Najlepszy odkurzacz automatyczny – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Anna

Wybór odkurzacza samojezdnego to kwestia, którą warto dobrze przemyśleć – by urządzenie spełniało wszystkie Twoje wymagania, a jednocześnie nie przekroczyło domowego budżetu. Sprawdź, które modele cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów, a wybranie odpowiedniego urządzenia nie sprawi Ci najmniejszej trudności!

odkurzacz automatyczny podczas pracy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czy opłaca się zainwestować w iRobot Roomba,

- dlaczego warto kupić odkurzacz automatyczny Samsung,

- jakie inne odkurzacze samojezdne polecają nasi klienci.

iRobot Roomba – czy jest wart swojej ceny?

odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 966Odkurzacz iRobot Roomba to niekwestionowany faworyt naszych klientów – a szczególnie jego najnowszy model. Na czym polega jego fenomen? Użytkownik jet podsumowuje jego działanie w następujący sposób: W 2013 kupiłem model z serii 600. Jestem zadowolony ze starszego modelu, teraz kupiłem ten model i jestem jeszcze bardziej zadowolony. Bywa, że trzeba coś na jakiś czas poprawić. Ze zbyt grubymi dywanami sobie nie radzi, bo nie podjedzie, ale dywany wyglądają jak nowe po przejechaniu roomby. Ogólnie sprząta dokładnie. Widać to po opróżnianiu zbiornika. Niby było czysto przed odkurzaniem, a zawartość zbiornika mówi coś innego :) Polecam w 100%.

Na korzyść tego urządzenia przemawia również szeroki zakres zastosowania, gdyż może poruszać się po najróżniejszej nawierzchni. Doskonale obrazuje to komentarz użytkowniczki maggix: U mnie jeździ po kaflach i drewnianych podłogach, pokonując progi bez problemu. Wszelkiego rodzaju paprochy świetnie wciąga, włosy wchłania rewelacyjnie, a najlepsze jest to, że moje długie włosy nie wplątują się w żadne wałki.

CZY WIESZ, ŻE...

Pierwszy odkurzacz automatyczny to dzieło marki Electrolux, które powstało w 1996 roku, jednak na rynek trafiło dopiero 5 lat później. Prawdziwy przełom na rynku tych urządzeń nastąpił jednak w 2002 roku, kiedy to do sprzedaży trafił pierwszy odkurzacz samojezdny iRobot – jego sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. To właśnie w tym momencie rozpoczęła się pierwsza fala popularności tego typu urządzeń.

Wśród zalet urządzenia często wymieniana jest też prosta w obsłudze aplikacja mobilna, dzięki której możesz je włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie. Na ekranie smartfona pojawiają się również informacje o ewentualnych błędach – np. gdy szczotki odkurzacza zablokują się, próbując wciągnąć coś zbyt dużego. To zdecydowanie ułatwia obsługę i pozwala na jeszcze większą oszczędność czasu na co dzień.

Które odkurzacze automatyczne Samsung są godne polecenia?

Równie dużym zainteresowaniem naszych klientów, co iRobot, cieszą się także odkurzacze automatyczne Samsung. Trudno się dziwić – dość korzystnej cenie towarzyszy bowiem szereg nowoczesnych funkcji, które sprawiają, że urządzenia są bardzo dokładne i wygodne w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje chociażby model Samsung Powerbot VR10M703PW9. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość dowolnego programowania pracy, dzięki której urządzenie samoczynnie włącza się o wybranej godzinie i jest w zasadzie bezobsługowe.

odkurzacz automatyczny Samsung Powerbot VR10M703PW9Naszym klientom nie umknęła również nietuzinkowa estetyka robota, która nawiązuje do legendarnej postaci Lorda Vadera z Gwiezdnych Wojen. Użytkownik Skywalker podsumował ten fakt następująco: Jako fan Star Wars i wszelkiego rodzaju gadżetów stwierdziłem, że muszę mieć ten odkurzacz […]. Od teraz, gdy z żoną jesteśmy w pracy, codziennie Lord Vader sprząta nam mieszkanie.

Pozostałe modele odkurzaczy automatycznych, które warto poznać

Choć nie ulega wątpliwości, że to iRobot i Samsung są niekwestionowanymi liderami w dziedzinie robotów odkurzających, nie są to jedyne propozycje godne polecenia. Dość ciekawym modelem jest także odkurzacz automatyczny Philips, który zaskakuje przede wszystkim dobrym stosunkiem ceny do jakości. Użytkownicy doceniają przede wszystkim jego funkcjonalność oraz perfekcyjny mechanizm sterujący. Użytkownik Mariusz napisał o nim: Plusy: dwie zmiotki zagarniające, w miarę cichy, możliwość programowania, tryb spiralny (np. coś rozsypałem, kieruje odkurzacz w to miejsce i każe mu sprzątać ruchami kołowymi), wszystkie czujniki działają poprawnie, wraca sam do stacji.

odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Vacuum CleanerNie sposób nie wspomnieć też o robotach odkurzających od Xiaomi – np. o modelu Mi Vacuum Cleaner. Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim system zaawansowanych technologicznie czujników antyzderzeniowych oraz funkcja tworzenia mapy pomieszczenia, dzięki której urządzenie starannie omiata całą powierzchnię, omijając przeszkody niewykryte w poprzednich cyklach sprzątania. Użytkowniczka Olka zwraca tez uwagę na jego dokładność: Jest cichy, ładny, dobrze odkurza, także na dywanie (mam jeden płaski). Potrafi nawet omieść kłaki kurzu, które się zbierają przy spodzie nóg krzeseł. Objeżdża każdą nogę z każdej strony (o ile się mieści między nogami) i miotełką zgarnia brudki.

Koniecznie sprawdź też, czym kierować się, kupując nowy robot odkurzający. Zobacz również nasz ranking z najciekawszymi modelami z naszego asortymentu: Ranking odkurzaczy automatycznych – TOP 7.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link