Jaki blender ręczny wybrać? Opinie użytkowników o najczęściej kupowanych modelach

Autor: Joanna

Codzienny pośpiech nie sprzyja prowadzeniu zdrowego stylu życia i przestrzeganiu diety, ale naprzeciw wymaganiom współczesnego człowieka wychodzą producenci drobnego sprzętu gospodarstwa domowego. Dobry blender ręczny pomoże szybko przygotować owocowe smoothie, mleczne koktajle czy warzywne przeciery każdego poranka. Wszystko zdrowo, smacznie i błyskawicznie.

Blender ręczny z czterema ostrzami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje blenderów,

- jak działa blender ręczny,

- do czego można wykorzystać blender ręczny,

- jakie akcesoria do blenderów ręcznych dokładają producenci,

- jak użytkownicy oceniają najczęściej kupowane modele blendera ręcznego.

Jaki bledner – kielichowy czy ręczny?

Blendery do miksowania występują w dwóch rodzajach. Bledner kielichowy i blender ręczny różnią się zasadniczo, jeśli chodzi o konstrukcję.

Bledner kielichowy to inaczej blender stacjonarny. Jak podpowiada nazwa, jest to urządzenie wyposażone w kielich, do którego wrzucasz składniki. Bledner kielichowy jest większy od blendera ręcznego, ale oferuje zazwyczaj większą moc. Służy do przygotowywania większych porcji i możesz dzięki niemu rozdrobnić również twardsze składniki.

Blender ręczny to ergonomiczne urządzenie o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Nie ma własnego kielicha (chociaż odpowiednie pojemniki mogą być częścią zestawu). Blednerem ręcznym możesz miksować bezpośrednio w misce czy garnku.

Jak działa blender ręczny?

Robot składa się z części centralnej z silnikiem oraz nasadki z nożem tnącym, która wprawiona w szybki ruch obrotowy rozdrabnia, mieli i miesza zawartość pojemnika. W zależności od wyboru modelu, z blenderem ręcznym otrzymuje się dodatkowe nasadki z mieszadłem, ubijaczką czy miniostrzem.

Blender ręczny do przygotowania owocowego smoothie

Blender ręczny jako urządzenie elektryczne przeznaczone do miksowania, rozdrabniania i mieszania produktów jest doskonałą alternatywą dla ręcznego krojenia nożem, ubijania trzepaczką czy mieszania łyżką. Wymaga jednak utrzymywania ciężaru obudowy całego urządzenia podczas pracy, co wydłuża czas i wymaga siły wkładanej w wykonanie czynności. Biorąc pod uwagę ciężar sprzętu, producenci coraz częściej sięgają po lekkie materiały i opływowe formy, redukując masę blendera ręcznego do minimum.
Duży wpływ na wagę robota ma silnik, od którego zależy moc i skuteczność urządzenia. Jeśli blender ręczny ma działać intensywnie i długo bez przerwy, warto wybrać model o dużej mocy. Do okazjonalnego przygotowywania posiłków i blendowania niewielkich porcji w zupełności wystarczy sprzęt o mocy 200, 300 czy 400 W. W wielu modelach dostępna jest opcja zmiany trybu pracy i prędkości za pomocą pokrętła lub przycisku, co doceniają w opiniach użytkownicy.

Do czego można wykorzystać blender ręczny?

To proste i funkcjonalne urządzenie, które w dobie panującej mody na zdrowe odżywianie, owocowo-warzywne diety i odżywcze koktajle dla sportowców, zyskuje coraz więcej zwolenników. Użytkownicy doceniają możliwość szybkiego i samodzielnego przygotowania zdrowych przekąsek, deserów i przecierów z wybranych przez siebie produktów. Dzięki blenderowi kuchennemu możesz przyrządzić posiłek z ulubionych składników: owoców, warzyw, orzechów, ziół czy płynów na bazie mleka.
Jeśli wybierzesz model blendera kuchennego z akcesoriami, rozkruszysz kostki lodu, przyrządzisz pesto i krem orzechowy, ubijesz śmietanę i białka na bezę czy przygotujesz aksamitne puree z warzyw. W sklepie RTV Euro AGD znajdziesz też modele blenderów ręcznych ETA ActivMix przeznaczone specjalnie do zrobienia smoothie, napojów białkowych fitness czy napojów odżywczych dla sportowców.
Polecane blendery
  • 79,99 zł
  • 479 zł
  • 179,99 zł
  • 259 zł
  • 479 zł

Jakie akcesoria do blenderów ręcznych dokładają producenci?

Charakterystyczne cechy blendera ręcznego to niewielki rozmiar i masa oraz możliwość rozłożenia i wygodnego przechowywania. W podstawowych modelach nie znajdziesz zatem pojemnika do miksowania, tak jak jest to w przypadku blenderów kielichowych. Robot z dzbankiem do postawienia i wygodnego użytkowania wymaga wolnego miejsca na blacie w kuchni, a blender ręczny można schować do szuflady.
W zamian za to wszystkim, którzy oczekują nieco więcej od blendera ręcznego, producenci oferują ciekawy osprzęt zwiększający funkcjonalność urządzenia. Najbardziej rozbudowane modele, jak Braun Multiquick 9 MQ9087 Gourmet czy Bosch MaxoMixx MSM881X1 posiadają końcówkę do miksowania, nasadkę do puree, trzepaczkę, pojemnik do rozdrabniania z dodatkowym ostrzem i pokrywką, szatkownicę, tarki, tarczę do frytek i do słupków Julienne, malakser a nawet nasadkę do ugniatania ciasta.

Jak użytkownicy oceniają najczęściej kupowane modele blendera ręcznego?

Blender ręczny z akcesoriamiWśród bestsellerowych modeli blenderów kuchennych znajduje się kilka propozycji od marki Bosch. Jednym z najlepiej ocenianych przez użytkowników robotów jest Bosch CleverMixx MSM 2650B, który uchodzi za niezawodny, wszechstronny i funkcjonalny w codziennym użytku. Według opinii posiada ostre noże, wygodną rączkę i dobry silnik, ale brakuje mu wygodnego pokrętła. Często podkreślana jest wysoka jakość w stosunku do niskiej ceny.
Ci, którzy wybrali markę Tefal i model Quickchef HB656838, chwalą konstrukcję, wygląd robota i silnik o dużej mocy. Zwracają uwagę na szybkość działania i wygodę użytkowania. Kilku użytkowników przyznaje, że ten model blendera ręcznego mógłby posiadać nieco dłuższy przewód elektryczny.
W czołówce najpopularniejszych blenderów kuchennych znajduje się także model Raven EBR002 bez dodatkowych nasadek. Użytkownicy polecają go ze względu na dużą moc, ciche i sprawne działanie oraz niską cenę. Kucharze intensywnie korzystający z tego sprzętu, zauważają, że szybko rozgrzewa się jego silnik, a plastik ma tendencję do przebarwień.
Warto zauważyć, że za ceną urządzenia stoi moc silnika, jakość materiału, a przede wszystkim ilość różnych dodatkowych elementów. Modele wykonane z tworzywa sztucznego są tańsze od tych, w konstrukcji których wykorzystano stal. Podobnie wraz z różnorodnością akcesoriów rośnie koszt zakupu sprzętu. Sprawdź też inny nasz artykuł: Najlepsze blendery kuchenne – TOP 10.

 

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny