Jaką kamerę na narty wybrać? Jaka jest najlepsza?

Autor: Ola

Zimowe sporty ekstremalne stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób nagrywa swoje wyczyny, by później umieścić je na różnych serwisach społecznościowych. Tego typu filmy wyglądają niesamowicie, lecz wymagają odpowiedniego sprzętu, jakim jest kamera sportowa. Należy zawsze również pamiętać o odpowiednich akcesoriach do montażu. Jaki sprzęt warto wybrać na narty?

narciarz trzyma kamerę sportową na kijku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić kamerę na narty
 2. na jakie parametry sprzętu zwrócić uwagę
 3. jakie są polecane modele kamer sportowych na narty

Dlaczego warto kupić kamerę na narty?

Kamera sportowa zamocowana na kijku do nart

Tego typu sprzęt umożliwia nagrywanie, często w naprawdę dobrej jakości, swoich wyczynów na stoku. Filmy tworzone w ten sposób wyglądają niesamowicie i cieszą się ogromną popularnością na portalach społecznościowych bądź na YouTube. Kamery sportowe różnią się pod wieloma względami od tradycyjnych rozwiązań, ponieważ muszą spełniać pewne warunki, by można było wygodnie i bezpiecznie z nich korzystać. Charakteryzują się kompaktową, lecz niesamowicie wytrzymałą budową, która sprawia, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu wskutek upadku na nartach czy też zachlapania lub zanurzenia w wodzie.

Warto jednak pamiętać, że kamera sportowa wymaga pewnych akcesoriów, które nie zawsze znajdziemy w zestawie. Rozszerzają one dodatkowo jej możliwości. Bez problemu zamontujemy sprzęt na kasku, klatce piersiowej czy nawet na nartach. Możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty na późniejszym nagraniu – łapiemy w ten sposób piękne ujęcia, które świetnie odwzorowują to, co widzimy podczas zjazdu. Kamera sportowa umożliwia także wygodne tworzenie pamiątkowych nagrań z wyjazdów na narty. Należy jednak pamiętać o tym, by wybrać sprzęt odpowiednio wysokiej jakości. Zagwarantuje to, że nagranie będzie pozbawione jakichkolwiek zakłóceń.

Polecane kamery sportowe
 • 128,99 zł
 • 128,99 zł
 • 128,99 zł
 • 128,99 zł
 • 129 zł

Na jakie parametry sprzętu zwrócić uwagę, wybierając kamerę na narty?

Kamera sportowa Sony Action Cam FDR-X3000R

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, przy czym należy pamiętać, że każde urządzenie możemy zamontować w dowolny sposób, również na nartach bądź na kasku. Nie zawsze jednak posiadamy odpowiednie akcesoria w zestawie. Możemy je dokupić. Co jest istotne, kiedy wybieramy kamerę sportową?

 • Obudowa – to oczywiście jeden z najważniejszych elementów, ponieważ odpowiada za wytrzymałość sprzętu. Kamera sportowa powinna być odporna na pył, piasek, wodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Zwykle użytkuje się ją w trudnych warunkach, więc warto zadbać o odpowiednio solidny model. 
 • Rozdzielczość – ten parametr w dużej mierze decyduje o ostatecznej jakości nagrania. Większość urządzeń dostępnych na rynku charakteryzuje się rozdzielczością Full HD, jednak bardziej zaawansowane rozwiązania mogą obsługiwać nawet 4K. Wiele więc zależy tutaj od budżetu, który zamierzamy przeznaczyć na kamerę sportową. Należy jednak pamiętać, że bardziej szczegółowe nagrania zajmują więcej miejsca. Oznacza to, że filmy w 4K będą wymagać znacznie lepszej, często również droższej karty pamięci.
 • Liczba klatek – ta wartość odpowiada za płynność nagrania. Większość urządzeń obsługuje 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości Full HD lub 4K. Warto jednak wybrać nieco droższy model, który może nagrywać w 60 lub 120 FPS. W ten sposób uzyskamy piękny, niesamowicie płynny film. Oczywiście tego typu rozwiązania wymagają więcej miejsca na karcie pamięci.
 • Obiektyw – większość modeli na rynku wyposażono w szerokokątny obiektyw, tak by móc uchwycić jak najwięcej na jednym ujęciu. Bardziej zaawansowane kamery sportowe mają funkcję przełączania się między szerokim kątem i standardowym. W ten sposób możemy robić zdjęcia czy też nagrywać w tradycyjnych proporcjach.

Dodatkowo warto pamiętać, by wybierać jedynie urządzenia od uznanych producentów z dobrymi opiniami. To gwarancja jakości i żywotności sprzętu.

Jakie są polecane modele kamer sportowych na narty?

Wśród modeli dostępnych na rynku możemy wyróżnić rozwiązania z różnych przedziałów cenowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Kamery sportowe mogą kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych, ale również kilkaset. Warto sprawdzić najczęściej polecane modele.

Wymagający użytkownicy powinni zadowolić się między innymi GoPro HERO7 Silver czy też DJI OSMO ACTION. Oba te rozwiązania charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami oraz niesamowitą funkcjonalnością. Cena jest jednak dość wysoka – ponad 1000 złotych. Przy niższym budżecie znacznie lepszym wyborem będzie SJCAM SJ8 PRO, która również odstaje zbyt mocno od konkurencji. Jeżeli nie potrzebujemy zaawansowanej kamery, a jedynie sprzętu, który będzie użytkowany sporadycznie, w zupełności wystarczy Manta MM9259 lub SJCAM SJ4000 WiFi. Wszystko zależy od osobistych preferencji i wymagań.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link