2500 zł

Autor: Anna

Dzięki pralce z funkcją suszenia wyprane ubrania po odwirowaniu są suche. Pralko-suszarka oszczędza zarówno Twój czas, który do tej pory był poświęcany na wieszanie prania, jak i miejsce w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli masz małą kawalerkę lub łazienkę o powierzchni kilku m2. Dzięki rankingowi pralek z funkcją suszenia wybierzesz jak najbardziej oszczędne i wielofunkcyjne urządzenie do małego mieszkania.

Pralko-suszarka zastępuje klasyczną suszarkę, oszczędzając miejsce w mieszkaniu i czas użytkownika

LISTING PRODUKTÓW

Indesit IWDE 7105 B EU

Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B

LG F4J6TG0W

Candy GVSW45 485TWHC-S

Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU

Electrolux EW7W4684WP PerfectCare 700

Candy GVSW4 465TWHC/2-S 

Pralko-suszarka Indesit IWDE 7105 B EU

Bestsellerowa pralko-suszarka Indesit IWDE 7105 B EU ma programy dostosowane zarówno do prania odzieży, jak i do prania butówBestsellerowa w rankinku pralko-suszarek pralka Indesit IWDE 7105 B EU oszczędza nie tylko czas użytkowników, ale zmniejsza także zużycie prądu dzięki funkcji Eco Time. Funkcja ta pozwala na wypranie ilości prania mniejszej niż maksymalny załadunek. Pralka Indesit automatycznie dobiera ilość wody do wagi prania. W jednym załadunku do prania można zmieścić 7 kg odzieży, w załadunku do suszenia – 5 kg. Jeśli zastanawiasz się, jak ten model radzi sobie z silnymi zabrudzeniami, ucieszy Cię, że Indesit IWDE 7105 B ma najwyższą klasę prania A. Wśród 8 programów prania znajduje się tryb do prania butów, odzieży sportowej, a także delikatnego jedwabiu. Podczas maksymalnej prędkości obrotów (1000 obr./min) pralka jest stabilna. Zobacz, za co jeszcze chwalą ją nasi klienci.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Wielkość załadunku do prania: 7 kg

Wielkość załadunku do suszenia: 5 kg

Prędkość wirowania: 1000 obr./min

Zużycie wody na pranie z suszeniem: 106 litrów

PLUSY

+ 8 różnych programów prania z uwzględnieniem butów

+ funkcja opóźnienia startu pracy

+ automatyczny dobór wody do załadunku

+ regulowana prędkość wirowania

+ średnie zużycie wody i prądu

MINUSY

− przeciętna klasa energetyczna

OCENA PRODUKTU: 8/10

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston sprawdzi się w wielodzietnych rodzinach i u alergikówPralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B dzięki wysokiej klasie energetycznej A oraz maksymalnemu załadunkowi do 10 kg spełni potrzeby kilkuosobowej rodziny. Dzieci mają utrudniony dostęp do urządzenia dzięki blokadzie panelu sterowania i przedwczesnego otwarcia drzwi. Funkcja mniej zagnieceń minimalizuje ryzyko ich powstania podczas suszenia tkanin, a zwłaszcza ubrań z materiałów podatnych na gniecenie. Różnorodne programy prania pozwalają wybrać najlepszy nawet pod względem koloru tkanin (białych i ciemnych). Ten model Hotpoint-Ariston jest przeznaczony dla alergików – dzięki programowi antyalergicznemu pralka usuwa bardzo dokładnie resztki detergentów z tkanin podczas dodatkowego płukania. Wirowanie z prędkością do 1400 obrotów na minutę można regulować – podobnie jak opóźnienie startu pracy. Dzięki klasie wirowania B wilgotność resztkowa ubrań po suszeniu będzie mniejsza niż 50%.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość załadunku do prania: 10 kg

Wielkość załadunku do suszenia: 7 kg

Prędkość wirowania: 1400 obr./min

Zużycie wody na pranie z suszeniem: 108 litrów

PLUSY

+ wysoka klasa energetyczna

+ duża pojemność

+ różnorodne programy prania uwzględniające nawet kolor ubrań

+ funkcja mniej zagnieceń

+ certyfikat Woolmark

MINUSY

− brak wbudowanego zabezpieczenia przed zalaniem

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Pralko-suszarka LG F4J6TG0W

Pralko-suszarka LG komunikuje się ze smartfonem i pozwala na instalowanie nowych programów praniaKolejna ciekawa pralko-suszarka w rankinguLG F4J6TG0W o klasie energetycznej A do usuwania wszelakich alergenów z tkanin wykorzystuje program Allergy Care. Jest stworzona nie tylko dla alergików, ale także dla zapominalskich dzięki funkcji dodawania odzieży w trakcie trwającego programu. W zależności od jego rodzaju napęd bezpośredni 6 Motion porusza bębnem pralki w różnych kierunkach, zapewniając skuteczne pranie i łagodne obchodzenie się z delikatnymi materiałami.

Użytkownik ma do wyboru aż 15 programów prania i 8 programów suszenia. Programy suszenia są podzielone według czasu (od 30 do 120 minut), wysokości temperatury, zużycia wody i prądu lub stopnia wysuszenia tkanin (bardzo suche, do prasowania, do szafy). Pralka obsługuje maksymalnie 20 programów prania i można instalować nowe. Ponieważ pralka łączy się ze smartfonem za pomocą NFC, za pomocą aplikacji można pobrać i zainstalować nowy program. Dzięki funkcji inteligentnej diagnostyki można rozwiązać drobne problemy bez pomocy serwisu.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość załadunku do prania: 8 kg

Wielkość załadunku do suszenia: 6 kg

Prędkość wirowania: 1400 obr./min

Zużycie wody na pranie z suszeniem: 110 litrów

PLUSY

+ wysoka klasa energetyczna

+ duża liczba programów prania z opcją instalacji nowych

+ funkcja inteligentnej diagnostyki

+ aż 8 różnorodnych programów suszenia

+ cichy silnik

MINUSY

− brak programu przeznaczonego do prania wełny

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pralko-suszarka Candy GVSW45 485TWHC-S

Pralka z funkcją suszenia Candy wypierze ubrania nawet w 14 minut!Pralko-suszarka Candy GVSW45 485TWHC-S pozwala na maksymalne oszczędzanie zużycia prądu i wody dzięki ultraszybkiemu programowi prania, który trwa zaledwie 14 minut. Dzięki certyfikatowi Woolmark można być pewnym, że ubrania wełniane zostaną wyprane i wysuszone z należytą delikatnością. Dzięki funkcji mniej zagnieceń można uniknąć czasochłonnego prasowania. Jeśli masz ubrania, które wymagają tylko odświeżenia po całorocznym wiszeniu w szafie, możesz użyć do tego programu parowego odświeżania, który usuwa np. nieprzyjemne zapachy z tkanin. Najwyższe klasy prania i wirowania do 1400 obrotów na minutę zapewniają skuteczne usuwanie zabrudzeń i suszenie. Pralko-suszarka Candy o małej głębokości tworzy idealne połączenie z małą łazienką.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość załadunku do prania: 8 kg

Wielkość załadunku do suszenia: 5 kg

Prędkość wirowania: 1400 obr./min

Zużycie wody na pranie z suszeniem: brak informacji

PLUSY

+ funkcja mniej zagnieceń

+ wybór stopnia suszenia

+ szybki program prania od 14 do 44 minut

+ najwyższe klasy prania i wirowania A

+ automatyczny dobór wody do załadunku

MINUSY

− brak zabezpieczeń przed dziećmi

OCENA PRODUKTU: 9/10

Pralko-suszarka Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU

Pralko-suszarka Indesit XWDE 861480X WSSS EU dzięki funkcjom redukującym zużycie wody i prądu sprawdzi się w wynajmowanych mieszkaniachEnergooszczędna i wodooszczędna pralko-suszarka Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU sprawdzi się w wynajmowanym lokum ze względu na automatyczny dobór wody do wielkości załadunku. Dzięki temu lokatorzy, którzy często piorą swoje ubrania oddzielnie, nie spowodują podwyższenia rachunków za wodę i prąd. Dwa podstawowe programy suszenia – delikatny i do prasowania – są wystarczające do przeciętnych potrzeb.

Ten model Indesit charakteryzuje się nie tylko wysoką klasą energooszczędności A, ale także wysokimi klasami prania i wirowania. Dzięki nim zabrudzenia z tkanin są dokładnie usuwane, a odwirowanie wody z prania – skuteczne. Specjalne programy zapewniają delikatne pranie ubrań sportowych i innej odzieży syntetycznej. Dla nich możesz znacząco zmniejszyć prędkość wirowania. Nawet jeśli użyjesz zbyt dużej ilości proszku lub płynu do prania, nie musisz się martwić, bo dzięki funkcji kontroli piany nadmiar detergentu zostanie usunięty w dodatkowym płukaniu.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość załadunku do prania: 8 kg

Wielkość załadunku do suszenia: 6 kg

Prędkość wirowania: 1400 obr./min

Zużycie wody na pranie z suszeniem: 90 litrów

PLUSY

+ niskie zużycie wody na pranie z suszeniem

+ funkcja kontroli piany

+ automatyczny dobór wody do wielkości załadunku

+ zabezpieczenie przed zalaniem i przypadkowym otwarciem

+ przycisk Push & Wash Dry włącza pralkę w 2 sekundy

MINUSY

− długie programy suszenia

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Pralko-suszarka Electrolux EW7W4684WP PerfectCare 700

Pralko-suszarka Electrolux PerfectCare 700 pozwala na modyfikację programów suszenia dzięki funkcji Time ManagerW rankingu pralek z funkcją suszenia nie mogło zabraknąć nowości Electrolux – modelu EW7W4684WP PerfectCare 700 z wysoką prędkością wirowania do 1600 obr./min. Jest to model, który przypadnie do gustu osobom aktywnym – ze względu na dodatkowy program dla nieprzemakalnej odzieży sportowej outdoorowej. Electrolux PerfectCare 700 ma 6 programów suszenia – różniących się stopniem wysuszenia tkanin, jak i dopasowaniem do suszonego materiału, np. wełny czy syntetyków. Dzięki funkcji Time Manager można optymalizować czas suszenia, co jest jedną z największych zalet pralko-suszarek. W programach piorących znajdziesz opcję autoczyszczenia wnętrza pralki – ręczne czyszczenie jest dość żmudne. Zapomnij też o zostawianiu otwartych drzwiczek urządzenia po zakończeniu pracy – wystarczy włączyć autosuszenie wnętrza pralki. Dzięki zabezpieczeniu przed zalaniem i blokadzie przedwczesnego otwarcia drzwi pralko-suszarkę Electrolux można zostawić włączoną w obecności dzieci. Silnik inwerter jest cichy – włączona pralka nie hałasuje zanadto w nocy.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość załadunku do prania: 8 kg

Wielkość załadunku do suszenia: 4 kg

Prędkość wirowania: 1600 obr./min

Zużycie wody na pranie z suszeniem: 97 litrów

PLUSY

+ funkcja samooczyszczenia pralki oraz autosuszenia

+ oddzielny program dla odzieży sportowej outdoorowej (nieprzemakalnej)

+ funkcja Time Manager pozwala w pełni kontrolować czas pracy pralki

+ 6 programów suszenia

+ cichy silnik inwerterowy

MINUSY

− dwukrotnie mniejszy załadunek do suszenia w porównaniu załadunku do prania

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Pralko-suszarka Candy GVSW4 465TWHC/2-S

Aplikacja do sterowania pralką Candy GVSW 4465TWHC/2-S rozszerza jej możliwości o dodatkowe 40 programów!Ranking pralko-suszarek zamyka model Candy. Jeśli zapominasz włączyć pralkę przed wyjściem z łazienki, z pralko-suszarką Candy GVSW4 465TWHC/2-S nic straconego. Można nią sterować zdalnie za pomocą aplikacji w smartfonie. Ponadto w aplikacji Smart Touch jest dostępne dodatkowe 40 programów, a osobisty asystent pomaga wybrać jak najbardziej opłacalny program do potrzeb użytkownika. Zadaniem aplikacji jest także czuwanie nad stanen technicznym urządzenia.

3 podstawowe programy suszenia są przeznaczone do tkanin różnorodnych, bawełny i wełny. Dzięki funkcji mniej zagnieceń można pominąć prasowanie wysuszonego prania. Producent nie zapomniał o alergikach i przygotował dla nich specjalny program prania, usuwający resztki proszku czy płynów. Aby tylko odświeżyć długo nienoszone ubranie, wystarczy włączyć tryb parowego prania, który usuwa nieprzyjemne zapachy. Dzięki zbliżonej pojemności prania do pojemności suszenia nie trzeba wybierać poszczególnych wilgotnych ubrań do suszenia. Pralko-suszarkę Candy o małej głębokości możesz ustawić w kuchni.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Wielkość załadunku do prania: 6 kg

Wielkość załadunku do suszenia: 5 kg

Prędkość wirowania: 1400 obr./min

Zużycie wody na pranie z suszeniem: -

PLUSY

+ wielkość załadunku do suszenia jest mniejsza zaledwie o 1 kg od załadunku do prania

+ najkrótszy program prania trwa 14 minut

+ programy parowe do odświeżania odzieży

+ zdalne sterowanie smartfonem

+ system kontroli wilgotności

MINUSY

− przeciętna klasa energetyczna

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Podsumowanie

Bez wątpliwości pralko-suszarka to opłacalne urządzenie. Zastępuje wywiewne i kondensacyjne suszarki do ubrań oraz oszczędza miejsce zwykle zajęte przez klasyczne suszarki, z którymi zdecydowanie wygrywa w pojedynku. Takie praktyczne funkcje jak kontrola czasu (Time Manager), zdalne sterowanie, automatyczny dobór wody do ilości załadunku czy autooczyszczanie i autosuszenie pralki znacząco ułatwiają codzienne domowe obowiązki zwłaszcza w dużej rodzinie. W porównaniu bestsellerowych urządzeń z rankingu pralek pomoże Ci poradnik Pralka z funkcją suszenia – najważniejsze parametry podczas wyboru. Jeśli dysponujesz większym budżetem na pralko-suszarkę, sprawdź ranking 10 najlepszych pralek z funkcją suszenia, w którym cena produktu nie była brana pod uwagę.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link