Data publikacji: 13 lutego 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Pralka z silnikiem inwerterowym – co możesz zyskać, decydując się na taki model?

Poleć znajomemu Drukuj

Denerwuje Cię hałas pracującej pralki, która stoi w kuchni lub łazience? Twoja pralka automatyczna pobiera zbyt dużo prądu? Problemy te rozwiązuje zakup pralki z silnikiem inwerterowym, która poza niezrównaną kulturą pracy oferuje również wysoką bezawaryjność. Czy warto zainwestować w taki model? Podpowiadamy!

Cicha pralka z silnikiem inwerterowym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa silnik inwerterowy w pralce,

- jakie zalety posiadają pralki z silnikiem inwerterowym,

- kto powinien rozważyć zakup inwerterowej pralki automatycznej.

Jak działa silnik inwerterowy w pralce?

Pralka z silnikiem inwerterowym zainstalowana w kuchniTradycyjne pralki automatyczne napędza silnik klatkowy, który wytwarza energię mechaniczną za sprawą specjalnych szczotek – na skutek tarcia generują one hałas i ciepło, a z czasem się zużywają. W sposób naturalny przekłada się to na maksymalną prędkość wirowania, która w przypadku niedrogich pralek szczotkowych sięga ok. 800 obrotów na minutę.
Szczotek nie posiada inwerterowy silnik do pralki. Brak ocierających się o siebie elementów sprawia, że konstrukcje tego typu generują mniej uciążliwego hałasu, oferując wysoką niezawodność. Potwierdza to często 10-letnia gwarancja producenta na silnik inwerter. Prędkość obrotowa bębna dochodzi w tym przypadku do 1600 obrotów na minutę, dzięki czemu suszenie prania zajmuje mniej czasu.

WARTO WIEDZIEĆ

Na głośność pracy pralki automatycznej wpływa nie tylko liczba obrotów w trakcie wirowania, ale i sposób przeniesienia napędu. Dla zminimalizowania hałasu warto wybierać pralki z silnikiem bezszczotkowym (np. silnikiem inwerterowym), wyposażone w technologię ograniczającą tarcie Direct Drive.

Jakie zalety posiadają pralki z silnikiem inwerterowym?

Pralki automatyczne wyposażone w silnik inwetretowy dostępne są w wielu wariantach pojemnościowych, co ułatwia wybór urządzenia zarówno dla singla, jak i kilkuosobowej rodziny. Dostępne są zarówno modele ładowane od przodu (np. Hoover AWMPD 49LH7/1-S, Electrolux EWS1266CI), jak i od góry (np. Whirlpool TDLR 60220).
Samsung AddWash Slim WW60K42109WCiche pralki inwerterowe są przeważnie droższe niż pralki z tradycyjnym silnikiem szczotkowym, jednak niższe zużycie energii elektrycznej sprawia, że inwestycja ta może zwrócić się z czasem za sprawą niższych rachunków za prąd.
Zalety pralek z silnikiem inwerterowym to przede wszystkim:
  • cicha praca – głośność pralki z silnikiem inwerterowym to ok. 50 dB podczas prania (głośność na poziomie normalnej rozmowy) i ok. 70 dB podczas wirowania (oglądanie telewizora),
  • trwałość – brak tarcia przy pracy silnika to bezawaryjność całej konstrukcji, potwierdzona przez większość producentów 10-letnią gwarancją na silnik inwerter,
  • wysoka wydajność – liczba obrotów bębna na minutę jest większa o 20-30% w porównaniu z silnikiem klatkowym,
  • energooszczędność – klasa energetyczna A++ lub A+++,
  • napęd bezpośredni Direct Drive – zapewnia stabilną pracę bębna oraz możliwość korzystania z zaawansowanych programów prania, np. funkcji „mniej zagnieceń”.

WARTO WIEDZIEĆ

Wytrzymałość silników inwerterowych bada niezależny niemiecki instytut VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker), przyznając najlepszym pralkom certyfikat „Nawet 20 Lat Działania".

Proponowane produkty:
Electrolux EW6F428WP PerfectCare <%– –%>
Samsung WW60J4213HW1 <%– –%>
LG SteamSpa F2J6WY1W <%– –%>
Samsung QuickDrive WW90M644OBW <%– –%>
Electrolux EWT11366HGW <%– –%>

Kto powinien rozważyć zakup inwerterowej pralki automatycznej?

Energooszczedna pralka inwerterowa to znakomity wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Kupno pralki w klasie energetycznej A+++ zapewnia roczne zużycie prądu na poziomie zaledwie 120 kWh, czyli ok. 66 złotych. Cicha praca sprawia, że pralka z silnikiem inwerterowym sprawdzi się w domach z małymi dziećmi. Nie będzie również przeszkadzać domownikom w niewielkich mieszkaniach, gdy konieczna jest jej instalacja w kuchni lub w łazience.
Planujesz zakup pralki automatycznej z silnikiem inwerterowym? Poznaj urządzenia, które wyróżniliśmy ze względu na ich niezawodność i funkcje: Najlepsze pralki z silnikiem inwertorowym – oto nasze propozycje. Sprawdź również wszystkie pralki dostępne w naszym sklepie.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas