Kangurek Kao 4 – premiera po latach! Co wiemy?

Autor: Agata Siemaszko

Po dwudziestu dwóch latach od premiery pierwszej części powraca Kangurek Kao. Szok, niedowierzanie, ale przede wszystkim… ekscytacja! Co wiemy o najnowszej części? Na jakie platformy wyjdzie Kangurek Kao 4 i jakie są wymagania? Tego się dowiesz z artykułu!


Kangurek Kao – krótka historia kultowego tytułu

Wiedźmin? Cyberpunk? Superhot? Nie! Prawdziwą perłą polskiej sceny gamedevowej jest Kangurek Kao. Przygody futrzastego bohatera w bokserskich rękawicach dla wielu są symbolem beztroskich chwil dzieciństwa. Jak ktoś kiedyś napisał: kto nie grał w Kao, wie o życiu mao.

Jak się zaczęła ta historia? Od grupki osób zafascynowanych pierwszym Tomb Raiderem. Idea była prosta – zróbmy grę! Na fali popularności Croca, Crasha i Raymana padło na platformówkę. W taki sposób w 2000 r. na półki sklepowe wskoczył pierwszy Kangurek Kao. Produkcja mocno nieidealna, ale niska cena zachęciła wielu do sięgnięcia po pudełko. Jako ciekawostkę warto dodać, że gra wyszła na PC oraz Dreamcast – dawno nieistniejącą już konsolę firmy Sega.

Kangurek Kao – starsza osłona

Trzy lata później pojawiła się kontynuacja, która do dziś uważana jest za najlepszą odsłonę serii. Kangurek Kao: Runda 2 przez rok dumnie znajdował się w Top 10 najlepiej sprzedających się gier w Polsce. Pozostałe odsłony były mniej popularne, ale całościowo seria na zawsze zapisała się na kartach historii polskiej branży gamingowej. A wypowiedzi typu: Gdzie lezie?! Ma kasę? 3000 dukatów albo spadaj!, stanowią nieodłączną część zbioru słynnych fraz z gier.

Skąd decyzja o reaktywacji serii? Twórcy z Tate Multimedia nie mieli w planach powrotu do tytułu, jednak zachęciła ich do tego aktywna społeczność. Mnóstwo osób domagało się wersji cyfrowych poprzednio wydanych gier, na co twórcy odpowiedzieli z entuzjazmem. Początkowo udostępnioną za darmo drugą część serii przypisało do konta ponad 1,5 mln osób! Droga stąd do decyzji o kolejnej części – Kangurek Kao 4 – była już krótka.

 

„Pierwszy kangur Rzeczypospolitej” w nowych szatach

Kangurek Kao 4 jest kompletnym rebootem serii – nie jest wymagana znajomość fabuły z poprzednich części. Główną misją torbacza zostaje znalezienie zaginionego ojca. Torbacz wyrusza na przygodę, pełną zarówno groźnych przeciwników, jak i nowych przyjaciół.

Uwadze nie może umknąć to, że futrzasty przyjaciel przeszedł wyraźny lifting. Kangurek Kao zyskał przyjemny dla oka nowoczesny wygląd. Twórcy pozostali jednak wierni oryginałowi, więc kultowe rękawice oczywiście zostały – bez tego nie istnieje ta seria!

Kangurek Kao 4 – walka z żabami

Kangurek Kao 4 stanowi list miłosny do złotej ery platformówek 3D. Twórcy deklarują, że gra jest pełna ciepła, kolorowa i bogata w zręcznościowe mechaniki. Świat jest bardzo zróżnicowany i emanuje radością i pozytywną energią. Zwiastuny przedstawiają duży przekrój lokacji: jaskinie, dżungle, zamki w górach, podziemia itd. Niektóre z nich nawiązują do poprzednich części!

Torbacz zyskał również nowe moce. Dzięki wykorzystaniu różnych żywiołów rękawice bohatera mogą teraz m.in. spalać, przyciągać oraz pchać przedmioty. Nowe moce wpływają również na walkę – niezastąpione będą podczas starć z bossami o różnych stylach i strategiach. No i oczywiście… w Kangurku Kao 4 nie zabraknie dukatów do zbierania!

 

Kangurek Kao 4 – premiera

W nową odsłonę przygód futrzastego przyjaciela zagramy już 27 maja! Tytuł zadebiutuje na następujących platformach pod krótką nazwą Kangurek Kao: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz na Steamie. Tytuł jest odpowiedni dla osób w każdym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to idealna okazja dla rodziców, żeby zaznajomić latorośle z grą dzieciństwa.

 

Jakie minimalne wymagania sprzętowe stawia Kangurek Kao na Steam:

·         procesor: Intel Core i5-3300 3,20 GHz;
·         karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 (2 GB VRAM);
·         pamięć RAM: 8 GB;
·         miejsce na dysku: 9 GB;
·         system operacyjny: Windows 10 64-bit.

Polecane konsole i gry
  • 159 zł
  • 149 zł
  • 169 zł
  • 139 zł
  • 139 zł
  • 129 zł
  • 129 zł

Najbardziej oddani fani mogą się skusić na limitowaną wersję gry. Edycja Superskoczna zawiera:

·         grę Kangurek Kao 4;
·         kolekcjonerskie pudełko;
·         plecakoworek;
·         kolorowe naklejki;
·         ośmiocentymetrowy magnes.

Zamów w przedsprzedaży na Euro.com.pl już teraz – graj w dniu premiery!
Sprawdź również inne premiery gier 2022

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny