Komu przyda się suszarka z dyfuzorem?

Autor: Ola

Choć na rynku istnieje wiele akcesoriów do stylizacji włosów, czasami do osiągnięcia olśniewającego efektu wystarczą proste, powszechnie dostępne narzędzia. Należy do nich suszarka z dyfuzorem – plastikową nakładką, dzięki której podkreślisz i utrwalisz naturalny skręt swoich loków. Wyjaśniamy, jak działa suszarka do włosów z dyfuzorem i jak jej używać.

Kobieta stylizuje włosy suszarką z dyfuzorem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest dyfuzor i po co się go stosuje,

- jak korzystać z suszarki z dyfuzorem,

- jakie są najlepsze suszarki z dyfuzorem do włosów kręconych.

Suszarka z dyfuzorem – jak to działa?

Suszarka z dyfuzoremDyfuzor to charakterystyczna, okrągła nakładka, którą umieszcza się na końcu suszarki do włosów. Jest wyposażona w długie wypustki ułatwiające stylizację loków i fal. Ponieważ strumień powietrza z suszarki przepływa przez otwory w dyfuzorze, oddziałuje on subtelnie na poszczególne pasma włosów – bez ryzyka puszenia się fryzury.

Suszarka do włosów z dyfuzorem przyda się przede wszystkim właścicielkom naturalnie kręconych włosów, fal i trwałej, jednak gadżet ten przyda się też osobom chcącym uzyskać efekt subtelnych loków bez użycia lokówki czy prostownicy.

Zastanawiasz się, gdzie wyposażysz się w tę nakładkę? Zazwyczaj nie jest konieczna wyprawa do sklepu fryzjerskiego – jeśli niedawno kupiłaś lub masz zamiar kupić nową suszarkę, dyfuzor najprawdopodobniej będzie częścią zestawu. Sprawdź, które modele polecają klienci: Wybieramy najlepszą suszarkę do włosów z dyfuzorem zdaniem naszych klientów.

Jak używać suszarki z dyfuzorem do włosów kręconych?

Stylizacja włosów kręconych i falowanych przy pomocy suszarki z dyfuzorem jest prosta, choć wymaga nieco wprawy. Używając tej nasadki podczas codziennego układania fryzury, możesz uzyskać trwały i naturalny wygląd loków bez efektu puszenia się. Jednocześnie dyfuzor jest delikatniejszy dla włosów niż prostownica albo lokówka.

Suszarka z dyfuzorem – jak używać do stylizacji włosów kręconych?

  1. Po umyciu włosów rozczesz je na mokro. Najlepiej użyć do tego palców ułożonych w „grabki” i drewnianego grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Aby łatwiej poradzić sobie z kołtunami, do rozczesywania warto wykorzystać lekką odżywkę bez spłukiwania.
  2. Nałóż na włosy swój ulubiony kosmetyk do stylizacji, który utrwali skręt.
  3. Podziel włosy na kilka pasm. Nakręć pierwsze pasmo na dyfuzor i przyłóż końcówkę do głowy przy wyłączonej suszarce. Następnie ustaw najmniejszy nawiew i letnią temperaturę i susz do całkowitego wyschnięcia, trzymając urządzenie nieruchomo. Pod koniec utrwal pasmo, używając przez 30 sekund zimnego nawiewu.
  4. Powtórz z każdym pasmem włosów po kolei.

WSKAZÓWKA

Jeśli chcesz wygładzić włosy i zapobiec ich puszeniu się, koniecznie wybierz suszarkę z dyfuzorem i jonizacją. Dzięki tej funkcji fryzura nie będzie się elektryzować.

Suszarka do włosów z dyfuzorem – jaką wybrać?

Suszarka z dyfuzorem Philips DryCare Prestige HP8281/00Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych? Taka nakładka jest dołączona do bardzo wielu modeli, lecz jeśli szukasz sprzętu do pielęgnacji fal i loków, zwróć uwagę na te cechy:

  • regulacja siły nawiewu – aby uzyskać gładkie, trwałe loki, będziesz używać przede wszystkim delikatnego strumienia powietrza;
  • regulacja temperatury – do suszenia włosów kręconych najlepiej jest korzystać z letniego nawiewu. Dobrym wyborem będzie na przykład suszarka Philips DryCare Prestige HP8281/00, która posiada aż 6 ustawień nawiewu i temperatury;
  • długość końcówek w dyfuzorze – nakładka z długimi końcówkami służy do zwiększenia objętości fryzury, z krótkimi zaś – do układania loków i fal;
  • zimny nawiew – konieczny do utrwalenia kształtu loków pod koniec suszenia;
  • rozmiar dyfuzora – powinien być dostosowany do mocy suszarki. Im większa nakładka, tym silniejszy nawiew będzie potrzebny.

Szukasz suszarki z dyfuzorem dla siebie? Zobacz wszystkie modele dostępne w sklepie RTV EURO AGD!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny