Czytnik Kindle czy PocketBook? Co wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:jakie czytniki e-booków warto kupić oprócz Kindle’a jaki czytnik e-booków z podświetleniem warto wybrać jaki czytnik e-booków do 600 zł warto kupić
Autor: Joanna

PocketBook a Kindle – co jest lepsze? Wśród czytników e-booków dostępnych na rynku największą popularnością cieszą się Kindle – kultowe e-readery wyprodukowane przez markę Amazon. Jednak do dyspozycji miłośników czytania w wersji elektronicznej jest wiele innych ciekawych modeli w konkurencyjnych cenach. Temat nie jest prosty, ponieważ większość ludzi nie zamierza kupować kilku urządzeń do czytania e-booków, więc trzeba poświęcić trochę czasu na podjęcie właściwej decyzji.

Zobacz także: Czytniki ebooków – cała biblioteka w jednym urządzeniu

Dobry czytnik e-booków. PocketBook vs Kindle

PocketBook czy Kindle? A może coś innego? Szukając nowego czytnika e-booków, na pewno zauważysz, że dla wielu użytkowników urządzenia marki Kindle od Amazon stanowią pierwszy wybór – czytniki tego producenta stały się już kultowym produktem, utożsamianym z dobrą jakością. Jednak na rynku znajdziesz także inne urządzenia, zarówno polskich, jak i zagranicznych firm, które w niczym nie ustępują sprzętom amerykańskiej marki. Jeśli nie jesteś do końca przekonany do produktów Amazon, warto rozejrzeć się za alternatywami. Czytniki e-booków od producentów, takich jak PocketBook, Bookin i InkBOOK, są często dostępne w konkurencyjnych cenach lub mają rzadziej spotykane, a bardzo użyteczne funkcje. Przy okazji warto podkreślić fakt, że dobry czytnik to świetny pomysł na świąteczny prezent. PocketBook czy Kindle? Niezależnie od tego, nad czym konkretnie się zastanawiasz, więcej propozycji bożonarodzeniowych upominków znajdziesz w tym artykule.

Kindle czy PocketBook? Jednym z atutów wielu czytników marek, takich jak PocketBook, jest fakt, że urządzenia te współpracują z bazami e-booków i księgarniami internetowymi. Wybierając czytnik z odpowiednią aplikacją, możesz zyskać nie tylko wygodny, ale często także darmowy dostęp do wielu e-booków. Tego typu ciekawostki są istotne w trakcie dokonywania zakupów, więc dobrze jest o nich pamiętać.

Polecane czytniki e-booków
  • 499 zł
  • 1 299 zł
  • 699 zł
  • 1 449 zł
  • 999 zł

Tani czytnik e-booków – jaki wybrać?

Za czytnikami e-booków innych marek warto się rozejrzeć przy ograniczonym budżecie albo gdy dopiero zaczynasz przygodę z czytaniem w wersji elektronicznej. Jeżeli nie chcesz ryzykować, że nie polubisz tej formy czytelnictwa, zamiast inwestować w drogi sprzęt, możesz wybrać urządzenie za kilkaset złotych. W tym segmencie znajdziesz dobrej jakości e-readery o podstawowym wyposażeniu. Krótko mówiąc, cały temat nie sprowadza się wyłącznie do tego, czy warto kupić czytnik Kindle czy PocketBook, ponieważ opcji jest całkiem sporo. Nie brakuje też dużego wyboru w zakresie zróżnicowanej ceny, bo są sprzęty tańsze i droższe.

Model inkBOOK Calypso 6" stanowi świetną propozycję dla osób zainteresowanych urządzeniem z ekranem o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli. Zastosowany wyświetlacz jest zrobiony w technologii E-Ink. Nie brakuje podświetlenia oraz łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Wbudowana pamięć wynosi 16 GB, co oznacza tyle, że zmieści się tam sporo książek w wersji elektronicznej. Jest to jedną z podstawowych zalet takich urządzeń, ponieważ nie każdy ma możliwość zabrania w podróż kilku tradycyjnie wydrukowanych powieści. Sytuacja ulega istotnej poprawie w chwili, gdy czytelnik wchodzi w posiadanie czytnika e-booków.

PocketBook czy Kindle? Jest to bardzo popularne pytanie, lecz fakty są takie, że można rozglądać się także za innymi firmami. Pocketbook 632 Touch HD 3 to odpowiedź dla osób najbardziej zainteresowanych właśnie sprzętami tej marki. Nie bez powodu spora część klientów rozważa głównie wariant PocketBook vs Kindle. Są to po prostu dobre urządzenia, a w przypadku tego konkretnego modelu użytkownik otrzymuje ekran o przekątnej 6" oraz rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli. Nie zabrakło wyświetlacza w technologii E-Ink oraz podświetlenia. Pamięć to 16 GB, czyli nie ma żadnych problemów z pomieszczeniem kolekcji ulubionych książek. Pocketbook 632 Touch HD 3 ma łączność bezprzewodową Bluetooth oraz Wi-Fi. Podsumowując, wielu czytelników będzie zadowolonych z takiej elektroniki.

Jaki czytnik e-booków z podświetleniem kupić?

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji, w jaką warto zainwestować, gdy szuka się ciekawych czytników, jest podświetlenie ekranu. Dzięki temu możesz cieszyć się lekturą także wieczorami, na przykład przed snem, nie martwiąc się o dodatkowe oświetlenie. Możliwość regulacji jasności ekranu sprawia też, że wygodniej czyta się przy silnym oświetleniu. Wśród czytników e-booków wyposażonych w tę opcję warto zwrócić uwagę na model Amazon Kindle Paperwhite 4 8GB. E-INK oznacza pełną wygodę podczas czytania. Ekran o przekątnej 6" sprawdza się pod każdym względem i doskonale imituje kartkę papieru, więc oczy się nie męczą, jak mogłoby to być w przypadku tradycyjnych wyświetlaczy, na przykład laptopów.

PocketBook czy Kindle? Odpowiedź jest taka, że każda firma robi dobry sprzęt i wszystko sprowadza się do drobnych różnic i preferencji użytkownika.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny